Okazja na Cobalt 27

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Stanis
Posty: 18
Rejestracja: 05 gru 2017, 11:26

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Stanis » 29 lis 2019, 22:12

Dostałem takiego meila od DEGIRO:

"Informujemy, że COBALT 27 CAPITAL CORP, które posiada Pan w swoim portfelu inwestycyjnym, są wycofane z Obrotu we Frankfurcie. Istnieje jednak możliwość przeniesienia posiadanej pozycji na Toronto Venture Exchange.

Jeśli zdecyduje się Pan na przeniesienie pozycji, należy nas o tym poinformować najpóźniej 4 grudnia 2019, zawierając informację, że akceptuje Pan opłatę. Za przeniesienie pobierana jest opłata w wysokości 25 EUR. Należy mieć na uwadze, że opłaty na obu giełdach różnią się.

Po otrzymaniu od Pana instrukcji, zobowiązujemy się do wysłania potwierdzenia. Jeśli nie otrzyma Pan od nas wiadomości zwrotnej następnego dnia roboczego, prosimy o kontakt."

Może mi to ktoś przełożyć i czy warto w ogóle się tego podejmować? rozumiem że dostane tyle akcji NKL co miałem wcześniej KBLT tak?

Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 30 lis 2019, 08:36

Stanis, akcje KBLT były w dual-listingu na giełdzie w Toronto i we Frankfurcie. Z tego maila wynika, że Degiro chce przenieść Twoje papiery z jednej giełdy na drugą, ale moim zdaniem nie dadzą rady tego zrobić, ponieważ te akcje zostały zdjęte nie tylko z Frankfurtu, ale także z Toronto.

Ja bym ich dopytał czy są świadomi, że te akcje już w ogóle nie istnieją. W zamian za swoje papiery KBLT powinieneś dostać tyle samo akcji NKL oraz 4 CAD na każdą akcję KBLT i tego powinieneś się domagać od Degiro.

jackb
Posty: 33
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:18

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: jackb » 02 gru 2019, 21:24

Według raportu saxobank, rynek odwróci się od kobaltu na rzecz niklu w produkcji akumulatorów co spowoduje duże wzrosty w 20 roku, wspominają o ruskim MMC Norilsk Nickel że ma potencjał na dalsze lata.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 13 sty 2020, 20:26

Poprawnie przenieśli te akcje w Degiro i faktycznie mam Conic Metals, ale sprzedałem. Coraz więcej znaków na niebie, że po prostu nic z tego nie będzie. Postanowienie na Nowy rok to sprzedawanie takich śmieciowych spółek z portfela, bo potem generują większość strat jak człowiek czeka i liczy nie wiem co, tak to jest jak się twardego stop lossa nie ustawi. Zawsze można odkupić jeśli pojawi się jakieś info czy jakikolwiek pozytywny sygnał z wykresu. Kiszenie tego w nieskończoność to idealny sposób, żeby 50% straty przerobić w 95%.

Stanis
Posty: 18
Rejestracja: 05 gru 2017, 11:26

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Stanis » 16 sty 2020, 10:54

Zanim otrzymałeś te akcję Conic Metals zapłaciłeś 25euro za "przeniesienie" ?

ja dzisiaj otrzymałem taka wiadomość od DEGIRO odnośnie mojej sprawy:

"Szanowny Panie,

Dziękuję za kontakt z DEGIRO.

W wiadomości z 29 listopada ubiegłego roku informowaliśmy o możliwości przeniesienia tej pozycji na inna giełdę. Tylko Klienci, którzy poinformowali nas o chęci przeniesienia byli uprawnieni do otrzymania akcji. Proszę pamiętać, że decyzja o wycofaniu produktu z giełdy nie jest decyzją DEGIRO, a giełdy. DEGIRO dało Klientom możliwość przeniesienia waloru, a Pan z tej możliwości nie skorzystał. Jednocześnie informuję, że nie ma już możliwości przeniesienia pozycji na giełdę w Toronto.

Niestety nie mogę odnosić się do sytuacji na kontach innych osób. Ze względu na powyższe informacje oraz fakt, że wielu naszych Klientów skorzystało z możliwości przeniesienia waloru do Toronto, faktycznie, niektórzy otrzymali te akcje. Dodatkowo, fakt, że ten produkt był notowany na różnych giełdach, jest kolejnym czynnikiem, który miał wpływ na te sytuację.

W razie dalszych pytań, proszę o kontakt."

Mam prawo się ubiegać dalej o te akcję czy mają racje?
Proszę o odpowiedź jak ktoś jest w temacie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 16 sty 2020, 14:21

Dla mnie to są dwie zupełnie różne sprawy, tzn. jedna sprawa to przeniesienie akcji KBLT na giełdę we Frankfurcie, czego faktycznie nie mogą zrobić, ale druga sprawa to taka, że w zamian za akcje KBLT powinieneś otrzymać akcje NKL i to jest bezdyskusyjne. Broker ani klienci brokera nie mają tutaj nic do powiedzenia, bo każdemu akcjonariuszowi KBLT należała się odpowiednia liczba akcji NKL.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 16 sty 2020, 19:29

Tak, napisali do mnie w tej sprawie i niestety byłem zmuszony się zgodzić i zapłacić te 25€. W innym wypadku miałbym na koncie puste akcje KBLT na giełdzie we Frankfurcie, których nie mógłbym sprzedać. Sytuacja wygląda u Ciebie nieciekawie, ale akcje NKL Ci się należą więc ja bym walczył. Szczerze trochę nie mam pomysłu w jaki sposób możesz to zrobić i jakie działa wytoczyć, mogę tylko potwierdzić co zadziało się u mnie. Odpowiedziałem pozytywnie na ich pytanie właśnie po to, aby uniknąć takiej sytuacji. :<

invisible
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2018, 23:12

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: invisible » 21 sty 2020, 00:23

Cześć,
u mnie podobna sytuacja jak u Patryka, z tym, że kontaktowałem się z nimi telefonicznie. Pani miła, wydawała się przejęta, mówiła, że wielu klientów się do niej zgłasza w tej sprawie, jednak ona nic nie może zrobić, bo jest tylko pierwszą linią kontaktu z klientami. Powiedziała, że w tej sytuacji muszę napisać reklamację. Na razie tyle, zobaczymy co będzie dalej.

Stanis
Posty: 18
Rejestracja: 05 gru 2017, 11:26

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Stanis » 23 sty 2020, 14:06

dopiero po lekkim przyciśnięciu dostałem odzew taki:

"Szanowny Panie,

Początkowo miał Pan pozycję we Frankfurcie. Od chwili fuzji akcje notowane we Frankfurcie przestały być przedmiotem obrotu. Jedynie akcje notowane w Toronto pozostały przedmiotem obrotu.

Otrzymał Pan należną z racji fuzji wypłatę i jednocześnie należne akcje. Nie są jednak, jak zaznaczono powyżej, przedmiotem obrotu na giełdzie, na której pierwotnie posiadał Pan akcje.

Obecnie posiadane przez Pana akcje to CONIC METALS CAPITAL CORP. (CA20731T1003). Jednakże, tak długa jak będą one pozostawały we Frankfurcie, będą się pojawiały jako non-tradeable. Można nimi obracać jedynie na giełdzie w Toronto. Jedynie transfer do Toronto rozwiązałby sytuację. O możliwości przeniesienia informowaliśmy Pana mailowo i nie wyraził Pan chęci przeniesienia. Nie ma już możliwości przeniesienia pozycji, ponieważ termin ostateczny, o którym informowaliśmy, minął.

Obecnie, ze względu na powyższe, posiadana przez Pana pozycja jest bezwartościowa. Prosimy mieć na uwadze, że fuzja i jej ustalenia nie były oczywiście decyzją DEGIRO, które działa jedynie jako wykonawczy broker, a stron bezpośrednio zaangażowanych w proces.

Ma Pan możliwość złożenia reklamacji. W tym celu należy podać kwotę, jaką uważa Pan, ze stracił w wyniku tej sytuacji. Należy podać obliczenia.

Z wyrazami szacunku,"

W rzeczywistości mam w portfelu akcje o nazwie "COBALT 27 CAPITAL CORP - Non tradeable(CA20731T1003)" z którymi nic nie da się zrobić.
Mógłbyś się Tomku odnieść do mojej sytuacji i zaproponować co robić dalej? czy Twoim zdaniem powinienem składać reklamację i jeśli tak to mniej wiecej w jakiej kwocie?

Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 23 sty 2020, 15:52

Moim skromnym zdaniem, ktoś w Degiro bardzo mocno uderzył się w głowę i jeszcze nie doszedł do siebie po tym zdarzeniu. Wydaje mi się, że jako akcjonariuszowi firmy Cobalt 27 po jej fuzji należą Ci się bezapelacyjnie akcje nowej firmy NKL, które powinny być warte dokładnie tyle, ile wynosi ich aktualna cena na giełdzie publicznej, czyli obecnie 0.38 CAD za sztukę. Równocześnie ze zdjęciem akcji KBLT z rynku powinieneś otrzymać w gotówce 4 CAD w zamian za jedną akcję.

Jeśli więc nie otrzymałeś tych ekwiwalentów, to zdecydowanie składałbym reklamację z żądaniem odszkodowania w łącznej wysokości 4.38 CAD na każdą sztukę posiadanych uprzednio akcji KBLT. Nie może być tak, że jak jesteś akcjonariuszem spółki, to nagle tracisz wszystkie prawa wynikające z tego faktu i Twoja pozycja staje się bezwartościowa, bo nie dotrzymałeś jakiegoś wewnętrznego terminu wymyślonego przez brokera.

Zakup akcji poprzez brokera od kuchni wygląda tak, że to broker jest ich takim stricte formalnym właścicielem wpisanym do księgi akcjonariuszy spółki, w związku z tym podejrzewam, że Degiro otrzymało w zamian akcje NKL i otrzymało w zamian 4 CAD na sztukę, tylko z jakiegoś powodu nie zaksięgowało ich na Twoim subkoncie i teraz próbują się z tego wykręcić.

Stanis
Posty: 18
Rejestracja: 05 gru 2017, 11:26

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Stanis » 23 sty 2020, 19:06

Te 4$ na akcję otrzymałem ale nie skorzystałem z opcji:

"Informujemy, że COBALT 27 CAPITAL CORP, które posiada Pan w swoim portfelu inwestycyjnym, są wycofane z Obrotu we Frankfurcie. Istnieje jednak możliwość przeniesienia posiadanej pozycji na Toronto Venture Exchange.

Jeśli zdecyduje się Pan na przeniesienie pozycji, należy nas o tym poinformować najpóźniej 4 grudnia 2019, zawierając informację, że akceptuje Pan opłatę. Za przeniesienie pobierana jest opłata w wysokości 25 EUR. Należy mieć na uwadze, że opłaty na obu giełdach różnią się.

Po otrzymaniu od Pana instrukcji, zobowiązujemy się do wysłania potwierdzenia. Jeśli nie otrzyma Pan od nas wiadomości zwrotnej następnego dnia roboczego, prosimy o kontakt.

W razie pytań lub niejasności, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Z wyrazami szacunku, "

W związku z czym dostałem w zamian nic nie warte akcje widmo.
Czyli rozumiem, że mogę w dalszym ciągu mimo wszystko powinienem otrzymać NKL i ubiegać się o te 0.38$/akcję ?

ODPOWIEDZ