Certyfikat i problem ze swapem?

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
hank
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2018, 19:49

Certyfikat i problem ze swapem?

Post autor: hank » 14 sie 2018, 21:38

Witam
Chciał bym sie dowiedzieć czy na certyfikatach alby warrantach są swapy. Pytam ponieważ przeczytałem art.z którego tak wynika.

Cytuje fragment art:
"Z informacji widniejących na stronie GPW wynika, iż koszt finansowania odliczany jest od ceny certyfikatu long i doliczany do certyfikatu short (coś w rodzaju punktów swapowych), ale nie wiem, jak to działa w praktyce, a do konkretnych dokumentów traktujących o sposobie liczenia nie udało mi się dotrzeć."

Pozdarwiam

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Certyfikat i problem ze swapem?

Post autor: Tomek » 15 sie 2018, 08:15

Na każdym instrumencie finansowym wykorzystującym dźwignie będzie coś w rodzaju punktow swapowych. Jeśli istnieje efekt dźwigni, to znaczy, ze ktoś Ci pożycza pieniądze, a wiec ktoś żąda sobie za to oplaty/odsetek. Tak wiec mechanizm ściągania tej opłaty wbudowany jest od razu w instrument. Dlatego te wszystkie narzędzia lewarowane nie nadają się na inwestycje długoterminowe.

Warranty to natomiast zupełnie inny instrument, wiec jeśli nie wiesz co to jest i do czego służy, to na 99% nie będziesz chciał z tego skorzystać.

PS. Swap a punkty swapowe to tez dwie różne rzeczy.

hank
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2018, 19:49

Re: Certyfikat i problem ze swapem?

Post autor: hank » 15 sie 2018, 13:22

Masz racje co do swapu i punktów swapowych :) Przejęzyczyłem sie pisząc "Chciał bym sie dowiedzieć czy na certyfikatach alby warrantach są swapy" Miałem na myśli punkty swapowe.

Rozumie mechanizm lewarowania. Natomiast miałem na myśli czy na certyfikatach występuje taka oto np. sytuacja Jak na forex-ie

Np:

Pozycja długa + 10 pkt
Pozycja krótka - 7 pkt

Z przytoczonego art. tak wywnioskowałem.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ