Moderacja forum

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Moderacja forum

Post autor: Tomek » 22 gru 2018, 08:31

Masz na myśli to szare tło, które jest pod treścią (pod tekstem) we wszystkich postach? Próbowałem ciemniejszego, ale ono wtedy za bardzo zlewa się z tekstem. Mogę ewentualnie spróbować je jakoś ocieplić w stylu tła na ft.com, ale nie wiem czy to będzie pasowało.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Moderacja forum

Post autor: eranet » 22 gru 2018, 18:18

Jeszcze mała uwaga, linki mogłyby się otwierać z automatu w nowym oknie, duże ułatwienie

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Moderacja forum

Post autor: sebo » 23 gru 2018, 12:22

Nie można zdjęć powiększyć, wklejane zdjęcia są za male, wcześniej było dobrze teraz w przeglądarce trzeba widok powiększać.

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Moderacja forum

Post autor: imjw » 24 gru 2018, 11:08

sebo pisze:
23 gru 2018, 12:22
Nie można zdjęć powiększyć, wklejane zdjęcia są za male, wcześniej było dobrze teraz w przeglądarce trzeba widok powiększać.

PPM -> Otwórz zdjęcie w nowej karcie

eranet pisze:
22 gru 2018, 18:18
Jeszcze mała uwaga, linki mogłyby się otwierać z automatu w nowym oknie, duże ułatwienie

ŚPM - klikasz rolką, ew. ctrl+LPM, ew. PPM -> Otwórz link w nowej karcie

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Moderacja forum

Post autor: sebo » 24 gru 2018, 11:40

Dzięki ale mamy inne myszki bo w mojej tego nie ma :)

neverar00
Posty: 46
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:37

Re: Moderacja forum

Post autor: neverar00 » 03 sty 2019, 14:51

Coraz większy syf na tym forum :( Szkoda strasznie że koło się zatacza i jak każde forum zyskujące popularność staje się zwykłym spamem o niczym jak posty Panów.

Co do tematu.
Pożyczają w jenie na zakup dolara i dalej obligacji. Flash crash w czasie wolnego w Japonii. Grubasy się szykują :)

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: Moderacja forum

Post autor: Marcin71 » 03 sty 2019, 15:20

Panie/Pani Malkontencie,
każde forum staje się tym czym są informacje o giełdzie czyli swojego rodzaju szumem informacyjnym.
Forum to nie tylko miejsce dla profesjonalistów, którzy wszystko wiedzą bo oni tego nie potrzebują ale miejsce gdzie ludzie głodni wiedzy starają się ją czerpać o tych którzy chcą się nią podzielić. Czasem poziom spada ale mamy dobrych moderatorów, którzy to prostują i podciągają.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Nieruchomości - Polska

Post autor: sebo » 06 sty 2019, 12:27

Temat nie trzyma się kupy, bo pogineły posty tak jak brak pierwszego posta, więc o czym jest temat?
Po następne czemu giną posty?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Nieruchomości - Polska

Post autor: Tomek » 06 sty 2019, 13:01

Cezary poprosił, żeby usunąć jego konto i usunąć wszystkie jego posty. Dlatego część z nich zniknęła.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Moderacja forum

Post autor: sebo » 06 sty 2019, 13:08

Tylko, że z tych co zakładał tematów, post nie powinien być usuwany.
U coś musiało go nieźle wkurzyć taki spokojny gość. Pewnie ta młodzież co ostatnio się pojawiła.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Moderacja forum

Post autor: Tomek » 06 sty 2019, 13:21

Masz rację, że posty nie powinny być usuwane razem z kontem (i w pozostałych przypadkach nie będą), ale tym razem zrobiłem jedyny wyjątek z uwagi na indywidualną sytuację.

Andrew
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2018, 22:59

Re: Moderacja forum

Post autor: Andrew » 07 sty 2019, 10:45

Marcin71 pisze:
03 sty 2019, 15:20
Panie/Pani Malkontencie,
każde forum staje się tym czym są informacje o giełdzie czyli swojego rodzaju szumem informacyjnym.
Forum to nie tylko miejsce dla profesjonalistów, którzy wszystko wiedzą bo oni tego nie potrzebują ale miejsce gdzie ludzie głodni wiedzy starają się ją czerpać o tych którzy chcą się nią podzielić. Czasem poziom spada ale mamy dobrych moderatorów, którzy to prostują i podciągają.

Problem w tym gdy amator ubzdura sobie, że jest profesjonalistą, jak w twoim wypadku. I tworzy tego szumu informacyjnego więcej niż wszyscy inni razem wzięci. Mimo wielokrotnych próśb od innych uczestników forum.
Tu choćby wpis dammada:
"Jak wielu innym również i mi niestety zaczyna się odechciewać czytać tego wszystkiego. Zamiast napisać jakieś merytoryczne uwagi i dorzucić się do wspólnego koszyka wiedzy to uskuteczniacie od wielu tygodni/stron jedynie słowny spamm, wzajemnie się przepychając. A sztandardowym przykładem spadku treści na forum jest Martin78.

Cut the crap."

Mamy nadzieję, że Ci dobrzy moderatorzy to wyprostują. I nikt nie będzie miał pretensji jeżeli w tym wypadku zginą posty razem z kontem.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Moderacja forum

Post autor: Tomek » 07 sty 2019, 11:54

Ja staram się czytać wszystko, co jest pisane na forum, tylko nie zawsze mam możliwość, żeby od razu reagować czy odpisywać, więc spokojnie możecie zgłaszać posty naruszające regulamin, a takie zgłoszenie na pewno do mnie trafi.

Zgłoszenia odnośnie postów Martina78 (nie mylić z Marcinem71) rzeczywiście trafiły dwa, ale szczerze mówiąc nie uważam, żeby jego wpisy naruszały regulamin i zasługiwały na usunięcie. Facet wyraża po prostu swoją opinię na temat, którego dotyczy wątek. Jeśli nie chcecie widzieć czyichś postów, to można kliknąć w jego nicka, a potem wybrać polecenie: "Dodaj do wrogów" i posty nie będą wyświetlane.

Ja też bym wolał, żeby każdy post był merytoryczny i wnosił coś konstruktywnego do dyskusji, ale to jest nierealne. Dlatego możliwości mam dwie:

1) Usuwam każdy post, które nie wnosi żadnej namacalnej wartości.

Znikają wtedy wpisy w stylu:
"Po tym co pokazał Apple,jaki mamy kurs obecnie poza sesją i reakcją na jenie myślę, że lada moment crash na indeksach. Czekamy tylko na sesje amerykańską."
Równie dobrze rynek mógł pokazać, że część graczy zamyka pozycje krótkie.
Przepraszam bardzo ale ja się z nikogo nie wyśmiewam a pytam całkiem poważnie - i nie pytam co będzie za pół roku a za 5 godzin :)
PPT w ostatniej godzinie handlu wyciąga? Wolumen żaden...będzie dobra okazja na dopakowanie shortów.
A złoto bardzo mocno się trzyma.

Konsekwencje będą takie, że zniknie 90% postów na forum i to całkowicie zabije dyskusję. Plus będzie taki, że zostanie jedynie sama unikalna i merytoryczna wiedza.

2) Możliwość numer dwa jest taka, że z forum robimy forum dyskusyjne, a nie bazę wiedzy, i pozwalamy na żywą dyskusję w rodzaju czatu, tak jak do tej pory, akceptując to, że od czasu do czasu przyjdzie ktoś, kto będzie czuł potrzebę podzielenia się z nami swoją wizją świata. Po wielokroć.

Która wersja bardziej do Was przemawia?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Moderacja forum

Post autor: dammad » 07 sty 2019, 11:58

Ja jestem wdzięczny, że ostatnio więcej jesteś na forum i wykonujesz tą "czarną robotę" i skłaniam się ku opcji nr 2, bo inaczej to umrze śmiercią naturalną we własnym sosie, a nie o to chodzi. Nikt nie ma monopolu na wiedzę, uczymy się całe życie od innych.

I faktycznie czas zacząć używać opcji "dodaj do wrogów".

weynrob
Posty: 26
Rejestracja: 23 gru 2018, 00:30

Re: Moderacja forum

Post autor: weynrob » 07 sty 2019, 12:15

Tomek
Czy mógłbyś przywrócić wersje strony gdzie po prawo było widać ostatnie wpisy na forum bez konieczności wchodzenia w całe forum i szukanie nowych wpisów?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ