Pretium Resources Inc. (PVG)

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 09 mar 2018, 20:18

Też mam takie wrażenie że zbliżamy się do końca tej konsoli. Za chwilę wygenerujemy 3 sygnały kupna. Dodatkowo jak to się utrzyma to mamy objęcie
Załączniki
PVG2.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 10 mar 2018, 16:19

hrynek pisze:Gregory, Mnie też zawsze kusi ABX szczególnie że lubi go też Soros (co np. w 2016 nazwisko przyciągnęło dodatkowych inwestorów, którzy jeszcze bardziej podbili cenę do góry :) ), ale tym razem zastanawiam się nad JNUG (nie NUGT bo ten ma mniejsze zmiany procentowe z uwagi na większe firmy).

Nie myślałeś o JNUG?
Przejrzałem szereg dostępnych u siebie różnego rodzaju ETF złotych i srebrnych. Niektóre z nich to wręcz dziwne, to jakby ETF złożone z ETF. Porównałem ilość instrumentu do kupienia w stosunku do takiego samego zaangażowania kapitałowego oraz ruch w tym samym okresie. Zdecydowanie akcje są korzystniejszym rozwiązaniem mimo że niektóre ETF potrafią mieć jazdę. CFD na akcje są zdecydowanie bezpieczniejszym i per saldo korzystniejszym rozwiązaniem finansowym niż ETF w składający się z ETFów. Kupując ETF tak czy inaczej trzeba się interesować co dzieje się na jego głównych składowych.

Wracając do ABX patrząc na D1 wydaje się mi że chyba nie będzie już spadków. Pinbar z dziennego i ucieczka luką od niego bez retestu dla mnie silny sygnał do zakupu. Dalej kolejna luka 2 dni później domknięta co prawda ale każda próba zejścia niżej to popyt (dolne cienie). Myślę że 11 to było dno. Dalej jest gigantyczny spread między nią a złotem. Poprzednio spółka przy obecnych cenach złota kosztowała ok 20$. Jako spółka wydobywcza lepsze wyniki może nam pokazać dopiero w raporcie za I kwartał bowiem dopiero od IV kwartału cena złota zaczęła ponownie rosnąc. To co widzimy obecnie na jej akcjach jest podzwonnym ceny złota II, III i IV kwartału 2017 jak i raportu za 2017 bo ten nie mógł być dobry porównawczo do 2016.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: eranet » 10 mar 2018, 18:01

Na ABX chodzimy w kanale, a że przy dolnej bandzie to jakis potencjał jest...
Załączniki
abx.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 10 mar 2018, 20:40

Ten kanał jest trochę naciągnięty. Generalnie może być. Chociaż ja nie lubię takich konstrukcji geometrycznych na takiej przestrzeni czasu. Pin bar jest niezawodny w takiej sytuacji. Zrobiłem go na tygodniowym. Dzienny się nie mieści w całości. Natomiast zastanawia mnie taka rozbieżność z ceną złota, kto do kogo doszlusuje.
Załączniki
ABXGs.png
ABXkd.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 23 mar 2018, 16:00

A nie mówiłem że ten pin bar na ABX wiele mówi.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 26 mar 2018, 22:33

ABX raczej do góry
Załączniki
ABX.png

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Thorwald » 11 kwie 2018, 17:10

Piękny strzał dzisiaj na PVG 19% up

Prawdopodobny powód wzrostu
http://globenewswire.com/news-release/2 ... pdate.html

Co nam zarząd ma do powiedzenia:
http://services.choruscall.ca/links/pre ... 80411.html

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: eleste » 12 maja 2018, 11:44

MarcinBB pisze:Największym plusem PVG jest bardzo wysoki gold-grade wynoszący 16 gramów na tonę w kopalni BruceJack, siedzą na kupie złota. Wskaźniki ma słabe o czym pisałem wcześniej. Wskaźnikowo zobacz sobie na https://www.gurufocus.com/stock/svm - i to przy takich niskich cenach.
Svm - silvercorp jest jednym z "bohaterów" filmu The China hustle z netflixa. Film opowiada o tym jak gówniane firmy są tylnymi drzwiami wprowadzane na rynki US oraz o tym jak w całym procesie sciemniaja w ksiegach,. Zawyżone 10x aktywa, przychody ect. Generalnie wał. Jeśli to prawda to te dobre wskaźniki o kant dupy rozbić.

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: MarcinBB » 12 maja 2018, 19:03

Ciekawe, muszę obejrzeć ten film. Aczkolwiek do takich "rewelacji" należy podchodzić z dystansem bo hm... nigdy nie wiadomo kto i co dokładnie ściemnia.
Sprawdziłem na wykresie SVM datę premiery filmy 8 września 2017 to ruchów specjalnych nie było.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: eleste » 14 maja 2018, 09:28

MarcinBB pisze:Ciekawe, muszę obejrzeć ten film. Aczkolwiek do takich "rewelacji" należy podchodzić z dystansem bo hm... nigdy nie wiadomo kto i co dokładnie ściemnia.
Sprawdziłem na wykresie SVM datę premiery filmy 8 września 2017 to ruchów specjalnych nie było.
jasna sprawa, że z dystansem. W filmie wypowiada się między innymi znany Tesla-szortującym Jim Chanos

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Tomek » 14 maja 2018, 16:37

Hmm, spóźniłem się na samolot, w związku z czym mam trochę czasu i tak sobie przeglądam różne kuriozalne firmy, no i otworzyłem także to PVG. Zastanawia mnie teraz tylko jedno: czy którakolwiek z osób inwestujących w te akcje zaglądała w ogóle do sprawozdań finansowych firmy?

Tak na szybko:
* Firma od sześciu lat nie wypracowała ani centa zysku, a każdy kolejny rok od 2012 to jest nieustannie powiększająca się strata
* 2017 rok był pierwszym rokiem, w którym firma pokazała w ogóle jakiekolwiek przychody (177 mln)
* Łączne zadłużenie firmy to... 744 mln (cztery razy większe niż przychody!)
* Przyrost długu postępuje w tempie 50% rocznie(!)
* Przez ostatnich sześć lat, tylko w ciągu jednego roku firma uzyskała jakąkolwiek gotówkę z działalności operacyjnej
* Gotówka uzyskana z działalności operacyjnej wynosi 41 mln (przez sześć lat)
* Gotówka uzyskana z emisji zadłużenia/zaciągania kredytów wynosi 1,1 mld (przez sześć lat)
* Należności, które firma planuje ściągnąć w 2018 roku od kontrahentów wynoszą 101 mln
* Samo zadłużenie, które firma musi spłacić w 2018 roku wynosi... 375 mln
* Wszystkie należności, które firma musi uregulować w 2018 roku (faktury itd.) wynoszą 435 mln
* Stan gotówki w kasie wynosi... 56 mln

I jeszcze sprawdzalność prognoz analityków:
* W 2016 roku miała być strata 17 mln, a była... 59 mln
* W 2017 roku miał być zysk 0,8 mln, a była strata... 16 mln

Zastanawia mnie zatem, jaka teza inwestycyjna może stać za tym, żeby zostać akcjonariuszem takiego biznesu?

PS. Obejrzałem właśnie to China Hustle, trochę tendencyjne i mało odkrywcze. Jak zwykle biedni nieświadomi Amerykanie weszli na giełdę w spółki o kapitalizacji 50 mln oczekując 300% zysku rocznie i potem zostali zaskoczeni, że firma, w którą zainwestowali, okazała się wydmuszką.

PS 2. Dla PVG jedną z rekomendacji BUY, z ceną docelową 200% powyżej dzisiejszej, dał Roth Capital. Ten sam bank, który w China Hustle naganiał inwestorów na zakup tych lewych spółek z Chin, a wcześniej robił im reverse merger...
Zrzut ekranu 2018-05-14 o 16.50.03.png

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 14 maja 2018, 16:46

Fajnie, że to wspomniałeś, ja sprawdzałem ale nie kupiłem, sprawdzałem wiele sĻółek tego typu i poruszałem tutaj ten problem.
Tego typu spółki mają fatalne wyniki finansowe.

Dlaczego kupili i zainwestowali ciężkie PLN ? Odpowiem bo IT21 im tak powiedział.

Ciężko znaleźć sĻółkę dobrą w tej działalności.

Jeśli obsuną się metale, to 4$ dolary zobaczymy albo niżej.

durin
Stały bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 22 maja 2018, 18:57

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: durin » 22 cze 2018, 16:43

Niezła absurd na tym PVG. Kolejny spadek dochodów o 16,5 %, a ceny akcji idą w górę, mimo że metale są w korekcie.
Nawiązując do wpisów z maja, które pokazały w jak kiepskiej kondycji finansowej jest PVG to chyba tylko ludzie kupują wizje, że złoża złota są tam przeogromne...tylko kwestia je w końcu wykopać i sprzedać za grube miliony :-).

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Thorwald » 06 wrz 2018, 21:00

"Pretium Resources (PVG -9.7%) plunges following a negative report from Viceroy Research, which says the company's "mining results have been distorted and the equity likely worthless as the overindebted company bleeds cash over the next 12 months."

Viceroy says the entire investment thesis for PVG rests on the validity of the 2013 bulk sample program, which it believes was manipulated "through an overreliance on samples taken from the Cleopatra vein, thereby artificially inflating Pretium’s grades and reserve projections for the Brucejack Mine."

The firm says the implications of its findings on grade, tonnage and life of mine are "damning and lead us to believe that Pretium’s equity is highly likely to be worthless in its current state, and its credit significantly impaired."
- cytat za https://seekingalpha.com/news/3388480-p ... -distorted

Pełen raport - https://viceroyresearch.files.wordpress ... r-2018.pdf

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: eranet » 22 wrz 2018, 09:43


ODPOWIEDZ