Zoom

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Zoom

Post autor: rebahas » 10 lis 2020, 16:15

Baldwin pisze:
09 lis 2020, 16:49
Z myślenia życzeniowego najbardziej bym chciał wykupienie Zooma np. przez Microsoft.

Ale że co? Chciałbyś wykończyć Zooma na dobre ;)

Baldwin
Posty: 66
Rejestracja: 03 lut 2019, 22:09

Re: Zoom

Post autor: Baldwin » 10 lis 2020, 16:40

Już nieważne, wyszedłem przy 440 i poluję na różne okazje. ;)

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Zoom

Post autor: Wojtas » 11 lis 2020, 09:23

Przełomowość tego typu produktów jest wątpliwa i to bardzo, bardzo delikatnie powiedziawszy.

Działają dwie rzeczy:
1. Prostota - dostajesz gotowy, zapakowany produkt dla wielu platform, kretyńsko wręcz prosty w obsłudze i działający out-of-the-box.
2. Błędne koło - używasz czegoś bo używają wszyscy i nie bardzo jest sens używania czegoś innego, nawet jeśli byłoby równie dobre lub lepsze.

Tylko czy błędne koło zadziała akurat w Zoomie, to mam wątpliwości. One działa w Faceebooku, Amazon, Alibaba, nawet w Google (wszyscy się pod niego pozycjonują i mierzą w nim ruch), ale w Zoomie ?

PS. U operatorów GSM rozerwano błędne koło metodami regulacji - sieci łączą się ze sobą, numery można przenosić, a technologia jest interoperacyjna i niezawłaszczona przez żadną z firm.
Powyższe sprzyja konkurencji, ale czegoś takiego nie ma w spółkach IT. Dlatego w tych ostatnich błędne koło i monopole świetnie działają.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Zoom

Post autor: glina » 11 lis 2020, 10:22

Kto jak kto, Wojtas, ale ty na pewno pamietasz Altaviste, Geocities, Lycos, Yahoo itd. Oni tez mieli wszystko czego tylko uzytkownik internetu mogl zapragnac.

Jakim cudem jakis durny Google z jednym prostym paskiem wyszukiwania na stronie i absolutnie niczym wiecej zdolal podbic swiat?

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Zoom

Post autor: Wojtas » 11 lis 2020, 12:12

Pamiętam, że większości ludzi właśnie o to wtedy chodziło. Pierwsza zasada PROSTOTA!

Google jest potwornie skomplikowane, ale wewnątrz, nie na zewnątrz. Zwykły użytkownik pisze co chce i dostaje odpowiedź.
Możesz napisać równanie, pytanie kurs akcji, pozycję na mapach - dostaniesz odpowiedź.
Google to nie tylko durny pasek, już dawno nie. To taki superkomputer który zna odpowiedzi na wszystkie pytania i zna wszystkie języki.

Może odrobinę przesadzam, ale jego idea do tego zmierza i tym się staje.


A co do Zooma. Patrząc na los Skype'a, niegdyś szalenie popularnego, zastanawiam się na ile trwała jest jego pozycja.

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale postawienie własnego serwera Video/VoIP to nie jest dziś żadne rocket science. Jest do tego dostępne oprogramowanie serwerowe (otwarte i darmowe), serwery dedykowane, telefony sprzętowe, oprogramowanie klienckie (dla PC i smartphone).

Zoom to wszystko tylko ładnie zapakował i ubrał, ale moim zdaniem niczego nie wymyślił.
Skype na swój czas był bardziej innowacyjny (zanim go przejął eBay i później Microsoft), bo miał rozproszoną infrastrukturę i w ogóle nie wymagał serwerów centralnych. Miał też własne, autorskie codec'i i gwarantował prywatność, nie tylko na reklamach.
Skype nie miał realnej konkurencji, która by dobrze działała w tamtych czasach.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Zoom

Post autor: Q'bot » 11 lis 2020, 23:51

Też mnie zastanawia skąd się w ogóle pojawiła moda na taki komunikator... Ja utknąłem na etapie Go to Meeting i Team Viewera.

Przypadkiem Hangouts nie pozwala także streamować pulpitu?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Zoom

Post autor: rebahas » 12 lis 2020, 08:50

Q'bot pisze:
11 lis 2020, 23:51
Też mnie zastanawia skąd się w ogóle pojawiła moda na taki komunikator... Ja utknąłem na etapie Go to Meeting i Team Viewera.

Przypadkiem Hangouts nie pozwala także streamować pulpitu?

Jak to skąd - marzec i pierwsze zamknięcie wszystkiego. Mam kilku znajomych typu instrutorka/intruktor fitness, joga etc. oni musieli sobie jakoś radzić w nowej rzeczywistości no to pyk jest Zoom i jest darmowy, prosty i działa do tego działa na wszystkim jak leci.

@Q'bot Nie patrz przez pryzmat siebie i swoich potrzeb oraz doświadczeń bo może się okazać że jesteś gdzieś w grubym ogonie rozkładu albo gdzieś na rubieżach ;)

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Zoom

Post autor: CoinsMakingCoins » 12 lis 2020, 10:41

Q'bot pisze:
11 lis 2020, 23:51
Przypadkiem Hangouts nie pozwala także streamować pulpitu?

Pozwala, ale brakuje mu kilku funkcji, które np. dla mnie są bardzo ważne, jak rysowanie po ekranie (zarówno swoim w trakcie udostępniania, jak i po czyimś w trakcie, jak udostępnia) czy nagrywanie całego calla i wysyłanie do chmury. Przeszliśmy u mnie w firmie w ciagu ostatnich 5 lat chyba wszystkie narzędzia do conf calli, i ostatecznie od 2 lat zostajemy z Zoomem, nawet w tych żenujących dla nich chwilach :).

To nie są featury których konkurencja nie byłaby w stanie zaimplementować u siebie w mgnieniu oka, ale z jakiś niezrozumiałych powodów tego nie robi.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Zoom

Post autor: Wojtas » 12 lis 2020, 10:44

rebahas pisze:
12 lis 2020, 08:50
Jak to skąd - marzec i pierwsze zamknięcie wszystkiego. Mam kilku znajomych typu instrutorka/intruktor fitness, joga etc. oni musieli sobie jakoś radzić w nowej rzeczywistości no to pyk jest Zoom i jest darmowy, prosty i działa do tego działa na wszystkim jak leci.

Pierwsza zasada PROSTOTA! - coś kluczowego dla zwykłych użytkowników.
Mimo, iż technologia zdecydowanie nieprzełomowa, rzekłbym wręcz mocno wtórna.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Zoom

Post autor: Q'bot » 12 lis 2020, 15:05

rebahas pisze:
12 lis 2020, 08:50
Nie patrz przez pryzmat siebie i swoich potrzeb oraz doświadczeń bo może się okazać że jesteś gdzieś w grubym ogonie rozkładu albo gdzieś na rubieżach ;)

Zwykle tak jest ;P
Większość spółek będących dla mnie kaszanką rośnie, za to w mej opinii firmy wypuszczające dobre produkty spadają, więc coś w tym jest... Jak w przysłowiu z muchami ;)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Zoom

Post autor: Hubert » 14 lis 2020, 09:19

Jakby ktoś był na kupnie zooma to wydaje się być dobry moment . Chyba sam się skuszę na mały pakiecik :)
Załączniki
ZM_chart 2.png

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Zoom

Post autor: glina » 14 lis 2020, 09:56

ARK o Zoom:

EmvWllWUwAElJ4u.png

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Zoom

Post autor: glina » 16 lis 2020, 09:02

LONDON (Reuters) - British Prime Minister Boris Johnson said he was well after coming into contact with someone with COVID-19 and will drive the government forward via Zoom while in self-isolation in Downing Street.


Powiem wam szczerze, ze coraz bardziej nabieram ochoty na zakup $ZM.

Baldwin
Posty: 66
Rejestracja: 03 lut 2019, 22:09

Re: Zoom

Post autor: Baldwin » 16 lis 2020, 22:23

Wojtas pisze:
12 lis 2020, 10:44
rebahas pisze:
12 lis 2020, 08:50
Jak to skąd - marzec i pierwsze zamknięcie wszystkiego. Mam kilku znajomych typu instrutorka/intruktor fitness, joga etc. oni musieli sobie jakoś radzić w nowej rzeczywistości no to pyk jest Zoom i jest darmowy, prosty i działa do tego działa na wszystkim jak leci.

Pierwsza zasada PROSTOTA! - coś kluczowego dla zwykłych użytkowników.
Mimo, iż technologia zdecydowanie nieprzełomowa, rzekłbym wręcz mocno wtórna.
To jest najważniejsze, bo ludzie korzystają z tego pierwszy raz, nie wiedzą jak, a tu się okazuje, że wszystko jest intuicyjne, działa, czyli, że można - tworzy się nawyk. Odkąd sprzedałem miałem kilka rozmów o zoomie z ludźmi, którzy nie ogarniają technologii i... zastanawiam się nad odkupieniem, ale chyba jeszcze zleci nieco.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Zoom

Post autor: Hubert » 16 lis 2020, 22:30

Ja dzisiaj wziąłem testowy pakiet 1/4 docelowej pozycji

ODPOWIEDZ