Szybkie pomysły na spekulację

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: mlubinski » 27 kwie 2020, 13:32

mlubinski pisze:
17 mar 2020, 22:14
Na podstawie takich newsow: https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... _source=fb

Mozna sprobowac postaeic na polska firme Mercator, ktora powinna na tym sporo zarobic :) ticker: MRC

no nie wzialem tego, i jednak pojechal 100% w gore :D

no nic, tu druga opcja spekulacyjna, ktora chyba wezme:

Firma Elbit Systems Ltd (z Izraela), ktora produkuje m.in. drony. Ticker: NASDAQ: ESLT lub FRA:EB2
na podstawie info: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Drony- ... 71272.html gdzie wymieniaja nazwe drona (Hermes) :)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: mlubinski » 27 kwie 2020, 15:04

mlubinski pisze:
27 kwie 2020, 13:32
mlubinski pisze:
17 mar 2020, 22:14
Na podstawie takich newsow: https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... _source=fb

Mozna sprobowac postaeic na polska firme Mercator, ktora powinna na tym sporo zarobic :) ticker: MRC

no nie wzialem tego, i jednak pojechal 100% w gore :D

no nic, tu druga opcja spekulacyjna, ktora chyba wezme:

Firma Elbit Systems Ltd (z Izraela), ktora produkuje m.in. drony. Ticker: NASDAQ: ESLT lub FRA:EB2
na podstawie info: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Drony- ... 71272.html gdzie wymieniaja nazwe drona (Hermes) :)

jednak pomyliłem się co do firmy (chyba). na podstawie: https://thepeakmagazine.com.sg/lifestyl ... ave-lives/ wygląda, że tą samą nazwę ma inny dron produkcji polskiej (firma Spartaqs)

odrion
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:01

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: odrion » 28 kwie 2020, 11:59

Jako, że nie zapowiada się poprawa w cenach ropy (futures do końca roku poniżej 30 USD)
https://www.cmegroup.com/trading/energy ... crude.html

podrzucam pomysł na małą spekulację na akcjach firm posiadających tankowce.
Tutaj spojrzenie na fundamenty i potencjał 3 spółek:
https://www.youtube.com/watch?v=8zw51p6htOA

Oczywiście to spekulacja, ale zająłem pozycję w DHT za 3% kapitału ze stopem na 7.60 (ok 8-9% poniżej ceny zakupu).
Wczoraj były ładne wzrosty na wszystkich 3 spółkach.

DHT jest w dość ciekawym miejscu technicznie.
Wybicie poziomu wczorajszego zamknięcia (8.40-8.50) może otworzyć drogę do dalszych wzrostów.
Obrazek

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: mlubinski » 01 maja 2020, 11:12

chodzą pogłoski, że Wielton podpisał bardzo dużą umowę na dostawę naczep dla Amazona (na calą Europę), co może wywindować obecną cenę 3.7pln o kilka rzędów do góry w najbliższych tygodniach. Ja zapakowałem część kapitału pod to info, zatem zobaczymy jak będzie na prawdę :)

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: CoinsMakingCoins » 01 maja 2020, 13:58

mlubinski pisze:
01 maja 2020, 11:12
chodzą pogłoski, że Wielton podpisał bardzo dużą umowę na dostawę naczep dla Amazona (na calą Europę), co może wywindować obecną cenę 3.7pln o kilka rzędów do góry w najbliższych tygodniach. Ja zapakowałem część kapitału pod to info, zatem zobaczymy jak będzie na prawdę :)

A to nie jest info sprzed roku? https://www.money.pl/gielda/amazon-kupi ... 1457a.html

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: mlubinski » 01 maja 2020, 15:03

Info podrzucone w tym tygodniu, zatem info swiezynka. Obaczymy :)

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Q'bot » 08 maja 2020, 23:26

Parę dni temu zanabyłem starter Wirecard'a - czy ten chwilowo kiepski PR spółki jest Waszym zdaniem dobrą okazją na zapakowanie się większym kapitałem?
W sumie trochę mnie zdziwiło, że po reteście dołków z marca nie wrócił gibko na poziomy powyżej 100.

No i dalej mi po głowie chodzi Xiaomi, którego wciąż nie mam w portfelu - co jest z nimi nie w porządku, skoro kurs tak cienko przędzie? Na razie wciąż stoję w rozkroku, gdyż firma wydaje mi się przyzwoita, lecz inwestorzy mają chyba inne zdanie na jej temat...

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: glina » 08 maja 2020, 23:57

Ostroznie z Wirecard. Ja sie pozbylem w zeszlym miesiacu. Poczatkowo zalowalem tego ruchu, bo kurs wzrosl o kolejne 20%, ale tuz po tym oddal 50%.
Audyt KPMG, ktory mial oczyscic spolke z zarzutow o machloje, nie byl w stanie zaprzeczyc publikacjom Financial Times.

"The Big Four accountancy firm said it could not verify that large parts of Wirecard’s reported revenue were real and disclosed it ran into obstacles during a six-month investigation. "

Dlugo kisilem WDI w portfelu, i choc ostatecznie nie stracilem ani grosza, to ta spolka kosztowala mnie niepotrzebnie duzo nerwow.

Xiaomi dzis +8%. Co jest nie tak ? :)

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Q'bot » 09 maja 2020, 00:15

Na Wirecard liczę, iż nadrobi w stosunku do DAX'a.. no chyba, że go wyrzucą z indeksu ;P

Xiaomi jakby nie patrzeć dość słabo wypada na tle podobnych sobie spółek z zachodu - nie wiem czy się inwestycje wycofały z Chin, czy generalnie sentyment do ichniejszych spółek mocno stopniał. Może potencjalnie słabsze wyniki? Choć pewnie ludzie teraz sporo kupowali na jakichś aliexpressach. Nie wiem co mi nie pasuje, ale wiem, że chce ją kiedyś mieć w portfelu - liczę, że staną się kiedyś potentetem w stylu samsunga.

A tak poza tymi czysto spekulacyjnymi ruchami - BRK ostatnio coś potaniało po konferencji. Ciekawe co się podzieje z kursem, gdy postanowią w coś wsadzić wolną gotówkę, skoro nie linie lotnicze, to może w hulajnogi ;]

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: glina » 09 maja 2020, 00:29

Faktem jest, ze w aferze Wirecard chodzi o kilkadziesiat milionow obrotow z 2016r, mimo ze dzis firma obraca miliardami. Ilekroc liczylem, ze to juz koniec tego cyrku, to zawsze wyszlo cos nowego. I teraz znow. Mam po uszy, sa lepsze okazja na zarobek.

Xiaomi zaprezentowalo dzis seriee Mi 10. Poprzedni wystrzal byl przy okazji wprowadzenia modeli 5G i sprzedazy w pakiecie abonamentow 5G w Chinach. Xiaomi to wrecz przeciwienstwo Wirecard. Niewiele sie dzieje z kursem, ale przynajmniej nie frustruje :-)

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: rebahas » 09 maja 2020, 09:43

glina pisze:
09 maja 2020, 00:29
Xiaomi zaprezentowalo dzis seriee Mi 10. Poprzedni wystrzal byl przy okazji wprowadzenia modeli 5G i sprzedazy w pakiecie abonamentow 5G w Chinach. Xiaomi to wrecz przeciwienstwo Wirecard. Niewiele sie dzieje z kursem, ale przynajmniej nie frustruje :-)

Coś mi wczoraj mignęło jak szukałem info o Huawei P40, że w PL Xiaomi jest nr 1 i właśnie przegonili Samsunga i odebrali mu żółtą koszulkę lidera.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Thorwald » 20 maja 2020, 10:18

mlubinski pisze:
01 maja 2020, 11:12
chodzą pogłoski, że Wielton podpisał bardzo dużą umowę na dostawę naczep dla Amazona (na calą Europę), co może wywindować obecną cenę 3.7pln o kilka rzędów do góry w najbliższych tygodniach. Ja zapakowałem część kapitału pod to info, zatem zobaczymy jak będzie na prawdę :)

Dzisiaj Wielton +13%, ale oficjalnie nie ma żadnego newsa. Lubię tą transparentność warszawskiej giełdy.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: mlubinski » 20 maja 2020, 10:34

Thorwald pisze:
20 maja 2020, 10:18
Dzisiaj Wielton +13%, ale oficjalnie nie ma żadnego newsa. Lubię tą transparentność warszawskiej giełdy.

mordka mi się cieszy na ten stan rzeczy :D
z resztą nie oszukujmy się - wszędzie na świecie ludziki podłączone pod infa bezpośrednie najszybciej reagują, zatem zanim my maluczcy się zorientujemy, to centa opadnie jak kobietom cycki :-)

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: Thorwald » 20 maja 2020, 10:41

Dzięki za cynk mlubiński. :-)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: mlubinski » 20 maja 2020, 10:44

Thorwald pisze:
20 maja 2020, 10:41
Dzięki za cynk mlubiński. :-)

Cala przyjemnosc po mojej stronie ;-)

ODPOWIEDZ