Przyszedł moment na hedging dla każdego, kto posiada w portfelu akcje Deutsche Banku

Przyszedł moment na hedging dla każdego, kto posiada w portfelu akcje Deutsche Banku
Komentarze: 0
Skomentuj

Jeśli ktoś posłuchał mojej rady sprzed miesiąca i kupił wtedy krwawiące akcje Deutsche Banku, to do tej pory zarabia już na tej inwestycji przynajmniej 20%. Wydaje się jednak, że nadszedł właśnie moment, aby zabezpieczyć tę transakcję na wypadek krótkoterminowego odreagowania.

20% w miesiąc to naprawdę przyzwoity zysk, dlatego uważam, że dość prawdopodobna w nadchodzących dniach jest mała korekta spowodowana potencjalną realizacją zysków przez krótkoterminowych inwestorów.

Moim zdaniem, Deutsche Bank ma potencjał, żeby w ciągu 2017 roku wzrosnąć jeszcze o przynajmniej 50%, o czym pisałem w poprzednim tekście. Jednak po tak spektakularnym rajdzie, który trwał od początku października, prędzej czy później nastąpić musi realizacja zysków i drobne obsunięcie.

RSI na poziomie 75 pkt. podpowiada, że moment ten jest bardzo blisko. Można więc przemyśleć czy nie zabezpieczyć naszej pozycji na wypadek chwilowych spadków, jednocześnie nie pozbywając się akcji z portfela.

Obecnie kurs DB znajduje się w okolicach 16,60 USD. Dlatego, moim zdaniem, wartym rozważenia są trzy możliwości hedgingu przy użyciu jednej z opcji PUT:

  1. DB Nov 25 16.00 PUT w cenie 0,35 USD
  2. DB Nov 25 16.50 PUT w cenie 0,55 USD
  3. DB Dec 2 16.00 PUT w cenie 0,60 USD

Ceny opcji wydają się naprawdę atrakcyjne, a wskaźniki informujące o wykupieniu rynku sugerują, że istnieje ponad pięćdziesięcioprocentowe prawdopodobieństwo korekty w najbliższym czasie.

Taki scenariusz podpowiada zresztą zdrowy rozsądek. Sporo inwestorów na odbiciu akcji w ciągu kilku tygodni zarobiło już niemałe pieniądze i podejrzewam, że przynajmniej część z tych osób będzie chciała zrealizować swoje zyski korzystając na rajdzie banków wywołanym przez wygraną Donalda Trumpa.

A co w przypadku, jeśli korekta jednak nie nastąpi? Nic. Stracimy kilkadziesiąt dolarów na jednym kontrakcie na opcje, ale strata zostanie w tym samym czasie pokryta przez wzrost wartości akcji z portfela, a więc w najgorszym wypadku wyjdziemy na zero. Na tym to w końcu polega.

Ważne tylko, aby odpowiednio dopasować liczbę opcji do liczby akcji DB, które posiadamy w portfelu.

Następny artykuł w kategorii Pomysły
Sześć rekomendacji inwestycyjnych na 2017 rok, które Goldman Sachs wysyła swoim klientom

Przeczytaj również

Wszystkie wpisy
Edukacja, Porady
13.06.2024
Inwestowanie pasywne 2.0. Jaki fundusz ETF wybrać i jak podkręcić zysk opcjami?
Inwestowanie pasywne 2.0. Jaki fundusz ETF wybrać i jak podkręcić zysk opcjami?
Porady
29.05.2024
Czego o inwestowaniu na giełdzie nauczył nas Daniel Kahneman?
Czego o inwestowaniu na giełdzie nauczył nas Daniel Kahneman?