mlubinski - portfel mix :)

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Excelowe triki

Post autor: mlubinski » 15 maja 2020, 09:09

oska pisze:
08 maja 2020, 06:30
Dzień dobry.
Ja z excelowych trików polecam http://pages.stern.nyu.edu/~adamodar/Ne ... readsh.htm duży zbiór arkuszy do wycen i analiz spółek gospodarek, opcji. Aktualizowane są też dane z gospodarek całego świata i branż.

Pozdrawiam.

dobry zestaw, wielkie dzięki!

ja tymczasem dokupiłem (do wyrównania ilości CLF, tak, żeby można było wystawiać pokryte opcje) 40 sztuk oraz wystawiłem kilka opcji (30dni+) na TTM, CLF i UIS, zgarnąłem premię a jak wejdzie, to obniży mi średnią zakupu (bo są poniżej ceny średniej).

Obrazek

coś mi nie działa wklejanie obrazków https://ibb.co/XD4k6Tc

@Besso, czy ja sam sobie mogę poprawić wklejanie, żeby było widoczne od razu (tak jak Ty mi poprawiłeś)?

ależ było bliziutko wczoraj, żeby by mi URW wywaliło na stopie (postawiłem przy 40, licząc się z 30% stratą), no ale może teraz już będzie szło w kierunku przeciwnym do mojego stopa :D

Widzę, że CoinsMakingCoins mnie ubiegł, ale jest tak jak napisał. Obrazek musi mieć rozszerzenie .jpg/.png, żeby się wyświetlił. Przenoszę też posty do Twojego tematu.
B.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Excelowe triki

Post autor: CoinsMakingCoins » 15 maja 2020, 12:01

mlubinski pisze:
15 maja 2020, 09:09
coś mi nie działa wklejanie obrazków

Musisz podać pełną ścieżkę do obrazka, nie do strony z obrazkiem, o tak:
Obrazek

Najłatwiej to zrobić wchodząc na stronę z obrazkiem, klikając na nim prawym przyciskiem, i wybierając `Copy image address` i ten adres wklejając potem w post.

Ja wolę dodawać obrazy jako załączniki do postów, bo wtedy nie muszę ich wcześniej nigdzie wrzucać:
Załączniki
Screenshot 2020-05-15 at 11.59.07.png

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: Hubert » 15 maja 2020, 12:57

Marku rozumie że te spółki to spekulacja nie inwestycja ?:)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: mlubinski » 15 maja 2020, 13:53

wierzę w te spółki :D nie zamierzam ich trzymać do śmierci, ale jednak chciałbym zarobić :) więc można podbić to pod spekulację, to prawda :-)
szczególnie wierzę w Tatę, że wróci na sciezke wzrostu jak sie ta paranoja wirusowa skończy.

Unisys - dobry provider IT, który po wirusie powinien odzwierciedlić swój balance sheet i zyski.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: Hubert » 15 maja 2020, 15:17

Dlaczego myślisz że firmia UIS zacznie generować coraz więcej przychodów jak notorycznie spadają przez 10 LAT i prognozy na następne 2 lata są jeszcze niżej niż obecnie ? A jak wiadomo cena rośnie tylko jak przychody rosną tym bardziej mówisz że to inwestycja :)
Załączniki
UIS_chart.png
UIS_chart-2.png

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: Hubert » 15 maja 2020, 15:19

Zyski wyglądają trochę lepiej ale i tak daleko od ideau :)
Załączniki
UIS_chart-3.png

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: mlubinski » 15 maja 2020, 15:49

Wiesz co, no to jest firma, która nas obecnie obsługuje, a poza tym przed koronawirusem sprzedali jeden dział usług dla public, co spowodowało, że na chwilę (zobacz na wykres) inwestorzy stwierdzili, że to zajebisty deal, więc cena z 10$ wyskoczyła na poziom 18$ (luty 2020), a potem na fali wirusa zjechala na obecne 10$, zatem obacze co tu się będzie działo po wirusie, i planuję zgarnąć te 100% zysku po wszystkim :-)

Obrazek

no i patrząc na historyczne zyski tej firmy (która jednak ma 21k pracowników, więc w razie W ma z czego ucinać), szczególnie patrząc na okres "po kryzysowy w 2010" pozwala mieć nadzieję na dosyć dobre wyniki w przyszłości:

Obrazek

i tego się będę trzymał :-)

btw, te przychody zostaly zrewidowane, bo sprzedali ten biznes... https://www.unisys.com/news/news%20rele ... on-metrics

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: Hubert » 15 maja 2020, 16:49

Ok w takim razie powodzenia! Teraz jest masa spółek co obrywają dużo bardziej niż powinny więc jest w czym wybierać:) Też mam kilka spółek co na pierwszy rzut oka wyglądają fatalnie jednak jak się zgłębisz to widzisz trochę szerszą perspektywę i może być też tak w Twoim przypadku. Ja powiem szczerze stawiam mocno na BIDU w tym roku i coś czuje że tu będzie rajd nawet kupiłem opcje call ( co robię bardzo bardzo rzadko :) LIczę tu na 200 do końca roku hahaha:) Widzę że też trzymasz 11 BIT ja dzisiaj kupiłem malutki pakiecik bo pokazali świetne wynik za I Q no i generalnie trochę z sentymentu :)
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-05-15 o 16.48.37.png

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: mlubinski » 15 maja 2020, 17:17

super, dzięki Hubert! To prawda, dużo firm oberwało no i jak zawsze, należy dobrać te co mają jakieś perspektywy :-)

Baidu, wiadomix, trzymam kciuki!!! Ogólnie jeśli wyprostują się moje aktywa, to miałem w planie, żeby właśnie przerzucić część kapitału w chińskie techy (Alibabe mam, ale malutki pakiet na razie), myślałem właśnie o Baidu i Tencent, wtedy miałbym świętą trójcę :D

tak, kupiłem 11bit trzymam do p8 i będę obserwował - ufam spółce i podobało mi się jak na jednej konferencji prezentowali się i opowiadali (przed Frostpunkiem), że współpracują z czołowymi psychologami celem "dopieszczenia szczegółów ludzkich zachowań w ich grach", i jak widać po sukcesie zarówno TWOM jak i FP, przynosi to efekty. Raczej jestem spokojny o P8, więc i cena może nas miło zaskoczyć (w perspektywie dłuższego czasu może dojść i do 1k+), zatem spokojnej fali życzę nam obu :-)

też liczę na spory wystrzał na nutanix - mają w roadmapie trochę zajebistych tematów, na które większość rynku czeka, zatem kibicuję i myślę, że w ciągu 2 lat zobaczę tam z przodu 8+ (jeśli w jednocyfrowej to wpadną mi pakiety z opcji) :-D

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: rebahas » 15 maja 2020, 20:56

A nie uważacie, że z tymi producentami gier to się robi trochę taka moda jak z dot com? Wiadomo ludzie grali, grają i będą grać, jednak każdy ma jakieś skończone możliwości. Fakt, że telefony mocno tutaj podbiły stawkę ilości nowych graczy ale i tak myślę, że nastąpi tutaj w końcu jakaś czystka i zostaną ci naprawdę mocni, którzy będą rozdawać karty po poważnym przetasowaniu.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: Hubert » 15 maja 2020, 21:41

rebahas pisze:
15 maja 2020, 20:56
A nie uważacie, że z tymi producentami gier to się robi trochę taka moda jak z dot com? Wiadomo ludzie grali, grają i będą grać, jednak każdy ma jakieś skończone możliwości. Fakt, że telefony mocno tutaj podbiły stawkę ilości nowych graczy ale i tak myślę, że nastąpi tutaj w końcu jakaś czystka i zostaną ci naprawdę mocni, którzy będą rozdawać karty po poważnym przetasowaniu.

Dopóki przychody rosną w szybkim tempie to cena akcji będzie rosnąć. CDR oczywiście jest skrajnie przewartościowane prawie pod 400 podchodzi i ja myślałem że dojdzie tylko Do 300:) Spółka ma super produkt ( przynajmniej tak uważa ) więc jak się sprzeda to cena akcji nie spadnie ale jak się nie sprzeda i zobaczycie że opinie graczy nie są tak kolorowe jak się wszystkim wydawało to tam będzie wodospad :) Oczywiście im tego nie życzę i mam nadzieje że będzie to najlepsza gra tego wieku i pozamiata wszystkich innych EA TTWO ATVI itp :)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: mlubinski » 15 maja 2020, 22:18

Mozliwe ale jednak mysle ze popyt bedzie szczegolnie na zajebiste tytuly, jak CP2077 czy takie niesztampowy FrostPunk, ktory miazdzyl czaszke gracza gdy mial dokonywac trudnych wyborow...
Wiadomo ze jakby dali ciala i gra byla slaba to wtedy slabiutko, aczkolwiek trzeba pamietac ze taki CDR to dopiero na wiesku3 wyszedl na gwiazde, a tam tez prY cenie 23pln glosno bylo ze balon itp, a gdzie jest teraz to wiemy :D ja tam sie ciesze bo duzo polskich gamedev’ow bryluje na salonach wiec kibicuje (a jak dodatkowo da sie zarobic to juz w ogole :-)) z CDR wyszedlem przy 270 (kisilem od 65 pakiet, a wczesniej od 21 :D)
Tez trzymam kciuki za Draw Distance - jeszcse nie ma az takiego zainteresowania ta spolka ale wierze w ludzi ktorzy tam pracuja i mysle ze niedlugo rynek doceni i bede spijal smietanke :-)

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: rebahas » 16 maja 2020, 09:35

Zawsze kibicuje polskim firmom żeby była jasność. Po prostu od pewnego czasu słyszę nawet od znajomych co się kompletnie giełdą nie interesują, że bym zainwestowali w "gejming" stąd moje wnioski, że może nastąpić jakaś większa weryfikacji branży i jak mawiają "jak woda opadnie to się zobaczy kto jest bez gaci" ;)
Co do CDR to kiedyś pamiętam przy którymś Wiedźminie, ktoś na 4chan zapytał o linki do pirata i wszyscy go zjechali od góry do dołu (na totalnie anonimowym forum), że Wiedźmina się nie piraci, bo to jedyna firma, która szanuje graczy. Chodziło o to że płyta instalacyjna nie ma żadnych zabezpieczeń i można sobie bez problemu zrobić kopię, że produkt wychodzi dobrze dopracowany i zaraz po premierze nie trzeba przez tydzień ściągać poprawek aby gra ruszyła no i że wszystkie dodatki są bezpłatne. Myślę, że to jest też ich wielki autut.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: CoinsMakingCoins » 16 maja 2020, 12:50

rebahas pisze:
16 maja 2020, 09:35
wszystkie dodatki są bezpłatne

Zarówno 'Serce z kamienia' jak i 'Krew i Wino' to były płatne dodatki. Co prawda najlepsze w światowej historii dodatków do gier komputerowych, ale jednak płatne. Chociaż w grach takiego EA płatny in-game content w postaci nic nie wnoszących do rozgrywki skórek potrafi być droższy.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: mlubinski - portfel mix :)

Post autor: Hubert » 16 maja 2020, 14:28

Tutaj mój docelowy skład portfela na ten rok tak jakbyś był zainteresowany :)
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-05-16 o 14.27.07.png

ODPOWIEDZ