Trading for a living - ktoś może podszywać się pod witrynę, a certyfikat nie jest zaufany

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Trading for a living - ktoś może podszywać się pod witrynę, a certyfikat nie jest zaufany

Post autor: Thorwald » 21 kwie 2019, 15:46

Witam
Postawiłem nowy system z Firefoxem jako domyślną przeglądarką i pierwsze wejście na forum zaowocowało tym co poniżej.

Obrazek
Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Trading for a living - ktoś może podszywać się pod witrynę, a certyfikat nie jest zaufany

Post autor: sebo » 22 kwie 2019, 13:20

Takie coś
Załączniki
Screenshot 2019-04-22 at 13.20.30.png

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Trading for a living - ktoś może podszywać się pod witrynę, a certyfikat nie jest zaufany

Post autor: Tomek » 23 kwie 2019, 07:47

Thorwald, dzięki za info. Nie mam pojęcia czemu Firefox uznaje, ze certyfikat SSL wystawiony przez Nazwa.pl jest niezaufany. Sprawdziłem to dla pewności jeszcze raz i z certyfikatem wszystko jest OK, a połączenie ze stroną jest szyfrowane, tak że naprawdę nie wiem, o co może chodzić Firefoksowi.

Dywidendowy
Posty: 77
Rejestracja: 08 kwie 2019, 11:16

Re: Trading for a living - ktoś może podszywać się pod witrynę, a certyfikat nie jest zaufany

Post autor: Dywidendowy » 23 kwie 2019, 08:36

Sprawa jest prosta. Obecnie niemal każdy już może wystawić certyfikat (niekoniecznie taki Lets Encrypt) - nazwa, home i cholera kto wie u nas jeszcze wystawia i być może ten z nazwy nie jest w bazie firefoxa. Co ciekawe, u mnie na firefoxie chodzi ok, na mobilnym też. Certy zamiast w nazwie przepłacać lepiej kupować za 10 USD od np. comodo. I z nazwy uciekać, bo to szajs przepłacony ;)

ODPOWIEDZ