NN Inc./Paragon Global Solutions

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 04 cze 2019, 10:33

Plastic Tofu pisze:
04 cze 2019, 01:31
Kupiłem dzisiaj pod przecięcie MA @7.93 zobaczymy co z tego będzie. Chcę pograć na szybko bo rynek jest niepewny, gdyż niewiele w tym momencie zależy od fundamentów. Sądzę,że do końca lata trochę się to uspokoi więc wrócimy do FANG+.
Powodzenia. Ja poczekam przynajmniej do wyników za 2 kwartał zanim tu zajmę tutaj jakąkolwiek pozycję. Rewizje EPSów spadły znacznie od początku tego roku. Dodatkowo wystraszyli mnie ostatnimi decyzjami.
Plastic Tofu pisze:
04 cze 2019, 01:31
Ale dałeś czadu z tym Gregiem, wyciągnąłeś jego tweety, chyba ci zalazł za skórę. Relaxi taxi. Każdy niech idzie swoją drogą byleby happy i z bourbonem. So long.
Po prostu jestem uczulony na tego typu nieomylnych analityków i nie rozumiem w jaki sposób tyle osób nie widzi, że z większością swoich prognoz trafiał jak kulą w płot. Te wpisy dalej tutaj są, nawet te sprzed pół roku, a mało kto je kwestionuje. Nie mieści mi się to w głowie.
Z drugiej strony, nikt się go stąd nie pozbywał. Dalej ma konto i może pisać, ale się obraził i przeniósł na Twittera. Nie ma też problemu, żeby komentować jego twitty na tym forum, ale jednak nikt tego nie robi.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 09 lip 2019, 17:43

NN sprzedane 9.22$ wczoraj, powinno byc sprzedane 3-go lipca po przecieciu ale 3 i 5 to tutaj byly luzne dni 4 zamkniete wiec teraz czekam na spadki. Poniewaz gram tylko pod ma cross i b spekulacyjnie zmienilem rozmiar zaangazowania do 10% oryginalu. chce ich jeszcze troche poobserwowac, bo wydaje mi sie, ze jeszce moze byc z tego jakis pozytek.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 09 lip 2019, 18:02

Ja dalej czekam do kolejnego earnings calla. Następny jest chyba 14 sierpnia.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 11 sie 2019, 15:40

Tak jak się spodziewałem. Zadłużenie na tym samym poziomie, obniżony guidance na FY 2019 i zero konkretów w earnings callu. Cena akcji wróciła na dolny brzeg kanału, ale jednak spasuję. Zbyt duże ryzyko.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 11 sie 2019, 17:05

Rastignac pisze:
11 sie 2019, 15:40
Tak jak się spodziewałem. Zadłużenie na tym samym poziomie, obniżony guidance na FY 2019 i zero konkretów w earnings callu. Cena akcji wróciła na dolny brzeg kanału, ale jednak spasuję. Zbyt duże ryzyko.

Ja dalej spekulacyjnie ale nadal na małej ilości tylko 1000 akcji MA cross tylko. Przygotowuję się powoli do przejścia na dochód tylko z giełdy i jest to tak dobre miejsce jak każde inne na przetestowanie paru strategii dla portfela aktywnego, bo pasywny mam już w miarę opracowany.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: mlubinski » 24 sie 2019, 18:52

Plastic Tofu, a mozesz uchylic rabka tajemnicy jak wyglada Twoj pasywny portfel? Same alcje dywidendowe? Czy etfy? Czy moze mix?

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 28 sie 2019, 00:26

mlubinski pisze:
24 sie 2019, 18:52
Plastic Tofu, a mozesz uchylic rabka tajemnicy jak wyglada Twoj pasywny portfel? Same alcje dywidendowe? Czy etfy? Czy moze mix?

ABT
AMGN
ANTM
BP
DUK
HD
HPT
ITW
JPM
LAMR
MCD
NOC
PCI
PCN
PDI
PEP
PM
REZ
TRV
V
VZ

Jest tu jedna firma LAMR, która w momencie kryzysu zamierzam obserwować gdyż rynek reklamy może być b poturbowany, reszta powinna wygladac nieźle. Strategia jest dollar cost averaging z małym twistem zbieram stałe wpłaty plus div i czekam od 4-6 tygodni na dołek dokupując 5-8 firm co miesiac czyli robie na każdej firmie 1-2 zakupy kwartalnie plus div. Raz na kwartał lekka analiza przy earningach, raz na rok dogłębna. dokupuję korzystając z analizy kwartalnej plus AT i okolo 50/50 2 niedoszacowane spolki i reszta, czyli te z potecjałem dostają więcej siana te z mniejszym mniej ale tez regularnie. B rzadko cos sprzedaję w tym portfelu.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 03 lis 2019, 22:58

Nie wiem czy kogokolwiek to jeszcze interesuje, ale poprzedni CEO spadł ze stołka, zlikwidowano dywidendę, a nowy zarząd ogłosił, że będzie się starał ograniczyć zadłużenie. Wyniki w czwartek, pewnie kiepskie, ale kto wie. Na razie jest do dla mnie tylko spółka to trejdowania i obserwacji.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 04 lis 2019, 01:48

Widziałem 8-K już dawno, ale byłem pod wrażeniem, że zainteresowanie tradingiem spada na tym forum. Zmiana zdarzyła sie w połowie września więc ten zjazd z 8 1/2 na 6 1/2 to była reakcja na te perturbacje, Cały czas tym handluję niestety na dużo mniejszą skalę. Teraz mam kupione ciut poniżej 7 więc poczekam do 11/6 zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 08 lis 2019, 09:33

Plastic Tofu pisze:
04 lis 2019, 01:48
Widziałem 8-K już dawno, ale byłem pod wrażeniem, że zainteresowanie tradingiem spada na tym forum.
Ja tam staram się podrzucać jakieś ciekawe pomysły na krótkoterminową spekulację, ale faktycznie zainteresowanie jest małe. W Polsce o wiele bardziej sprzedaje się takie ogólne gadanie o geopolityce, bankach centralnych i innych duperelach, o których każdy się może wypowiedzieć co tam sobie myśli.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 08 lis 2019, 19:54

@ Baldwin
Może czas jeszcze raz spróbować i przyłożyć się do tego forrum. Powinno wyjść to na dobre nam wszystkim.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2019, 20:07 przez Plastic Tofu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 08 lis 2019, 20:05

kuba pisze:
08 lis 2019, 16:22
Plastic Tofu pisze:
08 lis 2019, 16:03
P.S. Gość z przerwą między zębami; Michael Strahan?

Inicjały się zgadzają ;-)
IMHO chodzi o https://jakoszczedzacpieniadze.pl/o-mnie-i-o-blogu

To taki żarcik pokazujący punkt widzenia odnośnie punktu siedzenia. Michael Strahan to były futbolista, bardzo popularny w mediach, a jego znakiem rozpoznawczym jest szpara między zębami.
Załączniki
michael-strahan-cohost-live-with-kelly-cheat_jjinss.jpg

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 12 lis 2019, 22:05

Nie chcę zapeszać, ale idzie dobrze od wyników.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 28 lis 2019, 00:54

Zmienili CEO i część zarządu, zlikwidowali dywidendę, zwolnili trochę ludzi. Dla mnie dalej muszą pokazać, że są w stanie zredukować zadłużenie.
Poza tym, gdzieś mi mignęło przed oczami, że to wygląda na przygotowanie pod przejęcie. Jak znowu spadnie w okolice $6 to może kupię jakieś opcje.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 29 lis 2019, 18:24

Sept 16 sell $8.48
Sept 19 buy $7.28 + $7.29
Nov 18 sell $9.29

Czekałem na $8 zobaczę co dalej. Widziałem te zmiany i jeszcze nie mam zdania, inne rzeczy mnie trochę zajmowały.
Mój portfel spekulacyjny został wyprzedany i szukam kandydatów na jazdę w którąkolwiek stronę. Jedyne pozycje jakie mi zostały w tym momencie to VSTM i IFRX, może dokupię NN na grudzień mimo wyższej ceny.

ODPOWIEDZ