Uniwersytet Inwestycyjny

Czytałeś ostatnio dobrą książkę? Znalazłeś fajny webinar? Odkryłeś ciekawy artykuł w prasie lub wpis na innym blogu? Wpadł Ci w ręce wartościowy raport lub newsletter? Podziel się wrażeniami.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: Tomek » 09 kwie 2019, 11:18

Cześć!

Pewnie wiele osób już wie o co chodzi, bo śledzi też główną stronę bloga, ale dla tych, którzy zaglądają tylko na forum, mam ogłoszenie natury informacyjno-agitującej. Otóż wczoraj dnia ósmego roku pańskiego ruszyły zapisy na pierwszy w Polsce Uniwersytet Inwestycyjny "Trading For a Living", którego tak się złożyło, że jestem autorem :)

Uniwersytet to kilkadziesiąt spotkań na żywo w formie online, które potrwają od trzech do ośmiu miesięcy, w zależności od wariantu. W trakcie tego czasu w formie wykładów i warsztatów przerobimy pięć modułów tematycznych pokrywających każdy kluczowy aspekt inwestowania. Od obsługi narzędzi pomocnych w inwestowaniu, przez analizę i wybór odpowiednich spółek, po budowę profesjonalnego portfolio i stworzenie systemu zarządzania portfelem.

W trakcie trwania zajęć będziemy spotykali się dwa razy w tygodniu po dwie godziny na zajęciach grupowych, ale obok tego będziemy mieli do dyspozycji kilkugodzinne spotkania jeden na jeden w formie indywidualnych konsultacji na Skype, a także wielomiesięczny praktyczny coaching już po zakończeniu trzymiesięcznej części wykładowej. Wszystkie szczegóły i pełny program zajęć znajdują się w linku poniżej lub na głównej stronie bloga.

Tylko wczoraj zapisało się już 17 osób, co oznacza, że zostało nam jedynie 13 miejsc. Tak więc, jeśli ktoś jest zainteresowany, to nie ma na co czekać, tylko trzeba wejść na stronę: https://www.prowebinar.eu/university/ i dopasować odpowiednią opcję pod swoje preferencje.

Zapraszam! :)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: mlubinski » 09 kwie 2019, 18:56

Polecam z czystym sumieniem, a ci co sie zapisza to na pewno nie pozaluja. Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: Tomek » 09 kwie 2019, 20:07

Dzięki Marek! Byłeś kiedyś jednym z pierwszych odważnych na szkolenie indywidualne, więc Twoje zdanie ma dla mnie dużą wagę :)

(A tak naprawdę podlizuję się tylko, bo znasz się z Mario Draghim i załatwiasz autografy :)

PS. W ciągu niecałej doby od wczoraj na Uniwersytet zapisały się już 24 osoby, a więc ciągle mamy 6 wolnych miejsc.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: mlubinski » 09 kwie 2019, 20:16

Hehe :D cala przyjemnosc po mojej stronie Tomek.
I fakt na szkoleniu nauczylem sie bardzo duzo, szczegolnie po moich bolesnych przygodach z inwestowaniem. Tak bardzo uporzadkowanej wiedzy i konkretnej dawki informacji to ze swieca szukac. Jak dla mnie to jest unikat na polskim (i nie tylko) rynku “dzielenia sie wiedza”. Bez zadnej sciemy :-)

Marek

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: mlubinski » 09 kwie 2019, 21:48

Jeszcze dodam (bo to nie jest tak, ze chce tylko tu poslodzic Tomkowi), ze dla mnie bardzo wazne (oprocz zakresu przekazanej wiedzy (tak jak to opisal w zawartosci uniwersytetu) byly rozmowy na tematy (bez-)posrednio powiazane. Na przyklad Tomek przedstawial zasady wyceny akcji, a mnie naszlo na pytania zwiazane z obligacjami amerykanskimi (jak to dziala itp), zatem siup Tomek poswiecal czas na rzetelne wytlumaczenie tematu tak ze z wypiekami na polikach notowalem co mowil :-)
Albo jak przechodzilismy przez praktyczne operacje na konkretnych (wybrqnych przeze mnie) aktywach - czyli nie na zasadzie: mam napisane na kartce i tylko to powoem kirsantowi. Tu na prawde wiedza przekazana (a moje zainteresowanie i dociekliwosc byly spore) byla ogromna. O cokolwiek nie pytalem (nawet na trudne pytania) to Tomek bez wahania odpowiadal bez sciemniania, pokazujac ze jego wiedza jest nie tyle “wykuta na pamiec” co bardzo praktyczna. Wiele robilismy pobocznych analiz co, gdzie, jak, dlacsego na zywo na platformie, albo dywagowalismy na tematy okolofinansowe (podatki, struktury firm, zaleznosci rynkowe itp). Tej wiedzy nie da sie wyczytac w ksiazkach (w tak prosty i przejrzysty sposob).
I za to bardzo Ci Tomek dziekuje z calego serca. A z tym autografem od Super Mario to mialem nadzieje ze sie spodoba pomysl - pomyslalem ze w taki sposob chociaz moge Ci podziekowac za to co dla nas wszystkich robisz.

bartder
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2019, 23:45

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: bartder » 10 kwie 2019, 10:10

Wlasnie zrobilem przelew , wiec tez jestem na szkole :)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: Tomek » 10 kwie 2019, 10:46

Dzięki jeszcze raz Marek! Ja zawsze mam dylemat właśnie czy takie schodzenie na poboczne tematy i odbieganie od porządku obrad przynosi więcej szkody czy więcej pożytku. Z tego co mówisz, to więcej pożytku, co mnie cieszy, bo w moim mniemaniu tu nie chodzi o to, żeby odbębnić jakiś program i iść na fajrant, tylko żeby faktycznie czegoś sensownego nauczyć i przekazać coś użytecznego, nawet jeśli to odbiega od rozpiski zajęć.

PS. Bartder, witamy na pokładzie! W tej chwili mamy już prawie komplet. Zostały 3 miejsca i jak tak dalej pójdzie, to do wieczora będziemy mieli overbooking :)

ArcadioMorales
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2018, 11:27

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: ArcadioMorales » 10 kwie 2019, 14:32

Przerobiłem kurs opcyjny Tomka który jest moim zdaniem bardzo dobry, więc zapisałem się i tu :) Forma wideo kursu opcyjnego jest super, bo TWS dla nowych osób może być przytłaczający ogromem możliwości a chyba IB to jedyny sensowny broker ze względu na prowizje. Sam kurs polecam i fajnie że wreszcie powstają na polskim rynku sensowne kursy/szkolenia inwestycyjne w przeciwwadze do wszędobylskiej patologii "szkoleń forex".

Tak więc czekam na poniedziałek :)

szymon
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2018, 07:43

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: szymon » 11 kwie 2019, 08:36

... w 100% zgadzam się z przedmówcą . Kurs Opcji również moim zdaniem jest wart swojej ceny i warto . Również zostałem wpisany na kolejne szkolenie. Pozdrawiam.

Mapryl
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2018, 00:18

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: Mapryl » 17 kwie 2019, 08:32

Cześć.
Rozumiem, że zajęcia są live ale co w przypadku gdy ktoś z różnych przyczyn praca/wydarzenia losowe nie będzie w stanie być danego dnia o danej godzinie przed pc?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: sebo » 17 kwie 2019, 08:39

Mówił i pisał, że będą dostępne nagrania.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Uniwersytet Inwestycyjny

Post autor: Tomek » 17 kwie 2019, 13:08

Wszyscy, którzy zapisali się na Uniwersytet (prawie 70 osób) są już na Slacku, gdzie mają dostęp do pierwszych dwóch nagrań wideo (z poniedziałku i z wczoraj). Kolejne nagrania offline będą pojawiały się regularnie dzień po spotkaniu live :)

ODPOWIEDZ