Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Ryszard Wielkouch » 15 mar 2020, 12:30

Widzę, że nie czytacie moich postów i nie bierzecie sobie ich do serca. Metale szlachetne w przypadku deflacji będą spadać wraz z akcjami. To miało miejsce w 2008 roku i to dzieje się teraz.

Gratuluje odwagi trzymania pozycji na NUGT przed spotkaniem FEDu z rekordową liczbą pozycji krótkich na złocie/srebrze to prawie zawsze kończyło się dużymi spadkami.

Ostatnimi czasy i o czym pisałem już wcześniej moje jedyne pozycje ma metalach to zagranie na zmienność na srebrze i zlocie. Na czym dało się zarobić lekko ponad 100%.

Statystycznie zaraz zaczną się wzrosty na metalach i bardzo by mnie to zdziwiło gdyby było inaczej.

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: domi » 15 mar 2020, 14:00

Dlaczego mają rosnąć skoro wchodzimy w okres deflacji?

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Thorwald » 15 mar 2020, 14:18

Ryszard Wielkouch pisze:
15 mar 2020, 12:30
Statystycznie zaraz zaczną się wzrosty na metalach i bardzo by mnie to zdziwiło gdyby było inaczej.

Mów mi jeszcze. ;-)
Chciałbym wierzyć, że to nie było kompletnie kretyńskie zagranie i tylko zły timing miałem.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Ryszard Wielkouch » 15 mar 2020, 17:04

Nie twierdzę, że to będą wzrosty długotrwałe i dadzą odrobić stratę na takim instrumencie. Jeśli w kilku najbliższych dniach miałoby nie być spodziewanego odbicia no to nie polecam przetrzymywania pozycji bo to znaczy, że jednak scenariusz z deflacją przeważy.

Jeśli popatrzycie na zagraniczne strony z dilerami metali to tam są opóźnienia w dostawach. Co oznacza tyle, że te spadki są wykorzystywane do kupna fizyka.

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: domi » 15 mar 2020, 18:39

Też czytałem gdzieś, że są problemy z dostawami fizyków. Jak przypadkiem będzie zjazd w US to wogóle będzie ciekawa sytuacja bo wtedy papierowe złoto pójdzie ostro w dół, ciekawe czy skoro teraz są problemy z dostawami to później nie będzie jeszcze trudniej kupić fizyka.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: rebahas » 15 mar 2020, 18:51

Cena fizyka i papieru się już kompletnie rozjechała i to chyba nic dziwnego w takiej sytuacji.

https://www.bullionstar.com/blogs/bulli ... aper-gold/

poklikajcie sobie na tej stronie i popatrzcie jaki jest % na sport/spread :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Ryszard Wielkouch » 17 mar 2020, 16:07

Ryszard Wielkouch pisze:
15 mar 2020, 12:30
Statystycznie zaraz zaczną się wzrosty na metalach i bardzo by mnie to zdziwiło gdyby było inaczej.

hehe :-) na metalach nie do końca, ale na minerach jak najbardziej

Madej
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2020, 09:18

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Madej » 19 mar 2020, 10:32

domi pisze:
15 mar 2020, 14:00
Dlaczego mają rosnąć skoro wchodzimy w okres deflacji?
To prawda. Zresztą widzimy co się teraz dzieje... Cena złota zależy przecież od wielu czynników. Tutaj przykładowo https://www.fintera.pl/blog/ile-kosztuje-zloto piszą ile kosztuje złoto i czym jest to uwarunkowane. Sam jestem posiadaczem złota i tylko obserwuję w jakim kierunku będzie to postępować. W co teraz najlepiej inwestować?

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Rastignac » 27 mar 2020, 19:15

Rastignac pisze:
13 mar 2020, 20:42
Thorwald pisze:
01 mar 2020, 14:22
Trochę mnie poniosło i kupiłem w piątek NUGT. Ustawiłem takie profit i grzecznie czekam kiedy NUGT się wygrzebie z tego dołka.
Ceny kopalń są jednak oderwane od ceny złota w krótkim terminie. Liczę się z tym, że to była błędna decyzja.
Mam nadzieję, że z tego wyskoczyłeś, bo jest ładna masakra na GDX. Od zeszłego piątku NUGT -80%. To jest coś, czego NUGT już raczej nie odrobi. Dlatego te 3x ETF są takie niebezpieczne.
To teraz edukacyjnie dla przyszłych "inwestorów" w lewarowane instrumenty. Mimo, że obecnie GDX spada, to jednak zdążył odrobić ostatnie straty, choćby chwilowo:
Obrazek
A tak wygląda NUGT:
Obrazek

Tak jak pisałem, NUGT już nigdy nie odrobi tych strat, o ile złoto nie wybije nagle do min $3000. 3x ETF to maszynki do tracenia pieniędzy.

Boner
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2020, 20:48

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Boner » 28 mar 2020, 10:05

Różnie można spekulować na temat ceny papierowego złota i w którą stronę pójdzie. Mnie jednak zastanawia fakt, że ludzie na całym świecie wykupili rolki papieru toaletowego, a na rynku ciężko już dostać fizyczne złoto i srebro. Nie ma przecież żadnej gorączki złota obecnie. Nikt nie nadaje żeby masowo kupować złoto i srebro. Czyżby handlarze czekali na wyskok cen w górę po tym, jak z mediów zniknie temat koronawirusa i będą dzień w dzień mówić o bankructwach i upadłościach?

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: glina » 28 mar 2020, 10:16

Tlum zawsze robi wszystko na opak. Zloto trzeba bylo kupic wczesniej i miec, aby teraz sprzedac.

Boner
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2020, 20:48

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Boner » 28 mar 2020, 10:28

Sęk w tym, że nie ma gorączki złota. Jest gorączka papieru toaletowego. Nie pisze się o cenie złota także masa go nie kupuje. Kupują na pewno rozważni ludzie.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: glina » 28 mar 2020, 10:59

Otoz nie. Rozwazni kupili wtedy kiedy bylo latwo dostepne i tanie.

Awatar użytkownika
Slawer
Posty: 33
Rejestracja: 08 cze 2019, 22:44

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Slawer » 28 mar 2020, 14:38

glina pisze:
28 mar 2020, 10:16
Tlum zawsze robi wszystko na opak. Zloto trzeba bylo kupic wczesniej i miec, aby teraz sprzedac.
Teraz sprzedać? Raczej nie teraz

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: glina » 28 mar 2020, 19:31

No, teraz juz nawet troche pozno. Najlepszy moment byl w momencie kiedy dolar byl po 4.3 PLN. Mysle, ze predko na ten poziom nie wroci.

Zloto to nie jest optymalny instrument inwestycyjny. To instrument do przechowania wartosci nabywczej i zabezpieczenia przed inflacja (dlugoterminowo) lub niespodziewanymi sytuacjami jak np koronawirus (krotkoterminowo).

Uwazam, ze rzucanie sie w tym momencie na zloto nie jest optymalnym pomyslem. Ja sprzedalem juz polowe i wlozylem w akcje, druga polowe sprzedam najpozniej w kwietniu.

ODPOWIEDZ