NN Inc./Paragon Global Solutions

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 10 gru 2018, 14:34

Plastic Tofu pisze:Jak znajdziesz daj znać. Zawsze szukam lepszego konia do ciągnięcia mojego majdanu.
Sprawdzam właśnie NN Inc. (NNBR). To chyba będzie mój spekulacyjny czarny koń na 2019. Firma produkuje części wymagające wysokiej precyzji na rynki automotive/medical/aerospace. Ostatnio im się, lekko mówiąc, nie wiodło i sprzedali część swojego biznesu konkurencji (https://www.prnewswire.com/news-release ... 84955.html). Po downgradzie kredytowym byli zmuszeni do emisji akcji, żeby mieć wystarczająco funduszy na kupno Paragon Medical (http://www.paragonmedical.com/). To dodatkowo rozwścieczyło inwestorów i teraz cena akcji szoruje po dnie (mam nadzieję). Firma jest cholernie cykliczna, ale też od prawie 20 lat płaci dywidendę na poziomie średnio $0.30 na akcję rocznie, co obecnie daje ponad 4% dywidendy na osłodę. Myślę, że warto się przyjrzeć.
https://seekingalpha.com/article/422007 ... all-slides
W przyszłym roku zmieniają nazwę na Paragon Global Solutions. Ticker też zmienią.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Carvana

Post autor: Plastic Tofu » 10 gru 2018, 22:34

Mam dzisiaj ciężki dzień w pracy i nie miałem zbyt wiele czasu aby poświęcic tej spółce.
Nie wygląda to b żle, wręcz wygląda na konsolidację poniżej $7 i pewnie ruch do góry jak w 16 kiedy byli z 60% poniżej dołka.
Ale troszkę za mało jest o nich info więc jeszcze pogrzebię zanim podejmę decyzję.
Widziałem, że CEO kupił w piątek 4565 akcji ?!?

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Carvana

Post autor: Plastic Tofu » 11 gru 2018, 22:00

Oni tracą pieniądze na lewo i prawo. Zwiększa się im stan magazynowy (inventory) i Accounts receivable, ale summa summarum current assets spadły z 477 na 354 mln a current liab wzrosly o 40 mln$ nie wiem dokładnie czy to jest jednorazowa wpadka czy stały trend? I czy są to w stanie odwrócić? Wygląda na to, ze sprzedaż PCB i kupno Paragon odpowiada za gross tego cashu i stawia ich w zupełnie nowym świetle, ale patrząc na wyniki net incom i EPS pozostawia wiele do zyczenia.
Na razie bede obserwowal może przed koncem roku trochę kupię jak rynek chociaz troche sie uspokoi.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Carvana

Post autor: Rastignac » 12 gru 2018, 13:11

Current assets się zmniejszyło, bo poszła kasa na Paragon. Revenue rośnie (oczekują $200M za Q4), gross profit rośnie i jak tego nie spartolą to wyjdą na prostą. Dlatego trzeba patrzeć co zaraportują za Q4 i jaki dadzą guidance na '19. Wszedłem już 1/3 pozycji przewidzianą na tę spółkę, średnia $7.10.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Carvana

Post autor: Plastic Tofu » 12 gru 2018, 18:31

Jak przyglądam się nowej inwestycji to robię af potem delikatne at i na koniec szukam jakiejś informacji, która upewni mnie, że dobrze robię i wtedy jest moment aby pociągnąć za spust. Na razie czegoś takiego jeszcze szukam.
natomiast ford equity reasearch dal bardzo dobra ocene tej firmy i to jest poł sukcesu

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 14 gru 2018, 16:59

Polecam obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=uxY8LoM3LmM dla lepszego zrozumienia czym się firma zajmuje i o co chodziło w tej restrukturyzacji. Lubię też tego faceta z Seeking Alpha: https://seekingalpha.com/article/421861 ... -potential. Różni się od innych analityków tym, że często jeździ i samodzielnie ogląda fabryki, rozmawia z managementem w 4 oczy i dłubie czy nie ma jakichś problemów. W tym roku nie miał szczęścia z longami. Shortowanie wychodzi mu znacznie lepiej. Z drugiej strony, kto miał szczęście w tym roku będąc long na czymkolwiek?

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 14 gru 2018, 18:26

Przeleciałem obie pozycje, nie znalazłem czego szukam jeszcze. Dam przykład: Jak w zatoce meksykańskiej wywaliło Deepwater Horizon informacją która przekonała mnie do kupna BP było, że dywidenda którą wypłaca ta firma to 14% wszystkich wypłat emerytalnych w GB. To mnie przekonało, że bankructwo im nie grozi.
Mimo tego kupiłem pierwszą zajawkę za $6.26 zobaczymy co dalej.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 14 gru 2018, 21:37

Spoko, nie naganiam na tę spółkę, po prostu dzielę się tym co mam. To jest spekulacja, więc lepiej być do niej przekonanym w 100% niż potem pluć sobie w brodę "a mogłem poczytać jeszcze".

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Plastic Tofu » 14 gru 2018, 23:58

Dzięki za tip. Ja podejmuję decyzje i nigdy nikogo nie obwiniam za swoje decyzje, a prawda jest taka, że jak pojdzie do góry to bedziemy pić szampana, a jak nie to zawsze raźniej dostać w tyłek z kimś innym, więc powoli będę tworzył pozycję i niech się wiedzie.
a'propos ATT to zmieniłem T-mobile na Verizon otrzymałem tę samą cenę za serwis czyli 30% niższą niż w ATT prywatnie lub mogłem skorzystać z oferty biznesowej ale nadal było to 15-20% drożej i tę samą ofertę na telefony czyli jeden iPhone za full price a drugi 700$ taniej, piszę to tylko po to, żeby pokazać, że ATT nie może sobie znaleźć miejsca na rynku i tak jak sears, GM, GE jeszcze nie wywietrzało im z biur wspomnienie monopolu. Nadal przy tych zasobach jakie ta firma posiada mogą ją odwrócić jak to robili kilka razy przez akwizycje czy nowe produkty. Let's see.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 14 sty 2019, 18:20

Plastic Tofu pisze:
14 gru 2018, 18:26
Mimo tego kupiłem pierwszą zajawkę za $6.26 zobaczymy co dalej.
Mam nadzieję, że jesteś zadowolony z ~35% zysku w miesiąc :). Mi też się udało uśrednić poniżej $7. Jak szukasz jeszcze okazji spekulacyjnych to rzuć okiem na USCR. Kupiłem tego trochę ostatnio.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 14 sty 2019, 19:33

Ja również skorzystałem z Twojej rekomendacji, samemu co nieco poczytałem i wskoczyłem jakiś czas temu :)
Załączniki
Bez tytułu.png

mah
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2018, 19:31

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: mah » 14 sty 2019, 20:05

Ja jako "świeżak" na forum i w temacie inwestowania w akcje również chciałem podziękować za tipa :) Kupiłem po cenie 6,04$.
Podpowiedzcie jeszcze proszę kiedy sprzedajecie takie spekulacyjne spółki? Mornigstar podaje cenę docelową 15,78$... pytanie czy czekać czy realizować zysk?

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: Rastignac » 14 sty 2019, 20:09

Szkoda, że się nie pochwaliliście przy kupnie ;). Ja tylko podrzucam to co uważam za interesujące. Nie mówię nikomu kiedy ma wejść, a kiedy wyjść.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: sebo » 14 sty 2019, 21:08

A ja nie kupiłem, ale dla mnie nie ładnie jest tak z zaskoczenia. Ktoś daje fajne rady a większość Niemca wali.
To nie na tym polega dzielenie się prawda ?

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: NN Inc./Paragon Global Solutions

Post autor: mlubinski » 14 sty 2019, 21:22

ja myślę, że to jest tak, że sobie tu czytamy, ktoś coś napisze, kilka osób stwierdza, że taki Rastignac to jednak łebski kolo jest, więc spróbuje, skoro razem z Plastic Tofu weszli. Ale na razie nic nie powiem, bo co jak zjedzie na dół? Wstyd będzie się przyznać... Tak mi się wydaje że to właśnie tak bywa :-)

ODPOWIEDZ