Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Czytałeś ostatnio dobrą książkę? Znalazłeś fajny webinar? Odkryłeś ciekawy artykuł w prasie lub wpis na innym blogu? Wpadł Ci w ręce wartościowy raport lub newsletter? Podziel się wrażeniami.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Post autor: Tomek » 10 gru 2018, 12:59

Zapraszam wszystkich na darmowy webinar poświęcony wszystkim tzw. "ins and outs" platformy transakcyjnej LYNX Trading. Webinar odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godzinie 19.00.

W programie, m.in.:
  • Konfigurowanie wielu różnych layoutów platformy
  • Stosowanie list obserwacyjnych i automatycznych alertów
  • Wykorzystanie wbudowanego skanera fundamentalnego
  • Włączanie i optymalne konfigurowanie wskaźników technicznych
  • Poprawne posługiwanie się laboratorium prawdopodobieństwa
  • Prowadzenie dziennika transakcyjnego
  • Korzystanie z informacji i danych pochodzących ze źródeł trzecich, które dostępne są na platformie (Reuters, Dow Jones, Altavista Research, Bloomberg TV)
Webinar potrwa około 60 minut, tutaj można się zapisać: https://www.lynxbroker.pl/webinary/najl ... x-trading/

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Post autor: Tomek » 11 gru 2018, 17:56

Zostało ostatnich 60 minut, żeby załapać się na darmowy webinar i dowiedzieć się, m.in w jaki sposób przy pomocy skanerów wyszukiwać obligacje korporacyjne o wysokich rentownościach i dobrych ratingach; jak sprawdzać potencjał wzrostowy całych ETF-ów i pojedynczych spółek, a także w jaki sposób szacować prawdopodobieństwo nastąpienia danego wydarzenia giełdowego. A wszystko to bez wychodzenia poza platformę transakcyjną :)

Klik: https://www.lynxbroker.pl/webinary/najl ... x-trading/

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Post autor: Tomek » 12 gru 2018, 09:11

Tutaj zapis całego spotkania dla wszystkich, którzy nie dotarli: https://youtu.be/lJe2U_tVK5Q

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Post autor: kremat0r » 12 gru 2018, 11:49

Ogladałem, bardzo fajny webinar. Brakuje takich filmów. Akurat tę platformę trzeba mocno poznać aby się nie pogubić, tak jak ja wczoraj otwierając longa na Fdax, zamknąłem po 6pkt chcąć ustawić stoplossa a rynek dałby mi 70pkt do momentu sygnału wyjścia.

@Tomek Ty używasz Maca to TWS? Jakie masz parametry?

Kupuje stację roboczą tylko w sumie pod platformę i szukam optymalnej konfiguracji. Teraz przy AMD 2.4ghz i 8gb ramu mogłoby to chodzić lepiej np laguje mi optionchain gdy jest dużo strików i cyfr.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Post autor: Tomek » 12 gru 2018, 12:31

Dzięki, miło to słyszeć! A z tymi stop-lossami to nie martw się, każdy chyba kiedyś się przejechał na tym, że ustawił zlecenie LMT zamiast STP :)

Ja używam TWS na MacBooku Pro 3.5 GHz i7, z 16 GB 2133 MHz RAM i grafiką Intel Iris 650 1.5 GB, ale przy dwóch czy trzech monitorach to jest duże obciążenie dla komputera. Nie wiem czy to wynika z braku zoptymalizowania tej platformy pod macOS czy po prostu ja przesadzam z tymi monitorami i ilością danych wyświetlanych i odświeżanych w tym samym czasie, ale nie jestem zadowolony z płynności działania.

Mam subiektywne wrażenie, że ta platforma na Windowsie chodzi trochę szybciej.

PS. Jest taki trik, który powinien trochę przyspieszyć działanie. Chodzi o zwiększenie alokacji pamięci dla platformy, tutaj jest info jak to zrobić: https://www.interactivebrokers.com/en/s ... memory.htm

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Post autor: kremat0r » 12 gru 2018, 12:41

Dokładnie poszło LMT zamiast STP a potem byłem zdziwiniony czemu P&L stoi w miejscu ;) amatorski błąd.

Wyglada jakby platforma była napisana we Flashu i zjadała zasoby aż miło. Postaram się ją odpalić na jakimś dobrym kompie z porządna grafiką z 4gb i zobacze co wtedy. Trik z ramem już zrobiony.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tajniki platformy transakcyjnej (webinar 11.12)

Post autor: Tomek » 12 gru 2018, 13:08

To Java tak okrutnie zjada zasoby, ale daj znać jak odpalisz na solidnym Windowsie, bo w sumie ciekawy jestem czy to kwestia kiepskiej optymalizacji pod macOS czy generalnie szerszy problem.

ODPOWIEDZ