Junk posts

Tutaj trafiają wszystkie tematy, które nie zasłużyły na to, aby znaleźć się w jednej z głównych kategorii i zostały z niej wyprowadzone pod przymusem.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 30 lip 2019, 14:43

Krzych_option fun pisze:
30 lip 2019, 14:38
FED, EBC, MFW, BIS i inne twory robią więcej szkody niż porzydku
"Porzydku"? Skończ już z tym pajacowaniem, bo jak nie, to ja to skończę. Chcesz dyskutować – dyskutuj, ale używając merytorycznych argumentów, a nie prostackich aluzji.

Krzych_option fun
Stały bywalec
Posty: 219
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:41

Re: Live o wszystkim

Post autor: Krzych_option fun » 30 lip 2019, 15:01

To nie moje słowa tylko Prezydenta Jefferson'a.

A co wolno pisać tylko o EPS'ach, liniach wsparcia, oporu, etc...?

Właśnie kończę pisanie na tym blogu, bo jak widzę Gospodarz bardzo nie lubi niewygodnych tematów atakujących świat finansjery z City :)

Pamiętaj Tomasz: POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA TO PODSTAWA

Sajonara.

miserable_trader
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:08

Ostatnie fundamenty/wydarzenia a shortowanie

Post autor: miserable_trader » 02 sie 2019, 18:14

Kto wierzy w to ze jakiekolwiek ostatnie tweety czy fedy, wojny handlowe, wyniki spolek, mialy jakikolwiek wplyw na gielde w ostatnich tygodniach/miesiacach w USA?

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Live o wszystkim

Post autor: Martin78 » 16 sie 2019, 21:09

jaki kryzys? ulice trochę nastraszyli :) jakaś tam inwersja, czy standardowe strachy Trumpa o Chinach :)
(a pamietacie jak straszyli death cross w grudniu?)
no więc korekta była... dobrą okazja do wziecia DIPow :)

FED dosypie trochę wegla do paleniska, poobniża tam co jest do obniżenia (a ma z czego), uruchomi drukarki (QE) i jedziemy na nowe ATH :)
dolar jest mega drogi, wiec ohoho,,, mozna dlugo ta banke pompowac... ze 2 lata spokojnie

Post przeniesiony do kosza za naruszenie punktu 1 regulaminu forum. To już n-ty raz w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Konto zablokowane.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: TLT - kiedy spada?

Post autor: Greg » 17 sie 2019, 00:02

TLT spada gdy skończy się bear market w naszym przypadku. Za dużo tłumaczenia, ale to nie takie proste, że ktoś tam wyprzedaje obligacje itp itd blablabla...

Kiedy obligacje? Tutaj czyli październik 2018 ... ale mają szanse jeszcze na new all time high... tylko wczoraj był nawyżjszy RSI w historii więc nie radzę gonić póki co... Ci co się posłuchali są + ponad 100% na $TMF tutaj .. Ci co trzymają się kurczowo swoich teorii... Tak są na MINUS!!!

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: HCR - kurs

Post autor: Greg » 17 sie 2019, 00:06

;)

Welcome to ZERO on HCR

Tak samo jak TESLA miała się nijak do wzrostu kursu do pewnego momentu gdy traciła kasę, tak samo HCR miało się nijak gdy niby zarabiało a kurs leciał na pysk (i zapewne doleci do ZERA => ta spółka zapewne zbankrutuje... ale co ja mogę wiedzieć ... trzymajcie long term ... - gdy zmienia się cykle ... zupełne inne zasady obowiązują...)

Ah .. Sorry. Nie będę Wam tłumaczyc czemu ale :

Next level .. 0.5$

a potem see you at ... 0.00$ (bankruptcy)

PS : To nie jest 2016 rok (2016 to inflationary recovery w cyklu więc super wzrosty (głównie ropy) ... ale nie da się tego zreplikować 2 razy... sorry ... bankructwo.)

Commodities ... 2016-2018 ... To, że ma się to powtórzyć to istna ignorancja...commodities był 2016-2018 (NIE DA SIĘ TEGO POWTÓRZYĆ... LITOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: TATA motors

Post autor: Greg » 17 sie 2019, 00:10

TATA ... następne ZERO... (nauczcie się odróżniać kiedy się zaczyna bear market a kiedy bull market...)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Jak zbadać czy nadchodzi już recesja? - aktualizacja wskaźników

Post autor: Greg » 17 sie 2019, 00:44

Czy 1Q18 jako top mamy szanse? Mam nadzieje, że głupich polaczków wywali z kredytów ... oh ... Commerzbank (mBank) ma problemy :D ... Patrzcie jak dziwnie się składa, że po 1Q18 się załamała gospodarka. Nie martwcie się ... Nasza RPP jeszcze nie wie jak bardzo szybko będzie podwyższać stopy procentowe! Widzę, że muszę wrócić, bo pierdół naopowiadaliście nieziemskich. Jezu ... jakie głupioty opowiadacie ... Niech zgadne ... Wasze potfele w 2019 roku ostro na minus co?

Obrazek

Rastignac pisze:
01 sie 2019, 11:56
Kolejne dane, tym razem z Polski: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Indeks ... 16156.html


Obrazek

Wyraźnie podążamy tutaj za Niemcami, co w sumie nie jest jakąś tajemnicą od dawna. Samo PMI jeszcze nie świadczy o jakiejś tragedii, ale ciekawi mnie jaki będziemy mieć wzrost PKB za Q2.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Piekny moment do shortowania USA?

Post autor: Greg » 17 sie 2019, 01:40

2Q19 ... kurde nawet w 1Q18 wiedziałem, że będzie ciekawie w 4Q18 walnie, żeby 6M potem zobaczyć, że są probemy ba i będziecie kozakami o shortowaniu od ok 1Q/2Q19. Mam rację? Jak tak to cieszę się :) Ale Panowie... Dużo musicie się uczyć :)

https://www.tradingforaliving.pl/gra-na-spadki-webinar/

(nawet nie wyobrażacie sobie jak gospodarka i depresja ściśnie Kowalskiego w 4Q19/1Q20 (mam nadzieje, że wszystkim co tak kozalowali zostaną z niczym) .. wiem wiem, tak jak Wam mówiłem, że będzie boom w 4Q18 (że się przestraszycie i potem będzie dead-cat bounce) i tak teraz nie wierzycie... (najgorszy grudzień na giełdzie od 1931 .. .ale cieszmy się dead-cat bouncem - większośc amatorów powinna to wychwycić w okolicach 2Q19, że jest recesja - wychwyciliście? - oczywiście, że tak, ale nie wychwyciliście, że to depresja gospodarcza.... - tak tak Wasze long term portfolio wręcz czeka na to, żeby zostać zrównane do zera - nie wiecie co zrobić?)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Junk posts

Post autor: Tomek » 17 sie 2019, 08:19

Greg, na litość boską, dobrze że w końcu wróciłeś, bo im więcej odmiennych zdań, tym lepiej dla dyskusji; ale daruj sobie wklejanie tego samego wykresu w każdym możliwym wątku, odpuść sobie teksty o "głupich polaczkach" i wyluzuj z tym protekcjonalnym tonem w stosunku do osób, które mają inną opinię.

Prowadzenie dyskusji przy użyciu drugiej osoby liczby mnogiej nie przystoi takiemu staremu koniowi :)

jp_morgan member
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2019, 13:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: jp_morgan member » 27 sie 2019, 14:00

Witam Wszystkich na Forum !!!

Moje podejście do inwestycji to agresywna spekulacja za pomocą futures i opcji. Sporo tu się pisze o inwestycjach stąd moja chęć uczestniczenia w tym forum.

Odnosząc się do ostatnich wydarzeń na rynku według mnie to przed nami spadki. Trump mydli oczy tweetami, ale nie popuści Chińczykom. Cła wprowadzi, dlatego jestem short na SPY i NASDAQ100.

Sama zmiana nicku nie wystarczy.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Rastignac - portfel emerytalny

Post autor: Petrus » 16 lis 2019, 23:43

Rastignac pytanie dlaczego tak poddatna spolka na koninkture carnaval ccl jest u Ciebie w portfelu?
Renault, czy warto wchodzić też w inne spółki samochodowe c/z oraz C/w jest interesujaca. Przykład inny z automotive to chociażby ford. Mam to u siebie w portfelu płaci co kwartał fajna dividende. Ciekaw jestem twojej opinii. Masz jakieś nowości które obserwujesz i kusza;)

Prosiłbym o włożenie większego wysiłku w pisanie postów. Straszna niechlujność widoczna w gramatyce, składni i przekręcaniu wyrazów.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 22 lis 2019, 14:59

Zainteresuje, ale czy nie można pisać w tematach tylko wszystko walić w jeden post, który i tak zaraz zginie?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 22 lis 2019, 22:01

To znaczy, że od początku urodzenia byłeś leniwy, by inni też byli i dali komuś pracę, by ktoś coś zrobił za innych.
Po to są odpowiednie tematy by tam wstawiać a nie dawać przykład lenistwa.

bakkrat
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2019, 22:50

Re: Degiro

Post autor: bakkrat » 10 gru 2019, 23:02

Cześć, jestem nowym użytkowenikiem DEGIRO , proszę mi pomóc bo nie orientuje się jak po otwarciu pozycji gdy widzę zysk mogę ją szybko zamknąć ??? oraz gdzie można ustawić wykres minutowy ??? Z góry dziękuję

--
Post trafił do kosza ze względu na swoją niechlujność (spacje przed przecinkami, potrójne znaki zapytania, brak interpunkcji) – Tomek

Zablokowany