Pretium Resources Inc. (PVG)

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: scyther5 » 01 lut 2018, 16:41

Czy ktoś ma jakieś informacje czy coś konkretnego wywołało ostatnie spadki?

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: MarcinBB » 01 lut 2018, 19:19

Bardzo słabe wyniki za 4 kwartał z ich topowej kopalni Brucejack:
* mniejszy % odzysk z złota
* mniejsze wydobycie złota
* wcześniejsza prognoza zejścia z AISC zmieniła się we wzrost w widełkach do $900 za uncję

Sam siedzę na tym od 8,25, Trader21 wczoraj na webinarze polecał zakup po spadkach. Patrząc na wskaźniki https://www.gurufocus.com/stock/PVG szału nie ma, imho są lepsze spółki. Niebawem mam w planach zrobić research w minerach to napiszę swoje typy.

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: scyther5 » 01 lut 2018, 19:35

Dzięki wielkie.

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: wies » 01 lut 2018, 20:02

Nie wiem dlaczego nikt na tym blogu ,czy innych jak Tradera 21 nikt nie interesuje się akcjami spółek biotechnologicznych,niedawno tu o tym wspomniałem.
Kupujecie zamrażając kapitał na kilka lat/PVG-URA,itp/Większość podąża za rekomendacjami,a na koniec roku płacz i pretensje,tak było już kilka razy ,gdzie na tz. rekomendacjach byli w plecy po 40%.
https://stooq.pl/q/?s=abmd.us&c=1m&t=c&a=lg&b=0
https://stooq.pl/q/?s=abmd.us&c=10y&t=c&a=lg&b=0

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: MarcinBB » 01 lut 2018, 20:19

Zgadzam się, w portfelu powinno być miejsce na spółki "growth" - chociażby z branży bio, tylko patrząc na obecne zaawansowanie hossy strach kupować coś co urosło już X razy i do tego ma p/e w okolicy 100.

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: wies » 01 lut 2018, 20:34

Teraz to długoterminowo napewno nie kupować ,ale spekulacyjnie tak.
Kilka lat temu toczyłem polemikę z traderem o takich spółkach ,czy ETF-ach,ale GDX-GDXJ były na topie bo tanie ,a Ja mam od kilku lat kilka takich spółek z biotech.Zyski powyżej 100%.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 02 lut 2018, 10:49

Może dlatego, że rekomenduje to co on wszedł z innymi kolegami i podbijają cenę, przez sto albo więcej małych inwestorów z jego portalu.
Może dlatego, że dużo tam ślepych osób jest i są w niego wpatrzeni jak w bóstwo :)

Wies może więcej się dziel, może więcej osób będzie te spółki analizowało i powstanie analiza spółek, które warto kupić.
Jak pamiętam pisałeś by iść z trendem. A jak widzisz tutaj są osoby, które preferują łapanie noży. Tylko, że jak widać to z jego portalu pochodzą te osoby co płaczą i chcą się gdzieś wypłakać.

Tylko jest mała różnica, On kupuje na długie lata a jak w dół uśrednia cenę. Ma większy kapitał z 30 różnych inwestycji czasem udaje mu się trafić, reszta na dużym minusie go nie boli bo ma na wiele lat.
I to jest ta ogromna różnica z innymi osobami, co się pakują z oszczędnościami w wytypowane spółki i chcę zarobić 100% w 3miesiące, głupota ludzka nie zna granic.

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: MarcinBB » 02 lut 2018, 14:03

sebo pisze:Może dlatego, że rekomenduje to co on wszedł z innymi kolegami i podbijają cenę, przez sto albo więcej małych inwestorów z jego portalu.
Żenujące podejrzenia.
sebo pisze:Może dlatego, że dużo tam ślepych osób jest i są w niego wpatrzeni jak w bóstwo :)
Ludzie z natury wolą iść na skróty zamiast myśleć samemu. Trader uczy właśnie myśleć samodzielnie, a to że ktoś nie myśli sam tylko ślepo idzie za czyimiś wyborami to już jego problem.
sebo pisze:Wies może więcej się dziel, może więcej osób będzie te spółki analizowało i powstanie analiza spółek, które warto kupić.
Popieram :-)
sebo pisze:Jak pamiętam pisałeś by iść z trendem. A jak widzisz tutaj są osoby, które preferują łapanie noży. Tylko, że jak widać to z jego portalu pochodzą te osoby co płaczą i chcą się gdzieś wypłakać.
haha, za to na tradingforaliving.pl wchodzą jedynie masterzy? :-D
sebo pisze:Tylko jest mała różnica, On kupuje na długie lata a jak w dół uśrednia cenę.
To nie jest prawda.
sebo pisze:Ma większy kapitał z 30 różnych inwestycji czasem udaje mu się trafić, reszta na dużym minusie go nie boli bo ma na wiele lat.
Kapitał ma duży, reszta nieprawda.
sebo pisze:I to jest ta ogromna różnica z innymi osobami, co się pakują z oszczędnościami w wytypowane spółki i chcę zarobić 100% w 3miesiące, głupota ludzka nie zna granic.
Dlatego podstawą jest edukowanie się i samodzielne myślenie.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 02 lut 2018, 15:35

Skąd wiesz, że nie prawda? Jest to w dużym skrócie. Wchodzisz w coś a później sprzedajesz info tysiąca innym, normalka, co w tym dziwnego? Nic
Byś się zdziwił.
Jedna odrzucasz inne zatwierdzasz, hm.

Edukowanie się tak, ale żeby się edukować, musisz mieć dostęp do wiedzy, masz ?


"haha, za to na tradingforaliving.pl wchodzą jedynie masterzy? :-D"
Nie, Ci którzy tam czytają udzielają się, przechodzą/przenoszą się tutaj, bo łatwiej się wypłakać. Wygodniejsze forum i forma pisania, tam posty usuwają na potęgę.
Tu jest z kim porozmawiać, nawet jak nie wiesz, to ktoś Ci doradzi albo naprowadzi.
No ale wracajmy do tematu, są ciekawsze rzeczy :)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2018, 15:52 przez sebo, łącznie zmieniany 3 razy.

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: MarcinBB » 02 lut 2018, 16:11

Słuchajcie, bronię Tradera bo mam do niego szacunek. To Tomka też mam duży szacunek, ale znam jego twórczość dużo krócej, zresztą tu nie chodzi o porównanie, obydwoje robią świetną robotę artykułami/webinarami. Na forum jestem tutaj a nie u Tradera bo to się pisze o inwestycjach a tam na forum dużo o polityce, walki socjalistów z kapitalistami i gadki dla gadania.

W swojej merytorycznej wypowiedzi dot. PVG wspomniałem jedynie, że Trader polecał spółkę z uwagi na niedawne duże jej spadki. scyther5 pytał o tę spółkę to wydaje mi się, że oprócz fundamentów o których wspomniałem to informacja o polecaniu zakupu przez T też może mieć jakąś wartość.

Następnie sebo ni z tego ni z owego hejtuje Tradera oczerniając go pomówieniami o pump and dump oraz obraża jego czytelników. Cezary, wybacz, jak można wypowiadać się tak jak wspomniany sebo? Przecież to totalny żal.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 02 lut 2018, 16:19

Tez go szanuję/lubię/podziwiam. Nie ma tutaj obrażania innych. Za bardzo dodajesz i to tworzysz. Na tym zakończmy. I nie używaj tych słów w stosunku do mnie jak ich nie rozumiesz, a ja nie jestem nastolatek. Zauważyłem, że lubisz się przyczepić i coś od siebie dodać. Jak nic nie rozumiesz, to mam to gdzieś, że nic nie rozumiesz.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: eranet » 02 lut 2018, 18:14

PVG było rekomendowane przez kilka osób, nie tylko w Polsce i nie przez ostatnie kilka dni. Przecena jest duża, sam się dziś skusiłem po 6.50. Nie ma natomiast co dyskutować o Tomku czy Czarku w tym temacie, trzeba ich czytać, uczyć się, myśleć i samemu podejmować decyzję i oby jak najwięcej takich osób było w polskiej sieci!

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: sebo » 02 lut 2018, 18:23

Fajnie by było porównać parę takich spółek, nie są takie proste w analizie fundamentalnej. Dzisiaj wskaźniki tych spółek są bardzo słabe.
Za jakiś czas mogą okazać się dobrą inwestycją.
Wspomniany GDXJ okazał się wpadką przy 50$ jak osoby zaczeły kupować po rekomendacji :)
Sam kiedyś chciałem zapoznać się z tematem spółek wydobywających złoto czy srebro ale sobie odpuściłem.
Ich notowania często skaczą jak szalone. Zakup ich na dłuższą metę nie jest na razie w moim priorytetem.
Koszt wydobycia też nie jest do końca jasny.

Skusiłeś się spekulacyjnie ? CFD czy w akcje? Bo głównie z tego co pamiętam to grasz spekulacyjnie.
Ja obserwowałem parę tego typu spółek ale one dla mnie wyglądają tylko na spekulacje na tydzień i nic więcej.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: eranet » 02 lut 2018, 19:02

Gdzie spekulacja tam spekulacja, takimi spółkami raczej nie spekuluję, traktuję to jako inwestycję na dłuższy okres czasu, bo są to akcje. Mam jak wielu kapitał podzielony na kilka części i kont.
Wspomniany tutaj Katusa tez ma wpadki, jak każdy z nas...
http://www.pennyminingstocks.com/marin- ... vric-2018/
Zakładam, że dość znane od wielu lat osoby wśród inwestorów czy to w Polsce czy na świecie nie są naganiaczami, reputację buduje się długo, traci bardzo szybko. IT podkreśla zresztą co czyta i kogo, Tomek zapewne też ma dostęp do płatnych raportów wielu uznanych ludzi ze świata inwestycji i bierze ich opinie pod uwagę...
Analizowanie małych firm wydobywczych od strony fundamentów jest poza moim zasięgiem, opieram się na zdaniu mądrzejszych od siebie, decyzję o wejsciu podejmuję jednak sam.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Pretium Resources Inc. (PVG)

Post autor: Greg » 03 lut 2018, 02:20

Nie znam tej spółki ale ...

1/ spółka w ogóle nie zarabia
2/ Net margin -31%
3/ Spółka nawet nie generuje pozytywnego cash flow operacyjnego
4/ Spółka generuje ciągle negatywny cash flow (Free Cash Flow)
5/ Nie widzę tu ani jednej opcji pozytywnej aby zapodać tu 1$

Jest o wiele więcej innych spółek z lepszymi wskaźnikami z tego sektora, którymi warto się zainteresować niż tym czymś w/g mnie.

ODPOWIEDZ