HCR - kurs

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: HCLP - kurs

Post autor: Hubert » 06 cze 2019, 13:57

Trzymacie to jeszcze?:) Strata za pierwszy kwartał w porównaniu do zysku rok temu. Czytałem earnin call i lekko można wywnioskować że inwestują i ma się poprawić chociaż cenna piasku bardzo niska. Ciekawe są obligacje cena 66 i cupon 9,5 rating b3/b- ohlshon narazie podszkoczył do 1 . Jakie macie odczucia co do tej spółki ?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 06 cze 2019, 14:48

Wpędzi mnie ta spółka (nomen omen) do piachu, ale dokupiłem ostatnio pakiet po 2.30 USD. Strata zmniejszyła mi się przez to "tylko" do 60% :) Nie wiem o co tu chodzi, kompletnie. Wartość firmy (kapitalizacja minus zadłużenie plus gotówka w kasie) wynosi teraz 580 mln, natomiast jednoroczne przychody... 842 mln.

Jak to nie jest kandydat do przejęcia, to nie wiem kto nim jest. Zwłaszcza, że ta branża aż się prosi o konsolidację.

PS. Zmieniła się struktura, bo spółka już nie jest MLP, a zatem nowy ticker to HCR

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: HCLP - kurs

Post autor: Marcin71 » 06 cze 2019, 14:53

Ja też się jej przyglądam to pierwsza spółka w USA w którą zainwestowałem a potem wyszedłem. Mam z nią trochę rachunków do wyrównania ;-)
Może znów ją kupię lub po prostu kupię opcje call na rok lub dwa.

Tomek pisze:
06 cze 2019, 14:48
Wpędzi mnie ta spółka (nomen omen) do piachu, ale dokupiłem ostatnio pakiet po 2.30 USD. Strata zmniejszyła mi się przez to "tylko" do 60% :) Nie wiem o co tu chodzi, kompletnie. Wartość firmy (kapitalizacja minus zadłużenie plus gotówka w kasie) wynosi teraz 580 mln, natomiast jednoroczne przychody... 842 mln.

Jak to nie jest kandydat do przejęcia, to nie wiem kto nim jest. Zwłaszcza, że ta branża aż się prosi o konsolidację.

PS. Zmieniła się struktura, bo spółka już nie jest MLP, a zatem nowy ticker to HCR

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: HCLP - kurs

Post autor: Hubert » 06 cze 2019, 15:33

Polecam artykuł

https://www.gordonbrothers.com/insights ... -frac-sand

Niestety Panowie sytuacja nie jest ciekawa. Konkurencja piasku z południa( dużo mniejsze koszty transportu ) , ponadto wzrost ogólne podaży piasku na rynku o 30 % ( presja na cennę ) , cena ropy spada co nie sprzyja popytowi. Rynek dokładnie dyskontuje przyszłość ( może trochę przesadza ) ale jeżeli otoczenie makro się nie poprawi to HCLP będzie ciężko wyjść na zero . Ponadto z tego co ludzi piszą ( nie wiem nie znam branży ) ale bariery wejścia na ten rynek są bardzo niskie więc po co przejmować spółkę . Tutuaj jeden komentarz który mnie zaciekawił. Gość może trochę przesadza ale coś prawady w tym jest .

So, I finally got around to looking at the results here and reading thru these comments. I just have one question for the folks here who think this thing is easily worth $6 and there are no liquidity issues.....what are you smoking and where can I get some?
First, forget about 2018. The past two quarters this company has generated EBITDA of 16.2mm and 10.2mm with negligible DCF. The outlook for next quarter is flat pricing and a slight uptick in volume. Personally I don't see things getting better anytime soon looking ahead as any pricing recovery will quickly be met with new in basin supply as there are no barriers to entry.
Anyway, lets be generous, and say this company can achieve a quarterly run rate of $20mm of ebitda...or $80mm annually. That would equate to a leverage ratio vs their 450mm of debt of 5.6x. (FYI I believe the covenant on that bond is 3.25x...which is trouble coming soon.) With their bond carrying annual interest of around $43mm....and the company needing to spend about $20-25mm of annual maintenance capex....there is only going to be about 10-15mm of leftover free cash flow to pay down debt. (let alone almost zero chance to ever get a dividend again.)
The bottom line is the current level of profitability is going to end up in re-structuring for this company. If you are long any shares here you better have a well thought investment thesis that moving forward they can dramatically increase their volumes while at the same time also receiving a nice bump higher in average prices. Personally I just don't see it with this not being a good industry...buying this now reminds of buying the upstream MLP's back in 2015 as they were coming down from $20 bucks a share to $2.50 per share on their way to $0 per share. I will remain on the sidelines with zero position in any sand stocks.

Reasumując ja narazie trzymam akcję ale nie będę uśredniał gdyż ryzyko jest dość duże , poczekam do wyników za drugi kwartał.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCLP - kurs

Post autor: mlubinski » 06 cze 2019, 16:39

Ja tez siedze w kasku na tej spolce, srednia 6$, wystawilem dwa puty jeden po 2.5, drugi po 2, zatem w najgorszym wypadku usrednie i bede cierpliwie czekal (kasku nie zdejme).
SLCA tez dostaje baciorki niezle niestety :-/

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCLP - kurs

Post autor: Tomek » 06 cze 2019, 17:57

Z tym piaskiem z południa faktycznie jest problem, bo tam niedawno odkryto złoża, które dają ponad 60 mln ton rocznie. No ale zapotrzebowanie na lata po 2021 r. to jest prawie 130 mln ton, więc jeśli na południu nic nowego nie odkryją, to tak czy inaczej z północy trzeba będzie ściągać dodatkowy piach. To jest moja teza pod to uśrednianie na długi termin, ale fakt faktem, że jak będą nowi gracze wchodzili, bo bariera faktycznie niska jest i jeszcze jak tym graczom uda się odnaleźć nowe złoża bliżej studni, to nie tylko moja inwestycja, ale i całe HCLP idzie do piachu :) Chociaż dalej jestem zwolennikiem tezy o przejęciu, bo oni mają dobre know-how i robili trochę akwizycji, więc jakąś tam wartość jednak mają.

To jednak nie jest tak, że polecam tę spółkę jako inwestycję długoterminową. Bardziej szukam usprawiedliwień dla siebie do tego, żeby dalej w niej siedzieć i czekać na cud. No ale u mnie to funny money, bo zmienność jest zabójcza, także nie mam tu jakichś specjalnych oczekiwań. Jakie zresztą można mieć oczekiwania alokując w tak obiecującą inwestycję całe... 0.7% portfela :)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: HCLP - kurs

Post autor: Hubert » 06 cze 2019, 18:57

Spółka faktycznie jest dobra operacyjnie, starają się ciąć koszty aby zwiększyć marże jednak jak cena towaru zacznie lecieć na pysk to wiadomo że jest granica bólu :) . Ciekawy jestem tylko jak skończą z kasą na koniec II kwartału. W pierwszy kwartale przepalili prawie 54 mln ( z czego prawie 12 na obsługę długu ) więc jak nie zaczną zarabiać to za 2 kwartały braknie kasy :)No ale nie ma co panikować tak jak Tomek piszę może rynek zacznie się konsolidować i będzie jakaś fuzja lub przejęcie :)

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: HCLP - kurs

Post autor: arku » 07 cze 2019, 18:51

Przykład tej spółki wybitnie pokazuje że oprócz fundamentów warto też spojrzeć na wykres i nie brać się za łapanie spadających noży.
Jeśli spółka leci jak kamień mimo pozornie pozytywnych fundamentów to zwykle po czasie wypada jakiś trup z szafy. Mnie w każdym razie uchroniło to przed stratami na tej spółce.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: HCLP - kurs

Post autor: Hubert » 07 cze 2019, 21:59

Dzisiaj chyba sesja oczyszczenia 😂😂😂

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCLP - kurs

Post autor: mlubinski » 08 cze 2019, 00:15

Hubert pisze:
07 cze 2019, 21:59
Dzisiaj chyba sesja oczyszczenia 😂😂😂

Hehe oby 😂

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: HCLP - kurs

Post autor: Hubert » 10 cze 2019, 15:43

No i proszę dziś plus 24 % klasyczny przykład wyje....... wszystkich miękkich graczy :)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCLP - kurs

Post autor: mlubinski » 10 cze 2019, 16:36

Ee tam to dlatego ze oglosili skup :)

Nie wazne w sumie, wazne ze w gore w koncu hehe 😂

https://www.globenewswire.com/news-rele ... ogram.html

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: HCLP - kurs

Post autor: arku » 10 cze 2019, 19:43

Hubert pisze:
10 cze 2019, 15:43
No i proszę dziś plus 24 % klasyczny przykład wyje....... wszystkich miękkich graczy :)

Twardziele trzymają od kilkunastu dolców i zwierają mocno poślady :-)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCLP - kurs

Post autor: mlubinski » 10 cze 2019, 20:11

Twardziele trzymają od kilkunastu dolców i zwierają mocno poślady :-)

No ba :)

mah
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2018, 19:31

Re: HCLP - kurs

Post autor: mah » 11 cze 2019, 10:10

Ma może ktoś te akcje w Degiro i mógłby sprawdzić jak u niego to wygląda? Ja mam cały czas HCLP (zamiast HCR) z ostatnią aktualizacją z 31 maja.

ODPOWIEDZ