Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 15:23

No dobra, chyba czas założyć temat, bo to co się wydarzyło to w/g mnie dopiero przedsmaczek ... Jak każdy wie i niech wbije sobie w głowę schemat bańki. Będę to powtarzał over and over and over again...

Czym to było spowodowane?

Ano tym - "This market will never go down", "FED's got our back", "Bears are idiots", "Always buy-the-dip" - szkoda, że wszyscy nagle zamilki którzy tak twierdzili...

Zlekceważono główny spust wybuchu :
Obrazek
Oraz zlekceważono fakt, że obligacje zaczęły rosnąć, a FED je zaczął wyprzedawać w w zaledwie 30MLD$ a ma ich jeszcze ok 2430MLD$

Teraz wszyscy kupują VIXa ale w/g mnie za chwilę znowu wydymają wszystkich na bull-trapie i odbiciu solidny giełdy... Dlatego ja do VIXa się nie dotykam. Wczoraj strzał +67% zamknąłem pazerny nie jestem. Lepiej cieszyć się z mniejszego zysku niż ze straty.

Nie chce martwić nikogo ale tak jak wykres ShortVIX wygląda teraz Ropa i EUR/USD... To będzie trigger główny światowego kryzysu. VIX to początek... Może wtedy strefę EURO pożegnamy ...

Oczywiście wywalimy w kosmos rynek, bo na krachach się szybko zarabia, ale każdy podejmuje swoje decyzję. Ja za nikogo odpowiedzialny nie jestem, naśladować mnie nie wolno, bo jeszcze raz - nigdy nie wiecie, czy 5min później się wycofam, albo gram tylko na 1-2 dni, albo tnę stratę po 2% spadku. Na krachu można wywalić zysk +300-500% spokojnie i to w chwilę. Cierpliwość popłaca. Na wczorajszy moment czekałem ... rok - to, że to się wydarzy było pewne jak 2x2=4. Rząd woli poświęcić kilka spółek aby ludzie uciekli do obligacji USA, a tych pieniędzy USA coraz bardziej potrzebuje bo dług coraz wyższy.

Pamiętamy też to :

Obrazek

oraz no przede wszystkim to :

Obrazek

Przed nami faza bull-trap, nie wiem gdzie się zatrzymamy podejrzewam, że zatrzymają nas na MA200, może odrobinę niżej. Generalnie nie jestem pewien czy uda nam się jednak wyjść ponad 2873pkt na SP500. Na bulltrapie i return-to-normal pewnie chętnie pozbędę się wszystkich akcji. Kluczem są oczywiście :

blackswan events (który jest pełno), rentowności obligacji (im wyżej idą tym większy krach), cena ropy i złota (one idą na końcu, ropa pierwsza zaczyna lecieć, potem ciągnie złoto po chwilii). Pożegnamy wiele bardzo znanych i przełomowych firm na tym krachu bezlitośnie zadłużających się i nie generujących ani 1$ zysku... A właśnie wszedł 3xshort na FAANG - czas powiedzieć SPRAWDZAM.

Obrazek

No cóż 1.5% to max stopy procentowe ... Ale ktoś się dziwi? Zalewarowana kredytem gospodarka jest tak, że przy 1.5% stopach poziom odsetek od długu konsumenckiego jest taki sam jak w 2007 przy 5.25%. Ludzie bardzo mocno ponownie zapłacą, a wszystko załatwią banki w tle, które ciekawe czy już ustawiły sobie big-shorta...

Na razie tak długo jak VIX się nie uspokoii nie ma nawet czego szukać oprócz trafienia w shorta...

Aha pamiętacie to?

Obrazek

i to?

Obrazek

oraz to :

Obrazek

Spadki mieliśmy podane istnie na TACY ZŁOTEJ...

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 06 lut 2018, 15:33

Dlatego od dłuższego czasu pisałem, że jestem poza rynkiem i wolę trzymać się gotówki.
Na grze na spadkach się nie znam, więc nie dotykam, obserwuję i uczę się. Nie jestem pazerny nie patrzę na kasę, radość z tego mam.
Ktoś kogoś musi wyrolować.

Dzięki za te wpisy Greg za przekazywanie wiedzy bezinteresownie.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 06 lut 2018, 15:51

Greg pisze:Wczoraj strzał +67% zamknąłem pazerny nie jestem. Lepiej cieszyć się z mniejszego zysku niż ze straty.
W całej historii giełdy chyba jeszcze nikt nigdy nie zbankrutował realizując zyski :)

A nie macie wrażenia, że wczoraj wieczorem to jakiś flash crash był? Znaczy się, że to jakieś puszczone w samopas algo tak namieszały? Taki spadek w tak krótkim interwale czasowym chyba nie mógł być wywołany przez czynnik ludzki...

Dzisiaj pojawiają się już za to komentarze ludzkich zarządzających, że to są poziomy na S&P 500, przy których mutual i pension funds zaczynają wchodzić na rynek, bo tak mają napisane w procedurach uśredniania cen. Więc albo rzeczywiście bull trap, albo mamy jeszcze 1-2 lata dalszej hossy.

Mnie to ani ziębi ani grzeje, bo z USA, to mam tylko HCLP, ale bardziej cieszę się, że ta korekta ciągnie w dół Azję, Rosję i Brazylię, to za chwilę będzie się można nieźle obkupić :)

PS. Z tym shortem FAANG-ów to bym tylko uważał, bo tam firma firmie nie równa. Apple np., które jest najlepiej zarządzaną spółką na świecie, ma najwięcej gotówki z firm na świecie, najmniejsze zadłużenie, najlojalniejszych klientów i generuje potężny cashflow, jest w tym momencie handlowane poniżej swojej wartości wewnętrznej. Short na Apple nie może się równać z shortem na choćby Netflixa.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 15:52

Idzie pierwszy ratunek ...

CIRCUIT BREAKER: VXX -VOLATILITY TRADING PAUSE

Koniec trejdowania VIXem...

Trzeba patrzeć, bo może faktycznie to będzie tylko korekta, ale przy takim rynku rozgrzanym jeden black swan i wszyscy w dupie... W sumie gotówka to przecież nie jest żaden ASSET :)

Ale rentowności nie za bardzo chcą spadać.

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 16:15

Zamknąlem 3xShort na NASDAQu. Czekam aby podwoić mega short na ropie...

VIX nie może się uspokoić, rentowności do góry, za dobrze to to nie wygląda...

GoldMiners 3xBear dziś prawie +6% ... Może złoto zaczyna wyprzedzać spadki ropy...

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eranet » 06 lut 2018, 17:21

moim skromnym zdaniem będziemy grać schematem Bitcoina, teraz jesteśmy po pierwszym spadku, trochę podbijemy w górę, ale dołki dopiero przed nami...
Nie znaczy to, że zwalimy się 70%, tylko, że to nie koniec zabawy...
Załączniki
btc.jpg

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 17:29

Absolutnie nie koniec ... Wyprzedałem na podskoku kolejne akcje...

Następnym katalizatorem są :

Ropa Crude poniżej 63$
Złoto złamię barierę 1330$

Trzeba tylko uchwycić ten moment...

Generalnie zabawa teraz jest taka :

Indeks dolara w dół = rentowności do góry = krach

Indeks dolara do góry = rentowności co prawda w dół ale też krach, bo rynek leciał ostatnie 20% na fali spadającego dolara i wiary w to, że dzięki słabemu dolarowi firmy będą miały większe EPSy...

W/g mnie sytuacja bez wyjścia.

Zatrzymaliśmy się tu :

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 17:58

A tu ropa brent :

Obrazek

Jak puści ten opór to wrócimy do wczorajszego dnia... To jest odpowiednik około 63-63.5$ ropy crude.

Dziś o 22:35 zapasy. Zobaczymy...
Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 18:23 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

Dante
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 28 lip 2017, 21:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dante » 06 lut 2018, 18:13

Rozumiem, że jak stany polecą to wszystkie pozostałe giełdy się dołączą?
Należy więc zredukować pozycję akcyjną do minimum i przeczekać na gotówce?

GrzegorzM
Posty: 31
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:44

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: GrzegorzM » 06 lut 2018, 18:15

W temacie, dobra analiza historyczna. http://wojciechbialek.blox.pl/2018/02/Z ... narek.html

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 06 lut 2018, 18:16

Greg 56$ ropa da radę i odbicie, czy za niską się spodziewam?

Dante gotówka to podstawa.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 18:27

sebo pisze:Greg 56$ ropa da radę i odbicie, czy za niską się spodziewam?

Dante gotówka to podstawa.
Zobaczymy jak będzie lecieć. O 22:35 zapasy. Może się odwrócić i nagle słabe zapasy i polecieć na przykładowe 100$, wtedy giełda ruszy w górę, a rentowności obligacji jeszcze szybciej i znowu punkt przegięcia, ale już mocniejszy. Dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie. Ale patrząc się po tym ile jest LONGów na ropie (i prawie zero shortów), raczej jest to dla mnie wątpliwe czy taki run na 100$ się w ogóle uda...

Jak zacznie spadać to tak liczę na conajmniej 10-20% spadku.
Dante pisze:Rozumiem, że jak stany polecą to wszystkie pozostałe giełdy się dołączą?
Należy więc zredukować pozycję akcyjną do minimum i przeczekać na gotówce?
Oczywiście. Jak USA poleci to lawina poleci... Lepiej oddać te parę % wzrostów i mieć jasną sytuację niż ryzykować w/g mnie.

Znowu rentowności obligacji zawracają...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 19:38

Zapamiętajcie :

Obrazek

Nasze katalizatory na granicy :

Obrazek

VIX zaczyna rosnąć... Brakuje spadków ropy...

MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: MarcinBB » 06 lut 2018, 20:29

Ropo-pochodnych na razie nie tykam, czekam na spadki ropy żeby je dokupić... ale taki REMX dzisiaj wziąłem, chyba ze 12% dyskont od szczytu mnie zadowala. Wow, NGE! Wczoraj z +5 zamieniła na -4 ale za to dzisiaj odrabia. Część zyskownych opcji pozamykałem i powoli zastanawiam się nad jakimiś callami na złoto bo nie widzę jakichś dużych spadków, usd się uspokoił... chyba że scenariusz Grega w którym ropa pociągnie złoto.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 06 lut 2018, 20:37

Generalnie otworzyli ShortVIX ponownie ...

Pewnie Ci co stracili teraz panicznie będą chcieli się obkupić wierząc w to, że wyszortują VIXa i rynek odbije ... W/g mnie to pułapka aby ich dobić. Jeszcze jedna wyprzedaż mile widziana. Nie tykam Emerging Markets póki co. Też poluje na parę ale ja jeszcze poczekam.

GDXa chętnie bym zobaczył z 21.xx już na początku :)

Nuuuuuuuuuuuuda, nic się nie dzieje... Dzisiaj...
MarcinBB pisze:powoli zastanawiam się nad jakimiś callami na złoto bo nie widzę jakichś dużych spadków, usd się uspokoił... chyba że scenariusz Grega w którym ropa pociągnie złoto.
Poczekaj jeszcze chwilę będziesz miał na to jeszcze chwilę ... Aby iść w złoto musisz być przekonany że dolar spadnie i ropa mocno wzrośnie. Sądzisz, że tak będzie? To OK...

Indeks dolara = stoi w miejscu
Złoto = kluczowe wsparcie 1330$
Ropa = kluczowe wsparcie ok 63$

Wszyscy jak byli super bullish :

i sprzedawali mi opcje na DUST po 40$ ... Wszyscy wtedy : "Złoto wybija na 2000$" .... Ahahahaha

Obrazek

PS : Znowu się wszyscy na shortowanieVIXa rzucili ... Boże...

PS : Drugi raz ich zrobią w/g mnie w konia. Każdy teraz wrzuca wszystko aby odrobić straty...ShortVIX, ShortVIX, ShortVIX - do góry do góry do góry...

PS : Zaczyna się, ShortVIX wszyscy superbullish, a rentowności do góry lecą jak szalone. Wszyscy opuszczają złoto - NO LONGER SAVE HAVEN - no przecież znowu lecimy +30% ...

Zablokowany