Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Hermetic » 08 sty 2019, 12:25

Prognozy dla dolara, jednak spadki? ;)
https://strefainwestorow.pl/artykuly/fo ... uR4phwhsR0

Greg, jak twoje przewidywania dla dolara na najbliższe miesiące?

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Martin78 » 08 sty 2019, 13:00

Pisalem juz o tym wszystkim jak malo kto o tym pisal, teraz to latwo cytowac artykuly
Bo dla mnie to bylo oczywiste, nie chce mi sie juz do tego wracac.

Teraz przewioza pewnie tych co zapakowani w szorty, potem skoryguja w dol, i w koncu odbija na nowe ATH
Wytrzymaja tylko ci ktorzy siedza na tylku, maja scenariusz i to dobry scenariusz, nie sa zlewarowani i maja duzy kapital.

Jak ktos zlewarowany i gra w krotkim terminie to przewioza kazdego, nie mozna sie przywiazywac do zadnego scenariusza, mega ostroznosc wskazana. A najbardziej to sie mozna przejechac wlasnie na takich przeintelektualizowanych projekcjach popartych tonami wykresow, wycinkow ignorujac prosta logike.

ale ten kryzys to jednak odwolajcie na 2019 :)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2019, 13:08 przez Martin78, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: dammad » 08 sty 2019, 13:00

@Hermetic

Jakąś godzinkę temu napisałem:

"Marketontime.pl Mam coraz silniejsze wrażenie, że dolar się będzie osłabiać, przynajmniej do wiosny. Zobaczymy co COT na to jak wyjdą raporty po shutdownie rządu w USA."

I to jest zasadnicze pytanie w którą stronę pójdą, bo jeśli giełdy rozegrają scenariusz na wzrosty w 2019 to powinien się osłabić, a w przypadku krachu to znamy kierunek.

Mnie cały czas frapuje kwestia płynności i długu zaciągniętego w USD. A także to, że libor3m jest już na 2.80+, więc patrząc na tego 4 miesięcznego laga to musi się ruszyć w górę w ciągu najbliższych dni/tygodni jeśli w dalszym ciągu ta teoria ma rację bytu. Możliwe, że obecnie mamy korektę przed dalszymi wzrostami, bądź wyczerpanie wzrostów i pod wpływem np. polityki FEDu kontynuację spadków.

Ogólnie sytuacja dolara od 2014 jest skomplikowana. Wystrzał w 2015 pod wpływem kryzysu, konsolidacja 2 lata, spadki w 2017 i teraz odbicie w 2018. Co w 2019? Konia z rzędem temu kto wie :) Pozycje COT pokazują swoje, ale do końca im nie można ufać. Gospodarki spowalniają, problemy Euro też robią swoje i możliwe, że tutaj się coś zadzieje co ruszy bardziej kursem tak jak Greg pisał, tylko, że dolar na tą chwilę odbiega od tego scenariusza.

janek1234
Posty: 44
Rejestracja: 07 gru 2018, 14:23

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: janek1234 » 08 sty 2019, 13:40

Hermetic pisze:
08 sty 2019, 12:25
Prognozy dla dolara, jednak spadki? ;)
https://strefainwestorow.pl/artykuly/fo ... uR4phwhsR0

Nie kupuje tego artykułu. Już pierwszy argument jest naciągany. Autorzy zestawiają kurs EUR/USD i podają prognozy spowolnienia gospodarki USA, ale nie porównują tych prognoz z UE, gdzie prognozy są jeszcze gorsze. Co z tego, że najszybszy koń zwalnia, gdy wszystkie dookoła zwalniają jeszcze bardziej? Trzeci argument to samo. Autor nie wspomina, że Włochy są na skraju bankructwa, a Deutsche Bank pod respiratorem. Co jest większym zagrożeniem dla całej strefu euro niż wojny handlowe USA.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: sebo » 08 sty 2019, 13:50

A Ameryka to nie bankrut i bieda ?
Czemu dolar ma być silny bo ma co wojska, a co one obchodzą Europę.
Dolar i tak się bardzo umocnił.
Przyszłość bardziej leży w Azji, kto widział i śledził ten wie.

janek1234
Posty: 44
Rejestracja: 07 gru 2018, 14:23

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: janek1234 » 08 sty 2019, 14:19

Temat azji i bankructwa to osobny rozdział. Temat na książkę. Nie ma sensu tu oftopować. Pisałem tylko o potencjalnym kursie dolara i indeksie DXY. Jak wiadomo indeks DXY śledzi siłę dolara wobec koszyka wybranych walut. W tym najmocniej wobec właśnie Euro, bo waga wobec tej waluty wynosi aż 57%.

kyok
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2017, 10:47

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: kyok » 08 sty 2019, 14:25

Akurat dobrze i zwięzle ujął to Greg na Twitterze:
Stopy procentowe: FED 2,5% - EBC 0%
Bilans: FED 19% GDP - EBC prawie 50% GDP
Do tego US ma walutę rezerwową. Po co w takim razie mam wybrać większe ryzyko w postaci euro? Lepiej wybrać obligacje konającej UE czy US? FED ma z czego ciąć, a WBC niekoniecznie

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: sebo » 08 sty 2019, 14:41

Strasznie ograniczone patrzenie.
Stopy można podnieść albo obniżyć.
Nikt nie mówi kupuj euro, ale jest wiele walut na świecie, stabilnych i dobrych.
Po następne nie musisz kupować walut, możesz kupić towar, który będzie cenniejszy od dolara.
Waluta rezerwowa jak pamiętamy też była tania i gówniana to nie znaczy, że znowu taka nie będzie.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: dammad » 08 sty 2019, 14:43

Tu macie bankrutów w ładnym kółeczku :)

Obrazek

A tutaj piękną przycinkę wyników

Obrazek

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: domi » 08 sty 2019, 14:48

sebo pisze:
08 sty 2019, 14:41
Strasznie ograniczone patrzenie.
Stopy można podnieść albo obniżyć.
Nikt nie mówi kupuj euro, ale jest wiele walut na świecie, stabilnych i dobrych.
Po następne nie musisz kupować walut, możesz kupić towar, który będzie cenniejszy od dolara.
Waluta rezerwowa jak pamiętamy też była tania i gówniana to nie znaczy, że znowu taka nie będzie.

Walut może jest wiele, stabilnych i dobrych ale ich rynek jest bardzo płytki.

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Makaron » 08 sty 2019, 14:53

sebo pisze:
08 sty 2019, 14:41
Nikt nie mówi kupuj euro, ale jest wiele walut na świecie, stabilnych i dobrych.
Wiele? Jakoś żadna specjalnie nie przychodzi mi do głowy. Gospodarka każdego kraju może się zawalić, a z nią wartość jej waluty może stoczyć się na dno.
A dochodzi jeszcze tzw "sentyment" inwestorów, działania rządów w celu osłabienia własnej waluty itp.

kyok
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2017, 10:47

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: kyok » 08 sty 2019, 14:56

sebo pisze:
08 sty 2019, 14:41
Stopy można podnieść albo obniżyć.
Czyli jak EBC obecnie obniży to warto kupić z gwarantowaną stratą?

To mówisz, że fundusze i ”grubsze ryby” zamiast obligacji wybiorą kupno towarów? Większość z nich i tak jest notowana w $.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Tomek » 08 sty 2019, 19:27

Słuchajcie, zamknąłem ten wątek i przeniosłem kilka ostatnich postów do tematu "Live o wszystkim". Myślę, że mniej bałaganu zrobimy, jeśli tam właśnie dyskusja kontynuowana będzie: viewtopic.php?f=4&t=124

Temat z podsumowaniem został pomyślany przez Grega jako podsumowanie SMC 2018 i Greg napisał świetne streszczenie czy konkluzje tego całego wątku, które znajduje się na pierwszych stornach obecnego tematu. Myślę, że nie ma sensu, żebyśmy tu teraz rozmawiali o euro, EBC czy Exxonie, stąd przenosiny całej dyskusji do Live.

Niech ten "Live o wszystkim" będzie miejscem na taką właśnie luźniejszą dyskusję i komentarze na bieżące tematy, a pozostałe wątki tematyczne potraktujmy jako miejsce do rozmowy bardziej ukierunkowanej i bardziej merytorycznej, o.

Zablokowany