Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 lis 2020, 18:40

Po to, żeby nie zaśmiecać głównego wątku tutaj będę wrzucał to co misie lubią najbardziej :)

Ilość szortów na akcje (bez opcji). Wyjątkowo mało.

yyy.png

Insajderzy liczą na niższe ceny.

xxx.png

aaii_sentiment.png

Żaden z tych wskaźników nie daje informacji odnośnie nieuchronnych spadków na giełdzie.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 lis 2020, 20:23

model.png

Prosty algorytm oparty na sentymencie NAAIM + AAII, który wskazuje gdzie kupić zielone pola (niski sentyment inwestorów indywidualnych oraz niskie zaangażowanie funduszy) oraz gdzie sprzedać czerwone pola(wysoki sentyment inwestorów indywidualnych oraz wysokie zaangażowanie funduszy).

O ile wskaźnik u góry jest wolny bo tworzony na podstawie ankiet sporządzanych raz w tygodniu. Tak drugi wskaźnik nadaje się do handlu krótkoterminowego bo aktualizowany jest na bieżąco.

short_op.png

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 17 lis 2020, 14:25

20201114-134305_1605361384093.png

Mali spekulanci znowu w formie. Całkiem przypadkowo określali lokalne szczyty.

smart_money.jpg

Smart money jacyś tacy nieprzekonani do zakupów.


attack_iran.png

Z pogranicza teorii spiskowych Trump chce uderzyć na Iran przed opuszczeniem fotela prezydenta USA. Już o tym wspominałem, że okienko czasowe jest otwarte do końca roku ponieważ nowy prezydent obejmuje urząd na początku roku. Biorąc pod uwagę charakter Trumpa jestem w stanie uwierzyć, że jest to możliwe tym bardziej, że cały ten bałagan ze wszystkim co się stanie przejmie jego następca.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Bear's food

Post autor: glina » 17 lis 2020, 14:41

Bardzo podobne informacje nt. Trump vs Chiny
https://www.axios.com/scoop-trump-plans ... 666ad.html

Tym bym sie bardziej przejmowal. Iranem chyba nikt sie specjalnie nie interesuje. Ewentualnie short Ukraine International Airlines.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 lis 2020, 09:21

katiusha.png

EnFrUkWXMAMDW2K.jpg

Wygląda na to, że wszyscy opróżniają portfele mając nadzieje na rajd św. Mikołaja może tym razem będzie inaczej :)


trump.jpg

Co może wymyślić Trump znając historię jego zachowań, pozwie USA :) ?


yeld_bofa.jpg

Jak ma być kontrariańsko to jednak trzeba się polubić z obligacjami.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2020, 09:41 przez Ryszard Wielkouch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 lis 2020, 09:40

Nowy post bo mam dużo załączników za dużo :)

small_caps_bofa.jpg

optimism_bofa.jpg

expectations_bofa.jpg

bofa_most_crowded.jpg


bofa_future.jpg

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 lis 2020, 12:41

Proste wnioskowanie. Jeżeli wszyscy spodziewają się wyższych rentowności obligacji co za tym idzie wyższej inflacji. Inflacja jest kojarzona ze złotem to Hiuston mamy problem. Przynajmniej w jakimś średnim terminie.

gold_cot.png

Wykres złota z pozycją commercials na czerwono.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 lis 2020, 14:19

netpurchased.png

Zagraniczni inwestorzy w USA wcale nie wyglądają na przestraszonych.

bullshit.png

To jeszcze poziom sentymentu na podstawie urojeń Goldman Sachs. Jak myślicie, że któryś z tych banków poda Wam to co myślą to jesteście w błędzie prędzej będą utrwalać wasze przekonania na podstawie obecnego sentymentu.

Awatar użytkownika
winio
Stały bywalec
Posty: 248
Rejestracja: 28 lip 2020, 11:27

Re: Bear's food

Post autor: winio » 18 lis 2020, 15:38

Ryszard Wielkouch pisze:
18 lis 2020, 12:41
Proste wnioskowanie. Jeżeli wszyscy spodziewają się wyższych rentowności obligacji co za tym idzie wyższej inflacji. Inflacja jest kojarzona ze złotem to Hiuston mamy problem. Przynajmniej w jakimś średnim terminie.

gold_cot.png

Wykres złota z pozycją commercials na czerwono.

Ich pozycja na długie obligacje (ZB) też jest ciekawa.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 lis 2020, 16:18

Mamy to sygnał sprzedażowy w dwóch modelach ;) Może to coś znaczy.

aaaaaa.png

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 18 lis 2020, 20:28

are_you.png

Jeśli jedna z teorii spiskowych jest prawdziwa to dołek na złocie będzie w piątek. Jeśli nie to nie wiem co jest grane i nie trzymałbym złota :)

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Bear's food

Post autor: Maro » 18 lis 2020, 21:21

Ryszard Wielkouch pisze:
18 lis 2020, 20:28
are_you.png

Jeśli jedna z teorii spiskowych jest prawdziwa to dołek na złocie będzie w piątek. Jeśli nie to nie wiem co jest grane i nie trzymałbym złota :)

Śledzę forum od dawna, zwolennikiem teorii spiskowych nie jestem, ale Twoje podejście szanuję i czytając Twoje posty informacja, o tym że nie trzymałbyś złota jest dla mnie dużym zaskoczemiem. Szczególnie ,że stopy procentowe są i wszystko na to wskazuje, że dalej będą realnie negatywne. Dlatego pytanie czy mógłbyś to jakoś szerzej rozwinąć?

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bear's food

Post autor: Ryszard Wielkouch » 19 lis 2020, 08:55

Maro pisze:
18 lis 2020, 21:21
Śledzę forum od dawna, zwolennikiem teorii spiskowych nie jestem, ale Twoje podejście szanuję i czytając Twoje posty informacja, o tym że nie trzymałbyś złota jest dla mnie dużym zaskoczemiem. Szczególnie ,że stopy procentowe są i wszystko na to wskazuje, że dalej będą realnie negatywne. Dlatego pytanie czy mógłbyś to jakoś szerzej rozwinąć?

Niedawno podałem moment w którym pozbyłem się spółek wydobywających metale szlachetne było to dwa dni przed rozpoczęciem się spadków. Metal fizyczny cały czas trzymam ma inną funkcję niż spekulacja krótkoterminowa.

We wcześniejszym wpisie podałem grafikę gdzie oczekiwania względem rentowności obligacji są tak wyśróbowane jak w przed kryzysowych momentach. Ma to logiczne uzasadnienie w postaci spodziewanych wielkich deficytów, które finansowane są przez obligacje. Stąd kierując się pokrętną logiką można zakładać, że to czego oczekują wszyscy już jest w cenie obligacji i zamiast spodziewanej inflacji, którą lubi złoto będzie deflacja, która dobrze działa na obligacje. Nie musi to mieć sensu.

----------------------


wsz.png


rydex.png

Zalewarowani klienci detaliczni weszli w niezbadane okolice euforii.

Zaraz Wasze strategie momentum wytracą impet ;)

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Bear's food

Post autor: Kris » 19 lis 2020, 10:28

Ryszard co do złota według mnie dołek będzie w grudniu teraz czas na wzrost $ ps. dzisiaj bardzo liczę na występ Mateusza chłop obiecał dać poPIS na arenie międzynarodowej niczym torreador.......;) (Euro juz pod ten występ się pozycjonuje.....)

Awatar użytkownika
winio
Stały bywalec
Posty: 248
Rejestracja: 28 lip 2020, 11:27

Re: Bear's food

Post autor: winio » 19 lis 2020, 10:38

Ryszard, ale mówiłeś, że jak Trump uderzy na Iran to złoto zyska, a obligacje stracą - dobrze pamiętam?
Co do momentum, to wg backtestów to działa od lat 50-tych, przy czym 'przełączasz' się z obligacji na akcje w zależności od sygnału z rynku (momentum, z 12 miesięcy) - Gary Antonacci.

ODPOWIEDZ