Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Andrew
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2018, 22:59

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Andrew » 04 sty 2019, 22:19

Martin78 pisze:
04 sty 2019, 19:04
Ja po prostu glosno mysle, zastanawiam sie, wnioskuje

Kierunek mam obrany, tzn zadnego krachu w 2019, Greg sie myli, indexy USA na plus
krach najwczesniej w 2021

...

Człowieku, kilkukrotnie ci pisano żebyś nie śmiecił w nie swoich wątkach. Nikogo nie obchodzi czy ty głośno czy cicho myślisz, Po bigosie, żurku czy na czczo. Kontrariańsko do mediów, Grega czy całego świata.
Załóż sobie swój własny temat pt Złote myśli Martina i wtedy zgodnie będziemy go ignorować.
Cut the crap!
Ostatnio zmieniony 04 sty 2019, 22:20 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.

janek1234
Posty: 44
Rejestracja: 07 gru 2018, 14:23

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: janek1234 » 04 sty 2019, 22:20

1 dzień up i mamy hossę, kryzys odwołany, można się rozejść <3

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Marek » 04 sty 2019, 22:58

Drogi Martin78, jak SP500 zrobi nowe ATH w tym roku to chylę głowę przed Tobą, ale jeśli na wiosnę zejdziemy do 2250 to czy pokłonisz się prze Gregiem? Ja pamiętam bessę z 2007; jak przez mgłę pamiętam co wtedy pisano i cały schemat wpisuje się w to co się wtedy działo, miesiące depresji, zwątpienia, a potem niedowierzania, że indeksy znowu rosną. Pamiętam artykuły, że to to koniec - że SP500 na zawsze pozostanie poniżej 800. I to co Greg tu opisał to w dużej mierze jest wielka psychologia, która rządzi zachowaniem ludzi i rynków. Odcięcie się od emocji i zrozumienie tej psychologii jest kluczem do sukcesu.
Jak spadnie, to Ci przypomnę. I będę czekał na pokłony...

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Martin78 » 05 sty 2019, 00:58

Oczywiscie ze wtedy napisze ze chyle czola
odkopiemy ten temat w grudniu 2019 :)

nawet bez tych wszystkich analiz i bez zadnej logiki moge zlaozyc z 90% skutecznoscia
iz po takiej swiecy rocznejjak w 2018 kolejna bedzie zielona.

Nie porownujmy 2008 do teraz, to jest smieszne, zadnego trigera do kryzysu nie ma, polityka monetarna calkowicie inna, elastyczna
Tak robia ci co naganiaja na krach na spadki, sugeruja ze to byl moment jak w 2008. Zeby fundusze , grubasy moglby kupic taniej musza manipulowac ulica.

Dzis byl piekny, ksiazkowy short squeeze, dlatego pytalem czy krachowe szorciki nie za ciasne :)

Mozna bylo zamknac temat i komentarze i tyle :)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2019, 01:08 przez Martin78, łącznie zmieniany 2 razy.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Petrus » 05 sty 2019, 01:02

Cały czas mnie męczy wpływ ewentualnych cięć stop vs SP500. Według Greg nie będzie to miało przełożenia
Według mnie może to mieć przełożenie na nazywam to "chwilowy rozblysk". Jak to widzicie?

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: wujt » 05 sty 2019, 11:25

https://www.pscp.tv/w/1kvJpEqrrBVxE

Long story short:

Jay pisze:Economy strong, reducing balance sheet does not affect markets - if they start to do it - we will do sth about that.

If president asked you (Jerome) to resign, would you do it?
- No.

Janet pisze:- Everything is super-duper, oil is cheaper, so consumers have more money to spent.

Ben pisze:- Well, I think we have an excellent chance to breaking all time high record for an expansion. It is likely that the economy may grow slowly than in 18'.

- I think in a future I hope there wont be many situations that will cause zero interest rates.


Ogólnie wszyscy się sprzeciwiają ingerowaniu Trumpa w decyzje FEDu. Jerome podkreślił, że mają 'strong culture, is it not a subject to being disrupted'. No i 'we have a tools to manage this brothel'.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: sebo » 05 sty 2019, 12:48

Greg ma olbrzymia rację w tym co pisze, tylko, rynek nie musi się zachowywać tak jak on chce.

Andrewin
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2018, 00:06

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Andrewin » 06 sty 2019, 11:40

Greg ma rację, ale będzie problem taki jak zwykle - timing.

Co mnie niepokoi ws. Grega:

- zbytnia pewność swego,
- tweetuje tylko wersje zgodną z Jego przekonaniem czyli zafiksował się, że ma rację,'

Rynek wymaga pokory. Jedno jest pewne na rynku - nic nie jest pewne. To jest gra w prawdopodobieństwo, gdzie przewagi zdobywa się poprzez wiedzę, doświadczenie i psychikę.

Co do przyszłości "najbliższej" - to jest raczej korekta w USA. Uwaga, gramy teraz na fali 4, a ta jest bardzo zdradliwa więc łatwo jest wypaść z rynku, bo będzie bujało.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Martin78 » 07 sty 2019, 01:15

no cóż...
jak pisalem, racje ma, Peter Shiff tez ma racje od 10 lat :)

tylko timming nie ten :)

jak sie maja ci co to shorty dobierali i zjechali mnie za moje herezje nie poparte stosami wykresow a prosta logika??
dzis kolejny dzien short squeeze

mowilem 2019 new ATH

i wiecie co, nie dlatego ze jestem guru, ale dlatego ze taki specjalista jak Greg tak pewnie pisal o krachu
to byl dobry wantywskaznik a dwa, logika, prosta logika co sie dzieje na rynku, i obserwacja co pisza masowe media
akurat media byly zgodne, ze krach, 2008, 1987, cross death itd

Zaskoczenie, to zawsze tak dziala, kazdego przewioza, nikt nie moze byc niczego pewnym, najpewniejsze jest tylko to zaskoczenie
wystarczy miec tego swiadomosc a juz jestescie do przodu


Prawdiwy kryzys tez bedzie zaskoczeniem i 2019 ATH beda zaskoczeniem, chociaz z kazdym dniem juz coraz mniejszym...

Rysiek
Posty: 75
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:53

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Rysiek » 07 sty 2019, 07:23

Za każdym razem można zaobserwować ten sam schemat. Jak giełda spada 10 - 20 % bijecie Gregowi brawo. Wystarczy, że giełda wzrośnie o kilka % zaczynacie rozważać czy Greg rzeczywiście ma rację, timing zły, tyłek boli. Słabo z waszą psychologią.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: dammad » 07 sty 2019, 09:36

Jak wielu innym również i mi niestety zaczyna się odechciewać czytać tego wszystkiego. Zamiast napisać jakieś merytoryczne uwagi i dorzucić się do wspólnego koszyka wiedzy to uskuteczniacie od wielu tygodni/stron jedynie słowny spamm, wzajemnie się przepychając. A sztandardowym przykładem spadku treści na forum jest Martin78.

Cut the crap.

@Rysiek

A poczekaj dopiero jak SP500 zrobiłoby jakieś 2800~ młyn na wodę dla antyGregowców~ Poziom z grup Bitcoinowych, gdzie cieszyli się przy każdym wzroście i TO DA MOON, a potem jak mysz pod miotłą, gdy w końcu zaczęło spadać. Natomiast mimo wszystko należy rozróżnić zdroworozsądkowe podejście do tego, a bardzo dobrze opisał je Andrewin 2 posty wyżej.



Greg ma biasa. Zdradza od dawna wszelkie objawy :) Pomija argumenty, które nie wpasowują się w jego teorię dość notorycznie co rzeczywiście, może się skończyć nauką pokory. Nie urodził się jeszcze nikt na ziemi, kto byłby wolny od biasów, więc i tutaj nie ma wyjątku. Sam byłem bardzo mocno niedźwiedzi i jestem takim w dalszym ciągu, ale zmieniło się we mnie to, że zacząłem dopuszczać odwrotne argumenty/scenariusze. I jeśli przyjdzie moment to w dobrym timingu wyjdę z pozycji, a zasadniczo będę już w przeciwstawnych.

Co nie zmienia faktu, że co do bardzo silnych spadków w 2018 roku miał rację i każdy kto marudził, a było takich kilku, dostał nauczkę od rynku. To była jednak ta łatwiejsza część, a teraz przed nami trudniejsza czyli - krach czy nie.

I tutaj wszystko zależy od was, a nie od niego, więc dajcie mu żyć :) Macie 2 scenariusze:

- krach i wszystko zgodnie z planem Grega - może być w najbliższych tygodniach, bo rynek jakby czekał na jakiegoś łabędzie, bądź też nastąpi w II połowie roku po dłuższym odreagowaniu (tu już się mijamy z jego planem, podobnie jak na początku 2018 ale to kwestia timingu)

- brak krachu i trend boczny/wyjście up pod poprzednie ATH w 2019, a sam krach dopiero za rok, dwa, a może i za 10 :) wyłącznie w przypadku jakiegoś solidnego triggera na +, więc pilnie nasłuchiwać co nam Powell, Trump, Chiny, ECB i inni mówią~

Z tym drugim problem polega na tym, że Greg wam prawdopodobnie nie powie, kiedy ewakuować się z pozycji. Sam prawie na pewno? zrobi to za późno z racji biasa. Mimo wszystko ma na tyle doświadczenia, że sobie poradzi, ale czy Ty sobie dasz radę? Czy wytrzymasz stratę rzędu 200-300 pkt na SP500 będąc zlewarowanym? Czy wytrzymasz stratę rzędu 20-50% na kapitale? Ilu z was ma opanowany risk management i przekalkulowane ile możecie stracić?

Łatwo jest inwestować kiedy rynek idzie w twoim kierunku, ale pamiętajcie też, że hossa to zabawa dla początkujących, a bessa, nie wspominając już w ogóle o krachu to wyższa szkoła jazdy, gdzie świnie idą na rzeź.

Szanujcie Grega i innych, wypowiadajcie się merytorycznie, wrzucajcie twarde dane, których nie było wcześniej, aby można było wspólnie nad tym myśleć i wyciągać wnioski, a nie strzępcie języka przy każdym wpisie. Wiem, że ciężko tego uniknąć, bo to forum jest przekrojem społeczeństwa i widać ostatnio w którym kierunku niestety zmierza.

Co mnie martwi osobiście to płynność. Pisał o niej BMen: https://www.bogaty.men/liquidity-monste ... rzyrodzie/

a ostatnio chłopacy wrzucili na linkchacie artykuł Howella: https://www.linkedin.com/pulse/why-has- ... el-howell/

I trochę obrazków:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Andrew
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2018, 22:59

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Andrew » 07 sty 2019, 10:34

dammad pisze:
07 sty 2019, 09:36
Jak wielu innym również i mi niestety zaczyna się odechciewać czytać tego wszystkiego. Zamiast napisać jakieś merytoryczne uwagi i dorzucić się do wspólnego koszyka wiedzy to uskuteczniacie od wielu tygodni/stron jedynie słowny spamm, wzajemnie się przepychając. A sztandardowym przykładem spadku treści na forum jest Martin78.

Cut the crap.

Zgłaszajcie do admina przez wykrzyknik przy takim poście. Chyba jedyna droga bo Tomek pewnie nie ma czasu na czytanie wszystkiego.
(...)

Greg ma biasa. Zdradza od dawna wszelkie objawy :) Pomija argumenty, które nie wpasowują się w jego teorię dość notorycznie co rzeczywiście, może się skończyć nauką pokory. Nie urodził się jeszcze nikt na ziemi, kto byłby wolny od biasów, więc i tutaj nie ma wyjątku. Sam byłem bardzo mocno niedźwiedzi i jestem takim w dalszym ciągu, ale zmieniło się we mnie to, że zacząłem dopuszczać odwrotne argumenty/scenariusze. I jeśli przyjdzie moment to w dobrym timingu wyjdę z pozycji, a zasadniczo będę już w przeciwstawnych.

Co nie zmienia faktu, że co do bardzo silnych spadków w 2018 roku miał rację i każdy kto marudził, a było takich kilku, dostał nauczkę od rynku. To była jednak ta łatwiejsza część, a teraz przed nami trudniejsza czyli - krach czy nie.
(...)

Greg podał przybliżony timing 2 tyg. :
"
GregTheAnalyst
‏ @Analyst_G
5 sty

So based on the topping chart. I expect the market to crash during next 2 weeks. Let's see... And don't try to figure out what will be the reason as nobody sees it yet. The reason will find by itself during next 2 weeks probably."

Niech będzie nawet 4-5 tyg. Zobaczymy.

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Makaron » 07 sty 2019, 15:52

Nawet jeśli rynek spadnie, to nie będzie to miało przełożenia na sytuację gospodarczą strefy, Stanów, czy jakiegokolwiek kraju - nawet gdyby DB ogłosił upadłość.
Wywalenie takiej gospodarki jak Chiny czy UE potrwa miesiące, a nie dzień czy dwa

Rysiek
Posty: 75
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:53

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Rysiek » 07 sty 2019, 16:36

Jak DB ogłosi upadłość to gwarantuje Ci, że gospodarka w ciągu jednego dnia dozna zawału. W tym miejscu polecam ten oto film, który przedstawia upadek jednego ze Szkockich banków i jak ten upadek przełożył się na system finansowy UK. Jakiś mądry gość już kiedyś go wrzucał.

https://www.youtube.com/watch?v=xjnHGZft5T0

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Makaron » 07 sty 2019, 18:17

Rysiek pisze:
07 sty 2019, 16:36
Jak DB ogłosi upadłość to gwarantuje Ci, że gospodarka w ciągu jednego dnia dozna zawału.
Chyba mówimy o różnych sytuacjach.
Inwestycje już kredytowane będą się toczyć dalej, trochę potrwa zanim zamówienia "w toku" zostaną anulowane. Dopiero po kilku tygodniach zaczną się zwolnienia. A lud zacznie zaciskać pasa i ograniczać konsumpcję gdy przez kilka miesięcy nie będzie pracy.

Zablokowany