Enbridge Income Fund Holdings Inc. (ENF)

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Enbridge Income Fund Holdings Inc. (ENF)

Post autor: Thorwald » 07 cze 2018, 21:22

Witam
Zainteresowała mnie tytułowa spółka. Widziałem prognozy bardzo dużego wzrostu przychodów. Spółka nie ma długów. Korzystną wycenę w oparciu o strumień przyszłych przepływów pieniężnych. Wzrost przychodów i dochodów circa 40-50% rocznie. Płaci 7-8% dywidendy.
Nie rozumiem jednak ich finansów. Przez wiele lat przychody równe były prawie dochodowi netto. Ale na 2019 przychody mają być 10 razy większe niż dochód netto. Jak robią takie cuda finansowe na rurociągach.
Może ktoś może rzucić okiem na tą spółkę i wyjaśnić ?

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Enbridge Income Fund Holdings Inc. (ENF)

Post autor: mlubinski » 07 cze 2018, 21:48

http://www.4-traders.com/ENBRIDGE-INCOM ... inancials/

czyli od 2018 bedzie miala duzy dlug (debt-to-assets ponad 4.5 w 2019)
mysle ze dlatego :)

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Enbridge Income Fund Holdings Inc. (ENF)

Post autor: Thorwald » 08 cze 2018, 14:34

A to koniec tematu. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Enbridge Income Fund Holdings Inc. (ENF)

Post autor: mlubinski » 08 cze 2018, 19:49

nie ma za co :) jeszcze pare miesięcy temu nie byłbym czegoś takiego wskazać (chociaż to w sumie logiczne), ale w międzyczasie dużo się nauczyłem od Tomka, w tym jak wykorzystywać tego typu portale odnośnie wartościowych informacji na temat spółek (plus samą platformę IB)
ja to kupiłem swego czasu Coherus Biosciences którego perspektywy są mizerne (a o których dyskutowaliśmy z Tomkiem i jak je dostrzec), niemniej jednak w magiczny sposób udało mi się na niej zarobić 40% :D takie to szczęście początkującego :)

ODPOWIEDZ