DXY

Szerokie spektrum tematów dotyczących światowych walut oraz całych branż i sektorów, bez względu na geografię.
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: DXY

Post autor: Gregory » 01 lis 2018, 15:41

Przecież widzisz jaki pinbar na DXY W1. Technicznie powstał w ważnym miejscu tak jak poprzedni. Piątek po zamknięciu trzeba będzie go obejrzeć. Jeśli utrzyma się to mogą być dwie opcje. Test pinbara ok do 50% i w dół lub od razu w dół. Zlecenie oczekujące sell ze stopem powyżej cienia. Zasięg nie wiem. 1 może 1,5 figury. Odwrotna sytuacja jest na EUR. Taki układ powinien ruszyć walutami surowcowymi. Nie pytaj o złotówkę bo tym zupełnie się nie interesuję.

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: DXY

Post autor: Hermetic » 02 lis 2018, 08:59

Za MacroNext: "Za 3 mies. #EURUSD po 1,16, a za rok 1,22. Teraz to 1,1435. W perspektywie najbliższych 12 miesięcy #USD najmocniej się osłabi do argentyńskiego peso i tureckiej liry"
Obrazek

Ciekawe czy się sprawdzi.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: DXY

Post autor: Ryszard Wielkouch » 19 gru 2018, 15:30

BAML-most-crowded-trade-Dec-2018.jpg

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: DXY

Post autor: Tomek » 20 gru 2018, 08:59

Gdzieś wczoraj czytałem, że za każdym razem jak "long USD" był najbardziej zatłoczonym trejdem, to w kolejnym roku dolar leciał na łeb na szyję. Nawet to narzuciłem na wykres i faktycznie :)
UUP_IGPUSD_chart-2.png
Też mi w sumie teraz chodzi po głowie, żeby po tym mniej buńczucznym Powellu zagrać jakoś na spadek dolara w 2019 roku i ciekawym pomysłem wydały mi się obligacje EM, ale rozliczane w dolarze, czyli np. ukryte w ETF EMB. Nie dość, że mają ujemną korelację z samym dolarem poprzez to, że im dolar tańszy, tym łatwiej spłacać dług, to jeszcze instrument notowany jest w USD, a więc sama technika sprawi, że słabszy dolar powinien podbić kurs ETF-a. No a w dodatku wypłacają 5.5% dywidendy i są po sporej korekcie, przy najniższych poziomach od wielu lat (w przeciwieństwie do dolara).
UUP_EMB_chart.png
A jak ktoś nie lubi obligacji, to złoto w sumie też wygląda ciekawie jako trejd pod osłabienie amerykańskiej waluty. Na wypadek, na przykład, gdyby się okazało, że podwyżek w przyszłym roku jednak nie będzie.
UUP_IGPUSD_chart.png

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: DXY

Post autor: Maro » 20 gru 2018, 10:39

Patrząc w taki sposób, to grudzień również powinien być jednym z najlepszych okresów dla akcji, a jest jaki jest. Czy w obecnym stanie rynku i polityce FED, takie zagranie ma sens? Jaka jest alternatywa dla USD? CHF rozumiem, ale co po za tym? EUR? Jen? Przecież to trupy. "Mocną" końcówka roku w przypadku PLN można zrozumieć (rządzącym na tym zależy), ale jak tylko rozpocznie się nowy rok to wg mnie kierunek dla USD na najbliższe miesiące jest jeden

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: DXY

Post autor: Maro » 20 gru 2018, 22:38

Kris pisze:Napisze Wam Panowie jak widzę DXY krótkoterminowo. Jesteśmy w punkcie, że wszystko może się zdarzyć i obecnie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie w którą stronę nasz walutowy król pójdzie. Scenariusz 1. DXY pogłębi spadki około 95,200 lekkie odbicie (ubranie towarzystwa w Longi) potem równia pochyła w dół. Scenariusz 2 Spadek około 95,200 i faktyczne prawdziwa bezlitosna rakieta w górę. Tak czy inaczej ja przy wskazanym poziomie wchodzę do gry.
Rozumiem, że dolar nie jest idealny i może dojść do korekty, nawet może być głębsza od tej, o której piszesz, ale jakie są argumenty makro, za tym żeby dolar poszedł w dół równią pochyłą i co na tym skorzysta? Euro - UE powoli pada, Jen - tej waluty chyba nie da się uratować po tylu latach polityki BOJ, CHF - tutaj jest pewna alternatywa, ale dolar też raczej powinien rosnąć bo oba to safe heaven, surowce?

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Indeks dolara - spadnie?

Post autor: Makaron » 25 paź 2019, 09:43

W jaki sposób indeks dolara może spaść, skoro największy udział w indeksie ma dławiąca gospodarkę i stawiająca coraz bardziej na socjalizm Eurozona ze swoją walutą?
Inne waluty stanowią znikomą ilość w koszyku.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: DXY

Post autor: Thorwald » 25 paź 2019, 16:34

Dolar może się osłabić jak:
- nowa prezes ECB Lagarde w obliczu problemów europejskich banków zlikwiduje ujemne stopy procentowe.
- w USA rozpoczną QE i obniżą stopy
- Chiny w odpowiedzi na eskalację wojny handlowej z USA zaczną pozbywać się obligacji USA

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: DXY

Post autor: glina » 11 gru 2019, 22:11

Trend na DXY wlasnie sie lamie. Male szalensto na rynkach wschodzacych :-).

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: DXY

Post autor: sebo » 11 gru 2019, 22:25

Prawie, ale trzeba jeszcze poczekać.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: DXY

Post autor: glina » 11 gru 2019, 22:54

Wedle moich mazancow na wykresie to juz.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: DXY

Post autor: sebo » 11 gru 2019, 23:06

Z tego co pamiętam u mnie gruba linia i jeszcze nie ale prawie, zależy od grubości kredki. W każdym razie ja dwa dni temu robiłem zakupy EM.
Choć nawet jeśli nie to i tak mnie cieszy bo dużo różnych walut traci do PLN więc mogę zacząć zakupy egzotycznych walut, zawsze piwo mnie będzie mniej kosztowało.

ODPOWIEDZ