Covid-19 Market Crash

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: glina » 28 mar 2020, 07:38

^^ to

W momencie takim jak teraz to mozna co najwyzej rzucic na tace w podziekowaniu, ze to USD jest waluta rezerwowa swiata.

Tylko sobie wyobrazcie co by bylo gdyby to bylo np. EURo. Eurokraci do dzis by debatowali czy interweniowac, i czy to juz teraz, czy moze jeszcze chwile poczekamy. W tle Niemcy by sie darli SCHWARZE NULL!! KEIN DEFIZIT!! i tyle by z tego bylo.

FED i Powell maja caly swiat do uratowania, nie tylko USA. Stad ten bezprecedensowy dodruk.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 28 mar 2020, 18:51

glina pisze:
28 mar 2020, 07:38
^^ to

W momencie takim jak teraz to mozna co najwyzej rzucic na tace w podziekowaniu, ze to USD jest waluta rezerwowa swiata.

Tylko sobie wyobrazcie co by bylo gdyby to bylo np. EURo. Eurokraci do dzis by debatowali czy interweniowac, i czy to juz teraz, czy moze jeszcze chwile poczekamy. W tle Niemcy by sie darli SCHWARZE NULL!! KEIN DEFIZIT!! i tyle by z tego bylo.

FED i Powell maja caly swiat do uratowania, nie tylko USA. Stad ten bezprecedensowy dodruk.

Nie no bez przesady, już mogłeś dać jakiegoś franka, juana, jena lub funta ale nie euro ;)
Przecież Europa znaczy unia europejska właśnie nam ładnie pokazuje jaka z niej "unia" więc według mnie właśnie jesteśmy świadkami jej demontażu. Jak dla mnie ta cała unia to domek z kart. Technologicznie na końcu ogona, finansowo tak samo, militarnie tak samo - jedynie w wymyślaniu wyśrubowanych i absurdalnych norm i przepisów ooo tu tak zdecydowanie unia jest pierwsza a potem długo, długo nikt. No dobra jeszcze turystyka ale reszta to grzanie ogona za USA, Chiny, Rosja i reszta świata.
Dolar to dolar i co by nie mówić i zaklinać rzeczywistości to właśnie mamy piękny przykład, że jak się źle podzieje to gdzie wszyscy uciekają.

reuptake
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:12

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: reuptake » 28 mar 2020, 19:59

rebahas pisze:
28 mar 2020, 18:51
w wymyślaniu wyśrubowanych i absurdalnych norm i przepisów ooo tu tak zdecydowanie unia jest pierwsza a potem długo, długo nikt.

Tak, na przykład te absurdalne zakazy sprzedaży żywych dzikich zwierząt, kto to w ogóle słyszał, żeby tak ingerować w wolny rynek.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: CoinsMakingCoins » 28 mar 2020, 21:40

reuptake pisze:
28 mar 2020, 19:59
Tak, na przykład te absurdalne zakazy sprzedaży żywych dzikich zwierząt, kto to w ogóle słyszał, żeby tak ingerować w wolny rynek.

No np. Chiny słyszały :)
https://edition.cnn.com/2020/03/05/asia ... index.html

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 29 mar 2020, 10:14

Besso pisze:
27 mar 2020, 21:44
Mam całkiem inne zdanie, bo co nie zadziała? Kupno akcji Apple i uśredniona cena na poziomie 140$? Śledzenie dużych graczy i insiderów to dla mnie ważny punkt na checkliście przed kupnem. Wielkość portfela nie ma dla mnie znaczenia, bo to on ma ograniczenia, nie ja, a skoro mam taką samą filozofię inwestowania, to bardzo mnie interesuje, gdzie widzi okazję w danym momencie.

No na takim poziomie ogólności to tak. Odnosząc do mojego porównania Amazon i Netflix używa sprzętu sieciowego firmy X to i ja też kupię sprzęt sieciowy firmy X. No i tyle.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 29 mar 2020, 10:24

reuptake pisze:
28 mar 2020, 19:59
Tak, na przykład te absurdalne zakazy sprzedaży żywych dzikich zwierząt, kto to w ogóle słyszał, żeby tak ingerować w wolny rynek.

Bardziej mi chodziło o RODO, zieloną energię i inne cudowne pomysły.

reuptake
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:12

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: reuptake » 29 mar 2020, 11:25

rebahas pisze:
29 mar 2020, 10:24
Bardziej mi chodziło o RODO, zieloną energię i inne cudowne pomysły.

Pomyśl, jakie masz szczęście, że mieszkasz w kraju, który na te okropne unijne przepisy ma wywalone.

Obrazek

Strach pomyśleć, co by było jakbyśmy mieszkali w jakimś Berlinie czy Barcelonie.

Boner
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2020, 20:48

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Boner » 29 mar 2020, 11:47

Dodrukowanie 2 TRN $ nie oznacza, że USD to śmieć. To jeszcze nie jest dodruk to infinity. Zapotrzebowanie dolarowe wśród rynków wschodzących jest ogromne. Te 2 TRN $ w ogóle nie zaspokajają dzisiejszego zapotrzebowania. Bezrobocie w USA niech sobie skoczy do 20 % a FED dodrukuje jeszcze więcej i w obiegu będzie jeszcze więcej USD ale wciąż za mało. USD będzie dzisiaj ratować świat. USA w tym momencie jest na wygranej pozycji a nie na przegranej. Chiny nie zrobiły żadnego szach i mat.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: rebahas » 29 mar 2020, 14:57

reuptake pisze:
29 mar 2020, 11:25
rebahas pisze:
29 mar 2020, 10:24
Bardziej mi chodziło o RODO, zieloną energię i inne cudowne pomysły.

Pomyśl, jakie masz szczęście, że mieszkasz w kraju, który na te okropne unijne przepisy ma wywalone.
Strach pomyśleć, co by było jakbyśmy mieszkali w jakimś Berlinie czy Barcelonie.

Widzę kolega chyba spod bander Grety czyli co lepiej mieć czyste powietrze a ludzie ze zdrowymi płucami będą za to umierać z głodu? Ja nie jestem zwolennikiem jakiś radykalizmów w żadnym kierunku ale trzeba mieć we wszystkim umiar. Według mnie unia i jej rozbuchana biurokracja dawno już ten umiar zatraciła. Pamiętasz jeszcze jak z rok/dwa lata temu był krzyk o RODO i prywatność obywateli UE? To posłuchaj sobie np tego:
https://youtu.be/Nt9-_cV44kQ?t=313

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: CoinsMakingCoins » 29 mar 2020, 15:08

Widzę, że niektórym się wydaje, że czystą wodę i powietrze równie łatwo dodrukować jak dolary.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Q'bot » 29 mar 2020, 18:47

CoinsMakingCoins pisze:
29 mar 2020, 15:08
Widzę, że niektórym się wydaje, że czystą wodę i powietrze równie łatwo dodrukować jak dolary.

Na takie dobrodziejstwa mogą sobie pozwolić państwa na szczycie rozwoju gospodarczego - w przeciwnym razie każda konkurencyjna gospodarka w Azjii czy w Ameryce mając w głębokim poważaniu środowisko wyprzedzi Europę pod każdym względem. Solidarność nie istnieje, jeśli chodzi o ten wyścig.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Petrus » 29 mar 2020, 19:02

Panowie ciekawe reity do polecenia?

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 29 mar 2020, 20:41

Moim zdaniem na dzisiaj trzeba czekać z przygotowaną gotówką. Osobiście patrzę na kierunek. Zadajcie sobie pytanie w jakim punkcie obecnie się znajdujemy. Cz będzie lepiej ? czy wręcz przeciwnie ? Sami sobie poszukajcie odpowiedzi. Doszło do paradoksalnej sytuacji, że złoto i drukowany na potęgę pieniądz stanowi na dzisiaj najlepszy Asset. Podkreślam to po raz kolejny, że obecnie Wielką Sztuką jest nie stracić a na zarabianie przyjdzie dopiero czas. Gro ludzi pchało swoje nadwyżki w nieruchomosci pół biedy gdy inwestowali wolne środki bez posiłkowania się kredytem jeśli wzieli kredyt kolorowo tego nie widzę. Problem polega na tym, że na dzisiaj nikt nie posiada szklanej kuli i jednoznacznie nie określi szczegółowo jak to się potoczy. Według mnie na dzisiaj istotny jest kierunek a nie szczegóły tego co konkretnie i w jakiej formie będzie się to odbywało. Kto straci ? Stracimy Wszyscy Panowie jedni bardziej drudzy mniej. Racjonalnie ocenić wartość swojego portfela można będzie ocenić za jakiś czas a nie DZISIAJ.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Plastic Tofu » 29 mar 2020, 21:30

Porównując Polskę i Unię, a raczej polityków zasiadających w parlamentach Polski i Unii, trudno jest mi przyznać, że polscy politycy górują nad europejskimi. Ich radosna twórczość tworzy bariery rozwoju dla gospodarki, a masowe rozdawnictwo jest przyczynkiem dla klasy permanentnie bezrobotnej. Miło jest żyć historią i wspomnieniami o Grunwaldzie czy husarzach, ale ostatnie 250 lat nie napawa optymizmem. Tak, narracja w narodzie jest taka, że to inni nam zrobili, ale wpływ mamy tylko na siebie więc... Nie na pewno Unia nie jest idealnym tworem, ale pamiętajmy, że USA jako jednolite państwo tworzyło się prawie 100 lat.
Greta to extrema, ale z drugiej strony zanieczyszczenie Polski graniczy z ekstremą, która jeszcze kilka lat temu była totalnym abstraktem zamiecionym pod dywan. Trochę rozsądku przydałoby się po każdej stronie. Ale ten zależy od polityków, a ich łaska jedzie na pstrym koniu wyborców, którzy domagają się czegoś tam dla siebie nie patrząc na konsekwencje. Stąd wnoszę, że demokracja i jej styl ustanawiania władzy jest zgubny dla społeczeństwa a nie sami politycy, mimo tego że patrząc na ordynacje wyborcze mój poziom szacunku do nich spada dramatycznie.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: eranet » 29 mar 2020, 21:57

Mleko się rozlało, mamy to co mamy i przez chwilę lepiej nie będzie. Nie wiem czy przez 3 m-ce czy przez 3 lata, ale warto przy okazji gosp. problemów zastanowić się jak wykorzystać okazję, by wzmocnić się jako kraj i gospodarka. Polecam
https://www.krzysztofwojczal.pl/polityk ... la-polski/

ODPOWIEDZ