Junk posts

Tutaj trafiają wszystkie tematy, które nie zasłużyły na to, aby znaleźć się w jednej z głównych kategorii i zostały z niej wyprowadzone pod przymusem.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Besso » 09 kwie 2020, 21:55

Kolego, zadałeś retoryczne pytanie sugerujące, że nikt nie wie jak to się potoczy, po czym odpowiedziałeś na to pytanie:

Adrian pisze:
09 kwie 2020, 21:07
Myślisz, że ktoś jest w stanie przewidzieć dokładny przebieg wydarzeń?
To co jest wg mnie pewne i pod co zajmuje pozycję to ATH na indeksach w ciagu kilku miesięcy, zjazd od szczytu min 60% w dol i masowy dodruk i programy podobne do tych, które już zapowiada Trump, czyli np 2Tn w infrastrukturę.

Mam dobrą odpowiedź w formie obrazka, co właśnie zrobiłeś:
Obrazek

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 09 kwie 2020, 22:24

Besso pisze:
09 kwie 2020, 21:55
Kolego, zadałeś retoryczne pytanie sugerujące, że nikt nie wie jak to się potoczy, po czym odpowiedziałeś na to pytanie:

Adrian pisze:
09 kwie 2020, 21:07
Myślisz, że ktoś jest w stanie przewidzieć dokładny przebieg wydarzeń?
To co jest wg mnie pewne i pod co zajmuje pozycję to ATH na indeksach w ciagu kilku miesięcy, zjazd od szczytu min 60% w dol i masowy dodruk i programy podobne do tych, które już zapowiada Trump, czyli np 2Tn w infrastrukturę.

Mam dobrą odpowiedź w formie obrazka, co właśnie zrobiłeś:
Obrazek

Myślę, ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo Tofu zadał pytanie o konkretne liczby a ja odpowiedziałem ogólnikowo unikając odpowiedzi na to pytanie. Jakim cudem osoba z takim problemem zostaje moderatorem?

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Besso » 09 kwie 2020, 22:32

Adrian pisze:
09 kwie 2020, 22:24
Myślę, ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo Tofu zadał pytanie o konkretne liczby a ja odpowiedziałem ogólnikowo unikając odpowiedzi na to pytanie. Jakim cudem osoba z takim problemem zostaje moderatorem?

Czyli ogólnikowo jesteś pewny, że niedługo będą nowe szczyty,a póżniej spadek o minimum 60%.

Aha.


Przenoszę to w sumie do kosza.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 09 kwie 2020, 22:35

Besso pisze:
09 kwie 2020, 22:32
Adrian pisze:
09 kwie 2020, 22:24
Myślę, ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo Tofu zadał pytanie o konkretne liczby a ja odpowiedziałem ogólnikowo unikając odpowiedzi na to pytanie. Jakim cudem osoba z takim problemem zostaje moderatorem?

Czyli ogólnikowo jesteś pewny, że niedługo będą nowe szczyty,a póżniej spadek o minimum 60%.

Aha.


Przenoszę to w sumie do kosza.

Jak najbardziej mozesz przenieść swój post do kosza bo nic nie wnosi do dyskusji i jest prześmiewczy. Ja odpowiedzialem na zadane przez Tofu pytanie najlepiej jak mogłem. Proszę zglosic sie rowniez do Gospodarza i poinformować go o tym, ze zamiast moderowac forum, przesmiewasz jego uczestnikow i nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać kilku zdań

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 09 kwie 2020, 22:45

Plastic Tofu pisze:
09 kwie 2020, 22:07
Adrian pisze:
09 kwie 2020, 21:07
Nie uważasz, że było by zbyt naiwne, gdybym podał Ci dokładne liczby? Myślisz, że ktoś to wie? Myślisz, że ktoś jest w stanie przewidzieć dokładny przebieg wydarzeń?
To co jest wg mnie pewne i pod co zajmuje pozycję to ATH na indeksach w ciagu kilku miesięcy, zjazd od szczytu min 60% w dol i masowy dodruk i programy podobne do tych, które już zapowiada Trump, czyli np 2Tn w infrastrukturę. Govt bedzie musial zapewnić pracę milionom osób i zrobi to be względu na wszystko.
Końcówki kolejnego cyklu nie jestem w stanie sobie wyobrazić ale mam nadzieję, ze przed końcem zdążę kupić dom gdzies w Highlands w Szkocji, z własną energią, wodą, pastwiskiem, kawalkiem pola no i oczywiście shotgunem :)

Nie uważam tego za naiwne. Nie wiem jest wielu ludzi i wiele teorii więc prawdopodobieństwo jest duże, że ktoś to może przewidzieć.
Ale nie o tym mowa.
Mowa jest o tym, że brak tu jakiejkolwiek analizy. Jeślibyś powiedział, że ilość pieniądza przyrośnie o tyle i historycznie w republice waimarskiej taki przyrost wywołał 25% inflacji, a to wpłynęło na wzrost ceny akcji o 50%, to nawet gdybym uznał tę analizę za błędną miałbym szacunek dla pracy którą wykonałeś. Natomiast tego typu stwierdzenia, że drukuje się na potęgę w USA i zaraz będzie reset to emocjonalny hip hop "insiderów giełdowych" wieszczących koniec świata aby zabłysnąć. Dlatego że nie jestem zbyt wierzącym człowiekiem, trudno mi wciągnąć się w przewidywania i opowieści bez grama analizy. Tym bardziej, że wiele opowieści po weryfikacji w postaci czasu jest dyskontowane dramatycznie.
To trochę jak protesty Rastignaca przed publikowaniem swoich zakupów po czasie. I to często nie w postaci zdjęcia, a wpisu. Nie znaczy, że takie transakcje nie miały miejsca, ale w inwestowaniu, gdzie masz punkt wejścia i wyjścia na tle całego portfolio, majątku inwestującego itp informacja taka ma tyle samo znaczenia co opowieści wędkarzy jaką rybę wyciągnęli. I co opowieść ryba jest większa.
Zyczę dużych zwrotów. :)
Dodam jeszcze, ze zawsze podchodzę z entuzjazmem do uczestnikow forum i szanuję ich wypowiedzi i poglądy. Jednak takie posty jak twój potwierdzają, ze niektóre osoby nie zasługują na jakąkolwiek wymianę zdań lub wdawanie się dyskusję. Polecam przejrzeć jakies zagraniczne fora o inwestowaniu i porównac poziom merytoryczny i kulturę z jaką traktują się uczestnicy.
Nic co napisałem w poprzednich kilku postach sie jeszcze nie sprawdziło i za wcześnie na to, zeby stwierdzić ze się nie sprawdzi, a ty juz zdarzyles to wyśmiać , obalić i porównać mnie do kogoś innego. Jednym słowem rynsztok.

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Besso » 09 kwie 2020, 22:51

Adrian pisze:
09 kwie 2020, 22:35
Besso pisze:
09 kwie 2020, 22:32
Adrian pisze:
09 kwie 2020, 22:24
Myślę, ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo Tofu zadał pytanie o konkretne liczby a ja odpowiedziałem ogólnikowo unikając odpowiedzi na to pytanie. Jakim cudem osoba z takim problemem zostaje moderatorem?

Czyli ogólnikowo jesteś pewny, że niedługo będą nowe szczyty,a póżniej spadek o minimum 60%.

Aha.


Przenoszę to w sumie do kosza.

Jak najbardziej mozesz przenieść swój post do kosza bo nic nie wnosi do dyskusji i jest prześmiewczy. Ja odpowiedzialem na zadane przez Tofu pytanie najlepiej jak mogłem. Proszę zglosic sie rowniez do Gospodarza i poinformować go o tym, ze zamiast moderowac forum, przesmiewasz jego uczestnikow i nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać kilku zdań

Masz rację, że powinienem zachować tę ironię dla siebie. Nie zmienia to faktu, że Twoje predykcje są kuriozalne.


Edit:

Ty chyba sam nie czytasz co piszesz. Poniższe posty dzieli różnica kilkudziesięciu minut. Sam sobie przeczysz.

Adrian pisze:
09 kwie 2020, 21:07
To co jest wg mnie pewne i pod co zajmuje pozycję to ATH na indeksach w ciagu kilku miesięcy, zjazd od szczytu min 60% w dol i masowy dodruk

Adrian pisze:
09 kwie 2020, 22:32
Moja analiza skupia sie póki co na wzrostach na ATH zarówno na indeksach jak i na zlocie. Jak bedzie pozniej, zobaczymy.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Junk posts

Post autor: Adrian » 10 kwie 2020, 00:06

Wez sobie chłopie strzel piwko i wyluzuj bo strasznie jesteś irytujacy. Wygląda na to, ze to nie tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Junk posts

Post autor: Plastic Tofu » 10 kwie 2020, 00:28

Adrian pisze:
10 kwie 2020, 00:06
Wez sobie chłopie strzel piwko i wyluzuj bo strasznie jesteś irytujacy. Wygląda na to, ze to nie tylko moje zdanie.
Nie widziałem ze posty zostały tu prtzeniesione.
Może to tobie brakuje luzu i piwka bo mertoryki na pewno.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Junk posts

Post autor: Rastignac » 10 kwie 2020, 00:44

Wszyscy sobie strzelmy piwko skoro jest długi weekend. Zamykam temat, bo nie powinniśm dyskutować w koszu.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Adrian » 28 sie 2020, 14:32

Besso może pochwal sie wszystkim i napisz, ze za powyzszy post przyznales mi ostrzezenie. Fajnie by było również wiedzieć co jest z tym postem nie tak bo tego akurat nie wyjasniles

Jest już wyjaśnienie - jesteś taki szybki, że nie zdążyłem nawet odpisać. A ten post ląduje tam gdzie jego miejsce - w koszu.
B.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Zloto - czy warto wierzyc w obecny wystrzal zlota?

Post autor: Wojtas » 24 lis 2020, 20:47

kanoniers2020 pisze:
24 lis 2020, 13:31
Zadziwia mnie że nawet nie chcesz przyjąć moich argumentów tylko na siłę probujesz mi udowodnić że nie mam racji...

O wybacz mistrzu naszego zakonu. Wiem, że zgrzeszyłem.

Zablokowany