Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 14 maja 2019, 15:24

Sporo było ostatnio danych po Q1 o tym, że retail trzyma około 30% gotówki na rachunkach brokerskich, co zawsze jest jakimś sygnałem mówiącym o tym, że:

a) Nie wszyscy są na rynku, więc wyprzedaż nie powinna być paniczna, nawet jeśli będzie
b) Skoro nie wszyscy są na rynku, to jest wolny kapitał, żeby jeszcze podtrzymać hossę.

Moim zdaniem teraz wszystko będzie zależało od sentymentu w polityce, a tego co tam Trump zatweetuje w przyszłym tygodniu, to nijak nie da się przeprognozować. Ja tam jednak zgodnie ze strategią surykatki (https://www.tradingforaliving.pl/strategia-surykatki/) pozamykałem część pozycji w zeszłym tygodniu i porealizowałem zyski, a od ponad miesiąca konsekwentnie zwiększam proporcje SHORT. No ale tu też bez paniki, bo pozycje krótkie to jakieś 20% portfela.

durin
Stały bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 22 maja 2018, 18:57

Re: Live o wszystkim

Post autor: durin » 14 maja 2019, 15:58

Gazprom 11% up, wtf? Coś ktoś wie?

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro » 14 maja 2019, 16:13

durin pisze:
14 maja 2019, 15:58
Gazprom 11% up, wtf? Coś ktoś wie?

zapewne ma to związek z: https://stooq.pl/n/?f=1296524&c=0&p=0

durin
Stały bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 22 maja 2018, 18:57

Re: Live o wszystkim

Post autor: durin » 14 maja 2019, 16:15

Podnieśli diwidende do jakiś 8%. Stąd ten skok.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 14 maja 2019, 17:20

No i teraz Gazprom dostanie pewnie cały koszyk kontraktów na zbudowanie swojej infrastruktury na Krymie.

Dywidendowy
Posty: 77
Rejestracja: 08 kwie 2019, 11:16

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dywidendowy » 14 maja 2019, 19:04

F!@#k a już miałem paluch na gazpromie i BMW kupiłem dwa tygodnie temu ;))) tom zrobił deala hahahahah

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 14 maja 2019, 19:27

W kwestii Gazpromu mogę dorzucić info z prasówki:

Atak na petrodolara

Kawał dobrego artykułu moi mili. Marek Budzisz opisał szczegółowo w jaki sposób wpłyną dymisje w Gazpromie na dalszą politykę Rosji w najbliższych latach. Dodatkowo skupił się na stopniowych próbach odchodzenia od rozliczeń w USD na rzecz EUR i RUB w obawie przed kolejnymi sankcjami USA.

www.biznes.interia.pl/wiadomosci/news/a ... ra,2612391

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 14 maja 2019, 19:52

Dywidendowy pisze:
14 maja 2019, 19:04
F!@#k a już miałem paluch na gazpromie i BMW kupiłem dwa tygodnie temu ;))) tom zrobił deala hahahahah
Trochę się miotasz w tych swoich inwestycjach. Zdecyduj się czy inwestujesz long-term w value czy spekulujesz na ruchach w krótkim terminie. Codziennie znajdziesz lepszą "inwestycję", która urośnie tego dnia więcej od czegokolwiek co masz w portfelu.

Dywidendowy
Posty: 77
Rejestracja: 08 kwie 2019, 11:16

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dywidendowy » 14 maja 2019, 20:37

Moze tak to wyglada z boku. Fakty sa takie ze ogladalem Aeroflot, Gazprom i BMW w tamtej rundzie zakupow i uznalem, ze mam dosc ropy i idac za wasza rada troche zdywersyfikuje i wezme ulubione bejce.

Wszystko sprowadza sie do ludzkich odruchow - kazdy lubi jak cyferki rosna. Co do long term - na eqnr siedzialem od 21.20USD poprzez 13USD i wyszedlen w grudniu po naczytaniu sie Grega wychodzac na zero po wliczeniu dywidend:) W sumie to mu powinienem podziekowac bo bez niego by mnie tu nie bylo, nie odkrylbym IB i dalej siedzialbym w Santanderze. Szukajmy pozytywow!

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 14 maja 2019, 22:36

A ja dzięki niemu sprzedałem gazprom ale ja głupi byłem, a miałem go trzymać, nie ma to jak słuchać innych szarlatanów, przez niego że spierd... mięęka faja się nudzę, bo nie ma co czytać fajnego do drinka. W dupie ma wszystkich a szkoda, oceniałem go inaczej, woli tych przydupasów z USej.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 maja 2019, 08:59

Do rozliczenia:

dammad pisze:
13 maja 2019, 15:29
Zejdą na dół na otwarciu i wywalą mocno do góry do końca sesji. Za dużo tych negatywnych newsów moim zdaniem. Jesteśmy na głównym oporze (teraz wsparciu) z zeszłego roku 2800-2820~ i gdzieś tutaj powinni znaleźć dołek, przy okazji czyszcząc stopy.

Krótko mówiąc jak będzie pozytywna akcja w tej strefie to się na krótko pakuje long, aż będzie piszczeć :) Szczególnie na tych spółkach co dostały dziś najsilniej.

Jednak ostrożnie, nie łapać noży :)

dammad pisze:
13 maja 2019, 18:24
Możliwe, że mam kiepski timing o 1-2 dni (co zdarzało się już kilkukrotnie, bo brak mi cierpliwości :p) ale sądzę, że na tą chwilę kierunek to góra na retest topu.

Midterm nr 1 – Do końca czerwca będziemy formować top (niższy lub wyższy), kolejny kwartał szansa na silne spadki, a po wrześniu czyli na 4Q będzie odwrotnie niż rok temu, a mianowicie odbijemy w górę. Nawet nie próbuję prognozować zasięgów, bo jeszcze nie czas na to, ale kluczowa jest dolna banda czyli cała strefa wokół 2600~

Midterm nr 2 – Polecimy zaraz jak tylko skorygują tą falę spadkową z ostatnich dni, świadczy o tym zachowanie DJI, który stworzył już niższy top, choć jeszcze nie w pełni potwierdzony, a także Nasdaqa, który wrócił pod zeszłoroczne ATH. Spadki wówczas do końca czerwca z finalnym dołkiem na wrzesień i odbicie.

Można powiedzieć, że się pospieszyłem o ten 1 dzień właśnie, bo wystartowali dopiero wczoraj, a niskie zamknięcie, duża spadkowa świeca z poniedziałku miała służyć w mojej opinii wywaleniu słabych longów.

Czy realizują nr 1 czy nr 2 tego nie wiemy jeszcze i należy bacznie obserwować jak sobie radzą w drodze w górę. Na razie dobrze od razu dodam, dopóki na d1 siedzą powyżej 2820 można być spokojniejszym, ale to nie znaczy że nie ostrożnym. Cały trend trwa już długo i cały impuls spadkowy od topu był na narastającym wolumenie z jasną przewagą podaży.

Strefy oporowe z tego zejścia to 2860, 80 i przede wszystkim 2900~ a potem już tylko retest topu udany lub nie. 2800-2820 kluczowe wsparcie, 2780 kolejne i 2750 i denko teoretycznie dla tego impulsu strefa 2700-2720. Do końca czerwca jeszcze chwila i nikt na razie nie wie gdzie skończymy.

Powodzenia

Ad.

Nr 1 to powoli wspinamy się do góry. Jednak jeśli zaczną oddawać pole i znów będzie widać, że podaż przeważa w kluczowych strefach, możemy być już w nr 2 i iść w kierunku 2700. A dopiero stamtąd nastąpi większe odbicie. Pamiętajcie, że to wszystko jednak wyłącznie prognozy i nie fiksujemy się na nich, a obserwujemy co mówi nam rynek.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 maja 2019, 09:31

Ad 2.

Zwróćcie też proszę uwagę na wiele popularnych spółek. Zakładając, że mieliśmy bańkę na rynkach to w tym momencie są w klasycznej fazie bull trap po jej przebiciu czyli robią drugi niższy top. Naprawdę niewiele z nich przebiło swoje poprzednie ATH, a tym bardziej je utrzymało. W perspektywie longterm może to świadczyć o zmianie trendu na spadkowy.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 maja 2019, 15:52

Intraday jak się odbiją od 2830~ i okolic to mogą zejść na retest low udany lub nie - Ja szukam dziś shortów, bo mi to słabo wygląda po poranku. Do końca tyg konsolka w trading range, bądź jak wybiją 2780~ to możemy iść już niżej, bo droga otwarta :) GL

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 maja 2019, 16:16

*(US) PRES TRUMP REPORTEDLY PLANNING AUTO IMPORTS TARIFF DELAY UP TO 6 MONTHS - Source

Nie ma co szukać shortów, chyba, że sprzedadzą news :)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 15 maja 2019, 18:07

Niech mu ktoś zablokuje dostęp do tego Twittera, bo przecież to można majątek wydać na prowizje cały czas odwracając swoje pozycje wte i wewte :)

ODPOWIEDZ