Złoto, srebro, platyna

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 22 maja 2020, 16:31

Nie upieram się robisz jak uważasz. Z paragonem dostajesz lepsza kwotę jak np idziesz do tego samego dilera co kupiłeś.
Możesz kupić na ulicy i sprzedać na ulicy, pisałem, nie chce pisać tego samego w kółko.
Pisze jak to wygląda a co zrobisz twoja sprawa.
W Internecie, każdy wszystko może napisać, co to zmienia w podjęciu decyzji ?
Przykład kupujesz złoto spisują Ciebie, sprzedajesz za 6m i nie masz. Więc kto ma Ci cokolwiek zabrać, czego nawet nie masz ?
Kupujesz waluty w banku czy gdzie indziej też są twoje dane, wyjątki kantory, niektóre.
Zobacz mieszkam w Azji idę na ulicy sprzedaje dolary (budka taki pseudo kantor, jest ich pełno) czyli kupuje THB muszę (nie wszędzie) dać paszport też mnie spisują. Co to zmienia ? Teraz wszędzie wszystko spisują, ale nikt nic nikomu nie zabiera.
Ja kończę bo dla mnie temat bez sensu, jak powiedziałem ten kto chce kupuje i tyle a jak kupisz sprzedasz wolny rynek. Możesz polecieć do Azji czy Arabia i kupić w sklepie bądź w automacie. Ewentualnie gdzieś tam w Polsce diler, kantor, sklep.
Jak sprzedaż dużo i wpłacisz na konto będzie zapytanie skąd kasa, musi to udowodnić.
Powodzenia w zakupach i dobrej ceny życzę.

Kanoniers
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:13

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Kanoniers » 22 maja 2020, 19:23

@sebo

Dobra od początku bo chyba kompletnie nie rozumiesz -- ja kupuję tylko oficjalnie ale pisze o możliwości zakupu anonimowego.
Nie w bramie tylko właśnie u dilera na paragon i jak chcesz odsprzedać to pokazujesz właśnie ten dokument potwierdzający że tam dokonałeś zakupu-- nie jest do tego potrzebne przedstawienie się z imienia i nazwiska rozumiesz ??? Możesz w mennicy kupić jako James Bond do 10000euro rozumiesz ? W mennicy nie w bramie !!
Więc jak sprzedam mam dowód że mam kasę z tej właśnie sprzedazy.

A anonimowość służy właśnie temu że kupuje nie na pół roku czy rok tylko na wiele lat i czasy które mogą powodować różne decyzję polityczne -- chyba dawno nie byłeś w Polsce bo byś zobaczył jakie rzeczy się dzieją ;)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 22 maja 2020, 19:39

Nie rozumiesz, na paragonie nie ma nazwiska, jak kupujesz u dilera to Cię już zna, pokazujesz mu paragon i dostajesz lepsza ofertę niż bez, bo wie sprzedawca, że u niego kupiłeś, info mi chodzi, nie doczytałeś tego chyba.
Po następne mennica w Warszawie spisuje z dowodu.
Po następne nie każdy diler przyjmie Ci 100.000 PLN w gotówce.
Po tym co piszesz mi się wydaje, że nie masz doświadczenia w tym.
No dobra bo temat naprawdę jest nudny i szkoda mi czasu. Rób jak chcesz.
A ja mam wojsko, mam godzinę policyjna muszę chodzić w masce a za to mam wysoką karę i idę do więzienia, po następne nie mogę nigdzie pojechać i nic zrobić, nawet do wody wejść, nie narzekaj na Polskę, bo to wspaniały kraj, ja mam wybór i wolę zdecydowanie Polskę.

Kanoniers
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:13

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Kanoniers » 23 maja 2020, 11:50

Ja nie mam doświadczenia ??
Przecież Ty kompletnie nie znasz prawa , masakra...

Zgodnie z Ustawą z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu zakup metali inwestycyjnych opiera się o dane deklaratywne klienta, jeśli transakcja gotówka nie przekracza kwoty 10 000 euro, a w przypadku transakcji bezgotówkowych zamyka się w 15 000 euro. Warto podkreślić, że doradca nie posiada umocowania prawnego do wylegitymowania takiej osoby

https://www.mennicaskarbowa.pl/ZLOTY-HA ... 23262.html

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Thorwald » 23 maja 2020, 11:52

Rejestracja obrotu złotem, moim zdaniem, nie jest wstępem do konfiskacji, a tylko chęcią kontroli dochodów nie ujawnionych.
Kiedyś rozmawiałem z właścicielem kantoru obrotu walutą i złotem. Twierdzi, że najlepszymi klientami są... księża. Potrafią regularnie przez lata wpadać co miesiąc kupić sobie monetę. Jeżeli jesteś urzędnikiem państwowym zarabiającym 6tys brutto, a co miesiąc kupujesz sobie 5 x 1 uncjowe monety, to trzeba się zainteresować. Albo np. jesteś wiecznym studentem politechniki, który przyjechał z Iranu, nigdzie nie pracujesz, a od lat co miesiąc sprzedajesz dwie uncje złota to też można się tobą zainteresować.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Hubert » 23 maja 2020, 17:49

sebo pisze:
22 maja 2020, 19:39

A ja mam wojsko, mam godzinę policyjna muszę chodzić w masce a za to mam wysoką karę i idę do więzienia, po następne nie mogę nigdzie pojechać i nic zrobić, nawet do wody wejść, nie narzekaj na Polskę, bo to wspaniały kraj, ja mam wybór i wolę zdecydowanie Polskę.

Sebo faktycznie tam tak dają popalić czy już się poluzowało ?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 23 maja 2020, 17:57

Zmienili godzinę policyjna z 20:00 na 22:00 teraz na 23:00. Plażę zamknięte oraz wyspy ani drogą morską nie popłyniesz ani samolotem nawet samochodem, samochodem możesz ale są zapisy po tajsku i czekasz no 10 dni. Nie jest ciekawe, hotele są zamknięte, jak hotel Cię wyrzuci jak moich (60 osób wyrzucili mimo, że mieli z góry zapłacone) znajomych inny hotel Cię nie zamelduje więc wylatujesz na ulicę. Jako cudzoziemiec masz teraz p...
Linie sprzedają bilety mimo, że później nie lecą i dają ci voucher, bo potrzebują kasy i oszukują, znajomi mają tak parę tysięcy dolarów umoczone.
No, nie jest dobrze cała gospodarka się sypie, 50000 osób się zapisało by wyjechać z wyspy i się czekało w kolejce. Dużo domów do sprzedania i kolejne wystawiają. Bary stragany burza. Tajowie uciekają na wieś bo brak kasy. Maska obowiązkowa a jest mega gorąco.
Na zdjęciu widać linki, wcześniej były aż do ulicy, teraz trochę lepiej promenadą można iść, więc niby trochę lepiej, ale na piasek wejść nie możesz.
Załączniki
IMG_20200523_231149_resize_77.jpg

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Hubert » 24 maja 2020, 05:27

Szczerze współczuje mam nadzieje ze to jak najszybciej minie.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 27 maja 2020, 22:16

Tak zerknąłem na maila z tradingview a tu takie malunki od niejakiego Canaletto ;)

Screenshot 2020-05-27 at 22.16.27.png

https://www.tradingview.com/chart/GC1!/ ... BOWL-BULL/

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: mlubinski » 28 maja 2020, 10:49

Moze ten Canaletto bedzie takim gieldowym nostradamusem - trzymam kciuki, zeby tak bylo 😂

Kanoniers
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:13

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Kanoniers » 28 maja 2020, 15:01

@sebo

Wysmiewales moje pytania czy też wątpliwości a osttanio sporo czytałem lub słuchałem różnych webinarow na których bardzo często przewijał się temat konfiskaty złota i nie jako abstrakcji tak jak Ty uważasz ....

Poczytaj kilka blogów ekonomicznych albo posłuchaj takich jakby nie patrzeć autorytetów jak Jim Rogers czy Mike Maloney i wtedy wrócimy do rozmowy

Aha uprzedzając zarzuty akurat ja kupuję w pełni legalnie w mennicy - zwracam tylko uwagę na problem

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Adrian » 11 cze 2020, 12:57

Uwazam, ze ta kilkutygodniowa konsolidacja na metalach szlachetnych dobiega konca i wkrotce doczekamy sie kolejnego skoku w gore. Zloto na ATH, srebro gdzies w okolice $28-$30. Dolar ladnie zanurkowal a z racji tego, ze FED wpompowal duzo gotowki do obiegu i przez jakis czas jeszcze bedzie to robil, uwazam ze dolar bedzie dalej spadal i DXY zejdzie ponizej 90.
Preferuje wydobywcow z kategorii juniors jak i wydobywcow srebra. Dla przypomnienia napisze, ze polecam zloto, srebro jak rowniez ich wydobywcow od konca 2018 roku, systematycznie zwiekszajac cene docelowa. Gdzies pod koniec roku zamierzam wyjsc z tego rynku ze wzgledu na ryzyko deflacyjne ale poki co jest jeszcze sporo zapasu w gore. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: glina » 02 lip 2020, 14:01

glina pisze:
23 kwie 2020, 13:32
Zgodnie z zapowiedzia, powoli zbliza sie moj moment sprzedazy zlota. Jako wskanik uzywam jedynej slusznej ceny zlota, to jest tej wyrazonej w CHF :-).

Planuje sprzedac w przedziale 55-56 CHF za jednostke AUUSI.

auusi.png


Gdzie nie spojrze to wszedzie naganianie na zloto, bije rekordy, idzie na $2000+
Tymczasem pozwole sobei na aktualizacje wykresu ktory wkleilem 23 kwietnia...

auusi2.png

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: rebahas » 02 lip 2020, 14:33

glina pisze:
02 lip 2020, 14:01

Tymczasem pozwole sobei na aktualizacje wykresu ktory wkleilem 23 kwietnia...

auusi2.png

No co chcesz, powoli, po cichu i mozolnie się wspina w tym Twoim kanale wzrostowym ;)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: Ryszard Wielkouch » 02 lip 2020, 14:49

glina pisze:
02 lip 2020, 14:01
Gdzie nie spojrze to wszedzie naganianie na zloto, bije rekordy, idzie na $2000+
Tymczasem pozwole sobei na aktualizacje wykresu ktory wkleilem 23 kwietnia...

Śmiem twierdzić, że złoto w długim terminie pójdzie wyżej, a pozbywania sie fizyka nikomu bym nie doradził. Metoda inwestycyjna polegająca na robieniu kontrariańsko w stosunku do ludzi z twittera jest słuszna, ale w krótkim terminie. Dlatego ja też upłynniłem złoto, ale w postaci spółek wydobywających.

Za złotem przemawiają raporty cots wg. nich sentyment na złocie nie jest byczy. Dodatkowo jest jeszcze pod co grać na złocie. Konkretnie Fed utrzymujący stałe oprocentowanie obligacji. Co może w ogóle podważyć sens stosowania obligacji jako save heaven, ale czy ktoś na to pozwoli to inny temat.

ODPOWIEDZ