Etoro

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Etoro

Post autor: rebahas » 10 gru 2019, 21:12

Nie ma tutaj na forum bo nie jest kompletnie warte uwagi czy po prostu jakoś nikt się nigdy nie zainteresował?

https://www.etoro.com/trading/free-stocks/

Jak widać tutaj trzymają się amerykański trendów. Z innych to:

eToro charges a $25 fee for withdrawals and the minimum withdrawal amount is $50. Long (BUY), non-leveraged crypto, stock and ETF positions are not executed as CFDs and do not incur any fees. eToro does charge overnight/weekend fees for CFD positions, such as leveraged positions and short (SELL) orders.

I drugie:
Inactivity Fee
When an account has been deemed inactive (no login for 12 months), a monthly inactivity fee to the sum of USD $10 will be charged from any remaining available balance. The inactivity fee is only applicable if there are still funds in the available balance. No open positions will be closed to cover the fee. The fee will be discontinued the moment the account becomes active, for example, following an account owner logging in.

Reszta jest tutaj:
https://www.etoro.com/trading/market-hours-fees/

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 14 gru 2019, 23:46

no wygląda zachęcająco, zresztą bardzo mocno się reklamują ostatnio we Frankfurcie (nie wiem jak w innych miastach), dużo posterów itp. Na pewno ciekawa funkcja jest kopiowanie trejdów danej osoby (lub zdefiniowanego portfela) - coś dla typowych leniwców, którzy wierzą w innych zdolności inwestycyjne (bardziej niż w swoje) :-)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Etoro

Post autor: sebo » 14 gru 2019, 23:50

Nie wiem jak teraz, bo kiedyś promowane dla małolatów i nie mieli chyba fizycznie instrumentów, nie wiem czy teraz mają bo dawno nie zaglądałem na konto i raczej nie są mi potrzebni.

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Etoro

Post autor: Thorwald » 15 gru 2019, 05:56

eToro (Europe) Ltd., a Financial Services Company authorised and regulated by the Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC) under the license # 109/10.
Po numerze jaki władze Cypru zrobiły kradnąc część zdeponowanych w tamtejszych bankach pieniędzy z kont klientów, Cypr jest dla mnie jedną z najmniej wiarygodnych jurysdykcji.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 15 gru 2019, 09:35

No dlatego pewnie wiekszosc opinii zaleca trzymanie nadwyzek gotowkowych u takich brokerow bezposrednio a etf’ach, lub obligacjach, zeby w razie W nie oskubali Cie.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Etoro

Post autor: glina » 15 gru 2019, 10:03

Jakie sa argumenty za trzymaniem oszczednosci u takich niszowych firemek?

Nawet jesli nasze aktywa (akcje,ETFy) sa segregowane to przypadku jakichkolwiek problemow, bankructwa itp. procedury prawne moga potrwac latami zanim odzyskamy kontrole nad aktywami.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 15 gru 2019, 10:17

zalety sa takie:
1. łatwość obsługi (również z aplikacji mobilnej)
2. zero (lub bardzo niskie) kosztów utrzymania (jeśli nie jesteś bezczynny)
3. wiele opcji (akcje, etfy, obligacje, futursy, krypto, metale itp)

jeśli nie trzymasz krypto ani gotówki, a jedynie akcje, etfy, to te aktywa nie wchodzą do masy upadłościowej brokera, i z tego co mi wiadomo w przypadku upadku brokera nadzór wskaże innego brokera, który przejmie te aktywa. Zatem wygląda, że jeśli nie trzymasz tam gotówki (lub gotówki ponad gwarantowany limit), ani krypto, to wszystko wygląda na zielono :)

dla mnie jest to uciążliwe, że muszę kombinować jak koń pod górę, żeby móc handlować niektórymi produktami, i mi nie pasuje, że musiałbym mieć kilka różnych kont (typu ib+etoro+cośtam), zatem odpuszczam i trzymam tylko IB (i mbank/boś w PL) i przełykam gorzki smak piguły licząc, że się to zmieni zaraz.

Mnie to na serio zastanawia, dlaczego taka Portugalia ustala sobie interpretację po swojemu (dzięki temu twory takie jak DIF oferują wszystko), a wielkie kraje jak UK (i przez to ogromni brokerzy jak IB) mówią: ej, niestety, ale wy nie możecie, bo cośtamEU :D

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Etoro

Post autor: Thorwald » 15 gru 2019, 11:05

Moja teoria jest taka, że KNF i rząd chce by Polacy inwestowali w kraju. Nie chcą zachęcać do inwestycji zagranicznych. GPW się zwija i potrzebny jej zarówno kapitał małych inwestorów jak i popyt na nowe instrumenty jak ETF, bo zwiększają one płynność na GPW.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 15 gru 2019, 11:28

Thorwald pisze:
15 gru 2019, 11:05
Moja teoria jest taka, że KNF i rząd chce by Polacy inwestowali w kraju. Nie chcą zachęcać do inwestycji zagranicznych. GPW się zwija i potrzebny jej zarówno kapitał małych inwestorów jak i popyt na nowe instrumenty jak ETF, bo zwiększają one płynność na GPW.

hmm no nie wiem, ale pomyśl - to samo jest w DE, czy UK, no i mamy sytuację, że największy broker (czyli IB) też nie może przejść tego ograniczenia. przecież brokerzy tak na prawdę zarabiają na opłatach za utrzymanie i transakcje.

widać, że jeśli dany kraj chce, to może. W sumie z Portugalią to w ogóle jest ciekawie, bo oni nawet wprowadzili udogodnienia podatkowe dla rezydentów, którzy spędzają emeryturę w Portugalii, że emerytura jest przez ileś lat (chyba 10, lub 20) nie opodatkowana, żeby napędzić lokalną gospodarkę. Zatem dużo Niemców "emerytuje się" w Portugalii spijając emeryturkę netto ;-)
Szkoda, że Polska takich udogodnień nie wprowadza celem zachęcenia zagranicznego kapitału, ludzi itp.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Etoro

Post autor: sebo » 15 gru 2019, 12:57

Thorwald pisze:
15 gru 2019, 05:56
eToro (Europe) Ltd., a Financial Services Company authorised and regulated by the Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC) under the license # 109/10.
Po numerze jaki władze Cypru zrobiły kradnąc część zdeponowanych w tamtejszych bankach pieniędzy z kont klientów, Cypr jest dla mnie jedną z najmniej wiarygodnych jurysdykcji.

A zapoznałeś się z tym jak to przebiegło, czy powielanie w modzie? Tobei by nie zabrali, to była określona grupa ludzi z bardzo dużą kasą, głownie atak na Ruskich, wiec Twoje czy moje oszczędności by nie ruszyli.
Nie powielajcie tak każdej bzdury wyczytanej z neta, na Degiro też lano wodę parę lat temu, bo jeden coś napisał i inni powielali jego głupoty.
Polska nie wprowadza żadnych udogodnię tak jak inni nie pomagają nam w tym, dlatego, że masa ludzi to bida, wiec nikomu nie chce się męczyć, po następne Polska jest rządzona przez ludzi co na biznesie się nie znają. To jest taka rodzinka u władzy ludzi, oni mało ci są rozgarnięci, wiec jak oni są nic się nie zmieni. Po następne przecież, możesz kupić akcje zagraniczne są lepsze niż ETF, bo etf można zamknąć bez Twojej zgody a zobacz ile zamknęli, można w środku manipulować bez Twojej zgody, wrzuca się spółki z przypadku a nie wybiera. ETF są fajne na kraje czy inne rzeczy, których nie można tak łatwo kupić. Po następne jeśli inwestujesz dywidendowi, często etf płaca mniej i rzadziej. Nie ma po co płakać nad tym, jak masz dość sporo kasy od 500tyś $ dzwonisz do banku/brokera i Ci konto założą, jeden broker powiedział mi, że nie zakłada konta nam, ale jak mu się odpowiedni przelew zrobi droga wolna.
Co do tego brokera to sprawdźcie czy on ma fizyczne etf. Co do DIF no to nie jest to jakiś sobie broker jak tu mówisz z Portugalii, jego historia i jego portfele jest bardzo długa więc pls, wiec nie wypowiadaj się o czymś na czym się nie znasz.
Co do tego kraju to dziura i zachęca bogatych Niemców by się osiedlali, Niemcy osiedlają się głównie koło wody.
Jak chcesz te ETF kupić to masz tylu brokerów na świecie, że kupisz, no jak inwestujesz w akcje zagraniczne to brokera też możesz mieć zagranicznego, nie wiem po co tak siedzisz i lamentujesz, chcesz mieć z obsługą pl to masz z ang to masz, jedni są za 0$ inni za 15$ inwestujesz duże sumy to nie patrzysz na taką opłatę, a jak Cie boli to idziesz do tańszego. Jak pisałem polscy inwestorzy to w większości biedota i nikt o nich nie będzie walczył i kropka, wiec zamiast się użalać to kombinujesz i masz.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 15 gru 2019, 16:55

sebo pisze:
15 gru 2019, 12:57
A zapoznałeś się z tym jak to przebiegło, czy powielanie w modzie? Tobei by nie zabrali, to była określona grupa ludzi z bardzo dużą kasą, głownie atak na Ruskich, wiec Twoje czy moje oszczędności by nie ruszyli.
Nie powielajcie tak każdej bzdury wyczytanej z neta, na Degiro też lano wodę parę lat temu, bo jeden coś napisał i inni powielali jego głupoty.

Sebo, pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka fragmentów, bo miksujesz kilka osób które się tu wcześniej wypowiadały (w tym mnie) i ze struktury zdań ciężko dojść który fragment jest do kogo, ale nie ważne.
no przebiegło to tak, że w pierwszym kroku trojka narzuciła bail-in dla WSZYSTKICH depozytów (nie ważne, czy gwarantowane do 100k eur, czy nie) w bankach Laika i BoC. Dopiero po wprowadzeniu tego, ECB (a raczej super Mario) zreflektował się i nakazali wycofać się z obciążenia tym "hair-cut'em" depozytów DO 100k eur. Ponad 100k depozytu (czyli gotówki, lub derywatów - chociaż tu nie jestem w 100% pewien, nie znalazłem informacji) zostało od Laiki i BoC, gdzie cała płynność była transferowana, oskubana w tym bail-in. I nie tylko Rosjanie, ale każdy kto miał ponad 100k eur w depozycie (gotówka, lokaty), czy to "bardzo duża kasa" jak napisałeś, to ja nie wiem.
Jeśli chciałbyś sobie poczytać, to tu masz link: https://www.akel.org.cy/en/2017/12/02/t ... fZOOpNKii4

Polska nie wprowadza żadnych udogodnię tak jak inni nie pomagają nam w tym, dlatego, że masa ludzi to bida, wiec nikomu nie chce się męczyć, po następne Polska jest rządzona przez ludzi co na biznesie się nie znają. To jest taka rodzinka u władzy ludzi, oni mało ci są rozgarnięci, wiec jak oni są nic się nie zmieni.

A Portugalia to niby przez biznesmenów jest rządzona? :) jak dla mnie śmierdzi to drugim Cyprem, zobaczymy co (jeśli w ogóle) będzie się działo niebawem :)

Po następne przecież, możesz kupić akcje zagraniczne są lepsze niż ETF, bo etf można zamknąć bez Twojej zgody a zobacz ile zamknęli, można w środku manipulować bez Twojej zgody, wrzuca się spółki z przypadku a nie wybiera. ETF są fajne na kraje czy inne rzeczy, których nie można tak łatwo kupić. Po następne jeśli inwestujesz dywidendowi, często etf płaca mniej i rzadziej. Nie ma po co płakać nad tym, jak masz dość sporo kasy od 500tyś $ dzwonisz do banku/brokera i Ci konto założą, jeden broker powiedział mi, że nie zakłada konta nam, ale jak mu się odpowiedni przelew zrobi droga wolna.

no bez Twojej zgody mogą też zdjąć akcje z giełdy, czy dokonać wrogiego przejęcia, czy jakiekolwiek inne sytuacje, które próbujesz wskazać w przytoczonym cytacie. od 2014 roku zamknęli 25% ETF, ale trzeba sobie dopowiedzieć JAKIE to były ETFy, na jakieś dziwne struktury, z dużym lewarem itp. ETFy "normalne" czyli na sektory, kraje, gospodarki, indeksy czy inne podobne mają się dobrze i nie są komponenty tych ETF dobierane jak to ująłeś "z przypadku", bo jak masz sobie EFT na SP500, to są tam spółki z SP500 dobrane wagowo. Zresztą nikt nie broni budować i rebalansować samemu "własnego ETFa". ETFy Vanguarda są największe na świecie i jeśli uważasz, że zawartości są generowane "z przypadku", to z chęcią poczytam źródła tych informacji :-)

Co do tego brokera to sprawdźcie czy on ma fizyczne etf. Co do DIF no to nie jest to jakiś sobie broker jak tu mówisz z Portugalii, jego historia i jego portfele jest bardzo długa więc pls, wiec nie wypowiadaj się o czymś na czym się nie znasz.

Dyskutujemy sobie na tematy brokerów, de facto ETORO to też broker z Portugalii - jakoś dziwny zbieg okoliczności ;-)
się napinasz jak guma od majtek. Po to jest forum, żeby wymieniać się uwagami, żeby nie wpierdzielić się w jakąś "minę", bo potem może być tak, że na forum będą posty: oj, DIF/Exante/etoro/cokolwiek mi nie wypłaca kasy, support nie odpowiada, co robić, jak żyć. Albo: oj, wysłali mi pismo XXX cośtam cośtam, co z tym zrobić - broker z kraju XX. Oby nic takiego nie miało miejsca, ale skoro ładujemy własną, ciężko zarobioną kasę, żeby inwestować, to chyba lepiej jest podpytać, wyrobić sobie własne zdanie i podjąć rozsądną decyzję na podstawie tychże informacji, niż potem płakać, że same problemy.

Co do tego kraju to dziura i zachęca bogatych Niemców by się osiedlali, Niemcy osiedlają się głównie koło wody.

Niemiaszki to był tylko przykład, de facto KAŻDY może na emeryturze zamieszkać (jako rezydent) w Portugalii i dostawać kasiorkę z emerytury netto (a nie brutto). Może się okazać (nie wiem, nie kalkulowałem), że nawet (jak to ująłeś) "bieda z Polski" miała by lepszą sytuację "tam" niż u siebie ;-)
Akurat kupić sobie mieszkanie w Portugalii gdzieś na zadupiu (a może nawet nie) pod takie rozwiązanie, to nie jest zła opcja do rozważenia wg mnie. Może być tak, że za jakiś czas też to zlikwidują, ale kto wie :-)

Jak chcesz te ETF kupić to masz tylu brokerów na świecie, że kupisz, no jak inwestujesz w akcje zagraniczne to brokera też możesz mieć zagranicznego, nie wiem po co tak siedzisz i lamentujesz, chcesz mieć z obsługą pl to masz z ang to masz, jedni są za 0$ inni za 15$ inwestujesz duże sumy to nie patrzysz na taką opłatę, a jak Cie boli to idziesz do tańszego. Jak pisałem polscy inwestorzy to w większości biedota i nikt o nich nie będzie walczył i kropka, wiec zamiast się użalać to kombinujesz i masz.

Wiesz sebo, najlepiej/najłatwiej/najwygodniej byłoby jednak, gdyby nie trzeba było "szukać wielu brokerów do różnych aktywów", tylko mieć jednego, który ma dostęp do wszystkiego co potrzebne bez ograniczeń. Pewnie że da się dif tu, bossa tam, ib siam, ale po co? po to, żeby kombinować co, gdzie i w jakiej ilości przelać? same problemy...
nikt nie lamentuje na tym forum (na szczęście). Dyskutujemy sobie, wskazując różne opcje, konfiguracje, opłaty. I nie mogę się zgodzić z tym, że polscy inwestorzy to biedota, ludzie mają kasę i chcieliby normalnie inwestować na rynkach, a w większości są "zablokowani" (czy to przez spore opłaty, czy brak instrumentów), ale widać pomału, że to się zmienia (na lepsze). Ludzie chłoną wiedzę o rynkach, co widać na różnych konferencjach, coraz większa edukacja finansowa jest również widoczna.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Etoro

Post autor: sebo » 15 gru 2019, 17:46

To jest ogólny post do osób co się wypowiadało czyli Ciebie i Thorwald
Wiesz co porównujesz DIFa do EToro no sorki, ale tutaj mocno zabłądziłeś.
Pisałem by sprawdzić Etoro bo z tego co pamiętam kiedyś nie miał fizycznych instrumentów, nie wiem jak dzisiaj, bo mnie on nie interesuje, zgadza się na forum trzeba dyskutować, tylko z kim z 4 aktywnymi co nie mają tam konta ? Nie napinam się tylko nie lubię nieprzemyślanych głupich porównań. Co właśnie robisz wrzucają wszystko do jednego worka.
Co do 100k to jak pisałem to jest dużo, rachunki nasze, naszego społeczeństwa u brokerów nie w banku to ile 10tyś masz 20tyś takie są realia, dlatego pisałem, Ciebie ani mnie by to nie dotknęło i nie dotknęło, wiec po co to przywoływać skoro u brokera nie masz tyle jak i prawie nasze całe społeczeństwo, z wyjątkami.
Co do akcji tak masz rację i masz czas na to zazwyczaj. Co to ETF to tylko dodam o nas, że nasz kraj został usunięty czyli cały ETF, można, można i to bardzo szybko w mgnieniu oka.
Ciągle coś porównujesz do czegoś czego nie powinieneś porównywać, odpuść sobie porównanie największego ETFa na świecie, bo to mało profesjonalne z Twoje strony i ta wspominana gumka Ci kiedyś pęknie.
Co do konferencji i edukacji, hm odmienne mam zdanie, zasoby gotówkowe 90% tych osób są niskie, edukacja wcale nie wzrasta, więcej osób woli kupić iphone niż zainwestować w apple. Polacy nie mają dużych oszczędności, jesteś dość biednym krajem, z tego co pamiętam z wyliczeń kiedyś wychodziło 20tyś zł na osobę, jednak dzisiaj to, większość osób wydaje w kredycie bo szybciej i taniej, a Ci co mieli kasę z doświadczenia osobistego załadowali się w nieruchomości, nie na giełdzie, ile znasz osób z kasą dużą, uzbieraną przez 20lat co poszli inwestować na giełdzie ? Ja powiem od siebie bo znam trochę osób 0.
Nie pisz komuś o gumkach jak się sam spinasz i nie masz ani wiedzy ani doświadczenia życiowego, ja mimo młodego wieku, poznałem na świecie dużo ludzi, dużo rzeczy widziałem, byłem też jednym z młodszych inwestorów w Polsce jeszcze z czasów Tonsil, Universal itd. Na spotkania jak przychodziłem inwestorskie w Kredyt Banku czy gdzie indziej na salach notowań byłem najmłodszy ale to nie znaczy, że mam wiedzę i jestem dobrym inwestorem, nie, nie jestem jestem słaby, rynki poznaje od ponad 20 lat i dalej jestem głupi ale ja nie żyję z giełdy bo też takich osób nie ma, grałem na forex, futures, sikałem do butelki by nie odchodzić od kompa albo od telefonu bo się dzwoniło do maklera. Lubię giełdę lubię wiedzieć, ale nie robię dla zarobku bo szybko kasę trwonię na coś.
"Wiesz sebo, najlepiej/najłatwiej/najwygodniej byłoby jednak, gdyby nie trzeba było "szukać wielu brokerów do różnych aktywów", masz rację dlatego są tacy jak DIF i inni, ale są drodzy dla kogoś kto inwestuje mała sumę, a inni to brokerzy z USA, czyli jakby dla nas nie "istnieją".
W każdym razie miłego dnia

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Etoro

Post autor: wies » 15 gru 2019, 19:34

Czytając powyższe komentarze,przyznaję ,że 90% racji ma Sebo.Z mojego doświadczenia o którym kiedyś tu pisałem ,a były to początki zaczynałem od polskich TFI,póżniej były fundusze Luksemburskie-tu zarabiałem bardzo dużo i bez stresu.Kiedy na rynku pojawił się w plsce Saxo ,oraz Dif Broker zaiwestowałem u tych brokerów,jeden /saxo /był do spekulacji akcjami.ETF-ami na początek,DIF -rachunek zarządzany,= usługa maklerska.Wplacone kwoty do każdego z nich to 250 tys. $.DIF z rachunku zarządzanego średnio rocznie daje zysk na poziomie 25-35%.W Saxo na spekulacji średni 10%.Z Saxo odeszłem ,totalnie olewatorskie podejscie do klienta ,oraz brak wiedzy w np.sprawach podatkowych.Co do meritum dyskusji na temat opłat-mnie to wcale nie interesuje,nawet nie wiem za co ile płacę,co to mi za koszt 15 $ za transakcję przy inwestycji 20 tys. $ czy więcej.Przymierzałem się do założenia rachunku na IB ,ale nie interesuje mnie ,bo nie wszystko po polsku,platforma mi nie odpowiada.Na koniec -polecam DIF broker ,moim zdaniem bardzo dużo mają do zaoferowania dla każdego.Jedyny minus ,na koniec roku sam musisz się rozliczyć z US,ale nie jest to skąplikowanie ,z kolei SAXO daje swojego księgowego ,bo w polsce żaden nie potrafi ich danych rozliczyć.Inwestujesz w $,a oni przesyłają rozliczenia kwartalne do US w koronach duńskich.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 15 gru 2019, 22:08

zaciekawiło mnie jedno - nigdzie nie mogę znaleźć numeru pod którym ten DIF jest zarejestrowany w KNF ;-)
widzę, że masz dużą wiedzę na temat tego brokera, możesz podsunąć konkrety w tej sprawie?
i kurczę nie widzę od kiedy operują na rynku polskim - czy jest to od roku 2015? czy byli w Polsce dużo wcześniej (2008? 2000?)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Etoro

Post autor: sebo » 15 gru 2019, 22:22

Od dawna czyli 2012 tylko wcześniej miał różne fajne portfele do zarządzania na stronie a od paru lat około 3 zniknęły ze strony.
https://www.difbroker.com/pl/our-history/
zobacz saxo, bo oni się chyba połączyli czy jakoś, nie pamiętam, Saxo miało biuro w Warszawie w centrum, z tego co pamiętam.

ODPOWIEDZ