Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: Besso » 07 maja 2020, 18:03

Jeśli masz pytanie dotyczące wyboru brokera, na które nie znalazłeś odpowiedzi na forum, zadaj je tutaj. Postaramy się pomóc i doradzić.

Temat zbiorczy na pytania niezwiązane z konkretnym brokerem.

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2020, 21:14

Re: koszty ETF vs CFD

Post autor: Rob » 23 maja 2020, 20:20

jeszcze pytanko o brokera/ dom maklerski.
Jestem na etapie szukania tego właściwego dla mnie, gdzie prowizje są do przeżycia.
Mówię tu o ETF'ach europejskich, tudzież z USA i zagranicznych akcjach.
Po analizie kilkudziesięciu podmiotów, najkorzystniej wypada Degiro, ale się zaczopowali i jestem w dłuuugiej kolejce rejestracyjnej...
Natomiast od kilku dni prześwietlam eToro i nie rozumiem dlaczego w różnych porównaniach cenowych nikt go nie uwzględnia?
Może oferta jest zbyt piękna, albo ja znowu czegoś nie dostrzegam, bo... oni nie mają żadnych prowizji !? Jak to możliwe ? Co to za ETFy ? To jakieś syntetyki/ instrumenty pochodne ? Piszą, że nie ... Więcej info pod poniższymi inkami. Macie jakieś zdanie o tym eToro ?

https://www.etoro.com/pl/stocks/
https://www.etoro.com/pl/trading/market ... egory=etfs

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: rebahas » 24 maja 2020, 15:58

O Etoro jest wątek, bo chyba samo go nawet zakładałem. To jest głównie market maker i giełdę ma jako dodatek. Jeżeli chodzi Ci o amerykańskie ETF to odpuść sobie Europę, bo tutejsze prawo zakazuje handlu nimi. Jedyny wyjątek to portugalski DIFbroker ale tam są spore ceny zakupu i sprzedaży, no ale wszystko jest i obsługa z tego co się przewijało na forum dobra i pewnie teraz kolejek brak ;)
Na początek prosty w obsłudze i z opłatami niskimi to Sogotrade, bo jak założysz konto z reflinka to masz przez bodajże miesiąc ileś tam darmowych transakcji.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: sebo » 24 maja 2020, 16:13

Etoro to nie broker i odpuść sobie.

mayday
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:39

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: mayday » 19 cze 2020, 14:50

część wszyscy,

chciałbym odnowić wątek z powodu mojego raczkującego zainteresowania inwestowaniem.
Pytanie: jak obecnie broker spełni moje oczekiwania, i nie weźmie za to dużych prowizji, gdyż zacząć chcę z kapitałem 20 000 zł.
Przeglądając forum propozycji było kilka, ale czasu udzielania porad też były już odległe...sogotrade, degiro, xtb...co na chwilę obecną najbardziej będzie pasowało do mojego profilu, czyli dywersyfikacji kapitału na 10 bloków i inwestowanie płasko po 2000 zł.

Proszę o was o pomoc, bo jak napiszecie, tak uczynię:)

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: domi » 19 cze 2020, 21:24

Europa degiro, Ameryka Sogo, świat IB

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: GPR » 19 cze 2020, 21:43

czemu sogo a nie tastyworks?
Mają tańszy zakup, mniej płaci sie za wypłatę i zdaje sie ze nie mają kary za brak aktywności
Zresztą ja nadal szukam bo nawet te 45$ to dla mnie sporo.
Licząc u innego brokera te 5$ za zakup wychodzi że 45 zwraca sie dopiero przy 9 zakupach a jak juz płaci sie za aktywo 20zł to przydało by sie kupować w sporych transzach rzędu 4000-6000zł (porównując to z mBankiem wychodzi transza 6700zł)
Ogólnie rzecz biorąc już lepiej w Lynks zainwestować bo taniej wychodzi. Ale trzeba tam niestety kupowac przez opcje :-/

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: domi » 19 cze 2020, 22:55

Sogo mam i używam więc dlatego też zaproponowałem. Te 5$ to cena jaka płacisz za dostęp do amerykańskich etf. Spróbuj kupić w mBanku. W lynx z kolei musisz kupić używając opcji czyli minimum 100 sztuk.

mayday
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:39

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: mayday » 21 cze 2020, 15:59

dodam jeszcze, że będę inwestował tylko w akcje rynków amerykańskiego i polskiego.
Czy sogotrade jest faktycznie jest najlepszą opcją?

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: Besso » 21 cze 2020, 16:31

mayday pisze:
21 cze 2020, 15:59
dodam jeszcze, że będę inwestował tylko w akcje rynków amerykańskiego i polskiego.
Czy sogotrade jest faktycznie jest najlepszą opcją?

A może dwóch brokerów, jeden polski (miałbyś z głowy rozliczenie z urzędem) i jeden amerykański?

IMO Tasty > Sogo, zajrzyj tutaj:
viewtopic.php?f=18&t=292

mayday
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:39

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: mayday » 21 cze 2020, 17:08

...a może. OK, skoro prowadzenie konta jest bezpłatne..czyli USA - sogotrade, a Europa? degiro, a może xtb, nad którym się zastanawiam również?

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: GPR » 21 cze 2020, 18:25

omijaj XTB. Drogo.

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: domi » 21 cze 2020, 21:23

mayday pisze:
21 cze 2020, 17:08
...a może. OK, skoro prowadzenie konta jest bezpłatne..czyli USA - sogotrade, a Europa? degiro, a może xtb, nad którym się zastanawiam również?

degiro też jest ok jeśli inwestujesz w Europie, natomiast Polski rynek to możesz śmiało korzystać z Bossy czy mBank

moskito
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2020, 22:01

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: moskito » 25 cze 2020, 12:41

Witam forumowiczow. Mam konto w PKO BP i zastananawiam sie nad korzystaniem z domu maklerskiego tego banku. Chodzi mi wylacznie o akcje polskich firm.Inwestowanie srednio- i krotkoterminowo z przewaga tego pierwszego. Koszty maja dosc spore, Bossa jest tylko troche tansza. Czy ktos z Was korzystal z ich platformy , demo wyglada bardzo przecietnie. Jak obsluga i kontakt z help desk. Mam troche gotowki i chcialbym ja zainwestowac. Na codzien jestem rezydentem Wlk. Brytanii i tu bede korzystal z lokalnego brokera. Wszystkie opinie mile widziane.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: mlubinski » 25 cze 2020, 12:46

moskito pisze:
25 cze 2020, 12:41
Witam forumowiczow. Mam konto w PKO BP i zastananawiam sie nad korzystaniem z domu maklerskiego tego banku. Chodzi mi wylacznie o akcje polskich firm.Inwestowanie srednio- i krotkoterminowo z przewaga tego pierwszego. Koszty maja dosc spore, Bossa jest tylko troche tansza. Czy ktos z Was korzystal z ich platformy , demo wyglada bardzo przecietnie. Jak obsluga i kontakt z help desk. Mam troche gotowki i chcialbym ja zainwestowac. Na codzien jestem rezydentem Wlk. Brytanii i tu bede korzystal z lokalnego brokera. Wszystkie opinie mile widziane.

Ja w PL korzystam z mbank i bossa, wszystko dziala sprawnie i bezproblemowo. Odnosnie pkobp sie nie wypowiem bo nie znam, ale znam osoby co korzystaja i sobie chwala :)

ODPOWIEDZ