Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 20 lis 2020, 18:36

Q'bot pisze:
20 lis 2020, 18:19
Mówisz, że dotrzem pod ATH?

Wojtas pisze:
20 lis 2020, 18:20
Widzę glina, że nie dajesz się zbyć byle czym, jakimiś resztkami, sucharkami i wodzionką.

Ja inwestuje tylko w spolki w ktore wierze. A jak sie pomyle to sprzedaje. Tylko tyle i az tyle :-)

A poza tym gra muzyka to tanczymy!
Ostatnio zmieniony 20 lis 2020, 18:39 przez glina, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 20 lis 2020, 18:38

Q'bot pisze:
20 lis 2020, 18:31
Moje główne skojarzenie z intelem, to ich szantaże producentów sprzętu, by przypadkiem nie pakowali do swoich PC procesorów AMD.
Nie wiem czy mają coś jeszcze 'za uszami'

Q'bot, życie. Biznes jest jak wojna. Wszystkie chwyty dozwolone, jeśli cię nie złapią.
Są całe listy brzydkich praktyk różnych korpo.

Adako
Posty: 34
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:31

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adako » 20 lis 2020, 18:39

Q'bot pisze:
20 lis 2020, 18:12
@Wojtas, ja byłem zawsze haterem Intela, więc ich procesory były dla mnie zawsze 'te gorsze'

Ja poniekąd też, ale jeżeli przyjrzeć się temu bliżej, to wszystko wynikało z "prestiżu" Intela i AMD jako tańszy "zamiennik". Raczej nie ma mowy, żebym kupił podobne parametry po wyższej cenie od AMD.

Ponadto dużo dała mi do myślenia rozmowa (kłótnia) z kolegami w pracy, że stała się "sensacja" - AMD jest lepszy od Intela. Bardzo ciężko było przekonać, że to prawda, kolega zapierał się, że rok temu kupował laptopa i trzy miesiące szczegółowo analizował etc (oczywiście wybrał Intela).

Jest to niesamowita marka w świadomości klientów, AMD owszem, ale na litość, nie przy tych cenach. Myślę, że jeszcze bardzo daleko do ogłoszenia obalenia lidera rynku. W każdym bądź razie Intel to wybór dużo bezpieczniejszy i stabilny. AMD już urosło wystarczająco dużo...

MaciekZ
Posty: 24
Rejestracja: 07 lis 2020, 22:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: MaciekZ » 20 lis 2020, 18:47

glina pisze:
19 lis 2020, 22:33
Na Chiny najlepszym wyborem jest KWEB
https://kraneshares.com/kweb/#
I na dole do sciagniecia "Full Holdings CSV"

CHIQ
https://www.globalxetfs.com/funds/chiq/
Tu to w sumie samo zloto, kazda spolke chce sie miec :-)

i KURE
https://kraneshares.com/kure/
na sektor healthcare, ale od paru miesiecy cos majaczy w miejscu, ale to akurat ok bo jak ruszy to z werwa

ew EMQQ na szerzsze tech EM, nie tylko Chiny (zawiera np. MELI i SEA)
https://emqqetf.com/emqq-holdings/home.html

Dzieki glina

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 20 lis 2020, 18:53

Adako masz swoje racje ale ta racja ma się nijak do tego czym kieruje się rynek. Przyjrzyj się niespotykanej umiejętności Gliny w wyszukiwaniu liderów wzrostu.....(u tego Pana nie ma mowy o mówieniu o szczęściu lub przypadku.......) racja jest Zawsze po stronie zyskujących Zawsze.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 20 lis 2020, 18:59

Intel to jeszcze ATH z dotcomu nie odbił a zaraz 21 lat minie od tego wydarzenia.

Adako
Posty: 34
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:31

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adako » 20 lis 2020, 19:44

Kris pisze:
20 lis 2020, 18:53
Adako masz swoje racje ale ta racja ma się nijak do tego czym kieruje się rynek. Przyjrzyj się niespotykanej umiejętności Gliny w wyszukiwaniu liderów wzrostu.....(u tego Pana nie ma mowy o mówieniu o szczęściu lub przypadku.......) racja jest Zawsze po stronie zyskujących Zawsze.

Oj, przekonuję się, jak pisałem, ostrożnie nawet "wziąłem" to SE (przez opcje). Dużo pomógł chyba jednak bardziej racjonalne rekomendacje (i ostrzeżenia) do tej spółki: https://www.pamietnikgieldowy.pl/2020/0 ... ed-se.html

CoinsMakingCoins pisze:
20 lis 2020, 18:59
Intel to jeszcze ATH z dotcomu nie odbił a zaraz 21 lat minie od tego wydarzenia.
Ano właśnie ! wszystko rozchodzi się o moment, nie chce ugrzęznąć z "super growth" na górce, żeby tak jak z Intelem czekać 21 lat (i nie doczekać się).

Ponieważ te wykresy growth coraz bardziej przypominają te z tamtej bańki? Oczywiście, jak ktoś wszedł na początku, ma co świętować, ale polecanie komuś, żeby rzucił poniekąd niedowartościowane Value i wszedł po np. 350 % wzroście, bo rosną przychody o 20-50 % rocznie to takie "troszkę" ryzykowne ;)
Po prostu boję się, że wszystko "trendy" rośnie niesamowicie, więc coraz częściej będzie się okazywało, że wiele z tych spółek nie jest w stanie sprostać wygórowanym oczekiwaniom i polegną?

Trudny sport z tymi growth, wejść np. dzisiaj w Tesle, Nio itd. :)

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 20 lis 2020, 19:54

Adako mam identyczne obawy jak Ty i wiesz jaki jest efekt, który nas łączy ? Stoimy i dreptamy w miejscu.....(przepraszam ja to się chyba nawet cofam!)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 20 lis 2020, 20:00

Poza tym M1 od Appel zbiera bardzo dobre recenzje .

P.S Dzisiaj ja w końcu bije MTUMa jak rośnie i to 5 krotnie :)

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 20 lis 2020, 20:07

Kris, nie musisz wybierać między dreptaniem w miejscu a super-growth. Bez problemu wyszukasz sobie spółki, które w 2021 i 2 czekają wzrosty.
A na tech możesz wejść po korektach.

Nie jestem pewien co do Nio i Tesli, bo wcale nie jest pewne, że zawładną one rynkiem samochodów elektrycznych, które z resztą będą wchodzić powoli (i w sporej części jako hybrydy).
Już o tym pisałem tu.

PS. Już pomijam, że nawet i na forex idzie zarobić na spekulacjach.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 20 lis 2020, 20:20

nie dotykam forex Zawsze kupuję w naturze:) (to uskuteczniam notorycznie i za tym przepadam:)))))))

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 20 lis 2020, 20:29

Nadal jednak uważam, że przy dobrej strategii można zarobić na różnych rzeczach.
Ja z forex wyszedłem ze sporymi zyskami - jakieś 50% kapitału, którego użyłem do gry. A grałem ok miesiąca może.

Co nie znaczy, że polecam. Twierdzę tylko, że możliwości są naprawdę różne i nie warto zamykać się w klatce.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 20 lis 2020, 21:20

WORK dzisiaj w końcu wystartował myśle ze ta spółka ma teraz zły sentyment przez Teams ale to się zmieni.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 20 lis 2020, 21:31

Hubert nie jest to firma, którą Glina by załadował do swojego portfela ;)

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 20 lis 2020, 21:37

Adako pisze:
20 lis 2020, 19:44
Po prostu boję się, że wszystko "trendy" rośnie niesamowicie, więc coraz częściej będzie się okazywało, że wiele z tych spółek nie jest w stanie sprostać wygórowanym oczekiwaniom i polegną?

Trudny sport z tymi growth, wejść np. dzisiaj w Tesle, Nio itd. :)

Dokladnie to ryzyko wynagradzane jest ponadprzecietnymi wzrostami. Kiedy spolka growth nie spelnia oczekiwan, przy najblizszym raporcie kwartalnym leca glowy :-).

Czesc spolek zostaje liderami i wzrosty kontunuuja przez dlugie lata.

Kris pisze:
20 lis 2020, 21:31
Hubert nie jest to firma, którą Glina by załadował do swojego portfela ;)

W zasadzie to tak, ale nie dlatego, ze cos mam na jej na jej temat do powiedzenia, tylko wrecz przeciwnie - niewiele wiem.
Nie porafie sobie wyobrazic przewagi nad konkurencja, perspektyw rozwoju, monetyzacji itd. Nie znaczy to ze ich nie ma. Zreszta nie trzeba miec w portfelu niewiadomo ilu spolek, wystarczy kilka co do ktorych ma sie przekonanie i czas zeby je sledzic.

ODPOWIEDZ