Piekny moment do shortowania USA?

Gramy na spadki. Przewartościowane, nadmuchane, przeeksponowane. Stawiamy na przebicie każdego balona.
miserable_trader
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:08

Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: miserable_trader » 12 kwie 2019, 17:44

Dla mnie 2910 bylo wedlug mnie przyzwoitym momentem do zajecia pozycji short na SPX. Uzywlem 3x short ETF. To samo IYR, short 3x ETF, a takze LONG VIX za pomoca VIXY. Jakie jest aktualnie wasze nastawienie do rynku ogolnego? Mysle ze jesli nie trafilem to SPX jeszcze max 100 do 150 do gory.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: sebo » 12 kwie 2019, 17:48

Tak z grubej rury ani Dzień Dobry a imię, jak w butach do domu!

Jakie nazwy tych ETFów są?

To nie S-F popraw co masz poprawić.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Krzych_option fun » 12 kwie 2019, 19:25

miserable_trader pisze:
12 kwie 2019, 17:44
Dla mnie 2910 bylo wedlug mnie przyzwoitym momentem do zajecia pozycji short na SPX. Uzywlem 3x short ETF. To samo IYR, short 3x ETF, a takze LONG VIX za pomoca VIXY. Jakie jest aktualnie wasze nastawienie do rynku ogolnego? Mysle ze jesli nie trafilem to SPX jeszcze max 100 do 150 do gory.

Uważaj z tym 3x. Bo jak nie trafiłeś to x3 masz w plecy

miserable_trader
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:08

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: miserable_trader » 12 kwie 2019, 20:14

Uzywane tickery to odpowiednio SPXS i DRV. Poprawienie znakow to dla mnie problem, sorki.

Tak wiem, niestety taki jest swiat ryzyko inwestycyjne mniejsze i wieksze jest wszedzie, poza tym mizerny ze mnie spekulant.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: sebo » 12 kwie 2019, 20:18

My jeszcze nie byliśmy w 2910 jeśli to rok, myślę, że poprawienie nie jest problemem jak przywitanie się.

DRV to są nieruchomości IYR też chyba.
Nikt nie zna rynków ani nikt ich nie przewidział dokładnie. 3x to trzeba mieć szczęście bo można je trzymać nawet rok i nie trafić.
Jak się nie ma kasy to wiadomo gra się na wysokim lewarze, ja to zawszę mówię, ta gra jest dla dziadów co kasy nie mają a każdy chce grać ten co ma i ten co nie ma. Docieramy do szczytów i dużo będzie wchodziło w short a jak będzie no jak zwykle ktoś się przejedzie i to pewnie będą Ci z S.

miserable_trader
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:08

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: miserable_trader » 12 kwie 2019, 20:27

Chodzilo mi o S&P500 lub SPX jak kto woli. Przyznam ze jest we mnie troche naiwnego dzieciaka z limitem gotowki.
Jestem Michal spekulant, amator. Przegladam sobie to miejsce i jestem pod wrazeniem tego co robi gospodarz w formie edukacji, mimo iz miewam co do pewnych kwesti inne zdanie. Wielkie brawa.

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Maro » 12 kwie 2019, 20:37

miserable_trader pisze:
12 kwie 2019, 20:27
Chodzilo mi o S&P500 lub SPX jak kto woli. Przyznam ze jest we mnie troche naiwnego dzieciaka z limitem gotowki.
Jestem Michal spekulant, amator. Przegladam sobie to miejsce i jestem pod wrazeniem tego co robi gospodarz w formie edukacji, mimo iz miewam co do pewnych kwesti inne zdanie. Wielkie brawa.

Rynek nie okazuje żadnych oznak odwrócenia trendu, poczekaj chociaż na "pierwsze jaskółki" z tym shortem, bo jak wspomniał Sebo, można się przejechać szczególnie, że dzisiejsze EPSy pokazały, że nie jest źle, a następny tydzień to już okres wynikowy na całego

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Tomek » 13 kwie 2019, 09:48

Kierunek jak kierunek, każdy ma swoje zdanie na temat tego, co zrobi rynek, ale dobór instrumentów raczej kiepski.

Nie wiem czy czytałeś, ale zerknij na to, dlaczego nie warto używać lewarowanych ETF-ów:
https://www.tradingforaliving.pl/etfy-c ... -dzwignia/

I na to, dlaczego nie warto kupować gotowych produktów opartych o VIX:
https://www.tradingforaliving.pl/co-to-jest-vix/

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Hubert » 13 kwie 2019, 10:48

Tomek a możesz napisać jak można zabezpieczyć portfel poprzez kupienie opcji na VIX ? Jest taka strategia czy raczej ona nie ma sensu ?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Tomek » 13 kwie 2019, 10:57

Jest taka strategia, która polega na kupowaniu opcji CALL na VIX ale bardzo mocno out-of-the-money z dalekim strike, np. 25-30. Takie opcje kosztują grosze, ale jak S&P 500 już tąpnie (tak jak dwukrotnie w 2018 roku) i VIX wzrośnie do poziomu 40, to taki CALL błyskawicznie zyskuje wtedy gigantyczną wartość wewnętrzną i zysk masz liczony w setkach, jeśli nie w tysiącach procent.

No ale moim zdaniem to jest bez sensu, bo jak zerkniesz na wykres VIX-a, to w ciągu ostatnich dziesięciu lat od kryzysu taki wyskok VIX-a miał miejsce... pięć razy. No to powodzenia w timingu i w wyczuciu, kiedy to nastąpi :) W ogóle kupowanie jakichkolwiek opcji jest bez sensu, bo to oznacza negatywny cash-flow na koncie. Ja jestem jednak zwolennikiem zarabiania pieniędzy, a nie ich wydawania, czytaj: jestem zwolennikiem wystawiania opcji :)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: sebo » 13 kwie 2019, 11:44

Był taki maniak VIX, ale chyba już stracił cała kasę, bo coś go nie słychać.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Hubert » 13 kwie 2019, 11:52

W sumie lepiej zabezpieczać każdą pozycje z osobna niż poprzez vix ale jeżeli chciałby ktoś zobaczyć jak to działa to podrzucam link
http://www.theoptionsguide.com/portfoli ... calls.aspx

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Tomek » 13 kwie 2019, 12:17

Też jestem tego zdania, co Hubert, bo na logikę, skoro ktoś spodziewa się spadku na całym swoim portfolio, to po diabła w ogóle trzyma to portfolio w takim kształcie po stronie LONG? Zamiast wydawać pieniądze na zakup zabezpieczających CALL-i, to lepiej po prostu zredukować liczbę pozycji akcyjnych albo dorzucić dla równowagi trochę pozycji SHORT. Na pewno taki organiczny hedge wyjdzie taniej i pewniej niż kombinowanie z jakimiś VIX-ami.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Krzych_option fun » 13 kwie 2019, 12:26

Tomek pisze:
13 kwie 2019, 10:57
Jest taka strategia, która polega na kupowaniu opcji CALL na VIX ale bardzo mocno out-of-the-money z dalekim strike, np. 25-30. Takie opcje kosztują grosze, ale jak S&P 500 już tąpnie (tak jak dwukrotnie w 2018 roku) i VIX wzrośnie do poziomu 40, to taki CALL błyskawicznie zyskuje wtedy gigantyczną wartość wewnętrzną i zysk masz liczony w setkach, jeśli nie w tysiącach procent.

No ale moim zdaniem to jest bez sensu, bo jak zerkniesz na wykres VIX-a, to w ciągu ostatnich dziesięciu lat od kryzysu taki wyskok VIX-a miał miejsce... pięć razy. No to powodzenia w timingu i w wyczuciu, kiedy to nastąpi :) W ogóle kupowanie jakichkolwiek opcji jest bez sensu, bo to oznacza negatywny cash-flow na koncie. Ja jestem jednak zwolennikiem zarabiania pieniędzy, a nie ich wydawania, czytaj: jestem zwolennikiem wystawiania opcji :)

Jeśli masz pokrycie w gotówce to spokojnie można wystawiać opcje, ale jak nie masz tyle cashu żeby pokrywać gotówkowo wszystkie short to wtedy wystawienie "gołej" opcji to spore ryzyko. Dlatego bardzo lubię spready.

miserable_trader
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:08

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: miserable_trader » 13 kwie 2019, 19:59

VIXY vs VIX performace ostatnie kilka miesiecy

Screen Shot 2019-04-13 at 1.51.58 PM.png

3xETF maja decay jasne, tak jak mowisz to jest krotki okres ale nie kilka dni jak dla mnie. Wahy jak w przykladnie 10% 20% czy nawet 5% to nie jest codziennosc na SPX, to nie JNUG czy JDST.

ODPOWIEDZ