Junk posts

Tutaj trafiają wszystkie tematy, które nie zasłużyły na to, aby znaleźć się w jednej z głównych kategorii i zostały z niej wyprowadzone pod przymusem.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 24 lut 2020, 08:05

Bardzo Was proszę o niewrzucanie takich głupot na to forum :)

jrk
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2019, 15:16

Re: Degiro

Post autor: jrk » 06 mar 2020, 07:31

Kod: Zaznacz cały

Dostałem również raport.
Jak ktoś może to prosba o podanie co przepisujemy z raportu do pita 38.

jrk
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2019, 15:16

Re: Degiro

Post autor: jrk » 08 mar 2020, 10:05

Hey
Moze ktos napisac jakie kwoty przepisac z raportu do pita 38?

Moderator: proszę o minimum wysiłku i korzystanie z wyszukiwarki na przyszłość. Temat o podatkach - Podatki, US trading

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 23 mar 2020, 15:35

Tymczasem spadek wzrostu o -30% oznaczałby, że w Q2 wyprodukują towarów i usług na 70 mld.
Wyjęte z Twojego postu.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 23 mar 2020, 15:40

O na litość boską. Dlatego do jednozdaniowych odpowiedzi staram się dołączać rozbudowane przykłady, żeby wytłumaczyć, o co chodzi i żeby potem nikt nie czepiał się niefortunnych sformułowań wyrwanych z kontekstu. Marek i Hubert wklejali informacje ze strony przedstawicieli rządu USA, którzy mówili o spadku GDP o 30% i do tego się odnosiłem. Nikt tu nie mówi o spadku wzrostu GDP o 30%, co oznaczało by dalszy wzrost, tylko wolniejszy. Myślałem, że moje łopatologiczne przykłady będą wystarczające, żeby to zobrazować.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 23 mar 2020, 15:41

Mówiąc inaczej, ujemny wzrost GDP nie oznacza, że gospodarka się kurczy, bo gospodarka się nie kurczy.
Twój wykres pokazuje coś dokładnie odwrotnego.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 23 mar 2020, 15:43

Budujesz dom. Każdego roku stawiasz jedno piętro. Po pierwszym roku masz jedno piętro, po drugim masz dwa piętra, po trzecim roku masz trzy piętra. W czwartym roku budujesz tylko pół piętra, czyli o 50% mniej niż w roku poprzednim. Czy to oznacza, że Twój dom się skurczył?

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 23 mar 2020, 15:46

Na litość Boską napisałeś źle, chciałem to poprawić a teraz się ciskasz. Nie sugeruję, że ekonomia jest nauką ścisła, ale jakaś terminologia musi obowiązywać.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 23 mar 2020, 15:49

Tomek pisze:
23 mar 2020, 15:43
Budujesz dom. Każdego roku stawiasz jedno piętro. Po pierwszym roku masz jedno piętro, po drugim masz dwa piętra, po trzecim roku masz trzy piętra. W czwartym roku budujesz tylko pół piętra, czyli o 50% mniej niż w roku poprzednim. Czy to oznacza, że Twój dom się skurczył?

What Is GDP?
Gross Domestic Product (GDP) is the total monetary or market value of all the finished goods and services produced within a country's borders in a specific time period. As a broad measure of overall domestic production, it functions as a comprehensive scorecard of the country’s economic health.

Tu masz definicję. GDP nie odnosi się do stanu posiadania (ilości wybudowanego domu) tylko do ilości wybudowanych pięter w ciągu roku.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 23 mar 2020, 15:51

A czy ja pisałem o kurczącym się GDP czy może o kurczącej się gospodarce?

PS. W ramach autorefleksji przenoszę tę kretyńską dyskusję do śmietnika
PS 2. A na rozluźnienie atmosfery:

Someone-is-wrong-on-internet.png

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Junk posts

Post autor: Plastic Tofu » 23 mar 2020, 15:58

Gospodarka to całokształt działalności gospodarczej prowadzonej w danym regionie (gospodarka regionalna), kraju (gospodarka narodowa) lub na całym świecie (gospodarka światowa) polegającej na wytwarzaniu dóbr i świadczeniu usług zgodnie z potrzebami ludności.

Tu masz definicje gospodarki.

Wszystkie Twoje przykłady odnosiły sie do GDP, teraz próbujesz uciec od tego, a i przeniosłes wszystko do śmietnika. Czasami warto przyznać się do błędu, to pozwala na zachowanie twarzy.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Junk posts

Post autor: rebahas » 23 mar 2020, 16:08

Plastic Tofu pisze:
23 mar 2020, 15:58
Gospodarka to całokształt działalności gospodarczej prowadzonej w danym regionie (gospodarka regionalna), kraju (gospodarka narodowa) lub na całym świecie (gospodarka światowa) polegającej na wytwarzaniu dóbr i świadczeniu usług zgodnie z potrzebami ludności.

Tu masz definicje gospodarki.

Wszystkie Twoje przykłady odnosiły sie do GDP, teraz próbujesz uciec od tego, a i przeniosłes wszystko do śmietnika. Czasami warto przyznać się do błędu, to pozwala na zachowanie twarzy.

Spoko dyskusja bo przynajmniej się czegoś można dowiedzieć. Mam nadzieję że nie wyleci ze śmietnika po jakimś czasie? Bo jeżeli tak to jestem za tym aby zostawić i nie wywalać wiedzy na śmietnik :)

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 09 kwie 2020, 14:53

Moim nieistotnym zdaniem cały czas nasza bananowa giełda (WIG20) jest skupowany przez zewnętrzny kapitał. I twierdze iż w dłuższym terminie podobnie jak w roku 2016 to będzie jedna z lepszych i łatwiejszych inwestycji potrzeba tylko odrobine cierpliwości i czasu...PS jeżeli chodzi o spekulacje na dzisiaj spekulujeę wyłącznie na walutach zaznaczam jak na tę chwilę dosyć skutecznie;)

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 09 kwie 2020, 15:26

To co mnie osobiście na dzisiaj interesuje i komuś może wydać się prymitywne :) To złoto i waluty :) Dlaczego tak ? bo proste rozwiązania z reguły się sprawdzają:) Czy sprawdzi się to w najbliższym czasie i obecnej rzeczywistości ? :) Czas to narysuje zarówno mi jak i Wam :) ps jeżeli będzie szło tak jak idzie teraz to będeę MEGA zadowolony a moim prozaicznym Celem jest nie tracić tylko tyle :))))

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Covid-19 Market Crash

Post autor: Kris » 09 kwie 2020, 16:01

Adrian, XLE to faktycznie jest Petarda! nawet jak $ się osłabi ;) na dzisiaj Panowie pomimo słabych danych $ is KING Pamiętajcie :) ten stan rzeczy oczywiście do czasu......A na dzisiaj juz jestem pewny, ze to nie będzie najszybsza bessa w historii :))))))))))

--
Przenoszę to wszystko do śmietnika z uwagi na brak jakiejkolwiek wartości merytorycznej, na nadmiar kropek i nawiasów oraz na ogólną niechlujność postów, a także z uwagi na wciskanie na siłę w każdą wypowiedź wątku dolara amerykańskiego.

Tomek

Zablokowany