LYNX Broker

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: LYNX Broker

Post autor: Tomek » 01 kwie 2020, 13:10

Reanoe pisze:
01 kwie 2020, 12:07
(...) Natomiast ja mam pytanie o Stock Yield Enchacement Program. Na początku roku zapisałem się do tego programu. Od lutego, z racji sytuacji na giełdzie, moje akcje są wypożyczane, natomiast nie widzę żebym dostał za to jakieś wynagrodzenie. Czy Lynx to sumuje raz do roku czy jak?
Wpływy księgowane są na bieżąco. Możesz je podejrzeć na wyciągu z rachunku w tej zakładce:

Zrzut ekranu 2020-04-1 o 13.09.33.png

Reanoe
Posty: 30
Rejestracja: 22 paź 2019, 10:08

Re: LYNX Broker

Post autor: Reanoe » 01 kwie 2020, 19:15

No i właśnie z tym jest problem. Mianowicie u mnie raport Activity pokazuje coś takiego jak na obrazku. Brak tej trzeciej sekcji. Czyli chyba trzeba będzie do nich zadzwonić. Kij z samym raportem, ale na koncie też nic nie przybywa...
Załączniki
Lynx.png

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: LYNX Broker

Post autor: Tomek » 02 kwie 2020, 14:18

Hmm, a może LYNX nie przekazuje tych środków do dyspozycji klienta tak, jak np. IB, tylko zatrzymuje dla siebie tak, jak np. Degiro? Daj znać, jak się dowiesz u źródła.

kuba
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:19
Kontakt:

Re: LYNX Broker

Post autor: kuba » 02 kwie 2020, 15:08

Ja mam konto w Lynx i dostaję co miesiąc jakieś drobne za wypożyczanie akcji. Zwykle koło 5. każdego miesiąca jest to księgowane. Mam też w miarę na bieżąco info w polu MTD interests ile tych odsetek jest

Reanoe
Posty: 30
Rejestracja: 22 paź 2019, 10:08

Re: LYNX Broker

Post autor: Reanoe » 02 kwie 2020, 23:09

Coś się zaczęło dziać, na razie bez kontaktu ze źródłem. Ale jak wiemy gugiel nas szpieguje więc doniósł do supportu i trochę poprawili. Tylko i tak nie ma wszystkich pozycji. Do tego nie rozumiem skąd mi pozycja short się zrobiła w Interest Accruals.... Może jakieś opóźnienia księgowania czy czort wie co. Poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak się uładzi. Ale generalnie Lynx nie działa jak Degiro, tylko tak jak IB.
Załączniki
Lynx1.png

Piotr_K
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2018, 03:10

Re: LYNX Broker

Post autor: Piotr_K » 16 kwie 2020, 17:56

Cześć,

Mam techniczne pytanie...
Od wczoraj próbuję sprzedać część obligacji amerykańskich,składam zlecenie MKT order, które powinno wejść "od ręki", przecież ten rynek jest mega płynny, ale.... nic się nie dzieje.
Poniżej screen z zakladki orders. Czy coś robię nie tak?

Capture.PNG

Pozdrawiam,
Piotr

reuptake
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:12

Re: LYNX Broker

Post autor: reuptake » 17 kwie 2020, 09:50

Ja tu widzę zlecenie na 0 sztuk?

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: LYNX Broker

Post autor: Hubert » 17 kwie 2020, 15:33

Piotr_K pisze:
16 kwie 2020, 17:56
Cześć,

Mam techniczne pytanie...
Od wczoraj próbuję sprzedać część obligacji amerykańskich,składam zlecenie MKT order, które powinno wejść "od ręki", przecież ten rynek jest mega płynny, ale.... nic się nie dzieje.
Poniżej screen z zakladki orders. Czy coś robię nie tak?

Capture.PNG

Pozdrawiam,
Piotr

Też miałem takie problemy i nie wiem od czego to jest zależne, czasami wisiało zlecenie nawet 10 min a czasami wchodziło od ręki. Dodatkowo pokazywał się jakiś śmieszny komunikat który czytałem kilka razy i jakoś go nie mogłem zrozumieć . Ale ostatnio nie mam z tym problemu może to był po prostu jakiś techniczny bug.

Reanoe
Posty: 30
Rejestracja: 22 paź 2019, 10:08

Re: LYNX Broker

Post autor: Reanoe » 23 kwie 2020, 09:18

Reanoe pisze:
02 kwie 2020, 23:09
Coś się zaczęło dziać, na razie bez kontaktu ze źródłem. Ale jak wiemy gugiel nas szpieguje więc doniósł do supportu i trochę poprawili. Tylko i tak nie ma wszystkich pozycji. Do tego nie rozumiem skąd mi pozycja short się zrobiła w Interest Accruals.... Może jakieś opóźnienia księgowania czy czort wie co. Poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak się uładzi. Ale generalnie Lynx nie działa jak Degiro, tylko tak jak IB.

Nie wszystko się uładziło. Po wymianie maili z supportem polskim, dostałem odpowiedź że osoba prowadząca sprawę nie jest w stanie samodzielnie tego wyjaśnić i przekazuje sprawę dalej.

frogg89
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:29

Re: LYNX Broker

Post autor: frogg89 » 27 kwie 2020, 11:13

Jak dlugo czekaliscie na otwarcie konta? 1.5 tyg temu wyslalam wszystkie podpisane dokumenty i jak narazie cisza. Dostane jakas informacje z danymi do logowania? Zastanawiam sie czy pisac do nich czy jeszcze zaczekac.

Stan
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:42

Re: LYNX Broker

Post autor: Stan » 28 kwie 2020, 22:09

Nie mogę się połapać jaki jest sens otwierania konta w Lynx zamiast w IB? Przecież to tylko pośrednik z gorszymi stawkami. Czy się mylę i coś mi umyka?

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: LYNX Broker

Post autor: mlubinski » 28 kwie 2020, 22:12

Obsluga po polsku i chyba support, plus ich web interfejs - to zaleta lynx

Stan
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:42

Re: LYNX Broker

Post autor: Stan » 28 kwie 2020, 22:32

Właśnie jestem na etapie wyboru brokera więc się zastanawiam nad różnymi i od paru dni testuję IBKR - założenie konta, live chat, obsługa telefoniczna i handel akcjami/etf działają bez najmniejszego zarzutu. Platforma desktopowa przytłacza ogromem opcji i słabym designem, za to ich apki na telefon i tablet są bardzo przejrzyste i funkcjonalne. Po polsku nie mówią to fakt, czyli dobrze rozumiem, że w takim ułożeniu handlując przez Lynx który jest nakładką na IBKR tak naprawdę płacimy tylko za obsługę po polsku?

Nie mam konta w Lynx, stąd pytanie - zastanawiam się czy oni mają jakąkolwiek wartość dodaną w stosunku IBKR zakładając, że jestem w stanie porozumieć się po angielsku. Bo są drożsi tak na oko 15 razy bardziej porównując do planu TIered na IBKR na zakup akcji w US

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: LYNX Broker

Post autor: mlubinski » 28 kwie 2020, 22:41

Wydaje minsie ze w takiej sytuacji nie ma sensu brac Lynx, szczegolnie ze oni korzystaja w backendzie z platformy IB.

Btw platforma IB nie ma slabego dezignu, to jest mega kombajn dla najbardziej zaawansowanych graczy :) taka ekstraklasa wsrod brokerow ;)

Stan
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:42

Re: LYNX Broker

Post autor: Stan » 28 kwie 2020, 23:10

zgadzam się że możliwości są praktycznie nieograniczone ale a) dla zwykłego kierowcy a nie Roberta Kubicy system jest zabójczy do objęcia przy pierwszym podejściu i b) apka na desktop jest napisana i wygląda jakby był 1993, brakuje tylko żeby grała ten soundtrack w tle: https://www.youtube.com/watch?v=0gEkNVq1ct0&

Ale to prawda, gdyby IB działało pod prawem UE i objeło nas programem lite to byłoby idealne a tak to trzeba szukać jeśli ktoś nie chce ryzykować potencjalnego sporu w USA (jakkolwiek mało prawdopodobnego). Zakładam, że Lynx jako jedynie pośrednik również nie daje żadnego komfortu w kwestii europejskiego prawodastwa tylko skoro środki transferuje na rachunki IB to roszczenia i spory mamy z IB w przypadku W?

ODPOWIEDZ