Pytania o ETFy?

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Pytania o ETFy?

Post autor: Bartek » 04 lut 2018, 02:17

Czesc.
Gdzie znaleźć NAJBARDZIEJ AKTUALNE dane dotyczace ETF-ów. Chodzi mi głownie o stosunek ceny w stosunku do NAV. Yahoo Finance pokazuje NAV ale nie jest to w ogole aktualizowane przy niektórych ETF ach.
Dzieki
PS. Swietne forum. Długo tylko czytałem. Teraz postanowiłem dołaczyc.

GrzegorzM
Posty: 31
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:44

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: GrzegorzM » 04 lut 2018, 02:53

Sprawdź etfdb.com

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: Bartek » 04 lut 2018, 12:44

Nie moge tego tam znalezc.
Mogłbys dokladniej wytlumaczyc w ktorym miejscu?
Czy musze miec dostep do PRO zeby to sprawdzic?
Dzieki. Strone etf db znam. Jest tam mnostwo informacji ale aktualnego NAV nie moge znalezc.
Jest NAV np na Morningstar. Tylko pytanie czy najbardziej aktualne.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: Tomek » 04 lut 2018, 13:33

Morningstar podaje zawsze datę i godzinę ostatniego przeliczenia NAV. Czasem są większe opóźnienia niż dziesięć sekund przed zamknięciem, zwłaszcza w przypadku innych stref czasowych dla aktywów na giełdach macierzystych, bo np. Azja vs. USA nie są otwarte w tych samych godzinach.

Ale jak chcesz się bawić w arbitraż, to uprzedzam fakty, że to jest niewykonalne bez dostępu do prime brokerów i do preferencyjnych prowizji oraz rabatów ze strony giełd, bo koszty transakcji w 99% przypadków zjedzą Ci korzyści z arbitrażu.
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-02-04 o 13.29.23.png

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: Bartek » 04 lut 2018, 14:36

Dzieki za odpowiedz.
Chodzi mi o to zeby dokupic czesc etfow z dosc duzym discountem. Szukam momentu w ktorym wiekszosc inwestorow bedzie negatywnie nastawiona do wybranych przeze mnie ETFów. I to negatywne nastawienie bedzie widoczne w roznicy pomiedzy wycena ETFa a jego NAV. Mysle ze taki moment bedzie w przyszłym tygodniu i ze to bedzie dobry moment na zakupy :) Tym bardziej ze ostatnie spadki dotknely prawie wszystkiego wiec szykuje sie dobry moment na dokupienie. Oczywiscie moge sie mylic ale uwazam ze ostatnia przecena na rynku akcji i ETFów jest nieuzasadniona i myślę że to dobra okazja na powiekszenie ekspozycji.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: Tomek » 04 lut 2018, 15:52

Aaa, no to jak najbardziej tak. W fazie paniki ETF-y chodzą po cenie poniżej NAV, a w fazie manii powyżej NAV.

Z zakupami ja bym się wstrzymał jednak pare dni, żeby zobaczyć na czym stoimy, bo na S&P 500 sporo miejsca jeszcze do korekty jest :)

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: Bartek » 04 lut 2018, 17:13

Mysle ze w przyszlym tygodniu bedzie juz wiadomo na czym stoimy. ETFy w których udziały chce zwiekszyc są poza USA. Chociaż ostatnio razem z USA spadalo duzo rzeczy potencjalnie nie zwiazanych z USA. W USA mam tylko jednego ETFa AIEQ.
Mysle ze przyszły tydzien to moment w ktorym trzeba sie mocniej zainteresowac gielda. Albo zeby sie dopakowac po nizszych cenach albo wyskoczyc.
W drugiej polowie stycznia sprzedalem kilka drogich firm w stylu Netflixa, Amazona, Nvidii, TTWO, Paypala wiekszosc na all time high. Timing wyszedl idealny. Ale nie wykluczam ze do ktorejs z nich wroce zeby jeszcze troche byc czescia tego rajdu w gore. W Nvidii byłem juz 2 razy i za kazdym razem wychodziłem z duzym zyskiem. Gdybym nie wyskoczył i trzymal cały czas to wynik byłby duzo lepszy. Dlatego nikt nie wie jaki zakres bedzie miala korekta i byc moze juz w poniedziałek okaze sie ze byl to idealny moment do kupna. Oby tak było i na to licze.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: sebo » 04 lut 2018, 17:19

Jak to mówią trend twoim przyjaciele, problem przy wysokich wycenach jest taki, by w dobrym momencie wyskoczyć, albo ciąć straty, bo z taką pozycją ujemną, można zostać na ładnę parę lat.
Teraz kupuj drogo sprzedawaj jeszcze drożej.
Co to za tajemniczy ETF, którego ukrywasz a nie chcesz się podzielić nazwą?
Spoko nie wykupię Ci go :)

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: Bartek » 04 lut 2018, 18:00

Jesli chodzi Ci o tego ETFa ktorego mam W USA to jest to AIEQ. Ten od sztucznej inteligencji. Rozmawiamy o nim w innym wątku- chyba w Pomysły inwestycyjne

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: sebo » 04 lut 2018, 18:08

Ten drugi na logikę.
"ETFy w których udziały chce zwiekszyc są poza USA."

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Pytania o ETFy?

Post autor: Bartek » 04 lut 2018, 18:20

A jesli chodzi o planowane dokupienie to ktorys z XBAN, VNM, RSX. Moze wszystkie.
XBAN jeszcze nie mam wiec bedzie to nowosc dla mnie. Troche martwi mnie płynnosc.
Wiem ze VNM to ETF z jednym z najwiekszych zwrotow ostatnio. Jestem tego beneficjentem od jakiegos czasu:) Dlatego moja uwage zwrocił ostatni spadek z 20 do 18.5.
Dla mnie to dobra okazja zeby dokupic. Oczywiscie ze moze okazac sie w poniedziałek ze nie dokupie a sprzedam to co mam jesli beda ku temu powody. Albo ze bede tylko obserwował co sie dzieje.

ODPOWIEDZ