Degiro

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Grzegorz
Posty: 57
Rejestracja: 21 mar 2017, 22:24

Degiro

Post autor: Grzegorz » 10 maja 2017, 21:37

chyba jedyne sensowne biuro do inwestycji zagranica jesli ma sie mniej kapitalu i nie chce sie grac opcjami. Wiec mozna sie wymieniac informacjami jesli ktos ma tam konto. Ja niedawno otworzylem.
Ale ze duzo kontrowersji budzi ich mozliwosc krotkiej sprzedazy naszych papierow to warto trzymac reke na pulsie i dzielic sie wiadomosciami odnosnie biura i dlatego pozwole sobie zalozyc oddzielny temat.

Niestety nie wiadomo czy i kiedy beda konta walutowe ale ... jak ktos chcialby inwestowac w EUR to moze otworzyc konto w ich oddziale w Irlandii. Niestety odpisali mi o takiej mozliwosci juz po otwarciu rachunku.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Degiro

Post autor: sebo » 10 maja 2017, 23:13

Nie do końca bo to kwestia umowy jaką podpiszesz,
w custody nie ma krótkiej sprzedaży i nikt Ci nic nie podbierze po następne myślisz, że to biuro jest mniej pewne niż biura w PL?
Minus i to duży brak konta w $
Plus największy niskie prowizje albo zerowe.
O tym biurze nie da się nic pisać bo jest normalne do nie częstych transakcji, strona taka sobie, na tablet jest ok, zakładanie zleceń takie sobie, obsługa w pl bardzo dobra.
Więc biuro dość dobre dla paru zleceń w miesiącu moim zdaniem chyba najlepsze jakie jest. Ogromny minus za brak konta w USD.

Grzegorz
Posty: 57
Rejestracja: 21 mar 2017, 22:24

Re: Degiro

Post autor: Grzegorz » 10 maja 2017, 23:46

przy koncie custody pobieraja haracz za otrzymane dywidendy wiec trzeba tego by pilnowac co przy spolkach z USA wyplacajacych zazwyczaj kwartalnie dywidendy robi sie malo przyjemna zabawa.
Zgadzam sie, ze to biuro do rzadszego handlu - bo za notowania w real time trzeba doplacic od kazdej gieldy poza GPW. Ale jako alternatywa do konta bezposrednio w USA dla kogos z malym kapitalem to jak znalazl. W sogo trzeba za kazda transakcje 5 USD, a w IB zrobic troche obrotow zeby miec niskie fee. A polskie biura to juz rozboj no i 30% podatku od dywidendy bo nie ma mozliwosci zlozyc W-8BEN zeby zaplacic tylko 15%.

ale na ich stronie wisi informacja, ze pracuja nad kontami walutowymi wiec mam nadzieje, ze niedlugo sie pojawia. Idealnym kontem na pewno nie jest ale mysle, ze na poczatek dla zaczynajacych przygode z zagranica moze byc. Potestuje troche i zobacze jak to wyglada w praniu.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Degiro

Post autor: sebo » 11 maja 2017, 09:30

"przy koncie custody pobieraja haracz za otrzymane dywidendy wiec trzeba tego by pilnowac co przy spolkach z USA wyplacajacych zazwyczaj kwartalnie dywidendy robi sie malo przyjemna zabawa. "

Gdzie tak jest, pokaż mi ten zapis?
Od dywidenty jest podatek pobierany z góry i to nie zależy od konta.

Konta walutowe wątpię, żeby były w niedalekiej przyszłości bo są ale trzeba być obywatelem danego kraju więc nie wiem czy dla nas zrobią. Gdzie jest ta informacja ?
Ja z nimi rozmawiałem i na razie nie będzie.

Grzegorz
Posty: 57
Rejestracja: 21 mar 2017, 22:24

Re: Degiro

Post autor: Grzegorz » 11 maja 2017, 23:19

https://www.degiro.pl/data/pdf/pl/Oplat ... USTODY.pdf

realizacja dywidend: 1 EUR + 3% od dywidendy (max 10%).
w kontach Basic/Active/Trader - bezpłatnie.

https://www.degiro.pl/pytania/
Czy DEGIRO obsługuje rachunki walutowe?
Obecnie prowadzone są prace nad wprowadzeniem rachunków walutowych. Do momentu wprowadzenia rachunków walutowych klienci zainteresowani zakupem instrumentów finansowych denominowanych w walutach obcych mogą skorzystać z usługi AutoFX (automatyczny zakup waluty obcej przed dokonaniem transakcji) lub samodzielnie zakupić walutę obcą poprzez platformę transakcyjną. Prowizje dotyczące korzystania z AutoFX i manualnej wymiany walut dostępne są w dokumencie Opłaty i Prowizje. Każdorazowo przed zakupem instrumentów denominowanych w walutach obcych klienci informowani są o efektywnym kursie walutowym, który zostanie zastosowany.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Degiro

Post autor: sebo » 12 maja 2017, 09:27

Sprawdzę to później ale jakoś mi na dywidendach nie zależy to tylko parę $.

Co do kont to już się kiedyś dowiadywałem i na razie nie będzie, już parę lat jest i dalej nie ma, więc nie liczył bym na to.

kuba
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:19
Kontakt:

Re: Degiro

Post autor: kuba » 22 wrz 2017, 13:00

Właśnie natknąłem się na taką ciekawostkę
http://m.bankier.pl/wiadomosc/DeGiro-po ... 44849.html

PS. Tomek stajesz się sławny ;-)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Degiro

Post autor: sebo » 22 wrz 2017, 13:31

Tanie sensacie Pan Wojciech napisał.
Takie coś już miało miejsce i jest to normalne. Fajnie, że taka notka jest, mi się to podoba i DeGiro o tym informuje, że w tych dniach i tych nie będzie obsługi w języku polskim.
Osoba, może być chora czy też urlop a sztabu polaków tam nie ma.
W innych instytucjach zagranicznych tak samo jest jak chcemy mieć obsługę w języku polskim.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Degiro

Post autor: Tomek » 22 wrz 2017, 15:01

Mnie się wydaje, że Degiro to jest dla wielu tylko taki etap przejściowy. To znaczy pierwszy krok, który sie stawia wychodząc z Polski na rynki zagraniczne, żeby się troche oswoić z tym tematem, a potem, po roku czy po dwóch, jest etap kolejny, czyli przejście do bardziej profesjonalnego i zaawansowanego brokera zagranicznego, z lepszym systemem, z większą liczbą instrumentów, z dodatkowymi narzędziami itd. Z nimi Degiro nie wygrywa już nawet prowizjami.

kuba pisze:PS. Tomek stajesz się sławny ;-)
Następny przystanek to już tylko Wall Street :)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Degiro

Post autor: sebo » 22 wrz 2017, 15:13

Tu masz rację ale zakładam się, że ludzie zostawiają sobie tam konta i dalej robią zakupy np ETF bez prowizji.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Degiro

Post autor: Tomek » 22 wrz 2017, 15:23

A no jasne, sam mam tam aktywne konto w dalszym ciągu, chociaż bez żadnych środków. Degiro to jest bardzo fajna opcja do strategii „kup i trzymaj”. Wiec jak ktoś nie handluje częściej niż pare razy w miesiącu, nie stosuje opcji ani innych derywatów, nie hedguje pozycji, nie gra na spadki itd., to Degiro bedzie najlepszym rozwiazaniem z punktu widzenia polskiego inwestora.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Degiro

Post autor: sebo » 27 wrz 2017, 09:46

No i DeGiro wyjaśniło cała sytuację.

Szanowny Panie Black,

Nasz europejski sukces dotarł także do Polski. DEGIRO pozyskało 50,000 nowych klientów w Europie w przeciągu pierwszej połowy 2017 roku, zachowując podobne oczekiwania odnośnie drugiej połowy roku. Osiągneliśmy krok millowy w postaci 200,000 pozyskanych klientów, a w 2017 roku oczekujemy 14 milionów transakcji o wartości przekraczającej 50 miliardów euro. W rezultacie popyt na naszą platformę w Polsce zwiększa się, a działalność w Polsce staje się coraz bardziej zyskowna.

Biorąc pod uwagę nasz silny wzrost, DEGIRO było bardzo zaskoczone artykułem na portalu Bankier.pl, w którym to portal sugeruje porzucenie przez DEGIRO działalności w Polsce. Niezrozumiałym jest fakt, iż Bankier.pl nigdy nie kontaktował się w tej sprawie z przedstawicielami DEGIRO. Wysłaliśmy prośbę o sprostowanie artykułu, co też Bankier.pl uczynił.

Chcielibyśmy zapewnić naszych polskich klientów, że DEGIRO nie opuszcza polskiego rynku. Polska jest jednym z najdroższych rynków w Europie, jeśli chodzi o opłaty od transkacji. Nasze niższe o 87% prowizje kładą temu kres. Zamierzamy inwestować więcej w naszą polską działalność, a także staramy się zatrudniać więcej polskich pracowników.

TMan
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2017, 20:39

Re: Degiro

Post autor: TMan » 15 paź 2017, 21:31

Może ktoś (najlepiej użytkownik) powiedzieć, który z brokerów jest lepszy: Degiro czy Interactice Brokers? Czy Degiro oferuje dostęp do amerykańskich ETF? Jak z zasilaniem konta?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Degiro

Post autor: sebo » 15 paź 2017, 21:51

1. IB
2. Tak
Zasilenie konta to przelew.

benjamin
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:46

Re: Degiro

Post autor: benjamin » 16 paź 2017, 18:30

Interactive na start musisz mieć 10tys $ - o ile dobrze pamietam.

ODPOWIEDZ