Covid-19 Market Crash

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 29 mar 2020, 22:01

Tofu: Nigdy nie odważyłbym porównać Polski z USA (tyczy sie to zarówno obywateli jak i polityków). Sama mentalność, wiara i podejście Amerykanów budzi we mnie Podziw i Szacunek. Ci ludzie wysysają to z mlekiem matki od POKOLEŃ a samo podejście do: zasad, szacunku do kraju (czyli ich samych), demokracji, wolności,pielegnowane pieczołowicie zarówno w domu jak i w szkole ! jest niespotykane NIGDZIE po za USA . Ich przeświadczenie o swojej zajebistości może dla kogoś wydawać się groteskowe ale właśnie w trudnych okresach staje się bezcenne i naprawdę nigdzie na świecie NIESPOTYKANE i NIEPOWTARZALNE. Te prozaiczne z POZORU KWESTIE są fundamentem i dzięki temu USA są nadal światowa potęgą. O UNII nie ma zamiaru nic pisać.....

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Plastic Tofu » 29 mar 2020, 23:02

Zgoda, szczególnie ta wzmianka o groteskowości :) Ta wielkość, wiara w swój kraj i patriotyzm czasami przypomina mi obrazki z sowietów tylko w bogatszym wydaniu i to mimo wielu lat w tym kraju.
Ale do rzeczy, Unia się dopiero buduje i jej początki to kraje zamożne. USA to był kraj b przeciętny gdy powstawał i mimo, że dzisiaj widzimy go jako potęgę to tworzyło się to pokoleniami. Ludzie byli z Virginii albo Delaware a nie z USA przez wiele lat i zastały przez nas porządek świata przypomina początek 19 wieku w USA. Zresztą Europa również ma to za sobą w postaci zjednoczenia Niemiec czy Włoch. Trudno czasami przewidzieć co będzie za kilka dekad, ale każda tak wielka transformacja społeczna stawia część ludzi w wygranej a część w przegranej pozycji. I to powinno być celem każdego. Wtedy na koniec wszystko się poukłada niezależnie od systemu i polityki.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Thorwald » 30 mar 2020, 15:37

rebahas pisze:
29 mar 2020, 14:57
Widzę kolega chyba spod bander Grety czyli co lepiej mieć czyste powietrze a ludzie ze zdrowymi płucami będą za to umierać z głodu?

Polecam poszukać na stronie Polskich Sieci Energetycznych analizy stanu technicznego, sprawności węglowych bloków energetycznych w Polsce. Większość nich jest z lat 60-70 XXw. Dziś mają po 50lat, są awaryjne i mało sprawne. Bez względu na EU, one były planowane na pracę 40-50lat i są wyeksploatowane, mało sprawne i nieekonomiczne. Zgodnie z rządowymi/Sieci energetyczne planami dużo część trzeba wycofać do 2030r. Bez względu na Grete, EU trzeba albo zacząć masowo budować nowe bloki węglowe albo jakąś alternatywę (zdecydować się na import to rozbudowa sieci, zdecydowanie się na zieloną energię to inwestycje). Jak nie zrobi się nic to za 4-10 lat po prostu zabraknie prądu i nie będzie skąd go sprowadzić.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Petrus » 01 kwie 2020, 17:36

No to spadamy oczekuje sp500 na 2000 lub lekko niżej żeby dobic nadzieję na rychły powrót na wzrosty. Gromadzimy środki na zakupy.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Greg » 03 kwie 2020, 23:59

Ile obstawiacie bezrobocia? Wiecie ile osób wyleci na tych kredytach złotówkowych za chwile? Nawet nie macie pojęcia co się stanie. 2 banki zbankrutowały w USA już. A Ci co kupowali mieszkania na wynajem... Rany takich to mi nie szkoda...

Ja jestem ultimate bear ... 7500 Dow Jones Industrial, następny leg down zaraz będzie. Tym razem zabierze od cholery cały FAANG.

ARE YOU READY FOR THE NEXT LEG DOWN?

Następnym razem niech nikt nie pier...li, że kryzysu nie da się przewidzieć. Tak samo jak jego dołka.

Maro pisze:
22 mar 2020, 11:05
Greg dzięki za komentarz, z Twoim punktem widzenia to forum jest pełniejsze i też bym prosił o wyjaśnienie czemu USD aż tak bardzo pójdzie up skoro USA drukuje na potęgę i czy 160 DXY to nie przesada?

Nie. Jak 3M10Y będzie 3.5-4.0 to będzie peak $$$. To duży temat, ale uprzedzałem. Im więcej USA będzie drukowało TYM WYŻEJ DOLAR. Gdzie te barany co twierdziły, że obniżki stóp obniżą dolara? Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.

korver pisze:
24 mar 2020, 20:55
Greg pisze:
22 mar 2020, 02:40
Pamiętajcie, wujek Greg temat założył 26 stycznia 2018 mówiąc - GAME OVER ...

Obrazek

Ja mam pytanie typowo w celach szkoleniowych, wyciągnięcia wniosków z tych ponad 2 lat, o których wspomniałeś. Zdradź proszę kiedy i dlaczego się wycofałeś z aktywów SOXS/ SQQQ / TLT, bo pamiętam, że mocno polecałeś owe aktywa, a potem śledząc Twojego Twittera (bo z forum się pożegnałeś) uciekł mi moment, kiedy się z tego wycofywałeś? TLT summa summarum dało piękny zwrot, cierpliwość się mocno opłaciła. Jednakże te lewarowane wynalazki pozostawiły dość negatywne wrażenie. Nie piszę tego złośliwie, a z czystej ciekawości i chęci dokształcenia. Teraz już wiem, że te instrumenty mają sens wyłącznie w krótkim terminie, ale ciekaw jestem jak to wyszło u Ciebie.

Będę wdzięczny za odpowiedź i mimo wszystko dziękuję za otworzenie oczu, że rynki mogą nie tylko rosnąć, dużo kapitału w ten sposób zaoszczędziłem. :)

SOXS i SQQQ wycofałem się po krachu w December 2018, wtedy cały czas TLT (TMF), wiadomo było, że zaczyna się dead cat bounce i Was o tym UPRZEDZAŁEM. Zamykamy na (W)MA200 pozycje short i teraz pionowy dead-cat bounce. Jedyne co mnie wyprowadziło z równowagi to repo-crash w 4Q19 gdzie rynek się totalnie załamał a FED zdołał go przeciągnąć o +15% co mnie trochę wkurwiło, ale wiadomo było, że zaraz się załamie jeszcze mocniej. Co sie odwlecze to nie uciecze - ekonomia to po prostu matematyka i fizyka. Oni po prostu próbując go ratować zatopili całą giełdę i gospodarkę na następne wiele wiele LAT.

Jak jakiś kretyn jeszcze raz mi powie, że repo crisis to brak podatków to zabije...

Pamiętajcie to jest depresja gospodarcza i jej początek. Cykl gospodarczy NIE ODPUŚCI póki się nie rozładuje, a banki centralne to pasywni obserwatorzy, którzy ch... mogą zrobić. Nie oczekujcie, że z tego wyjdziemy przed upływem 2 lat od teraz i czeka nas wiele ludzkich tragedii.

Gratulacje dla tych co wierzyli w temat Stock Market crash 2018 zapoczątkowany na topie Emerging Markets 26 stycznia 2018. Jak się posłuchaliście zarobiliście tyle, że nie wiecie co z kasą robić - tak jak ja. Jak ktoś usilnie pieprzył o teoriach, że nic nie da się przewidzieć i long term porfolio na emeryturę to pewnie gryzie trawę i dawno już wszystko wycofał, albo zaraz to zrobi.

Roaring 20s były fajne, Roaring 10s 90 lat później też. Nie wrócimy do tego przez następne 90 lat i lepiej, żebyście uwierzyli, że peak całego prosperity jest zamknięty na długo. Teraz socjalizm i wysoka inflacja i bieda.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Greg » 04 kwie 2020, 00:27

Teraz wszyscy cFaniacy piszą COVID19 Market Crash... Przywróćcie temat Stock Market crash 2018... Tylko szczyt dead-cat bounce'a umiecie zobaczyć jak Was ekonomia dojedzie? Wtedy się zaczął DOWNTURN tak 2 lata temu, gdzie strach miałem taki, że zacząłem panikować przed depresją gospodarczą i wycofywałem się ze wszystkiego. Nie żaden COVID19 ... bez żartów, bo trochę to przypomina forecasty mbanku czy parkiet.pl

Teraz siedząc na $$$ i złocie kupionym w 2018 roku ... pije winko i jest luz.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Q'bot » 04 kwie 2020, 00:34

Greg pisze:
03 kwie 2020, 23:59
Co sie odwlecze to nie uciecze - ekonomia to po prostu matematyka i fizyka. Oni po prostu próbując go ratować zatopili całą giełdę i gospodarkę na następne wiele wiele LAT.

A kiedy ostatnio widziałeś jakieś powiązanie giełdy z gospodarką? Bo dla mnie to dwa osobne byty ;] Albo i przeciwstawne - czym gorsze dane z rynku, tym giełda lepiej rośnie. Do zapobiegania inflacji możnaby inwestować w tokeny, które są spalane, gdy wracają do emitenta np. CHP.

Greg pisze:
03 kwie 2020, 23:59
Gratulacje dla tych co wierzyli w temat Stock Market crash 2018 zapoczątkowany na topie Emerging Markets 26 stycznia 2018. Jak się posłuchaliście zarobiliście tyle, że nie wiecie co z kasą robić - tak jak ja.

Wierzyłem - całą jesień 2018 zakładałem longi, które na odbicu wiosną 2019 odwracałem na shorty. Do maja konto mi zmiotło z powierzchni ziemi...

Greg pisze:
04 kwie 2020, 00:27
Nie żaden COVID19

Tu się zgadzam - za spadki odpowiada niska cena ropy - rozpad OPEC

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Greg » 04 kwie 2020, 00:37

Q'bot pisze:
04 kwie 2020, 00:34
Greg pisze:
04 kwie 2020, 00:27
Nie żaden COVID19

Tu się zgadzam - za spadki odpowiada niska cena ropy - rozpad OPEC

Jaki kur... rozpad OPEC. Co ty chrzanisz? Za spadki ropy odpowiada totaly "DEBT SATURATION" czyli im więcej pieniądza tym szybciej gospodarka spada, bo nie jest w stanie wchłonąć pieniądza, bo za tani pieniądz po prostu zzombifikował całą gospodarkę światową i stworzył ją kontrproduktywną.

Q'bot pisze:
04 kwie 2020, 00:34

A kiedy ostatnio widziałeś jakieś powiązanie giełdy z gospodarką? Bo dla mnie to dwa osobne byty ;] Albo i przeciwstawne - czym gorsze dane z rynku, tym giełda lepiej rośnie. Do zapobiegania inflacji możnaby inwestować w tokeny, które są spalane, gdy wracają do emitenta np. CHP.


Zawsze. Jeżeli tak twierdzisz to złapałeś się na DEAD CAT BOUNCE. Wtedy ludzie mówią to co Ty teraz, że giełda i gospodarka to 2 różne byty. Pocieszę Cię tym, że będzie dead-cat bounce odwrotny. Ekonomia do góry a giełdy w dół za jakiś czas.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Q'bot » 04 kwie 2020, 00:45

Greg pisze:
04 kwie 2020, 00:37
Pocieszę Cię tym, że będzie dead-cat bounce odwrotny. Ekonomia do góry a giełdy w dół za jakiś czas.

Ale to by się nie zgadzało z Twoją wizją inflacji - spójrz tylko jak zacnie rosną wyceny na giełdzie w Wenezueli ^^
Albo deflacja i giełdy spadają, albo inflacja i rośnie wszystko. A jak braknie popytu to raczej tej drugiej nie wywołasz.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Greg » 04 kwie 2020, 00:48

Problem z tym forum jest taki, że 99.9% ludzi tutaj nie rozumie jak działa ekonomia i niech tak zostanie (tak jak 100% tych w bankach). 0.1% jestem ja. Dlatego wybacz nie wytłumaczę Ci jak mocno jesteś w błędzie i nie rozumiesz podstaw.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Q'bot » 04 kwie 2020, 00:53

Greg pisze:
04 kwie 2020, 00:48
Problem z tym forum jest taki, że 99.9% ludzi tutaj nie rozumie jak działa ekonomia

Zawsze pozostaje Ci rozmowa na forum Bankiera, gdzie 99.9% to nie ludzie, a trolle i mistrzowie cyrhlenia ;P

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Greg » 04 kwie 2020, 00:54

Wierz mi żadna różnica tam a tu.

W Niedziele sie pojawie tutaj na koniec dnia. Jak macie jakies wartosciowe pytania to walcie.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Greg » 04 kwie 2020, 01:25

Przeczytalem komentarze wszystkie w temacie crash Srovid19 zalozony prze glownego ignoranta ekonomicznego na tym forum. 2 lata temu w 1Q18 powiedzialem Wam koniec i czekajcie na 4Q18 tam przywali a potem od 4Q18 patrzcie na dead cat bounce i na jego topie ekonomia przywali jakas plage i EEM nie maja prawa wybic sie ponad 1Q18.

Dlaczego to forum to drugie bankier pl? Dlaczego tak zmarnial tu poziom jak odszedlem? Nikt serio nie wyciagnal wnioskow po 12M nauki w temacie Stock Market Crash 2018 zeby ciagnac poziom? Ludzie...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Greg » 04 kwie 2020, 03:13

Czytelnicy tego forum, bardzo dobrze wiedzieli gdzie był dołek na $$$ i kiedy kupować złoto... Tak cały 2018 rok...

Nie powinno być rozczarowania... ŻADNEGO i tu :

Obrazek

i tu :

Obrazek

Spróbujcie wyciągnąć teraz $$$ z konta większą kwotę... Oh GOOD LUCK.

Jak w 4Q18 uzupełnili to amerykańskimi obligacjami jak wujek Greg powiedział to już w ogóle.

Obrazek

Widzicie jakich mamy wspaniałych analityków i ekonomistów? ZERO ... ZERO i 3M mułu jak już trafi to wszyscy mądrzy i kupę kasy za szkolenia biorą i za "newslettery"...

wybierzcie 1dną możliwość z 2ch :

1/ Deflacja rząd się poddaje 15% bezrobocia cierpienie krótsze i wracamy prędzej do recovery
2/ Rząd ratuje pakietami stymulacyjnymi - currency crisis, RPP w panice podwyższa stopy bezrobocie 30%, bardzo ciężka inflacja i bieda ale kupiliśmy 1-2 kwartały.

W #1 rozjeżdżamy ludzi i potem ekonomię, opcja #2 - rozjeżdżamy ekonomię i potem ludzi.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 04 kwie 2020, 05:09

Nigdy nie uskuteczniałem czarnowidztwa ale niestety to dopiero początek wielkiego dramatu dla całych mas ludzi i to mnie bardzo boli i przeraża.

ODPOWIEDZ