System finansowy

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 21 cze 2019, 13:07

Kilka fajnych linków, które dosadnie pokazuje prawdę o współczesnych "finansistach" :) Niektórzy uznają to za teorie spiskowe, ale parę ciekawych prawd zawiera. Dlatego za grosz nie ufam tym banksterom z Goldaman, JP Morgan i cały system finansowy. Dług zabija i już uzależnił ludzkość !!!

https://www.youtube.com/watch?v=y-EC0-Zy3qA

WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: System finansowy

Post autor: WhyNot » 23 cze 2019, 21:07

Póki ludzie będą chciwi nie będzie dobrz się działo dla ogółu społeczeństwa. Korporacje czy to farmaceutyczne czy zbrojeniowe mają profity z cierpienia innych ludzi. System monetarny choć już kuleje to w moim odczuciu nie dużo się zmieni w przyszłych latach. Dorzuca nowych narzędzi do podtrzymania obecnego stanu rzeczy.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 26 cze 2019, 09:45

Wielki Pan Soros apeluje, aby podnieść podatki najbogatszym

https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... za/xmcxbhl

i przekazać środki na walkę z kryzysem klimatycznym, a co za tym idzie spekulacje na prawach do emisji CO2. Jakiż on "szlachetny" , koń by się uśmiał :) Kto to widział taki twór jak handel emisjami, co to ku...wa jest? Kolejny wymysł lobby, żeby strzyc biedaków wymyślając coraz to nowsze pseudo regulacje pod płaszczykiem dbania o świat. Dla mnie to banda hipokrytów, którzy myślą tylko o swoich interesach.

Robert Gwiazdowski o cenach energii:

Jednym z powodów wysokich cen jest walka z globalnym ociepleniem za pomocą „wolnorynkowego" handlu prawami do emisji. Z wolnym rynkiem ten handel nie ma nic wspólnego. To tak, jakby ludzie musieli kupić schab, a nie byłoby im wolno jeść drobiu. Ceny schabu poszybowałyby w górę. A dystrybutor schabu nie sprzeda pięciu kotletów 200-gramowych za mniej, niż wynosi cena 1 kg schabu. Podwyżkę ceny będzie musiał przerzucić na konsumentów – bezpośrednio lub pośrednio. Dystrybutorzy energii elektrycznej też muszą przerzucić koszty na klientów. Podobnie jak producenci energii elektrycznej przerzucili je na dystrybutorów. Ostatecznie więcej zapłacą przedsiębiorstwa, samorządy i odbiorcy indywidualni. Ale rządzący politycy zapowiedzieli, że odbiorcom indywidualnym „zrekompensują" wzrost cen energii – bo w końcu to oni będą głosowali w nadchodzących wyborach.

Ciekawe tylko, jak im to zrekompensują. Zrzekną się swoich diet i pensji? Nie sądzę, po prostu więcej zapłacą za energię przedsiębiorstwa i samorządy. A one koszty te będą musiały przerzucić na... No oczywiście, że na odbiorców indywidualnych. Przedsiębiorstwa podwyższą ceny schabu. Samorządy podwyższą ceny biletów kolejowych i innych opłat. No i pewnie ceny usług komunalnych, by mieć pieniądze na droższy prąd dla szkół i szpitali, na które nie mogą przerzucić wzrostu kosztów. Wzrosną też podatki lokalne.

Czas więc może rozważyć, co z tym zrobić, a nie kto jest temu winny. Bo w każdym działaniu ekonomicznym jest jedna zmienna, która jest niezmienna – czas. Im więcej go zmarnujemy na jałowe awantury, tym mniej go zostanie na zapobieganie skutkom.

Politycy mogą jednak wpływać na ceny energii pośrednio. Regulując rynek. Najwyższy czas zastanowić się, czy jest on dobrze uregulowany. Bo walcząc o głosy w 2019 r., można spowodować katastrofę, i to szybko, bo przed 2023 r.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 28 cze 2019, 14:44

https://independenttrader.pl/jak-dziala ... nkowy.html

i za to poważam Trader'a21

Moi ulubieni banksterzy na czele z Goldman.

Niestety na tym forum zauważam kompletny brak podjęcia dyskusji w sprawie dominacji i zawłaszczaniu gospodarek przez światową sitwę żydowskich bankierów.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: System finansowy

Post autor: Rastignac » 28 cze 2019, 15:51

Krzych_option fun pisze:
28 cze 2019, 14:44
Niestety na tym forum zauważam kompletny brak podjęcia dyskusji w sprawie dominacji i zawłaszczaniu gospodarek przez światową sitwę żydowskich bankierów.
Również zauważam brak takich dyskusji i bardzo to sobie cenię.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 28 cze 2019, 16:41

To tylko pokazuje brak świadomości w społeczeństwie w temacie prawdziwych zagrożeń jakie niesie rozpanoszenie się tych "finansistów". No cóż o to im chodzi. A wszelkie takie dyskusje są traktowane jako "teorie spiskowe" i są wyśmiewane. Dlaczego w mediach nie słyszymy o spotkaniach "Grupy Bildelberg". A tam byle kto nie jest zapraszany, nie jest to dziwne?
G20 nagłośnione do granic możliwości, a tu cicho sza :)

Ale to przecież "teorie spiskowe" i nie ma się czym przejmować:)

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 18 lip 2019, 10:30

Witam.
Czytał ktoś serie książek "Wojna o pieniądz" autorstwa Song Hongbing'a? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się opinią na jej temat. Dzięki.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: System finansowy

Post autor: Tomek » 18 lip 2019, 10:55

Ja czytałem część, bo kiedyś było o niej głośno. Chociaż "czytałem" to za dużo powiedziane, bo tego się nie da czytać. W skrócie, to chiński ekonomista przekonuje o tym, jak bardzo zły jest kapitalizm i jak zepsuty jest zachodni system finansowy. Jest też trochę o tym, że to Żydzi stworzyli Adolfa Hitlera i zabili Kennedy'ego, żeby przejąć kontrolę nad światem. Książka raczej dla fanów science-fiction i antysemickich teorii spiskowych :)

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: System finansowy

Post autor: Plastic Tofu » 18 lip 2019, 21:25

Tomek pisze:
18 lip 2019, 10:55
Ja czytałem część, bo kiedyś było o niej głośno. Chociaż "czytałem" to za dużo powiedziane, bo tego się nie da czytać. W skrócie, to chiński ekonomista przekonuje o tym, jak bardzo zły jest kapitalizm i jak zepsuty jest zachodni system finansowy. Jest też trochę o tym, że to Żydzi stworzyli Adolfa Hitlera i zabili Kennedy'ego, żeby przejąć kontrolę nad światem. Książka raczej dla fanów science-fiction i antysemickich teorii spiskowych :)

Dzieki za opinie i oszczędność czasu, kiedys bylo sporo mowione na temat tek książki i chciałem zerknąć na to. Na amazonie była tylko chińska edycja, troche o tym zapomniałem ale wielu ludzi traktowało czytanie tej książki jak recytowanie wersetów z biblii i kiedy widziałem tytul byłem pod wrażeniem że coś mi umknęło.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 18 lip 2019, 22:23

A nie zastanowiło Was dlaczego nie ma wersji anglojęzycznej? Czy ktoś na zachodzie boi się takiej publikacji? Dlatego kupię wszystkie 4 tomy i sam ocenię czy to naprawdę fiction :) Teraz kończę czytać " Dom Rotshildów - bankierzy świata". Nie sądzę że to teorie spiskowe, autorem jest Niall Ferguson znany historyk.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: System finansowy

Post autor: sebo » 18 lip 2019, 22:44

W tych ksiazkach jest bardzo duzo historii czy to prawdziwej czy nie tego nie wiem. Momentami to meczace. Autorowi widac bylo, ze zalezy mu na teoriach spiskowych i jak to powstal klan i nami rzadzi. Dla mnie warto przeczytac w wolnej chwili, ale miec dystans.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 19 lip 2019, 07:38

Oczywiście trzeba mieć dystans do wszystkich artykułów, książek etc... Na pewno będzie tam jakaś fikcja literacka jak to w książkach, ale sądzę, że jakieś umocowania historyczne poparte dowodami też się tam znajdą. Przeczytam i ocenię.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: System finansowy

Post autor: Krzych_option fun » 30 lip 2019, 09:32

I znowu reakcja na maila o książce "Wojna o pieniądz" -> teorie spiskowe i antysemityzm :) Tylko jakoś tak przypadkiem nie ma angielskiej wersji :)
Książka zapewne uznana za "niepoprawnie polityczną" w USA. No jak można źle mówić o bankierach, toż to największa zbrodnia ... :)

ODPOWIEDZ