Pretium Resources Inc. (PVG)

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: MarcinBB » 03 lut 2018, 09:22

Największym plusem PVG jest bardzo wysoki gold-grade wynoszący 16 gramów na tonę w kopalni BruceJack, siedzą na kupie złota. Wskaźniki ma słabe o czym pisałem wcześniej. Wskaźnikowo zobacz sobie na https://www.gurufocus.com/stock/svm - i to przy takich niskich cenach.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 26 lut 2018, 23:15

Jeszcze nie ma sygnału. I złoto niepewne. Warto raz dziennie zajrzeć. Bolinger ma taką szeroką japę że tylko patrzeć jak zacznie domykać.
Załączniki
PVG.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 26 lut 2018, 23:18

Druga z podobnych. Tę akurat lubię. Ta dobrze dała w 2016. Złoto raptem poszło na 1300 czyli jakieś 250 baksów. A ta pięknisia z 8 na 25 prawie. To był dobry towar w tym czasie.
Załączniki
ABX.png

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 27 lut 2018, 10:04

Te PVG to finansowo kiepsko stoi ryzyko jest.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 27 lut 2018, 10:21

Wiadomo że jest ryzyko. Firma cienko przędzie ale tak naprawdę to wszyscy minerzy mają ciężkie życie. Popatrz na to ABX. Poprzednio ruszyła przy złocie 1000 do 1300 z 8 na 24. Teraz złoto po 1300 a ona leci w dół i wcale nie kosztuje 24. Myślę o nie jako o łatwym szybkim zarobku a nie trzymaniu nie wiadomo ile. Jak zejdzie jeszcze trochę. Oby sprawdziły się Gregowe przepowiednie co do złota to pewnie wykona ruch na odbiciu koło 100%. Jedno jest pewne tym samym kapitałem na minerach lepiej się zarobi niż na samym złocie. Takie śmieciowe spółki często bardzo zaskakują. I takie śmieciowe spółki przy gigantach też zwykle zyskują. A jak jeszcze media zrobią szum.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 27 lut 2018, 10:39

Tak zgadza się, ale złoto musi mocno podrożeć inaczej takie spółki to czyste ryzyko, ja nie kupuję spekulacyjnie.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 27 lut 2018, 12:26

Złoto nie musi bardzo podrożeć. Ja widzę to inaczej. Na bazie poprzednich zdarzeń.
Wystarczy że potanieje do jakiś 1200, 1150. To zrobi masakrę na spółkach minerskich. Jak są wrażliwe na niepewność i w sumie drobne spadki na złocie widać chociażby teraz. Spółki minerskie są w sumie mocno zdołowane ceną złota. Teoretycznie wydobycie uncji kosztuje ok 1000 baksów. Tylko teoretycznie. Płytkie i wydajne złoża się pokończyły. One funkcjonują na granicy opłacalności a niektóre poniżej. Co zrobi zjazd złota - zamykanie szybów, ograniczenie produkcji bądź jej czasowe zawieszenie vide uran. W takiej sytuacji każdy ruch złota w górę powoduje hurra optymizm vide uran. A cena uranu wrosła zaledwie 2-3 baksy. Widzieliśmy to kilka tygodni temu. Złoto wraca do gry = kupuj mocno przecenione. Ja bym wówczas nie pakował się w złoto jako takie a w producentów. Bo oni najwięcej zyskają. Spekulacyjnie czy nie zarobek lepszy. Mając do wyboru kilka podobnych aktywów. Kiedy wiesz że kupując surowiec zarobisz w niepewnej i długiej perspektywie 30% a kupując jego twórcę w krótkiej perspektywie 100 -200% to co wybierzesz. Każde działanie kup lub sprzedaj to spekulacja że zespół czynników zrobi to lub tamto. Wszyscy kupują spekulacyjnie tylko różnie to nazywają.
Moja ulubiona AUMN. Tą kupiłem wyjątkowo długoterminowo. 2 lata się bujałem. ||Mimo że na stracie wciąż kupowałem. Średnia była jakieś 23 centy. Złoto po 16r. wykonało ruch 1000 do 1300. Czyli niewiele zdrożało. Natomiast mój wrzód na dupie w tym samym czasie pojechał na prawie baksa. Sprzedawałem w lipcu. Czyli z o,23 na 1$. Gdzie był lepszy zarobek. I niestety inwestycja przeszła w spekulację.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 27 lut 2018, 19:22

Tutaj najlepiej widać na przykładzie ostatnich ruchów
Załączniki
ABXprc.png
Goldprc.png

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 27 lut 2018, 19:35

Kiedyś obserwałem wiele, spółek oczywiście zgadzam się z Tobą, tyle tylko, że spółki to od paru lat tylko spadki i ryzyko, więc patrze ale nie dotykam. Oj dotknąłem bo to było dotknięcie na wiele lat. To jest tak serce i rozum, jedno nie drugie tak.
Jedna rzecz jest, złot nie spadło do 800$ czy 1000$ a spółki dostały mocno w dupę, czemu ? Nie wiem ale przesada i to za bardzo, nie uważasz? Wszyscy uciekli z tych spółek bo to strata kasy i czasu na wiele lat.
Omijać z daleka i tak dalej twierdzę ale niebawem zmienię zdanie bo takie mam założenie kiedy to ja wiem kiedy.
Co to wydobycia to tak, jaka kopalnia, jak głęboko, jaki kraj, jacy pracownicy jaki sprzęt.
Trzeba też pamiętać, że trochę się wydobywa ręcznie nie pamiętam ile uncja wteńczas kosztuje, oglądałem jakiś dokument ale uleciała mi informacja ile jedna uncja kosztuje.
Dużo spółek upadło, upada i jest groszowych.
Na pewnoe fajnie się z tym rynkiem zapoznać jeśli ma się czas i lubi tą tematykę ja trochę czasu spędziłem na czytaniu oglądaniu różnych dokumentów itd.

Na ABX i innych obstawiłem spadki tzn nie gram na spadkach ale mam zapisane spadki a później mam zapisane rozpoznanie terenu.
Decyzje podejmę za parę miesięcy.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Gregory » 27 lut 2018, 19:50

Patrzę na tego ABX ponieważ uważam że poziom pomiędzy 8-10 jest dość atrakcyjny. Ja mam trochę przegięcie w kierunku do ryzyka, lubię to. Spółka dość duża taka w miarę ok. Co prawda zakładanie tutaj pozycji 1000 sztuk to nie wiem czy ma sens. Dziesiąt tysięcy miałoby sens. W sumie nawet byłaby dobra do piramidowania.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 27 lut 2018, 20:12

Zgadza się ten przedział jest odpowiedni. Jednak ja patrzę bardziej globalnie a nie czy 10,50$ czy 8$ to dobra cena, nie patrzę tylko na to a na cały rynek itd, wiem At jest najszybsza i najłatwiejsza zero wysiłku.
AT tak wskazuje ale to co będzie na rynku się działo zaprowadzi kurs.
Pożyjemy zobaczymy.

hrynek
Posty: 99
Rejestracja: 21 lut 2018, 12:15

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: hrynek » 28 lut 2018, 10:15

Gregory, Mnie też zawsze kusi ABX szczególnie że lubi go też Soros (co np. w 2016 nazwisko przyciągnęło dodatkowych inwestorów, którzy jeszcze bardziej podbili cenę do góry :) ), ale tym razem zastanawiam się nad JNUG (nie NUGT bo ten ma mniejsze zmiany procentowe z uwagi na większe firmy).

Nie myślałeś o JNUG?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2018, 14:40

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Początkujący » 28 lut 2018, 15:14

Hrynek, mam pytanie czy JNUG etf 3x na spółki wydobywcze, musi być zamykany każdego następnego dnia po jego zakupie? Czy można go trzymać bez konieczności codziennego rozliczenia, będę wdzięczny za informację.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2018, 14:40

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Początkujący » 28 lut 2018, 15:18

Hrynek, mam pytanie czy JNUG po zakupie musi być następnego dnia rozliczony ( zamknięty) czy 3x lewar działa codziennie bez zamykania pozycji?

Dante
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 28 lip 2017, 21:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Dante » 28 lut 2018, 15:22

Nie musisz go codziennie zamykać, ale nie zaleca się trzymania go przez dłuższy czas.
Na blogu u Tomka jest artykuł na ten temat.

ODPOWIEDZ