Degiro

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Degiro

Post autor: CoinsMakingCoins » 02 maja 2020, 11:59

GPR pisze:
02 maja 2020, 10:46
Opłata za połączenie z giełdą 2,5 euro. Kiedy ją pobierają?
Od razu wraz z otworzeniem pozycji czy w jakimś określonym czasie?

Zwykle na początku kolejnego miesiąca.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Degiro

Post autor: rebahas » 03 maja 2020, 12:59

paviko pisze:
01 maja 2020, 13:17
Stan pisze:
29 kwie 2020, 16:53
Najistotniejsze jest chyba, aby broker był "renomowany", miał dużo klientów i odpowiednie zabezpieczenie instytucji nadzorujących, aby w razie problemów media i te instytucje rozwiązywały problem. I tu FINRA/SIPC nie mają sobie równych - więc tylko dobry broker amerykański.

Media? No ja Cię proszę, trochę kultury ;)

bywaj
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2020, 20:13

Re: Degiro

Post autor: bywaj » 05 maja 2020, 20:16

Siema,
W degiro na koncie activ można mieć debet. Jest on naliczany automatycznie od wartości portfela. W tabeli opłat i prowizji są odsetki od tego debetu. Moje pytanie, czy się ktoś czy te odsetki są naliczane tylko od wykorzystanej części debetu? (Na logikę tak) . Dodatkowo jest podział na środki debetowe które są alokowane i nie alokowana. Nie rozumiem na czym polega ta alokacja. (Wiem ze jest osobna funkcja do alokacji na platformie). Ktoś ogarnięty jest mi to w stanie wytłumaczyć?

70AFC120-6220-487B-8D06-53D081596B04.jpeg

bywaj
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2020, 20:13

Re: Degiro

Post autor: bywaj » 10 maja 2020, 22:10

Jakby co to dostałem odpowiedź. Odsetki naliczane są tylko od wykorzystanego debetu. W przypadku alokacji odsetki naliczane są od całej kwoty. Czyli jeżeli w FRP mam na minusie -300 euro z możliwego depozytu 1500 eur to płace 4% od 300 euro. Jeżeli zaalokuje 300 euro to będę płacił 1,5%. Problem z tym, ze alokacja następuje raz na miesiąc.

Stamina
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Degiro

Post autor: Stamina » 14 maja 2020, 14:01

Mam pytanie co jeśli od kilku miesięcy nie mogę się zalogować.Nie działa reset hasła (nazwa lub @ jest nieprawidłowa)
Dokumenty wysłane kilka miesięcy temu.Jak sprawdzić czy nikt nie korzysta z mojego konta (dla pewności może mają Covida z mutacją ;)
Wysłanie zapytania na @ nie pomogło.Covid się kończy.Do Dani dzwonić nie zamierzam ,po to jest support polski mailowy.
Tyle zachwalania a w mojej ocenie jest bardzo,bardzo żle...
Jakieś pomysły bo z tego co wiem to nie jest jednorazowy przypadek ;)

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Degiro

Post autor: GPR » 28 maja 2020, 06:36

Chyba nie umiem szukać bo nie znajduje.

Czy na stronie degiro jest gdzieś podany:

Pragniemy przypomnieć, iż konwersja między parą walut PLN i EUR zachodzi po średnim kursie, bez dodatkowych opłat.

Chciałbym wiedzieć jaki on jest. Ale nie średni skądś tam tylko na pewno ten z którego korzystają.
W regulaminie nie widzę żadnego odnośnika do konkretnej strony która podaje właśnie ten kurs.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Degiro

Post autor: Thorwald » 28 maja 2020, 13:17

Dostaliście maila, że nie będą stosować zwolnienia podatkowego na amerykańskie dywidendy i jak rozumiem będą rąbać 30% jak polskie biura maklerskie ?

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Degiro

Post autor: CoinsMakingCoins » 28 maja 2020, 14:04

Thorwald pisze:
28 maja 2020, 13:17
Dostaliście maila, że nie będą stosować zwolnienia podatkowego na amerykańskie dywidendy i jak rozumiem będą rąbać 30% jak polskie biura maklerskie ?

Dostaliśmy. Razem z listą jakiś produktów, które będą z tego zwolnione, ale nie otwierałem tego jeszcze.

JohnnyCage
Posty: 33
Rejestracja: 01 lut 2019, 10:39

Re: Degiro

Post autor: JohnnyCage » 28 maja 2020, 14:18

Thorwald pisze:
28 maja 2020, 13:17
Dostaliście maila, że nie będą stosować zwolnienia podatkowego na amerykańskie dywidendy i jak rozumiem będą rąbać 30% jak polskie biura maklerskie ?
Do polskich DM bym nie porównywał, skoro na liście przesłanej w e-mailu jest ponad 2000 firm, w które można inwestować z obniżoną stawką podatku.

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Degiro

Post autor: GPR » 28 maja 2020, 14:18

Lista 15%:
https://www.degiro.com/data/pdf/english ... dium=email

Co do mojego pytania: index eur/pln

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Degiro

Post autor: GPR » 31 maja 2020, 18:43

Degiro ma jakiś wybór z fizycznym srebrem?
Bo wpisuje w ich wyszukiwarkę silver i wyskakuje tylko jeden jedyny ETF ZSIL który nie wiem jak ma sie do cen srebra skoro kosztuje 50CHF (kurs 1.04 USD) do aktualnych 17,8 USD za CFD i 6,5 USD za SPROTTa.
Już nawet mbank ma większy wybór.

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Degiro

Post autor: GPR » 31 maja 2020, 21:23

Nie miałem pojęcia że Degiro ma tak wielkie luki w ETFach. Myślałem że amerykańskie nadrabia europejskimi.
Za jego pomocą nie można nawet zainwestować w węgiel (typu ETF KOL). Nic na węgiel nie ma.
Nie licząc już nawet brak ETFów na Rosje, Remx, SDEM, PSLV, GDXJ, PHYS, PLTM.
Co z tego że ma ZKB jak trzeba wybulić na giełdę w Szwajcarii i jeszcze spread za franki?
Co więcej albo źle szukam albo reitów tez nie ma np na Singapur.

Darmowe ETFy?
To jest kiepski żart a nie ETFy. Z Xetry czy LSA nic ciekawego nie ma. Chcesz to możesz ewentualnie wybulić 2,5 euro za giełdy w Paryżu i Amsterdamie gdyby były jakieś ciekawe - a nie są.
W zasadzie w ETFach nie oferuje wiele więcej niż mBank.
Przyznam ze jestem sfrustrowany. Nie po to czekałem tyle czasu by teraz nie móc zainwestować w najciekawsze instrumenty.
Wiedząc to nie zarejestrował bym sie ponownie. Ale oczywiście Degiro nie oferuje ani konta próbnego ani spisu PDF aktywów które oferuje.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Degiro

Post autor: rebahas » 31 maja 2020, 21:37

GPR pisze:
31 maja 2020, 18:43
Degiro ma jakiś wybór z fizycznym srebrem?
Bo wpisuje w ich wyszukiwarkę silver i wyskakuje tylko jeden jedyny ETF ZSIL który nie wiem jak ma sie do cen srebra skoro kosztuje 50CHF (kurs 1.04 USD) do aktualnych 17,8 USD za CFD i 6,5 USD za SPROTTa.
Już nawet mbank ma większy wybór.

Tak ZSIL ma pokrycie w fizycznym metalu aczkolwiek to jak z każdym ETF tego typu - trzeba by zrobić testy na produkcji ;)
No Degiro tak jak tutaj było na forum nie raz i nie dwa jest dobre na początek a potem i tak się kończy w IB, że tak to ujmę dyplomatycznie.

JohnnyCage
Posty: 33
Rejestracja: 01 lut 2019, 10:39

Re: Degiro

Post autor: JohnnyCage » 01 cze 2020, 12:04

GPR pisze:
31 maja 2020, 21:23
Nie miałem pojęcia że Degiro ma tak wielkie luki w ETFach. Myślałem że amerykańskie nadrabia europejskimi.
Za jego pomocą nie można nawet zainwestować w węgiel (typu ETF KOL). Nic na węgiel nie ma.
Nie licząc już nawet brak ETFów na Rosje, Remx, SDEM, PSLV, GDXJ, PHYS, PLTM.
Co z tego że ma ZKB jak trzeba wybulić na giełdę w Szwajcarii i jeszcze spread za franki?
Co więcej albo źle szukam albo reitów tez nie ma np na Singapur.

Darmowe ETFy?
To jest kiepski żart a nie ETFy. Z Xetry czy LSA nic ciekawego nie ma. Chcesz to możesz ewentualnie wybulić 2,5 euro za giełdy w Paryżu i Amsterdamie gdyby były jakieś ciekawe - a nie są.
W zasadzie w ETFach nie oferuje wiele więcej niż mBank.
Przyznam ze jestem sfrustrowany. Nie po to czekałem tyle czasu by teraz nie móc zainwestować w najciekawsze instrumenty.
Wiedząc to nie zarejestrował bym sie ponownie. Ale oczywiście Degiro nie oferuje ani konta próbnego ani spisu PDF aktywów które oferuje.
Coś kiepsko szukasz. Sprawdziłem tylko Rosję i GDXJ czy masz rację i racji nie masz.
Lyxor MSCI Russia UCITS ETF (LU1923627092) czy iShares MSCI Russia ADR/GDR UCITS ETF (IE00B5V87390) są dostępne, podobnie jak VanEck Vectors Junior Gold Miners UCITS ETF (IE00BQQP9G91).
Szukaj po numerach ISIN, nie po nazwie.

"Co z tego że ma ZKB jak trzeba wybulić na giełdę w Szwajcarii i jeszcze spread za franki?"
2,5 EUR rocznie za połączenie z giełdą to majątek? 0,10% spreadu czy zakupie (i potem przy sprzedaży) to też majątek?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Degiro

Post autor: rebahas » 01 cze 2020, 12:16

JohnnyCage pisze:
01 cze 2020, 12:04
"Co z tego że ma ZKB jak trzeba wybulić na giełdę w Szwajcarii i jeszcze spread za franki?"
2,5 EUR rocznie za połączenie z giełdą to majątek? 0,10% spreadu czy zakupie (i potem przy sprzedaży) to też majątek?

Bardziej w Degiro jest powiedzmy uciążliwe to, że oni przeliczają Ci od razu z każdej waluty na EUR a jak chcesz wypłacić to o ile dobrze pamiętam tylko PLN. Prowizje są według mnie w miarę niskie.

ODPOWIEDZ