Spółki do shortowania

Gramy na spadki. Przewartościowane, nadmuchane, przeeksponowane. Stawiamy na przebicie każdego balona.
arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Spółki do shortowania

Post autor: arku » 10 kwie 2019, 19:29

Dzięki za info, widzę że stawka dla LYFT zmienia się co kilka godzin. czy w związku z tym jest możliwość że ponownie urośnie do nieakceptowalnych poziomów typu 20-30% czy raczej koszty powinny być stabilne?
Co do zgody posiadacza na wypożyczenie akcji to nie jest tak że zgadzamy się na wypożyczenie wszystkich akcji z portfela?

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Plastic Tofu » 10 kwie 2019, 19:49

Tomek pisze:
10 kwie 2019, 18:58
Też się czaję na szorta na LYFT, zwłaszcza że są już opcje dostępne. Chciałem w zeszłym tygodniu zagrać na krótko, ale się zreflektowałem w ostatniej chwili jak zobaczyłem koszty – 40-50% rocznie było parę dni temu za utrzymanie pozycji w IB, ale teraz koszt spadł do 4%, więc po problemie.

Wszyscy rzucili sie do szortowania bo to przypomina SNAP. 0 zyskow, 0 perespektyw na zyski, kosztowna reklama i wejscie na inne rynki, wojny z taksiarzami. Nie sadze, e to jest zla firma, ale jej wycena jest zrobiona na fali 10 letniej hossy.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Tomek » 10 kwie 2019, 21:41

No właśnie ta wycena jest kuriozalna, dlatego mi też siedzi ta spółka na celowniku.

Arku, tak jest, ale jak spółka miała dopiero co IPO, to praktycznie 100% jej akcji było w rękach banków, funduszy i grubych ryb, a dopiero teraz stopniowo akcje trafią w ręce indywidualnych inwestorów, dlatego coraz więcej akcji pojawia się dostępnych do szortowania, a co za tym idzie – cena tego procederu spada. W pewnym momencie koszty znowu mogą wzrosnąć, jak wszyscy pójdą w ślady Tofu czy moje, ale wątpię, żeby koszt urósł do 20-30%. Na najbardziej szortowanych i znienawidzonych spółkach typu JC Penny koszt dochodzi max. do 10% rocznie.

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Bartek » 10 kwie 2019, 23:03

A gdzie w IB moge wypozyczyc te akcje brokerowi do szortowania zeby otrzymac kase za wypozyczenie i jak to wyglada w praktyce?
Ile czasu wczesniej musze zglosic chec zeby mi ktos te akcje jednak oddal/ czy jest okreslony czas wypozyczenia?
Mam LYFT kupiony dzisiaj pod koniec sesji i bede trzymal dlugoterminowo i nie bede zwracal raczej uwagi na biezaca wycene wiec chetnie wypozycze.
Kiedys IB mnie pytalo zebym cos tam wypozyczyl ale zaznaczylem ze nie chce a teraz nie wiem gdzie to znalezc.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Spółki do shortowania

Post autor: mlubinski » 10 kwie 2019, 23:20

https://ibkr.info/article/1839

to jest wszystko z automatu - to znaczy nic nie robisz, nic nie musisz sprawdzac, ani zmieniac. taki "idiotenaparat" :D

Bartek
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 03 lut 2018, 02:42

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Bartek » 11 kwie 2019, 18:23

Dziekuję

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Krzych_option fun » 16 kwie 2019, 21:59

Hubert pisze:
07 kwie 2019, 21:22
Generalnie cały rynek rośnie ostatnio wiec ciągnie nawet śmieci za sobą . Pocieszeniem jest to ze THC nie szaleje za bardzo :)

No to THC zadziałało -10% w jedną sesję, tego to się nie spodziewałem, ale jest git. Zobaczymy czy przełamią 25$?

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Hubert » 17 kwie 2019, 09:30

Tu jest bardziej dylemat co zrobić przed wynikami czy pozamykać czy czekać . Wczoraj cały sektor dostał po dupie. Trzeba obserwować i reagować . Ja narazie trzymam puty i czekam na rozwój sytuacji.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Krzych_option fun » 17 kwie 2019, 14:56

Hubert pisze:
17 kwie 2019, 09:30
Tu jest bardziej dylemat co zrobić przed wynikami czy pozamykać czy czekać . Wczoraj cały sektor dostał po dupie. Trzeba obserwować i reagować . Ja narazie trzymam puty i czekam na rozwój sytuacji.

Do wyników 12 dni, ja dalej trzymam PUT'a @31 maj, wczoraj zamknąłem wystawioną opcje @ 26 ze spread'a . Udało mi się odkupić po 1,35 $ , teraz już są po 2,00 $ ufff :) Zobaczymy co pokażą najbliższe sesje. Ale do wyników chyba nie będę trzymał, blisko do wygaśnięcia i z dnia na dzień będzie coraz szybciej uciekał time value.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Hubert » 17 kwie 2019, 16:03

jak kamień w wodę. tak szybko spada że zaraz mi kreska za monitor ucieknie :)

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Krzych_option fun » 17 kwie 2019, 17:22

Hubert pisze:
17 kwie 2019, 16:03
jak kamień w wodę. tak szybko spada że zaraz mi kreska za monitor ucieknie :)

Ja zamknąłem po 8,60$. Jak na razie jedyna transakcja na @31 :)
Dzięki za polecenie tego short.

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Blade » 24 kwie 2019, 17:59

Ostatnio zwróciło moją uwagę insider sell w wykonaniu samego Marka Zuckerberga :)

Zuckerberg insider sell.PNG

Dość sporo.. na kilka tygodni przed wynikami.

Na twiterze znalazłem ciekawe spostrzeżenie:

fb insider trading.png

Nie namawiam nikogo do shortowania przed wynikami,bo ciut wyżej mamy gap powstały po wynikach lipcowych.. aktualnie cena znajduje sie też przy oporze.. wygląda to ciekawie, dziś after close się przekonamy.

Może skuszę się na jakiś lotto ticket w postaci PUTa głębiej OTM :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Ryszard Wielkouch » 24 kwie 2019, 18:03

Dzisiaj after party wyniki ma też Microsoft, który jest na ATH i mocno wykupiony. Jutro Intel, który aż prosi się o korektę, a podczas poprzednich wyników zawiódł.

Jeśli kupisz puta otm to ryzykujesz tym, że stracisz na zmienności w przypadku gdy kurs nie pójdzie wystarczająco w Twoją stronę, a tu na forum pewnie jest kilku takich, którzy lubią zarabiać na zmienności. W takim wypadku już lepiej szortować za pomocą CFD.

Jak nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi ;)

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Blade » 24 kwie 2019, 18:20

Zależy z jakim terminem wykoniania będzie ten put, raczej nie ma sensu tych kilkudniowych, bo rzeczywiscie IV spadnie mocno po wynikach, no i trzeba więcej za nie zaplacić.
Jesli już to będę kupować jakies >40 dni, gdzie IV jest niższe i większość ceny to będzie wartość czasu.

Poza tym, "lotto ticket" ma to do siebie, że liczysz sie ze strata 100%, więc jeśli już to będzie symboliczny PUT ;)

Tak, dziś zapowiada się dobre after party :)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Spółki do shortowania

Post autor: Hubert » 24 kwie 2019, 18:26

No ciekawe Twitter pokazał dobre wyniki ciekawe jak FB się spiszę:)

ODPOWIEDZ