Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 01 lut 2019, 18:17

arku pisze:
01 lut 2019, 17:54

Co do zamieszczania swoich transakcji mogę to zrobić, ale w jaki celu? Staram się raczej rywalizować z rynkiem, a nie z innymi traderami na forum :-)

Przepraszam że się wtrącam, ale dla mnie to nie jest rywalizacja, tylko dzielenie się wiedzą. Osobiście jestem ciekawy jak inni inwestują, w co inwestują i jakie mają argumenty - a przecież są to inwestycje ludzi którzy mają wielką wiedzę i doświadczenie, a takich osób na tym forum nie brakuje. I jeśli ktoś chce się podzielić swoimi pomysłami na inwestycje to jestem bardzo za tym.

hds
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2018, 23:17

Re: Live o wszystkim

Post autor: hds » 01 lut 2019, 21:19

Obrazek

Z artykulu pod wymownym tytulem "Bull Trap".

https://northmantrader.com/2019/02/01/bull-trap/

Co by byc krytycznym wypada zauwazyc, ze autor mogl zaznaczyc na wykresie rowniez 2015 rok gdzie doszlo do przebicia miesiecznej linii trendu, negatywnej dyweregencji na RSI, sygnalu sprzedazy MACD.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 02 lut 2019, 01:15

Rastignac pisze:
01 lut 2019, 15:28
No nie wygląda to jakby się zaczynała recesja w USA.
Obrazek

Wskaźniki rynku pracy ze względu na jego nieelastyczność należą raczej do wskaźników opóźnionych, no może poza wskaźnikiem nieobsadzonych miejsc pracy. Nie pokazują przyszłej koniunktury a przeszłą. Lepiej jest patrzeć na wskaźniki wyprzedzające takie jak:
nowe zamówienia w przemyśle
nowe zamówienia na dobra kapitałowe
PMI
indeksy oczekiwań
baza pieniądza M1
istnieją tu wariacje pomiędzy krajami i coś co lepiej się sprawdza w jednym nie działa w drugich.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 02 lut 2019, 10:02

Jak kogoś interesują takie rzeczy to w linku zmiany zatrudnienia we wszystkich sektorach amerykańskiej gospodarki:

https://www.bls.gov/news.release/empsit.t17.htm


Wykres non-farm payrolls:

https://fred.stlouisfed.org/series/PAYEMS

hds
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2018, 23:17

Re: Live o wszystkim

Post autor: hds » 02 lut 2019, 12:11

Neofeudalizm.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 02 lut 2019, 13:30

Trudno się z tym nie zgodzić.

Widzę, że wiele osób włącznie ze mną śledzi poczynania Svena Henricha. Trudno się dziwić bo jego prognozy odnośnie ruchów giełdowych mają dużą skuteczność. Generalnie z tego co pisze publicznie da się wywnioskować co się stanie, a czy ktoś korzysta z płatnej subskrypcji i jest w stanie napisać czy warto ;) ?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 02 lut 2019, 14:14

Też lubię Svena, ale on jest bardziej techniczny, więc fundamentalnie czytam https://heisenbergreport.com

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Live o wszystkim

Post autor: Makaron » 02 lut 2019, 17:02

Tak zastanawiam się, czy nie dobrym pomyslem byłaby strategia oparta na relacji SPY do złota.
Obracam tylko przekrojowymi dwoma ETF'ami: SPY oraz GDXJ, których wachania decydują o kierunku ruchów, gdzie za sygnał kupna odpowiedniego instrumentu decyduje MACD.

W teorii taka strategia powinna wypracować zyski zarówno przy hossie, jak i bessie.
Tyle teoria, ale jest może coś, na co nie zwróciłem uwagi...

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hermetic » 02 lut 2019, 20:25

https://www.youtube.com/watch?v=s1wygl3IRAo

Polecam. Długie, ale dużo rzeczy, o których tutaj jest pisane, poruszają panowie na początku.

Dodatkowo bardzo ciekawy artykuł o długu firm w USA: https://strefainwestorow.pl/artykuly/gi ... g-firm-USA

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Live o wszystkim

Post autor: scyther5 » 03 lut 2019, 12:01

Poczytałem trochę artykułów Svena H. (tyle ile mi tłumacz przetłumaczył :) ). W sumie sensownie pisze, nie jest zamknięty na jeden scenariusz itp.
Mam za to pytania:
1. Artykuł "Brzydka prawda" - tutaj nie do końca zrozumiałem tłumaczenie. Czy ktoś mógłby mi napisać jaki wpływ na indeksy w USA może mieć ewentualne zmniejszanie stóp procentowych?
2. Sven opiera się o SMA czy EMA?

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 03 lut 2019, 13:17

scyther5 pisze:
03 lut 2019, 12:01
Mam za to pytania:
1. Artykuł "Brzydka prawda" - tutaj nie do końca zrozumiałem tłumaczenie. Czy ktoś mógłby mi napisać jaki wpływ na indeksy w USA może mieć ewentualne zmniejszanie stóp procentowych?
2. Sven opiera się o SMA czy EMA?

1) Chodzi o to, że złą polityką monetarną stworzono "potwora", którym jest niespłacalne zadłużenie. Jednocześnie wraz ze wzrostem zadłużenia mamy coraz gorszy rozwój gospodarczy, a przynajmniej nie taki jaki był w poprzednich cyklach. Za każdym razem gdy dochodzimy do punktu krytycznego jedynym lekarstwem jest coraz większa obniżka stóp procentowych. Jak widać na wykresie z jego strony w 2000 i 2007 gdy rentowności obligacji dochodziły do oporu - był krach.


2) EMA


Zmniejszenie stóp procentowych to mniejsze koszty kredytu. Dla gospodarki opartej na długu możliwość taniego zadłużania się jest konieczna do wzrostu. Dlatego obniżka spowoduje odbicie na giełdzie, jeśli obniżka nic nie zmieni będą kolejne, jeśli to nic nie zmieni będzie QE - drukowanie pieniędzy.

hds
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2018, 23:17

Re: Live o wszystkim

Post autor: hds » 03 lut 2019, 14:45

scyther5 pisze:
03 lut 2019, 12:01
Poczytałem trochę artykułów Svena H. (tyle ile mi tłumacz przetłumaczył :) ). W sumie sensownie pisze, nie jest zamknięty na jeden scenariusz itp.
Mam za to pytania:
1. Artykuł "Brzydka prawda" - tutaj nie do końca zrozumiałem tłumaczenie. Czy ktoś mógłby mi napisać jaki wpływ na indeksy w USA może mieć ewentualne zmniejszanie stóp procentowych?
2. Sven opiera się o SMA czy EMA?

1. https://northmantrader.com/2019/01/04/the-ugly-truth/

Pobawilem sie w pobiezne tlumaczenie. Nic nowego tu w sumie nie ma.

Autor pisze, ze rynki sa w 100% skorelowane z polityka bankow centralnych. Spadki na gieldach byly kazdorazowo powstrzymywane poprzez decyzje bankow centarlnych o rozpoczeciu programow dodruku (Q1E, QE2, QE3, Twist itp). Autor zauwaza, ze zeszlo i tegoroczne spadki na gieldach zbiegly sie w czasie z data wygaszenia dodruku przez ECB (styczen, spadki DAX, zjazd SPX) oraz momentem rozpoczecia programu QT przez FED (wrzesien 2018 spadki SPX).
Fed twierdzi, ze podejmuje swoje decyzje w oparciu o kondycje gospodarki, nie zas w oparciu o sytuacje na rynkach finansowych. Autor stawia odwrotna teze, uwaza, ze ekonomia jest w dzisiejszych czasach silnie powiazana z sytuacja na rynkch finansowych. Autor dowdzi, ze FED kazdorazowo wycofuje sie z planow zaostrzania polityki monetarnej w momencie wystapienia spadkow na gieldach.

Autor nie skupia sie na wplywie obnizki stop na indeksy gieldowe. Wspomina o stopach w kontekscie krytyki obecnego systemu. Zdaniem autora polityka FEDu nie rozwiazuje problemow,a jedynie przesuwa te problemy w czasie. Za problem autor uwaza wzrost dlugu, ktory nie przeklada sie na wzrost gospodarczy, ale powoduje wzrost nierownosci spolecznych (TAX CUTY marnowane na buybacki nie zas na inwestycje i innowacje). Ewentualna obnizka stop procentowych wpisze sie wedlu autora w powyzszy schemat. Przyniesie chwilowa ulge rynkom, ale zwiekszy poziom zadluzenia, co w przyszlosci doprowadzi do wystapienia powazniejszych problemow.

hds
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2018, 23:17

Re: Live o wszystkim

Post autor: hds » 03 lut 2019, 14:59

scyther5 pisze:
03 lut 2019, 12:01
Czy ktoś mógłby mi napisać jaki wpływ na indeksy w USA może mieć ewentualne zmniejszanie stóp procentowych?


Niestety znowu po angielsku. Z darmowej ksiazki Raya Dalio, "Principles for navigating big debt crises", strona 22.

Wykres na bazie analizy 21 kryzysow deflacyjnych, pokazuje w jakim momencie cyklu dochodzi do obnizki stop procentowych. Ksiazka opisuje czym te obnizki sa spwodowane, co powoduja i dlaczego nie dzialaja.

Obrazek

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Live o wszystkim

Post autor: scyther5 » 03 lut 2019, 20:57

Dzięki za przybliżenie informacji.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 03 lut 2019, 22:10

Jutro Google~, w Chinach+Korea cały tydzień wolne.
Załączniki
earnings 4.jpg

ODPOWIEDZ