Bezpieczne spółki

Gramy na spadki. Przewartościowane, nadmuchane, przeeksponowane. Stawiamy na przebicie każdego balona.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Bezpieczne spółki

Post autor: Ryszard Wielkouch » 24 lis 2018, 20:41

Kilka spółek z kategorii value, które w ostatnim czasie zyskały sporo na wartości: KO, PG, JNJ. Powodem tych wzrostów było w dużej mierze szukanie bezpiecznej przystani na giełdzie i ucieczka ze spółek typu growth. Moim zdaniem w przypadku powrotu hossy na giełdzie jak i w przypadku pogłębienia spadków pieniądze powinny zacząć uciekać z tych akcji bo są przewartościowane i nie mają fundamentalnie dużego potencjału do wzrostu chyba, że ktoś inny uważa inaczej :) Wykresy wyglądają tak jakby zaraz miała zacząć się korekta.
ko.png
PE Ratio 75.42
pg.png
PE Ratio 23.90
jnj.png
PE Ratio 278.88
Ostatnio zmieniony 24 lis 2018, 20:57 przez Ryszard Wielkouch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Bezpieczne spółki

Post autor: Tomek » 24 lis 2018, 20:50

Hmm, w sumie ciekawa idea. Czyli short value + long growth i mamy hedge idealny :)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Bezpieczne spółki

Post autor: Rastignac » 24 lis 2018, 21:02

Ryszard Wielkouch pisze:Kilka spółek z kategorii value, które w ostatnim czasie zyskały sporo na wartości: KO, PG, JNJ.
O, moje ulubione spółki! :) Pisałem tutaj o tzw "dividend aristocrats" przy okazji jednego z webinarów Tomka. Zarówno KO, PG jak i JNJ należą do tej grupy i świetnie nadają się do portfela "emerytalnego". Dorzuciłbym tutaj jeszcze O (Realty Income), o którym też pisałem, a który wzrósł ~15% na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy. Z nowym rokiem postaram się skompletować jakieś wirtualne portfolio, które mniej więcej odpowiada temu co trzymam i wrzucę tutaj link do śledzenia w ramach eksperymentu.
Obrazek
Ach, ten bear market :P

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bezpieczne spółki

Post autor: Ryszard Wielkouch » 24 lis 2018, 21:18

Nie śmiejcie się z niedźwiedzi, średnio raz na 10 lat mają rację :). Sentyment na giełdzie jest niski co pozwala wierzyć we wzrosty. Z drugiej strony przy zmianie trendu sentyment na nic się nie zda :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Bezpieczne spółki

Post autor: dammad » 24 lis 2018, 21:36

To nawet ja muszę przyznać, że nieźle wyglądają vs obecne zawirowania (mam w zakładkach cały temat artykułów związanych z tymi spółkami dywidendowymi, po tym jak wrzucałeś właśnie info @Rastignac, dzięki!)

Jedynie JNJ wezmę pod lupę dla shorta, bo najsłabiej wygląda z tej całej paczki, ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. We właściwym momencie, będę musiał przeznaczyć kilka % na tego typu spółki long.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Bezpieczne spółki

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 sty 2019, 21:58

Powiedziałem a trzeba powiedzieć b ;)

pg.png

ko.png

jnj.png

Gdzieś przeczytałem taką myśl, że najmocniej spadają akcje tych spółek po których nikt się tego nie spodziewa. Wszystkie spółki były na swoich maksimach i przy oporze. Pewnie na innych szortach dało się lepiej zarobić, ale tu też nie ma co narzekać na tych nudnych szortach ;)

ODPOWIEDZ