Portfel całkowicie spekulacyjny

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 03 cze 2019, 07:17

Witam

Poniżej załączam print screeny z rzeczywistych transakcji.

@ Rastignac

W każdy poniedziałek będę wrzucał aktualne pozycje, co by nie było że ściemniam. Jest to portfel mocno spekulacyjny i dopuszczam obsunięcia kapitału nawet do 30%. Dla mnie najważniejsze jest być na plus w dniu 31.12.2019. Czy mi się to uda tego nikt nie wie :)

Jeśli będzie miał ktoś ochotę to śledzić to zapraszam do dyskusji.
Załączniki
Transakcje nr 3.png
Transakcje nr 2.png
Transakcje nr 1.png
Aktualne pozycje cz. 2.png
Pozycje na dzień 03.06.2019 cz.2
Aktualne pozycje cz. 1.png
Pozycje na dzień 03.06.2019 cz. 1

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 03 cze 2019, 07:21

Zapomniałem dołączyć ostatni plik z transakcjmi
Załączniki
Transakcje nr 4.png
Najstarsze transakcje, zapomniałem dołączyć wcześniej

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Rastignac » 03 cze 2019, 11:14

Krzych_option fun pisze:
03 cze 2019, 07:17
@ Rastignac

W każdy poniedziałek będę wrzucał aktualne pozycje, co by nie było że ściemniam. Jest to portfel mocno spekulacyjny i dopuszczam obsunięcia kapitału nawet do 30%. Dla mnie najważniejsze jest być na plus w dniu 31.12.2019. Czy mi się to uda tego nikt nie wie :)
Hej, nie chodziło mi o screeny z konta, bo tak naprawdę bardziej interesuje mnie metoda jaką się posługujesz. To znaczy, wytłumaczenie dlaczego zajmujesz teraz taką, a taką pozycję i potem co z tego wynikło. Jest tutaj wątek na forum gdzie chłopaki stosjuą różne strategie opcyjne i sprawdzają risk/reward ratio każdej transakcji. Jest to mega przydatne, bo widzę czym się kierują i mogę się czegoś nauczyć.
Tak czy inaczej, powodzenia!

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 03 cze 2019, 12:18

Wszystkie otwarte pozycje po 03.05.2019 były spowodowane moim przeświadczeniem o tym, iż rynek jest przegrzany. Dodatkowo pomimo dobrych wyników spółek nie widziałem dalszych spektakularnych wzrostów i tworzenia nowych szczytów. Nie ukrywam, iż dopisało mi troszkę szczęścia, gdy Donald wprowadził taryfy, to już całkowicie przekonało mnie o tym, że powinienem byś short.

United Technologies (UTX): Reward / Risk 5,76 spread 135/125 założony przy kursie 140$ , 2 czerwone świece + historyczne maksima
Załączniki
UTX.png

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 03 cze 2019, 12:38

Niedawno Autodesk spread 160/145 , Reward / Risk 2,37 , break event point 155,35 $ , na razie nie mam ani zysku, ani straty , czekam jak się rozwinie.

Jeżeli przeprowadzę następne transakcje to to opiszę. Tak jak pisałem wszystkie ostatnie transakcje były spowodowane moim przeświadczeniem o przegrzaniu rynku. Nie będę teraz każdej po kolei opisywał, bo wszystkie bazują na tym samym:

QQQ: spread 179/170 Reward / Risk 2,16

SPY: spread 276/169 Reward / Risk 1,82
Załączniki
Autodesk.png

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 04 cze 2019, 08:15

Rastignac pisze:
03 cze 2019, 11:14
Krzych_option fun pisze:
03 cze 2019, 07:17
@ Rastignac

W każdy poniedziałek będę wrzucał aktualne pozycje, co by nie było że ściemniam. Jest to portfel mocno spekulacyjny i dopuszczam obsunięcia kapitału nawet do 30%. Dla mnie najważniejsze jest być na plus w dniu 31.12.2019. Czy mi się to uda tego nikt nie wie :)
Hej, nie chodziło mi o screeny z konta, bo tak naprawdę bardziej interesuje mnie metoda jaką się posługujesz. To znaczy, wytłumaczenie dlaczego zajmujesz teraz taką, a taką pozycję i potem co z tego wynikło. Jest tutaj wątek na forum gdzie chłopaki stosjuą różne strategie opcyjne i sprawdzają risk/reward ratio każdej transakcji. Jest to mega przydatne, bo widzę czym się kierują i mogę się czegoś nauczyć.
Tak czy inaczej, powodzenia!

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ten mój portfel jest mega ryzykowny, a pozycje są bardzo silnie skorelowane ze sobą, dlatego nie jestem do końca przekonany, czy ktokolwiek mógłby się czegoś ode mnie nauczyć :) Nie jestem dobrym nauczycielem, ale kto lubi adrenalinke i ma sporą tolerancję na ryzyko to śmiało może "czynić" takie trade'y :) W życiu bym tak nie spekulował gdybym miał np. 100 000 PLN. Nawet jak by mi się noga powinęła i straciłbym wszystko na tych zagraniach, to i tak to nie wpłynie na moją obecną sytuację życiową.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: mlubinski » 04 cze 2019, 08:28

O to wlasnie chodzi, tez Tomek o tym wiele razy mowil, ze w swoich portfelach nalezy miec tez mala czesc na totalne szalenstwa zeby wlasnie dostarczyc tej adrenaliny, zeby czlowiek ze swoimi “emerytalnymi” portfelami nie robil glupot :D

Dante
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 28 lip 2017, 21:55

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Dante » 05 cze 2019, 09:11

Krzychu czekam na twoje dalsze posty, chętnie się czegoś nauczę.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 05 cze 2019, 10:39

Witam

Wczoraj pośpiesznie pozamykałem wszystkie short'y. Powód był oczywisty bardzo duże wzrosty po gadkach FED'u, znowu zamierzają dać kroplówkę co by podtrzymać giełdy. Miałem jakieś tam zyski i trzeba było je realizować :) Ale szczerze mówiąc to liczyłem, że jeszcze pójdzie w dól i będzie lepiej, no ale cóż.

Zyski / straty od momentu otwarcia do zamknięcia pozycji, są to ujęcia procentowe:

UTX +43,15%
QQQ +45,96%
Autodesk +15,28%
Akami -80%
SPY -15%
CHKP +18%

Dzisiaj założyłem 3 BULL PUT spread'y @17/14 wygaśnięcie wrzesień 2019 na ArcelorMittal (MT). Ostatnio Mittal dostał po dupie ostro, wczoraj wzrost na sporym wolumenie, RSI 29,62. Reward / Risk 2,33 , break even point 15,00 Euro.

Aktualne pozycje poniżej, opcje PUT na Starbucks'a i XLK wygasną zapewne bezwartościowe 20.06.2019 tak, że na tym zagraniu 100% straty
Załączniki
pozycje na dzień 05.06.2019.png
MT.png

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Ryszard Wielkouch » 05 cze 2019, 11:39

Krzychu teraz po ptokach, ale na przyszłość.
1) Za każdym razem główne indeksy giełdowe mają tendencję do wzrostów gdy RSI jest wyprzedane.
2) Powell w 90% przypadków podnosi rynki swoim gadaniem. Za to na 100% podnosi rynki gdy są nisko.

Oba zdarzenia zaszły wczoraj. Wczoraj mocne wzrosty zanotowały nvda +6%, amd +6%, wynn +8%, gm +6%, acb +9%, snap +9%, tlsa +8%. To co mają ze sobą wspólnego te spółki to nie mocne fundamenty, a duża ilość pozycji krótkich, które wczoraj były zamykane.

Teraz zobaczymy jak trwałe będą to wzrosty bo w przeszłości obniżki stóp procentowych nie prowadziły do rynku byka. Jeśli chodzi o mnie to czekam na zmęczenie się byków i dalej longuje złoto.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 05 cze 2019, 12:09

Na razie w USA powstrzymam się od transakcji i też czekam jak to się rozwinie. Jedynie ten Mylan zostawiłem w portfelu bo widzę, że coś odbija po ostatnich dużych spadkach.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 05 cze 2019, 14:44

I ostatni dzisiejszy trade. Na USA przyjdzie też pora :) Muszę ochłonąć po ostatniej nerwówce :)

1 x Bull Call spread 61/66 na BASF wygaśnięcie 16.08.2019 Reward / Risk 1,48 ; Liczę na odbicie do 66 EUR po ostatnich spadkach.
Załączniki
Basf.png

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Krzych_option fun » 05 cze 2019, 22:01

Ryszard Wielkouch pisze:
05 cze 2019, 11:39
Krzychu teraz po ptokach, ale na przyszłość.
1) Za każdym razem główne indeksy giełdowe mają tendencję do wzrostów gdy RSI jest wyprzedane.
2) Powell w 90% przypadków podnosi rynki swoim gadaniem. Za to na 100% podnosi rynki gdy są nisko.

Oba zdarzenia zaszły wczoraj. Wczoraj mocne wzrosty zanotowały nvda +6%, amd +6%, wynn +8%, gm +6%, acb +9%, snap +9%, tlsa +8%. To co mają ze sobą wspólnego te spółki to nie mocne fundamenty, a duża ilość pozycji krótkich, które wczoraj były zamykane.

Teraz zobaczymy jak trwałe będą to wzrosty bo w przeszłości obniżki stóp procentowych nie prowadziły do rynku byka. Jeśli chodzi o mnie to czekam na zmęczenie się byków i dalej longuje złoto.

Cześć Ryszard

Na jakim tickerze grasz na złoto? Dzięki za wskazówki

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: Ryszard Wielkouch » 05 cze 2019, 22:14

Używam NUGT, GDXJ, GLD. W zależności od wyczucia, a im wyżej cena tym mniejszy lewar. Trochę się zredukowałem bo dzisiejszy wykres złota wygląda na wykupiony top, a jutro mamy sporo danych ze strefy euro. Dlatego może być bodziec do umocnienia dolara, osłabienia euro i złota.

syntax
Posty: 13
Rejestracja: 04 sty 2018, 16:46

Re: Portfel całkowicie spekulacyjny

Post autor: syntax » 06 cze 2019, 07:12

Jeśli prowadzisz portfel typowo spekulacyjny i grasz opcjami, nie zastanawiałeś się nad przenosinami z Lynxa do brokera typu tastyworks? Chyba, że udało ci się wynegocjować lepsze prowizje w Lynx, ale w opcji standardowej jedna odnoga w Lynx kosztuje 4$ vs 1$ w tasty. W tasty dochodzi do tego brak opłat za zamknięcie pozycji. Są za to doliczane dodatkowe opłaty regulacyjne ok. 0,19$ na odnogę, ale to i tak wychodzi dużo lepiej. Za otwarcie + zamknięcie spreada w Lynx zapłacisz 16$, w tasty mniej niż 3$. Przy iron condorze to już jest różnica 32$ vs ~6$. Przy kilkunastu czy kilkudziesięciu transakcjach miesięcznie robi się z tego spora suma.

ODPOWIEDZ