HCR - kurs

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCR - kurs

Post autor: Tomek » 09 sie 2019, 13:10

Hmm, na earnings callu zarząd pokazał dane, że z programu buybacku na 25 mln zatwierdzonego do czerwca 2020 roku skupili do tej pory akcje dopiero za 3 mln, czyli zostaje im cały czas do skupienia papierów za 22 mln przez kolejnych 10 miesięcy. Zawsze to jakiś powód do wzrostów, zwłaszcza, że 22 mln to ponad 11% całej obecnej kapitalizacji firmy. No i raczej ten skup będzie rozłożony w czasie, bo średni dzienny obrót na tych akcjach to jakieś 840 000 sztuk, czyli wartość 1.6 mln, więc jak zarząd nie chce zabić rynku, to będzie musiał te papiery skupować powoli i regularnie, zapewniając tym samym stabilny popyt.

Chociaż z drugiej strony, trochę to dziwne, że akcje są handlowane po cenie 2 USD od dłuższego czasu, a do tej pory skupili tylko za 3 mln. Zwłaszcza, że w Q2 wygenerowali 112 mln gotówki, z czego po wszystkich zakupach zostało jeszcze wolnych 6 mln. To trochę tak, jakby pokazywali, że lepiej i pewniej jest trzymać gotówkę niż kupić własne akcje za 2 USD/szt.

To całe Hi-Crush to chyba najdziwniejsza spółka, jaką widziałem w mojej giełdowej karierze. Obecna wartość firmy na rynku jest już cztery razy niższa niż przychody czy wartość księgowa i osiąga niemalże ten sam poziom co EBITDA z jednego roku (która jeszcze wzrosła o 40% w Q2)...

Dla porównania u bliskiej konkurencji wygląda to tak:

HCR_SLCA_chart-4.png

Trochę to przypomina sytuację z 2016 roku, tylko bardziej.

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: HCR - kurs

Post autor: arku » 03 wrz 2019, 20:37

W zeszłym tygodniu chciałem zagrać pod obronę minimów na 1,55 i jakieś lokalne podwójne dno. Postanowiłem wystawić trochę putów, ale nie sprawdziłem dokładnie zlecenia i zamiast sell poszło buy i dostałem longi PUT.
Po fakcie pomyłka okazała się korzystna :-)

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: HCR - kurs

Post autor: Thorwald » 08 wrz 2019, 09:37

Teraz rozumiem dlaczego piasek, aż tak dołuje:
Sen. Elizabeth Warren on Friday promised to sign an executive order on her first day in office, putting a moratorium on new fossil fuel leases and pledged to ban fracking “everywhere.”

Zgodnie ze badaniami opinii publicznej przeprowadzonymi w sierpniu 2019r, Elizabeth Warren wygrywa w 2020r wybory z Donaldem Trumphem. Tak samo Joe Biden.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCR - kurs

Post autor: mlubinski » 08 wrz 2019, 11:02

Ok a jesli by faktycznie zabanowali, to na jaki obszar moze sie produkcja przesunac z piasku? Bo nie wierze ze nagle wszystko zniknie i beda tylko solary i wiatraki 😂

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: HCR - kurs

Post autor: Thorwald » 09 wrz 2019, 11:55

Jak rozumiem banują fracking natomiast nadal wolno eksploatować klasyczne złoża ropy naftowej. Po prostu zwiększą import z zagranicy.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: HCR - kurs

Post autor: Rastignac » 09 wrz 2019, 12:12

Przypomnijmy ile warte są sondaże: https://www.youtube.com/watch?v=YZ46I3kMOr0
Mogę oglądać to codziennie, a i tak będę się uśmiechał :)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCR - kurs

Post autor: mlubinski » 04 lis 2019, 19:05

Kurde zastanawia mnie o co chodzi z tym HCR. Kurs prawie po dolara a nikt z zarzadu nawet nie kwapi sie zeby kupowac, nie wspominajac o buybacku.
Dziwne to jak jasna cholera.

Tomek, co bedzie jak w tym okreslonym czasie nie wykupia tych akcji? Czy to ma jakis wplyw (poza wizerunkowym) na firme?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: HCR - kurs

Post autor: Tomek » 05 lis 2019, 10:32

Konsekwencje byłyby raczej spore, bo SEC może uznać, że było to wprowadzenie w błąd inwestorów, którego celem była manipulacja kursem akcji.

Ja już dawno przestałem rozumieć, o co chodzi z tą spółką, więc wymiksowałem się z niej z potężną stratą i trzymam się od niej z daleka. Lekcja odrobiona i nie dotykam więcej spółek o tak niskiej kapitalizacji, których nie ma w ETF-ach i w przypadku których istnieje tak duże ryzyko manipulacji kursem choćby poprzez fakt tej niskiej kapitalizacji czy ograniczonego dostępu do informacji.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: HCR - kurs

Post autor: rebahas » 05 lis 2019, 19:51

Mogą też chyba z giełdy usunąć ich akcje jak cena jednostkowa spadnie poniżej 1$.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCR - kurs

Post autor: mlubinski » 05 lis 2019, 20:13

Tak, choc zanim to sie stanie to pewnie firma zrobi reverse split, natomiast jesli tak by sie stalo, to firma w kibel :)
Bo kurde jesli siedze w zarzadzie i jestem pewny biznesu to powinienem skupowac akcje, i to nie za 30k$ ale za ilestam set tysiecy, plus oczywiscie sama firma powinna wedlug tego co nagadala (i to przy cenie 6) skupowac (jesli biznes nie idzie w kibel).
Bo jesli nikt nie skupuje to co to moze oznaczac to chhba wiadomo ;-)

Grzegorz
Posty: 57
Rejestracja: 21 mar 2017, 22:24

Re: HCR - kurs

Post autor: Grzegorz » 05 lis 2019, 20:34

CEO kupil pare dni temu 28k akcji. Dzis podadza wyniki, konsensus przewiduje strate. Popyt na piasek spada, presja cenowa rosnie. Jesli lider Silica pokazala kiepskie wyniki to az strach sie bac co pokaze HCR. Tez ucieklem ze strata ale udalo mi sie sprzedac lepiej niz za $ :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: HCR - kurs

Post autor: Ryszard Wielkouch » 05 lis 2019, 21:51

W takich momentach ciesze się, że wziąłem sobie do serca jedną z rad Grega odnośnie ropy z łupków i sprzedałem dawno temu z małym zyskiem. Co nie znaczy, że Greg miał często racje ;)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: HCR - kurs

Post autor: mlubinski » 06 lis 2019, 08:04

Brawo Ty! :) ja jeszcze na niektorych pozycjach kisne z helmem na glowie :) ale zobaczymy, taka lekcja zycia tez jest potrzebna czlowiekowi :-)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: HCR - kurs

Post autor: Ryszard Wielkouch » 06 lis 2019, 09:38

Przydałby się wątek spowiedź inwestora - najgorsze i najlepsze inwestycje w mijającym roku i jakie wnioski z tego płyną :) Na pewno szortowanie rynku najbardziej negatywnie odbiło się u mnie na wyniki. Z pozycji wtopił mi MOS i próba za wczesnego szortowania złota ;)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: HCR - kurs

Post autor: Hubert » 06 lis 2019, 22:30

Powiem wam szczerze ze po przeczytaniu ostatniego earning calla jestem pozytywnie zaskoczony . Widać ze rynek jest na skraju opłacalności i masa firm upadnie albo wstrzyma działalność co przełoży się na spadek podaży i wzrost ceny. Tylko czy HCR to przetrzyma ? Narazie maja 50 mil w kasie plus 200 mil Lini kredytowej czyli na jakieś 5 lat jeżeli będą wychodzić na zero z cash flow . Firma tnie koszty i może co robi aby nie przepalać kasy. Tylko jeżeli masz tak niesprzyjające otoczenie biznesowe to choć byś się brzydko mówiąc zesrał nic nie zrobisz jak cena twojego produktu spada z każdym kwartałem . Rynek zacznie się konsolidować i teraz pytanie czy HCR będzie chciało się z kimś połączyć ? Prezes powiedział ze tylko wtedy jak będzie to po jego myśli biznesowej ( patrz nie za wszelka cenę ) czyli jeszcze czuje się w miarę pewnie . Ja osobiście zaryzykuje spekulacyjnie kupując obligacje które handlowane są teraz z 50 % dyskontem i kuponem 9.5 procent . Oczywiście liczę się ze strata 100 % wiec inwestycja bardzo mała.
P.S sorry za skróty myślowe ale pisze z telefonu a to mi słabo wychodzi :) A i jeszcze jedno akcje notowane są jak bezterminowa opcja call wiec promocja 😂

ODPOWIEDZ