HCR - kurs

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 11 cze 2019, 17:19

Byłem przekonany, że ktoś ich będzie chciał przejąć przy takiej niskiej cenie akcji, ale żeby sami się chcieli przejąć, to nawet mi do głowy nie przyszło :P

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCLP - kurs

Post autor: mlubinski » 11 cze 2019, 17:49

Z drugiej strony dla mnie to troche dziwne, ze taka jazda w dol, a potem zarzad ochoczo zapowida skup, jakby tylko czekali na taki zjazd? Hmm :)

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: HCLP - kurs

Post autor: Thorwald » 11 cze 2019, 19:00

mah pisze:
11 cze 2019, 10:10
Ma może ktoś te akcje w Degiro i mógłby sprawdzić jak u niego to wygląda? Ja mam cały czas HCLP (zamiast HCR) z ostatnią aktualizacją z 31 maja.

Mam tak samo. Napisałem do nich w tej sprawie. Nie mam jeszcze odpowiedzi. Jak coś mądrego napiszą to wrzucę w wątek.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 11 cze 2019, 21:09

mlubinski pisze:
11 cze 2019, 17:49
Z drugiej strony dla mnie to troche dziwne, ze taka jazda w dol, a potem zarzad ochoczo zapowida skup, jakby tylko czekali na taki zjazd? Hmm :)
Moim zdaniem oni po prostu wierzą w spółkę. Sam zarząd i CFO są jednymi z największych akcjonariuszy firmy, a zobacz ostatnie dni na transakcje insiderów:

Screenshot 2019-06-11 at 21.07.32.png

Wydaje mi się po prostu, że ta cena jest już tak absurdalna, że pomimo tego, że ten buyback nie był planowany, to doszli do wniosku, że to pieniądze leżące na ziemi. No a buyback nie był planowany, bo przecież ucięli nawet dywidendę do zera. Sygnał mówiący o tym, że firma robi buyback, a w dodatku prezes i dyrektor finansowy dokupują kolejny pakiet akcji na prywatny rachunek, ma w tym przypadku spore pozytywne znaczenie dla spółki.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: HCLP - kurs

Post autor: Rastignac » 12 cze 2019, 00:29

Chwila, chwila. Zarząd kupuje akcje kilka dni przed ogłoszeniem informacji o pokaźnym buybacku? To jest legalne? o_O

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: HCLP - kurs

Post autor: Thorwald » 12 cze 2019, 11:39

Odpowiedź od DeGiro w sprawie konwersji HCLP na HCR
Thank you for your email.
I can confirm that this has been updated accordingly.
We have contacted our price feed provider VWD to update the price feed as well.
If you have any questions, please do not hesitate to get in contact.
Kind regards,
Erin O'Leary
UK and Ireland Service Desk

Na tą chwilę ticker jest HCR, ale cena "majowa".

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 12 cze 2019, 12:46

Rastignac pisze:
12 cze 2019, 00:29
Chwila, chwila. Zarząd kupuje akcje kilka dni przed ogłoszeniem informacji o pokaźnym buybacku? To jest legalne? o_O
Jasne! Transakcje insiderskie w USA nie są zabronione, pod warunkiem, że poinformujesz o nich SEC w ciągu bodajże 48 godzin. Aczkolwiek od 1934 roku jest zapis w prawie, że jeśli dokonałeś tych transakcji posiadając istotne niepubliczne informacje, to jest to już nielegalne. Trzeba by zobaczyć dokładnie którego dnia i o której godzinie została podana informacja o buybacku i kiedy dokonany zakup akcji, ale obstawiam, że nikt tu głupoty nie zrobił pod własnym nazwiskiem :)

mah
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2018, 19:31

Re: HCLP - kurs

Post autor: mah » 13 cze 2019, 11:35

Thorwald pisze:
12 cze 2019, 11:39
Odpowiedź od DeGiro w sprawie konwersji HCLP na HCR
Thank you for your email.
I can confirm that this has been updated accordingly.
We have contacted our price feed provider VWD to update the price feed as well.
If you have any questions, please do not hesitate to get in contact.
Kind regards,
Erin O'Leary
UK and Ireland Service Desk

Na tą chwilę ticker jest HCR, ale cena "majowa".

Przed chwila sprawdzałem i już wyświetla poprawnie. Dzięki.

Baldwin
Posty: 66
Rejestracja: 03 lut 2019, 22:09

Re: HCLP - kurs

Post autor: Baldwin » 04 lip 2019, 00:06

Tomek pisze:
12 cze 2019, 12:46
Rastignac pisze:
12 cze 2019, 00:29
Chwila, chwila. Zarząd kupuje akcje kilka dni przed ogłoszeniem informacji o pokaźnym buybacku? To jest legalne? o_O
Jasne! Transakcje insiderskie w USA nie są zabronione, pod warunkiem, że poinformujesz o nich SEC w ciągu bodajże 48 godzin. Aczkolwiek od 1934 roku jest zapis w prawie, że jeśli dokonałeś tych transakcji posiadając istotne niepubliczne informacje, to jest to już nielegalne. Trzeba by zobaczyć dokładnie którego dnia i o której godzinie została podana informacja o buybacku i kiedy dokonany zakup akcji, ale obstawiam, że nikt tu głupoty nie zrobił pod własnym nazwiskiem :)
Sorki bardzo pardon, jeśli nie w temacie, jednakże mam takie pytanko. Okazuje się, że jestem insiderem. Oczywiście to jakaś ściema, bo jestem gołodupcem zwłaszcza patrząc na portfele prezesów notowanych spółek, jednakże mój pracodawca zza oceanu przysłał mi maila, że jestem insiderem i jeśli gram to żebym zgłaszał, etc. Oczywiście, że gram, na szczęście nie na akcjach "swojej" firmy (do tej pory).
Pytanie, czy ktoś kiedyś spotkał się z czym takim?
Czy w praktyce lepiej zrezygnować z handlu akcjami "swojej" firmy? W sumie aż kusi, żeby coś kupić.
Czy faktycznie zgłaszać jakieś drobne transakcje? (być może nawet nie pięciocyfrowe).
Czy moje dane osobowe gdzieś widnieją w jakiejś publicznej szufladce?
Notabene, nawet mi pół akcji nie dali, he, he.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCLP - kurs

Post autor: mlubinski » 04 lip 2019, 07:16

Wg mnie lepiej sie powstrzymac od handlu “zakazanymi” akcjami oraz ustawic powiadomienia z platformy brokerskiej dla swietego spokoju. Chyba ze nie zalezy ci na pracy, bo to moze byc podstawa do zwolnienia. Zadna firma nie chce byc posadzana o insider trading.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: HCR - kurs

Post autor: Thorwald » 08 lip 2019, 14:57

Patrzę sobie na Weekly US Field Crude Oil Pruduction. Rośnie od 2016r nieprzerwanie. W ostatnim tygodniu maja osiągnęła rekord historyczny na poziomie 12,4 mln baryłek tygodniowo, pod koniec czerwca niewiele mniej 12,2 mln baryłek.
Rekordowa produkcja ropy powinna oznaczać rekordowe zapotrzebowanie na piasek i rekordowe zyski spółek piaskowych typu HCR czy SLCA a niestety spółki spadają.
Przy okazji trzeba by zmienić temat na "HCR" bo ticker się zmienił.

Baldwin
Posty: 66
Rejestracja: 03 lut 2019, 22:09

Re: HCLP - kurs

Post autor: Baldwin » 15 lip 2019, 15:50

mlubinski pisze:
04 lip 2019, 07:16
Wg mnie lepiej sie powstrzymac od handlu “zakazanymi” akcjami oraz ustawic powiadomienia z platformy brokerskiej dla swietego spokoju. Chyba ze nie zalezy ci na pracy, bo to moze byc podstawa do zwolnienia. Zadna firma nie chce byc posadzana o insider trading.
Dzięki za info. Na razie faktycznie się powstrzymam, wysłałem do nich maila, zobaczymy kiedy i co odpowiedzą.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCR - kurs

Post autor: mlubinski » 31 lip 2019, 18:16

W koncu cos sie ruszylo z HCR i SLCA 😂 oby na trwale w gore :)

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: HCR - kurs

Post autor: Thorwald » 02 sie 2019, 09:19

HCR i SLCA mogą uratować już tylko Irańczycy.
Blokując cieśninę Hormuz.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCR - kurs

Post autor: mlubinski » 02 sie 2019, 12:25

A idzpanwchujz tym kursem :D

ODPOWIEDZ