Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 27 lis 2020, 18:07

Hubert pisze:
27 lis 2020, 16:23
Czyżby zaczął się rajd świętego mikołaja ? :)
Hubert ten rajd w tym roku ze względu na covid został przesunięty i trwa już od początku listopada to już chyba końcówka.....

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 27 lis 2020, 19:19

Kris pisze:
27 lis 2020, 18:07
Hubert pisze:
27 lis 2020, 16:23
Czyżby zaczął się rajd świętego mikołaja ? :)
Hubert ten rajd w tym roku ze względu na covid został przesunięty i trwa już od początku listopada to już chyba końcówka.....

Rajdu czy Listopada ?:>

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 27 lis 2020, 19:39

Mam nadzieje, ze nic w Poniedzialek nie popsuja bo o tym LIstopadzie to bede wnukom opowiadal.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 27 lis 2020, 19:46

glina pisze:
27 lis 2020, 19:39
Mam nadzieje, ze nic w Poniedzialek nie popsuja bo o tym LIstopadzie to bede wnukom opowiadal.

Dobra to pierwszego Grudnia chwalimy się kto wyciągnął najwięcej w Listopadzie i ten stawia browara :) Ciekawe tylko gdzie my go wypijemy chyba na zoomie :) A tak przyszło mi do głowy może kiedyś zrobimy małą konferencje na zoomie co by pogadać i wypić to piwko ?

winnie-the-pooh
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 19 lut 2020, 22:14

Re: Live o wszystkim

Post autor: winnie-the-pooh » 27 lis 2020, 20:37

Koniecznie ! Ile można takiej pisaniny...

MaciekZ
Posty: 24
Rejestracja: 07 lis 2020, 22:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: MaciekZ » 27 lis 2020, 21:45

Jestem za, a nawet przeciw. Potrzebna propozycja daty

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 27 lis 2020, 23:36

Hubert pisze:
27 lis 2020, 19:46
Dobra to pierwszego Grudnia chwalimy się kto wyciągnął najwięcej w Listopadzie i ten stawia browara :) Ciekawe tylko gdzie my go wypijemy chyba na zoomie :) A tak przyszło mi do głowy może kiedyś zrobimy małą konferencje na zoomie co by pogadać i wypić to piwko ?

Niech tak bedzie. 1. Grudnia wygeneruje raport i wkleje screenshota, a i na piwo moge przyleciec do Warszawy :-).

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 28 lis 2020, 09:08

Jeżeli ETF (CHIK) rośnie 12.44% dziennie to chyba jest coś nie tak z głowami inwestorów.
;-)

Przyglądam się ETF KGRN. Jest on prowadzony przez KraneShares. Tu zaczyna się moja wątpliwość.
"We are majority owned by China International Capital Corporation (CICC), a leading Chinese investment bank. We have partnered with some of the largest asset managers in China including China Construction Bank".

Czy można ufać chińskiemu bankowi? Na stronie SEC https://adviserinfo.sec.gov/firm/summary/157103
jest informacja, że firma zarządzająca funduszem jest zarejestrowana w SEC od 2013r. Ale czy to oznacza, że jest jakieś ubezpieczenie od wałka ?

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 28 lis 2020, 09:28

Ja osobiscie nie kupuje tej anty-Chinskiej narracji, ktora tylko nabrala sily za Trumpa. Dlugoterminowo uczciwy biznes oplaca sie bardziej niz jakikolwiek walek.

Niemniej jednak KGRN to w zasadzie mieszanka NIO+BYD z domieszka TAN :-). CHIQ od GlobalX jest bardziej zdywersyfikowany sektorowo. GlobalX jest akurat Koreanskie, moze im bardziej ufasz niz Chinczykom.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 28 lis 2020, 11:19

Ale mi chodzi o chińskich producentów paneli fotowoltaicznych, samochodów elektrycznych i inne firmy zaangażowane w energetykę solarną. TAN mam od pół roku, ale on się skupia na amerykańskich firmach. Ponadto wyceny amerykańskich firm solarnych w TAN są z kosmosu. Z tego co widziałem chińskie firmy solarne są na poziomie P/E dużo tańsze.

glina pisze:
28 lis 2020, 09:28
Dlugoterminowo uczciwy biznes oplaca sie bardziej niz jakikolwiek walek.

Powiedz to zarządom spółek na GPW, gdzie ciągle są wałki na szkodę mniejszościowych akcjonariuszy lub na szkodę spółek. Aquatech, Kania, Getback i wiele innych

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 28 lis 2020, 18:31

Thorwald pisze:
28 lis 2020, 11:19
Powiedz to zarządom spółek na GPW, gdzie ciągle są wałki na szkodę mniejszościowych akcjonariuszy lub na szkodę spółek. Aquatech, Kania, Getback i wiele innych

Nie rozumiem i nawet nie pytam o teze inwestycyjna jesli chodzi o te spolki ktore wymieniles :-).
CICC to bank z dluga tradycja i kapitalizacja rynkowa na poziomie ok 250 mld HKD. Mysle ze to troche inna liga i przekretu w stylu Enron bym sie tu nie dopatrywal.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 28 lis 2020, 19:13

Thorwald pisze:
28 lis 2020, 11:19
Powiedz to zarządom spółek na GPW, gdzie ciągle są wałki na szkodę mniejszościowych akcjonariuszy lub na szkodę spółek. Aquatech, Kania, Getback i wiele innych

Jeśli idzie o Polskę to z góry sobie ją odpuszczam jeśli chodzi o jakiekolwiek inwestowanie, a wręcz w ogóle lokowanie kapitału.

Żadnej afery nie potrafimy rozwiązać, pełno tu oszukańczych firm w branży fin. oferujących z góry złodziejskie warunki. A nawet u tych "uczciwych" opłaty za podstawowe usługi często są z sufitu (np 3% rocznie za pasywne inwestowanie w złoto za pośrednictwem ETFów - sic!).

Dla mnie Polska była, jest i będzie państwem prawników oraz zalegalizowanego bezprawia.

PS. Wśród prawników słyszałem już żarty, że Bernard Madoff po 30-dniowym procesie, dostał wyrok 150 lat. W Polsce proces trwałby 150 lat i dostałby 30 dni.
Przy takim systemie nie dziwię się Polakom, którzy trzymają fizyczne złoto w skarpecie, bo instytucjom (wszelkim) nie ufają.

as69
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2019, 23:27

Re: Live o wszystkim

Post autor: as69 » 28 lis 2020, 22:40

Co sądzicie o EBS? Spółka niezła fundamentalnie i z wysokimi prognozami zysków. Po szybkim wzroście kursu jest korekta, upside już dość wysoki, a do tego wskaźniki wyceny spadły do przyzwoitego poziomu.

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: MarcinBB » 28 lis 2020, 22:43

Cześć

Przeglądam właśnie po raz pierwszy azjatycie ETFy Lyxora i nie mogę skumać jednej rzeczy, weźmy np. Lyxor MSCI Indonesia UCITS ETF - Acc https://www.lyxoretf.co.uk/en/instit/pr ... 065811/eur

W "Funds Holdings" są przedstawione firmy z całego świata tylko nie z Indonezji. Firmy z Indonezji znajdują się w "Index Information" i to wygląda poprawnie w kontekście śledzenia ichniego rynku. O co chodzi z listą spółek z "Funds Holdings"? Holdings w ETF zawsze w serwisach stockowych oznaczają udział danej spółki w indeksie ETF a tu są jakieś "bzdury". Ta sytuacja dotyczy praktycznie każdego ETFu azjatyckiego Lyxora.

Nie czytałem KIIDów, mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony mnie oświeci :-)
Załączniki
FireShot Capture 264 - Lyxor MSCI Indonesia UCITS ETF - Acc - INDO FP - www.lyxoretf.co.uk.png

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 29 lis 2020, 00:39

MarcinBB pisze:
28 lis 2020, 22:43
Nie czytałem KIIDów, mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony mnie oświeci :-)

To typowe w przypadku ETF typu swap, zwlaszcza na mniejsze/nieplynne rynki. Polecam artykul na ten temat:
https://www.justetf.com/uk/academy/synt ... -etfs.html

ODPOWIEDZ