Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: Tomek » 09 lip 2018, 07:13

Starbucks przez większość czasu jest odwrotnie skorelowany, więc jak chcesz obstawić wzrost kawy, to można zagrać na spadki SBUX.
sbux.png

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: Maro » 10 lip 2018, 16:08

o Starbucks wiem, ale jakoś mnie to nie przekonuje, a nie ma jakiegoś ETFa na spółki związane z produkcją kawy coś jak OIH dla ropy? :)

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: eleste » 12 lip 2018, 12:16

Sugar rekordowa nadwyżka w produkcji i dalszy spadek konsumpcji

Obrazek
https://www.zerohedge.com/news/2018-07- ... gues-world

do tego DXY rośnie. Tu jedynie mogą pomóc zjawiska pogodowe- w artykule o El Nino (standardowo) i tajfunie Maria co ma się przebiec przez produkcyjne regiony Chin.
Tak czy siak współczuję tym co trzymają bo nie za dobrze to wygląda. Może przy poziomie 10$ na US Sugar Futures się coś zatrzyma bo to okolice kosztów produkcji na Świecie, ale ściąganie takiej nadwyżki to chyba nie jest jeden sezon.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: eleste » 24 lip 2018, 18:46

Cocoa wróciła w ciekawe miejsce. Przebili ma200
Teraz czekam czy będzie się ześlizgiwać w dół czy raczej podwójny dołek (poprzednio czerwiec)
Swoje też pewnie zrobi tu dolar, a to jest póki co znak zapytania
Cot na takich poziomach że raczej powinien dalej w dół lecieć.
Fundamentalnie, a to tutaj kluczowe, od strony popytowej były ostatnio dobre newsy (więcej grinduja) ale od strony podażowej prognozy pogody na kluczowy sezon jesień/zima są bardziej pozytywne- w znaczeniu, że zmalało prawdopodobieństwo el nino, które gdy występuje to może ale nie musi mieć wpływ na wysokość upraw. Z tym el nino to jest trochę jak rzut moneta.
Na ten moment ja czekam jeśli chodzi o zakup pierwszej partii nib

A jak widzą to technicy?

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: eleste » 24 lip 2018, 19:15

Dzięki czyli tak jak czułem. Tylko w sumie w obecnych czasach jak wszystko mówi że w dół to poleci w górę :))) no nic poczekajmy na króla dolara.

Etf w dif ale żeby to sens miało to trzeba dosyć duże porcje brać bo opłaty (przynajmniej dla mnie duże ale ja mały jestem). Skończyło mi się szybkie urywanie po 1-2% w kilka godzin na etfach lewarowanych, w dif to się mija z celem. Z tym że cocoa to nie lewar i inny portfel więc tutaj mnie to nie boli. To co zmieniło się tutaj przez dif względem degiro to to, że piramidowanie jest rzadsze (większe partie, zadziej) więc i muszę być bardziej pewny czy chce kupic

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: Thorwald » 25 lip 2018, 06:36

cezary692 pisze: Może ktoś inny ujawni rąbka tajemnicy jak ten kłopot ominąć dla kogoś kto nie dysponuje dużym kapitałem na pokrycie wysokich prowizji przy małych pozycjach?
Zmienić brokera. Sprawdź sobie DeGiro i Sogotrade.
O obu jest na forum.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: dammad » 25 lip 2018, 07:58

cezary692 pisze:Dziękuję Eleste. Tutaj każdy robi z brokera tajemnicę nie wiem czemu. To co piszesz znam z SAXO. Podobne prowizje. W sumie dla mnie portfel długoterminowy w obecnym czasie to bezsens. Tylko urywanie i szybkie zagrania oraz ucieczka jeżeli chodzi o L, ale do tego nie mam taniego brokera z dostępnymi ETF. Pozostają mi akcje konkretnych spółek na szybko bez długiego terminu. Problem że część instrumentów jest w ETF, np TLT itp i dupa jasiu. Może ktoś inny ujawni rąbka tajemnicy jak ten kłopot ominąć dla kogoś kto nie dysponuje dużym kapitałem na pokrycie wysokich prowizji przy małych pozycjach?
Greg Ty masz małe pozycje testowe % w S, podzielisz się wiedzą o brokerze?
Cezary spróbuj https://tastyworks.com (polecił mi Tomek) działa i wszystko ok, opłaty niższe niż w DIF (jedyny minus to wypłata koszt 45$)

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: eranet » 25 lip 2018, 11:12

Na krótki termin korzystam z kontraktów na XTB i ICM

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: Hermetic » 27 lip 2018, 16:37

Wzrosty na pszenicy, soi i kukurydzy?
https://pl.investing.com/analysis/rynek ... -200222279

Co sądzicie?

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: eleste » 02 sie 2018, 14:17

cezary692 pisze:Ja to słabo widzę:
Obrazek

Też mam pytanie. U jakiego brokera kupujesz ETF, bo ja jestem zablokowany w Polsce?
Leci pięknie cocoa. Ta pierwsza zaznaczona strefa przez Ciebie (powyżej 25) przebita bez zatrzymywania. To był pewnie poziom w okolicy 2100 na kontraktach, który w zeszłym roku był całkiem solidnym oporem. Teraz patrzę jak się kurs zachowa na poziomie 2000 - to powinno być gdzieś w okolicy 23-24 na NIB. Fajnie jakby zszedł do najniższej zaznaczonej przez Ciebie strefy - to było jakieś 1800 na kontraktach. COT się poprawia ale daleko mu do korzystnego, do tego dolar wysoko, a i może poleci wyżej. Suma summarum oczekuje dalszego lotu w dół. Możliwe, że ten poziom 1800-1900 to będzie pierwsza paczka zakupiona (może z jakimś stop lossem poniżej dołków z 2017 bo jeśli faktycznie global economy hamuje to warto się zabezpieczyć). Od strony demand jest ok, spożycie rośnie, a to tutaj najważniejsze w długim okresie.

Na dosyć istotną zależność wskazał ostatnio Andrew Hecht - cena cocoa a funt brytyjski - zależność wynikająca z faktu, iż Londyn jest jednym z dwóch oprócz US centrów światowego obrotu cocoa.

Obrazek

W takiej sytuacji kto się pokusi opisać perspektywy dla funta? :)

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: Gregory » 10 sie 2018, 20:02

ETF wszelkiej maści są na Saxo i na DIF. Tylko aby mieć możliwość transakcji przynajmniej na Saxo trzeba rozwiązać test odpowiedniości. Przynajmniej tak było ostatnio.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: Gregory » 16 sie 2018, 15:03

Kwa zbliża się do bardzo silnego wsparcia na poziomie 100.
Załączniki
Kawa.png

jackb
Posty: 33
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:18

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: jackb » 09 paź 2018, 12:38

kawa chyba zaliczyła już spadki i idzie do góry, w Brazyli druga tura wyborów i chyba po nich jakieś większe ruchy

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: wies » 04 lis 2018, 19:27

Propozycja wejścia w kontrakty na towary ,które powinny napewno w dłuższym terminie dać spory zysk.Prpozycja 1- to TARCICA-Ticker LBX,-cena jest na wsparciu tera wybija z ceny 300$,szczyt to 600$,kupiłem kilka kontraktów .Propozycja 2-to KAWA,-cały czas był trend sadkowy do silnego wsparcia 100$,teraz cena idzie do góry ,jeśli przebije cenę 125$ to już powinna cena wzrastać .Podobnie z cukrem.Jakie Wasze opinie.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Cukier, Kawa, Kakao, Soja itp.

Post autor: eleste » 05 lis 2018, 10:09

Z kawą i cukrem to pytanie czy coś się zmienia w fundamentach już bo w obu spora nadpodaż była.

ODPOWIEDZ