Shortowanie obligacji USA

Gramy na spadki. Przewartościowane, nadmuchane, przeeksponowane. Stawiamy na przebicie każdego balona.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Shortowanie obligacji USA

Post autor: Greg » 05 lut 2018, 22:44

Tomek pisze:Wymazane zyski z całego poprzedniego roku dla tych, którzy trzymali inverse VIX-a w tych zlewarowanych ETN-ach. Pamietam, że któryś z nich był numerem jeden, jeśli chodzi o zysk w 2017 roku (ponad 200%). To teraz za to już w lutym można powiedzieć w sumie, kto będzie numerem jeden, jeśli chodzi o straty po całym 2018 r :)

Ale widać, ze obligacje zaczęły odbijać w USA, zobaczymy co za pare godzin będzie w Azji, bo jak tam też ruszy skup, to sytuacja zaraz powinna się uspokoić, chociaż moim zdaniem jeszcze 2-3 dni są potrzebne :)
Potwierdzam. Czekam teraz na dobry moment na ShortVIX ...

To wszystko jest tak ustawione, że głowa mała...
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 22:47 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Shortowanie obligacji USA

Post autor: Tomek » 05 lut 2018, 22:47

Greg, ja przed weekendem przyszortowalem VIX-a przy poziomie 18 pkt. Gwarantuje Ci stary, że w którymkolwiek momencie nie wejdziesz, Twoj timing będzie tysiąc razy lepszy od mojego :)

Jedyne pocieszenie jest takie, że opcje na VIX są typu europejskiego, a wiec nie mogą być wykonane w trakcie ich trwania, wiec tu nie ma ryzyka przy wystawianiu. Liczy się tylko to, jaki bedzie kurs w dniu wygaśnięcia.

Kris, zważając na powyższe, jestem chyba kiepskim autorytetem w kwestii grania na spadki VIX-a. Zerknij tutaj, ale nie polecam zabawy VIX-em, jeśli w stu procentach nie jesteś pewny co robisz: https://www.tradingforaliving.pl/co-to-jest-vix/

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Shortowanie obligacji USA

Post autor: Greg » 05 lut 2018, 22:48

Tomek pisze:Greg, ja przed weekendem przyszortowalem VIX-a przy poziomie 18 pkt. Gwarantuje Ci stary, że w którymkolwiek momencie nie wejdziesz, Twoj timing będzie tysiąc razy lepszy od mojego :)j
Hehe, no fakt ...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Shortowanie obligacji USA

Post autor: Greg » 05 lut 2018, 22:52

Kris pisze:Greg. nadal obstawiasz umocnienie dolara ?
Właśnie je widzisz...

Zaraz pajac z FEDu wyjdzie (albo za chwilę) i powie, że dupa z podwyżkami stóp i będziesz miał zwrot na metalach szlachetnych, ale najpierw muszą w/g mnie zwalić ropę i złoto ponownie, żeby Goldmany się obkupiły mocniej...
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 22:54 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Shortowanie obligacji USA

Post autor: Greg » 05 lut 2018, 22:55

Kris pisze:Greg. Ja nie wiem gdzie Ty ta swoja kryształową kulę kupiłeś !!!!!!!!!
Lata doświadczeń, zero emocji i czytam ich ruchy nawet w myślach :)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Shortowanie obligacji USA

Post autor: Greg » 05 lut 2018, 23:36

Gracjas :)

USD to zdechły kot - prawda (chyba, że jak napisałeś EUR się wywali).

Rynek zwalili, teraz w/g mnie powinni pociągnąć ropę i złoto. Na ShortVIXie który był najbardziej crowded trade i gdy wszyscy krzyczeli "Never pullback" wydymali całą gawiedź bez mydła (czytam, że mają zlikwidować shortVIX, bo wszyscy popłynęli).

Brakuje teraz tych longów na ropie do wydymania, potem pociągną złoto a potem się obkupią tak, że zrobią znowu rajd na +30%, gdy Bitcoina puszczą po 2000$ i wszyscy wyskoczą pakować się znowu w akcje...

Spokojnie to nie koniec hiper wzrostów...

Wszystko jest ustawione w tej grze, tylko trzeba ją umieć czytać ;)

Pamiętacie jak mówiłem, że automaty HFT zaczną wywalać akcje na potęgę gdy VIX zacznie rosnąć dlatego FED go shortuje?
Here we go: VIRTU CEO SAYS NOT TO BLAME COMPUTERS FOR DOW PLUNGE: CNBC
The HFT blame game begins
UBAW MAM PO PACHY !!!!!!!!!! Nigdy nie ulegać wpływom mediów!

Obrazek

ODPOWIEDZ