Druk 3D

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Druk 3D

Post autor: domi » 08 sty 2018, 07:32

U mnie w firmie używamy ZW3D (taki chiński CAD) do rysunków 3D. Nie mam żadnych doświadczeń z drukarkami 3D natomiast domyślam się, że przy procesie produkcyjnym nie będzie jakoś specjalnie potrzebny operator maszyny (drukarki). Nie jestem pewien na jakim etapie jesteśmy dzisiaj ale nie zdziwiłbym się gdyby ludzie udostępniali projekty 3D za niewielką opłatą lub za darmo w internecie różnych rzeczy.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Druk 3D

Post autor: sebo » 08 sty 2018, 15:23

To jak z fontem jest ale nie możesz go używać.
To nie jest takie proste, przykład fontów do dzisiaj większość osób nie wiem, że nie można publikować publikacji np z fontów z office itd.
Musisz stworzyć projekt 3D bez tego nie wydrukujesz.

Maciek
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:42

Re: Druk 3D

Post autor: Maciek » 10 sty 2018, 10:54

Swoją drogą gdy druk 3d raczkował to producenci drukarek prosili żeby klienci nie drukowali drukarek 3d, bo im zyski spadną. Brzmi niesamowicie. W sieci jest mnóstwo darmowych projektów, które można pobrać. Gdzieś widziałem również cały tutorial jak ze zwykłego zdjęcia stworzyć G-code i wysłać bezpośrednio do druku. Branża bardzo ciekawa. Sam się zastanawiam nad kupnem, tak dla swoich testów.

ODPOWIEDZ