Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
odrion
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: odrion » 05 kwie 2020, 14:47

Tutaj trochę spekulacji na temat dlaczego W.Buffet sprzedaje DAL:
https://www.youtube.com/watch?v=u_rQp9ni5nw

Przyglądałem się spółce, aby zająć pozycję, ale w tym momencie po sprzedaży 12 razy więcej akcji niż kupił pod koniec lutego, gdybym miał akcje, to raczej ciąłbym straty.

I ciekawy komentarz pod filmem:

Ok so I did some intense research... And I see why Warren Buffet sold his position.

Summary of the major bailout requirements ↓

1. Only 50 billion dollars of the 2 trillion dollar total is allocated for airlines.
2. If an airline takes the bailout money they must retain 90% of ALL employees for 3 months.
3. Stock buybacks are not permitted for 15 months.
4. All dividends must be cut.
5. Executive bonuses are not permitted.
6. If an airline partakes in the loan the US government takes an ownership position in the company (quote from the bill below).

"GOVERNMENT PARTICIPATION IN GAINS.—If an eligible business receives a loan or loan guarantee from the Federal Government under this section, the Secretary is authorized to enter into contracts under which the Federal Government, contingent on the financial success of the eligible business, would participate in the gains of the eligible business or its security holders through the use of such instruments as warrants, stock options, common or preferred stock, or other appropriate equity instruments."

If you would like to read the entire bill yourself you can find it on the congress website.

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Live o wszystkim

Post autor: Besso » 05 kwie 2020, 21:52

odrion pisze:
05 kwie 2020, 14:47
Tutaj trochę spekulacji na temat dlaczego W.Buffet sprzedaje DAL:
https://www.youtube.com/watch?v=u_rQp9ni5nw

Przyglądałem się spółce, aby zająć pozycję, ale w tym momencie po sprzedaży 12 razy więcej akcji niż kupił pod koniec lutego, gdybym miał akcje, to raczej ciąłbym straty.

I ciekawy komentarz pod filmem:

Ok so I did some intense research... And I see why Warren Buffet sold his position.

Summary of the major bailout requirements ↓

1. Only 50 billion dollars of the 2 trillion dollar total is allocated for airlines.
2. If an airline takes the bailout money they must retain 90% of ALL employees for 3 months.
3. Stock buybacks are not permitted for 15 months.
4. All dividends must be cut.
5. Executive bonuses are not permitted.
6. If an airline partakes in the loan the US government takes an ownership position in the company (quote from the bill below).

"GOVERNMENT PARTICIPATION IN GAINS.—If an eligible business receives a loan or loan guarantee from the Federal Government under this section, the Secretary is authorized to enter into contracts under which the Federal Government, contingent on the financial success of the eligible business, would participate in the gains of the eligible business or its security holders through the use of such instruments as warrants, stock options, common or preferred stock, or other appropriate equity instruments."

If you would like to read the entire bill yourself you can find it on the congress website.


Poszperałem i znalazłem ten dokument na stronie rządowej. Jest kilka innych informacji - buybacki i dywidendy wstrzymane na okres 12 miesięcy, ale generalnie zgadza się. Jakby ktoś chciał:
https://home.treasury.gov/system/files/ ... 0Loans.pdf

Jeśli dobrze liczę Delta otrzyma około $3,6 mld, które przepali do czerwca (nie licząc keszu, który mieli i nowych oszczędności, które powinny być pokaźne m.in. aż 30k pracowników wzięło już niepłatne wolne + potężne oszczędności na paliwie - minimum 115k odwołanych lotów).

+ Form 8-K, które już cytowałem : https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... ex9901.htm

Tak, czy siak całą sytuacje można opisać jednym słowem: ała

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 06 kwie 2020, 08:27

Nie bez przypadku Buffet sprzedal dokladnie tyle, zeby jego alokacje w w.w. spolkach spadly ponizej 10%. Dzieki temu nie bedzie musial informowac o zwiekszaniu lub zmniejszaniu udzialow az do zakonczenia kolejnego kwartalu. W przeciwnym razie musialby informowac niezwlocznie.

W kazdym razie badzcie ostrozni, bo newsom z YT nie mozna wierzyc :-).

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 06 kwie 2020, 10:34

Się zaczyna się - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Hiszpa ... 56845.html
Pytanie tylko jak wysoko muszą wzrosnąć pensje pracujących, by sobie tej pracy nie zamienili na manianę?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 06 kwie 2020, 16:36

Q'bot pisze:
06 kwie 2020, 10:34
Się zaczyna się - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Hiszpa ... 56845.html
Pytanie tylko jak wysoko muszą wzrosnąć pensje pracujących, by sobie tej pracy nie zamienili na manianę?

Lenin byłby dumy ze swoich towarzyszy. Jak dla mnie to jest prosta droga do katastrofy.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 06 kwie 2020, 17:06

Katastrofa jest pewna i nieunikniona w takiej czy innej formie. Nie ma rozwiązania na tę patową sytuację. Sztuką jest nie stracić na tym bałaganie !!!!

jackb
Posty: 33
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:18

Re: Live o wszystkim

Post autor: jackb » 06 kwie 2020, 17:26

Lenin, Marks ....ciekawe po ile na złomie by dostał https://www.dw.com/pl/gigantyczny-karol ... a-43667903

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 06 kwie 2020, 17:33

Kris pisze:
06 kwie 2020, 17:06
Katastrofa jest pewna i nieunikniona w takiej czy innej formie. Nie ma rozwiązania na tę patową sytuację. Sztuką jest nie stracić na tym bałaganie !!!!
Proszę tylko wszystkich armageddonistów, żeby zadzwonili nam dzwoneczkiem jak już będziemy na dnie i poinformowali o swoich zakupach. Bo potem się okaże, że przylecą z wieściami, że kupili w dołku jak już bedzięmy mieć nowe ATH. Tak samo jak teraz przylatują, chociaż na szczycie nie było ich widać ani słychać.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 06 kwie 2020, 17:38

Rastignac obiecuję, że jak zrobię pierwszy zakup poinformuję Ciebie jako pierwszego.I żeby była jasność mało skorzystałem na ostatniej Hossie.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 06 kwie 2020, 18:16

Rastignac pisze:
06 kwie 2020, 17:33
Tak samo jak teraz przylatują, chociaż na szczycie nie było ich widać ani słychać.

No sorry, pomyliłem sie o jeden dzień:)

Ryszard Wielkouch pisze:
20 lut 2020, 19:35
To są okładki, które pojawiają się na szczytach.

big.png

W połączeniu z najbardziej zatłoczonymi trejdami wskazującymi na bańkę na technologiach

most.jpg

Plus to
opt.jpg

Daje w wyniku sytuację jak w październiku 2007 r. W kryminalistyce taką sytuację nazywa się orgią dowodów :-)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 06 kwie 2020, 18:29

Ryszard Wielkouch pisze:
06 kwie 2020, 18:16
No sorry, pomyliłem sie o jeden dzień:)

Pięknie! Wrzuciłeś okładeczkę. Odważnie, ale czegoś mi brakuje. Acha, wiem! Brakuje mi części "właśnie kupiłem SQQQ za 100% wartości portfela". No tym się jednak nie pochwaliłeś, a czemu? :/ Takie okładeczki to niektórzy wrzucają codziennie od 2 lat.

Ja się na przykład pochwaliłem co robię i chwaliłem też wcześniej:
Rastignac pisze:
24 lut 2020, 13:00
rebahas pisze:
24 lut 2020, 12:02
Ja to na razie czekam, tak jak od początku pisałem, bo to się zapowiada na dłuższe perturbacje i masę powikłań.
Ja też czekam i daję się wykazać putom kupowanym od grudnia. Wydaje mi się, że możemy mieć tutaj większe spadki, bo sytuacja wymyka się spod kontroli, a zawracamy ze szczytu, jeśli chodzi o amerykańskie akcje.
Wiesz, daje to trochę więcej wiarygodności niż okładeczka. No i w dodatku akurat tech się trzyma w miarę dobrze. Widziałeś AAPL od kiedy Greg stwierdził, że ZERO DEMAND? ;)
Greg pisze:
11 lis 2018, 13:57
Tomek pisze:
Greg pisze:Apple nawet już błaga Amazon aby tam telefony opychać, bo ZERO demand się robi...
Zero demand, nikt tego nie kupuje, a firma stoi na skraju bankructwa. Pasuje to oczywiście do tezy o nadchodzącym krachu, tylko ze to nieprawda.
[...]

Ale bajki opowiadasz... Patrz i obserwuj... co się wydarzy z 4Q2018 Earnings... A w 1Q-2Q2019 to już w ogóle... I zapamiętaj sobie cenę na szybko ok 130$ Apple... Chyba bear market nie przeżyłeś i nie wiesz jak to się odbywa (rynek wycenia do przodu) ... Ah te Wasze confirmation bias... Sorry ale to już jest śmieszne Panowie... Nie mówię, że firma zbankrutuje, ale mówię, że za 2 lata będzie wyceniania jak Nokia i będzie miała spore problemy.

Zapamiętaj Tomek sobie jedno ... Rynek wycenia 12M do przodu (do tego się odnosi ZERO DEMAND vs tego, że rynek oczekuje nieskończonego wzrostu o 20% Q/Q). Apple to spółka growth. Wywaliła 15-letnią parabolę (15sto letni TREND został na Apple wywalony - TAK 15-sto letni), czyli rynek zacznie ją sprowadzać do parteru, i każde odstępstwo od wzrostu nawet o 1% kurs akcji będzie ogromnie karany, ale to nie o 1% będą spadały przychody ... A o tak 10% Q/Q... Przestań wrzucać beznadziejne statystyki bo przy przejściu bull/bear one NIE MAJĄ ŻADNEGO ZNACZENIA tak samo jak P/E = 3 na spółkach łupkowych gdzie ugotowaliście się na confirmation bias tak samo jak na Emerging Markets, które są tanie, albo Semiconductors w wykonaniu Microna ... ale końcówka cyklu je zmasakrowała i zmasakruje je mocniej. To sam siebie oszukujesz i wprowadzasz w błąd naszych czytelników. Nie rób tego please...

Apple dostanie ogromny cut w earnings... A sprzedaż usług spadnie drastycznie. Tak działa slow-down i rynek już to wycenia.
Nigdy nie przestanie bawić :D Dzisiaj Apple po spadkach jest po $253, a Greg wraca cały na biało, że coś przewidział. To jest taka komedia, że powinni puszczać w telewizji zamiast kabaretów.

PS: Nieskromnie mówiąc przewidziałem (:D) powrót Grega po spadkach i się sprawdziło. Tej jednej rzeczy byłem pewny, ale już nie będę przeklejał postu.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 06 kwie 2020, 19:20

Tu powrót Grega - a tam innych czarnowidzów..
Swoją drogą zawsze niedźwiedzie bardzo arogancją pachną.. pycha rozlewa się na lewo i prawo. Nie wiem czego to przyczyna.. ale jest to zjawisko niesamowicie powtarzalne - wystarczy przeklikać surowce i wypowiedzi na forum (ropa po 0.. gaz po 1 i niżej). Magia.

Mnie się tydzień temu udało w dołkach odpalić L na indexach i czekam na ATH. Będę tylko kontrakty wymieniał jak coś.
Spadnie dokupię.. ale jakoś nie widzę, że świat się ma skończyć... choć to co się dzieje to zasługuje na medal roku w ściemnianiu.
Swoją drogą... od dłuższego czasu wydawało mi się, że rynku nic nie ruszy, no chyba że odwali się coś na skalę przewrócenia 2 wieżowców... no i mamy.
Nic to.. pozycje są zasiane wiosną... zobaczymy jakie plony będą na jesień (lub później)

Co do przewidzenia - może nie publicznie, ale nie dość że przewidziałem powrót czarnowidza to jeszcze wywróżyłem styl w jakim przybędzie :P
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2020, 19:25 przez Poczatkujacy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 06 kwie 2020, 19:25

To nie tylko okładeczka, podawałem przy okazji więcej danych w innych postach i potrafiłem to połączyć w całość. Ktoś kto czytał moje posty powinien się domyślić co zrobiłem, sqqq nie używałem. Jeśli ktoś pamieta opcje na etfy lewarowane zostały zablokowane i wtedy twierdziłem, że nie bez powodu. Fakt może kilka razy przestrzeliłem top, ale znajdowanie szczytu jest zdecydowanie trudniejsze niż kupowanie w trendzie wzrostowym.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: Petrus » 06 kwie 2020, 20:09

Ryszard to jakie jest spojrzenie teraz na rynek przez Ciebie?

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 06 kwie 2020, 20:55

Thorwald pisze:
05 kwie 2020, 07:56
Mógłbyś uzasadnić tezę, że wszystkie polskie banki są "mało stabilne" ?

Banki chyba nie, znaczy zależy które, ale już z dwa lata temu gdzieś czytałem artykuł z analizą, że to całe BFG to jest takie coś w stylu "Po co babcie denerwować" i o ile dobrze pamiętam upadek małego banku spółdzielczego jest wytrzyma ale już np. jakby upadła Idea Bank (gdzie jak wiem od dłuższego czasu wesoło nie jest) to BFG już tutaj może się po prostu centralnie wyłożyć. Cóż obyśmy nie musieli tego sprawdzać w praktyce i pozostaniemy tylko przy rozważaniach teoretycznych ;)

ODPOWIEDZ